Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 20:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Tylko dla leniwych! Jeżeli nie jesteś leniwy/a - nie czytaj! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2009 10:14
Posty: 5
Post Tylko dla leniwych! Jeżeli nie jesteś leniwy/a - nie czytaj!
Tak. Pewnie temat wzbudza kontrowersje... ;-)
Chciałbym tutaj podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami na temat lenistwa podczas modlitwy.
Otóż często tak z nami jest, że postanawiamy sobie coś i potem nie dotrzymujemy danego sobie słowa. Modlitwa jest czymś do czego niektórzy starają się przymuszać. BŁAD. Dlaczego? Zmuszając się do czegoś nie zrobimy tego dobrze. A moim zdaniem modlitwa jest czymś, co trzeba szczególnie dobrze "robić". To jest dar od Boga.

Jak to się ma teraz do lenistwa?
Modlić może się każdy. Leniwym może to przychodzić ciężej niż osobom bardziej zaangażowanym. Dlaczego? Przecież nie musi tak być! Sądzę, że każdy człowiek, nawet leniwy, może się dobrze modlić. Jednak aby to dobrze robić, musi mieć chęć do działania - potrzebę. Potrzebę skupienia się, zawierzenia Bogu i poświęcenia Mu kilku chociaż chwil z pełnym zaangażowaniem. Ludzie leniwi mogą modlić się krótko, ale treściwie - to jest moim zdaniem klucz do ich dobrej modlitwy...

A co Wy na ten temat sądzicie?
Zapraszam do dyskusji.

Marek

_________________
http://www.catholicus.pl/
http://www.ksiegarniamaryja.pl/


Pt mar 20, 2009 19:10
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
Myślę,że to nie chodzi o kwestie lenistwa ,a swiadomosc z kim ide rozmawiac ,po co i dlaczego.

Kiedy kogos lubimy albo kochamy z checia idziemy na rozmowe.
Kiedy ktos jest obcy albo nielubimy go albo srednio albo obojetny jest dla nas to sie zmuszamy i nie jest to dla nas przyjemne.
Modlitwa to zaangazowanie z milosci do Boga.
Wplyw ma tez zmeczenie.
Kiedy jest sie zmeczonym niechce sie modlic i tak dalej.
Dlatego warto wczesnie sie modlic choc ja jestem zwolenniczka poznych godzin nocnych-nic nie poradze :)
jednak jesli ktos tak rbi ze caly wieczor siedzi na komputerze albo przed TV a potem idzie na modlitwe i mowi" a niechce mi sie jestem zmeczony pomodle sie byle jak albo wcale" to uznawane jest to za grzech.. lenistwa a takze lamanie 1 przykazania... dopiero niedawno to odkrylam:P wiem ,ja tak dochodze do roznych rzeczy pozno w sensie kiedy mi sie swiadomosc wlaczy :) :D


Pt mar 20, 2009 22:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL