Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 19:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Rekolekcje - po co, jakie, jak je przeżyć? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 9:00
Posty: 39
Post 
ja tez znalazłam swój typ rekolekcji- w Ruchu światło-życie. Rekolekcje trwają 15 dni... duzo stawia się na formację- czyli konkretną wiedzę na temat wiary i Kościoła, duzo się tez spiewa. Te rekolekcje odbywaja się na wakacjach i są dzielone na odpowiednie grupy wiekowe (dzieci, młodzierz młodsza, młodzierz starsza, studenci, dorośli, rodziny) i maja stopnie wtajemniczenia(0', I', II', III'), dzięki czemu wiedzę mozna zdobywac stopniowo i pokolei. Po II' taka osoba może pojechac również na rekolekcje związane z tym jaka posługę chciałaby pełnic w Kościele( do któej odczówa powołanie)- czyli diakoni(służby). Jest bardzo wiele diakoni i każdy może znaleźć to w czym czuje się dobrze. np. diakonia: ewangelizacji, modlitwy, słowa, liturgiczna, muzyczna, wyzwolenia, zycia, deuterokatechumenatu... i wiele innych...
Wybrałam też taki typ i rodzaj formacji, ponieważ moge w nim trwać całe zycie i całe zycie w taki sposób sie rozwijać... :)


N cze 03, 2007 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post 
ToMu napisał(a):
Nie jest powiedziane, że każdy jak pojedzie na pierwsze swoje rekolekcje - od razu wpadnie w zachwyt i będzie chciał wracać do tego miejsca potem.


A mnie się to zdarzyło.
Pojechałam na Rekolekcje Ignacjańskie "Wprowadzenie do modlitwy" przypadkiem, by uspokoić się po małżeńskiej traumie.
I to było to właściwe rozwiązanie . W przypadki od tamtej chwili nie wierzę. Nauczyłam się zawierzać Jezusowi każdą chwilę życia i choć nadal napotykam w życiu wiele trudności, to radość jest we mnie zauważalna. Nie mam również spektakularnych, życiowych sukcesów a jednak jestem szczęśliwa.

Przeszłam wszystkie tygodnie rekolekcyjne i chciałabym dalej próbować podążać do świętości drogą ignacjańską. :razz:


N cze 03, 2007 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 16:05
Posty: 5
Post 
Polecam rekolekcje "Jezus żyje" organizowane przez wspólnoty diecezji Gliwickie. Odbywają się w lipcu na Górze Św. Anny. Następne za rok polecam.


Wt lip 31, 2007 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 11:30
Posty: 2
Post 
witajcie.
W ten weekend biore udział w rekolekcjach u Siostr Karmelitanek.Jestem rozentuzjazmowana,z całego serca pragne spedzic blisko Boga ten czas :)
Kochani,jak moge przygotowac sie do dobrego przezycia rekolekcji? Czy znajde artykuły na ten temat?


Śr paź 22, 2008 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 16:47
Posty: 291
Post 
w moim podpisie , link poniżej :-D

_________________
http://www.youtube.com/user/kanaplook
In hoc signo vinces


Śr paź 22, 2008 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
a ja tutaj sporządziłem taki skrót domów zakonnych gdzie można przeżyć rekolekcje, to są akurat rekolekcje dla kobiet (dziewczat), nie wiem może by to się do osobnego tematu nadawało ale póki co wklejam tutaj, może któryś z moderatorów przeniesie:):

Szukającym Drogi

I. Duszpasterstwo Powołań
Zgromadzenia Córek
Najczystszego Serca NMP

ul. Siedlecka 16
08-114 Skórzec
woj. mazowieckie

Kom. 516 - 148 - 673
Email: sercanki.pow@wp.pl

Dom Generelny:
Zgromadzenia Córek
Najczystszego Serca
Najświętszej Maryi Panny

pl. Bł. Honorata Koźmińskiego 6
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
woj. mazowieckie

Kom. 516 - 148 - 674
Email: sercanki.nm@op.pl


II. Jezus i samarytanka- spotkanie dwóch tęsknot

org. telefon: 081-5020801
org. e-mail: malgosiafmm@interia.pl
org. strona internetowa: http://www.fmm.opoka.org.pl
diecezja: lubelska
krótki opis:
Serdecznie zapraszamy dziewczęta ze szkół średnich i studentki na dzień skupienia organizowany przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi w Lublinie.Tematem będzie: Jezus i samarytanka czyli spotkanie dwóch pragnień

III. Nauczycielu dobry, co mam czynić…?

org. telefon: 081 742 66 29
org. e-mail: dmbr@kuria.lublin.pl
org. strona internetowa: http://www.domenicaneiolo.org
diecezja: lubelska
krótki opis:
Dziewczęta, które poszukują sensu i celu swojego życia



V. Początek wakacji u Sióstr Eucharystek

org. strona internetowa: http://www.eucharystki.religia.net
diecezja: warszawska
krótki opis:
Na rekolekcje zapraszamy dziewczęta od 16 roku życia. Będą poświęcone tematyce powołaniowej. Nie oznacza to, że są przeznaczone jedynie dla kandydatek do bycia siostrą zakonną. Będzie to szansa, by razem z Bogiem i wspólnie z innymi spojrzeć na swoje życie jak na dar i zadanie. Jak zawsze będziemy wspólnie modlić się, rozmawiać, zmagać z różnymi tematami a także bawić.

VI. Budować na Chrystusie

org. telefon: tel. 071 32 24 44 41
org. e-mail: maria.smi@wp.pl
org. strona internetowa: http://www.marianki.pl
diecezja: wrocławska
krótki opis:
Rekolekcje prowadzi S. Maria wraz z zaproszonym Księdzem i siostrami ze Zgromadzenia.

W planie są spotkania integracyjne, codzienna Msza Święta, adoracja oraz spotkania indywidualne.

VII. franciszkańskie rekolekcje z Siostrami HONORATKAMI

org. telefon: 602 871 854
org. e-mail: honoratki.pow@wp.pl
org. strona internetowa: http://www.honoratki.org
diecezja: częstochowska


VIII. W poszukiwaniu bliskosci za ktora tesknisz

org. telefon: 081 5020801
org. e-mail: asiafmm@wp.pl
org. strona internetowa: http://www..fmm.opoka.org.pl
diecezja: lubelska
miasto: Piwniczna Zdrój
krótki opis:
Serdecznie zapraszamy dziewczeta, ktore pragna odnajdywac obecnosc Boga we wszystkich wydarzeniach, osobach, spotkaniach...

IX. Rekolekcje dla dziewcząt rozeznających powołanie

org. telefon: (012) 413 55 99; kom. 0664 04 77 04
org. e-mail: albertynki.powolania@list.pl
org. strona internetowa: http://albertynki.pl
diecezja: krakowska
krótki opis:
Rekolekcje dla dziewcząt rozeznających powołanie, pragnących bliżej poznać charyzmat św. Brata Alberta (powyżej 17 lat). Miejscem spotkania jest Pustelnia św. Brata Alberta w Zakopanem na Kalatówkach.Rozpoczęcie o godz. 18.00; zakończenie o godz. 11.00. Należy przywieźć Pismo św., różaniec, śpiwór lub pościel, wygodne buty, ciepłe ubranie (góry!), okrycie przeciwdeszczowe, legitymację. Dodatkowe informacje i zgłoszenia: s. Bernarda Kostka, tel. 0664 04 77 04

X. ,,Bądźmy uczniami Chrystusa"

org. telefon: ( 042) 6792720
org. e-mail: antonianki@o2.pl
org. strona internetowa: http://www.antonianki,pl
diecezja: łódzka
krótki opis: Zapraszamy Cię, aby wraz z Maryją – Matką Pięknej Miłości i Matką Życia odkrywać piękno powołania kobiety, dziękować za dar życia i modlić się w intencji nienarodzonych dzieci.

XI. Paschalne Dni Skupienia

org. telefon: 061 866 58 86
org. e-mail: emauscr@archpoznan.org.pl
org. strona internetowa: http://www.zmartwychwstanki.archpoznan.org.pl
diecezja: poznańska
miasto: POZNAŃ
krótki opis:
Na dni skupienia zapraszamy dziewczęta uczące się, studiujące i pracujące, które pragną spotkać Jezusa Zmartwychwstałego,
uczyć się żyć w Jego Obecności - obcować z Nim w wewnętrznej przestrzeni swego serca
i poznawać, że życie ma sens i może być piękne.
Dni skupienia to również czas spotkania przyjaciół Jezusa. BĄDŹMY UCZNIAMI CHRYSTUSA z błogosławioną Celiną. Będzie to czas, aby uczyć się być z Jezusem i rozpoznawać powołanie.
Chrześcijanin jest powołany do życia z Jezusem, do współpracy z Nim. Ten etap jest wspólny dla wszystkich ochrzczonych. Powołanie rodzi się z wewnętrznego spotkania z miłością Chrystusa, a autentyczne spotkanie owocuje zaproszeniem, odczuwanym w sercu, aby oddać swoje życie Jezusowi. Powołanie należy rozeznawać, czyli upewniać się, że jest to wołanie Pana Jezusa, a nie własny pomysł na życie. Przychodzi więc czas stawiania Jezusowi pytań, by poznawać, w jakim kierunku pociąga serce: do wypełnienia powołania w życiu małżeńskim, czy też w życiu Jemu konsekrowanym ... Przygotuj swoje serce - otwórz je na spotkanie z Jezusem.

XII. Siostry norbertanki.

Może i Ciebie zaprasza Jezus? Jeśli chcesz nawiązać kontakt, poznać bliżej duchowość lub rozeznać swoje powołanie, to napisz, zadzwoń lub wyślij e-maila: norbertanki@op.pl
Klasztor S.S. Norbertanek, ul. T. Kościuszki 88, 30-114 Kraków, tel. (012) 427 13 18
www.norbertanki.w.krakow.pl

XIII. Instytut Chrystusa Króla i Maryi Matki Królowej.
Kobiety, które żyjąc w świecie, pragną oddać swoje życie Chrystusowi poprzez wieloraką pracę przy rekolekcjach i dniach skupienia, do Ośrodka Rekolekcyjnego Jana Pawła II w Kaniach k/Warszawy. Bliższe informacje: 05-805 Kanie, ul. Nadarzyńska 21. www.parafia-otrebusy.mkw.pl/osrodek_jp2.html tel.: 022 758 54 13 email: kanieor@poczta.onet.pl

XIV. Przez Krzyż do Nieba. Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek służebnic krzyża w Laskach.
Oddawania chwały Trójcy Przenajświętszej przez życie Ewangelią poświęcone apostolstwu i służbie niewidomym, apostolstwu wśród widzących, zwłaszcza „niewidomych na duszy” oraz wynagradzaniu za duchową ślepotę świata.
Zgłoszenia przyjmuje s. Maristella, email: maristella@wp.pl, tel. 661 462 835.

XV. Siostry Bernardynki.
Może i Ty pragniesz pójść za Panem, aby za wzorem Św. Franciszka wielbić Go w odosobnieniu i milczeniu, w ubóstwie i pokorze, prostocie i radości dziecka Bożego?...
Ul. Poselska 21, 31-002 Kraków, tel: 012 422 22 46, email: bbenigna@poczta.fm

XVI. Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego.
Zapraszamy na dni skupienia i rekolekcje w duchowości Ojca Pio. Zgłoszenia pod nr telefonu 034/361 29 63. Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego, ul. P.O.W. 22, 42-200 Częstochowa.
Terminy 2009: 9-14 styczeń, 6-8 luty, 6-8 marzec, 3-5 kwiecień, 8-10 maj, 5-7 czerwiec, 10-15 sierpień

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pn gru 15, 2008 15:44
Zobacz profil WWW
Post 
Fajny spis ;)
Ale:
Cytuj:
diecezja: lubelska
miasto: Piwniczna Zdrój


Piwniczna nie jest w archidiecezji lubelskiej. Może Ci się pomyliło z Nałęczowem ?

Podając miasto i diecezję, dobrze dopisać- miasto (diecezja) gdzie jest zakon, lub gdzie odbywają się rekolekcje. Wtedy nie będzie takich wątpliwości :)


Pn gru 15, 2008 16:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL