Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 16:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy milczenie też jest modlitwą? 
Autor Wiadomość
Post Czy milczenie też jest modlitwą?
Ostatnio zastanawiam sie nad tym...

Po prostu wydaje mi się, ze Bóg wie co chce powiedzieć- a mnie samą mówienie rozprasza...

Wydaje mi się poza tym, że cisza jest czymś bliższym Bogu, niz nasz ziemski hałas...

Np. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu - stoi sobie tam Pan Jezus i każdy Go ciągnie za ubranie- oczywiście w sensie przenośnym...


Cz cze 19, 2008 23:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
No ja np trwam w milczeniu ale jednocześnie w jakimś uczuciu.
Milczę nie mówię :Boże Ojcze pomóż mojemu koledze, bo on jest chory i bym chciał aby wyzdrowiał bo on ma ciężki okres teraz itd itp.
Tylko milczę w modlitwie w takim uczuciu "prośby o pomoc" i tak sobie trwam chwil parę i czasem moja modlitwa tak wygląda.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Cz cze 19, 2008 23:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
Na przykład tu: http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/ind ... 06-01&t=60


Pt cze 20, 2008 6:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
i tu:
http://www.milczenie.pl/

:)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt cze 20, 2008 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post Re: Czy milczenie też jest modlitwą?
Teresse napisał(a):
Ostatnio zastanawiam sie nad tym...

Po prostu wydaje mi się, ze Bóg wie co chce powiedzieć- a mnie samą mówienie rozprasza...

Wydaje mi się poza tym, że cisza jest czymś bliższym Bogu, niz nasz ziemski hałas...

Np. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu - stoi sobie tam Pan Jezus i każdy Go ciągnie za ubranie- oczywiście w sensie przenośnym...

Modlitwa to przebywanie z Bogiem i "ku" Bogu. Rozmowa to tylko jedna z możliwości spędzenia czasu podczas rozmowy. Milczenie jest jeszcze lepszym.


Pt cze 20, 2008 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 17:36
Posty: 35
Post 
Matka Teresa z Kalkuty mówiła że owocem ciszy (czyli milczenia) jest modlitwa. Myslę ze jeśli te twoje milczenie jest skierowane do Boga to jak najbardziej jest to modlitwa :)


Pt lis 21, 2008 22:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Modlitwa obecnością, w ciszy czyli... kontemplacja :)

Myślę, że wiele rzeczy nie da się powiedzieć słowami., bo uczucia zdecydowanie lepiej wszystko określają. Pokazują to sytuacje, w których jakieś słowo wypadło nam z głowy, gdy nie wiemy jak coś słownie określić - my wtedy wiemy, co chcemy powiedzieć, bo to czujemy, ale nie potrafimy tego zmienić na słowa. Czasami w modlitwie jest podobnie, a przecież nie musimy zawsze się trudzić i wdziewać nasze uczucia w słowa - przecież Bóg je zna, więc wystarczy, że będziemy czuli, to co chcemy przekazać Bogu, a On to będzie w pełni rozumiał - w końcu jest Bogiem :)


Pt lis 21, 2008 23:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Teti napisał(a):
Matka Teresa z Kalkuty mówiła że owocem ciszy (czyli milczenia) jest modlitwa. Myslę ze jeśli te twoje milczenie jest skierowane do Boga to jak najbardziej jest to modlitwa :)

Cytat z "Jednej Dharmy" J.Glodstein'a:

"Stephen L. Carter w swojej książce Civility opisuje wywiad przeprowadzony z Matką Teresą:
Dziennikarz spytał Matkę Teresę, jakimi słowami modli się do Boga:
- Nic nie mówię - odpowiedziała. - Tylko słucham.
Wtedy dziennikarz zapytał, co Bóg do niej mówi.
- Nic nie mówi - odparła Matka Teresa. - Po prostu słucha. - I zanim zdumiony dziennikarz zaczął drążyć temat, dodała: - A jeśli pan tego nie rozumie, ja nie potrafię panu tego wytłumaczyć."
:)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So lis 29, 2008 1:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
poczytaj Matkę Teresę Wielką i Jana od Krzyża, oni pięknie piszą o milczeniu na modlitwie.

_________________
Cieszmy się z małych radości


So lis 29, 2008 15:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL