Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 17:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 nowenna do sw. Judy Tadeusza 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
No, hmm dlaczego chcesz drążyć temat modlitwy, jeżeli nie wierzysz w Boga, z przekory? Ja będę pisać swoje, a Ty swoje. I po co nam to, jeżeli i tak się nie dogadamy? :)
Pozdrawiam

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


So gru 23, 2006 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Kropka napisał(a):
No, hmm dlaczego chcesz drążyć temat modlitwy, jeżeli nie wierzysz w Boga, z przekory?

Z ciekawości.


So gru 23, 2006 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Ok.
Może dlatego, że czasem uważam, że Bóg jest zbyt potężny i hmm zbyt daleki. Wtedy zwracam się do Niego, rzez tych którzy są "mniejsi" i są bliżej. :)

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


So gru 23, 2006 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 12:25
Posty: 225
Post 
_Big_Mac_ napisał(a):
No tak, ale dlaczego do Judy "powinno się" modlić 6 razy dziennie przez 9 dni, a nie np. 7 razy przez osiem dni? Albo pięc razy?

Albo wtedy, kiedy poczuje się potrzebę?

Zamiast tego rytuał, zaklęcie - 6 razy/9 dni, nie inaczej, i na pewno będzie to spełnione...

W innym temacie dowiedziałem się, że modlitwę od czarów odróżnia m.in. to, że efekty modlitwy nie są pewne. To prośba do Boga, której On może nie spełnić wedle uznania ("...bądź wola Twoja"), a tu pewny efekt, jak przy rzucaniu czaru.

Uderzające jest to, że nie ma w tym opisie "módl się gorliwie, jak najczęściej, przez wiele dni, być może Juda cię wysłucha", tylko "zrób to i tamto, wg określonej procedury, a coś się stanie najpóźniej w 9 dniu Nowenny".

Jak jakieś andrzejkowe zaklinanie "wymów imię dziewczyny siedmiokrotnie nad misą z woskiem a najpóźniej do zimy ją spotkasz".


Big_mac :arrow: W obu tematach znajduje sie odpowiedz, ze sa to po prostu wymysly. Czytasz to, co inni napisali ?

No: arrow: Przeczytaj sobie cos, Sw.Bernarda z Clairvaux, on tlumaczy to zagadnienie.


So gru 23, 2006 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 7:49
Posty: 1
Post moja modlitwa zostala wysluchana i to juz drugi raz
Jestem w strasznej sytuacji, moja mama i tesciowa sa jednoczesnie chore na raka. Dzisiaj jest 9 dzien jak codziennie ja, moj maz i tata chodzimy do Kosciola z przepisana wlasnorecznie modlitwa. Jestem przeszczesliwa. Dzisiaj moja mama zadzwonila i powiedziala, ze jest lepiej. Rana sie pomniejszyla i zbladla a dopiero ma dostac chemie. Jest jeszcze nie leczona. A u tesciowej pojawilo sie swiatelko nadziei. Moi drodzy wiara czyni cuda.
pozdrawiam:)
Anita


Pt cze 05, 2009 14:48
Zobacz profil
Post 
Są różne nowenny- ja akurat zaczęłam odmawiać właśnie do św. Judy Tadeusza- ale oczywiście nie skończyłam- moim zwyczajem- mimo to zostałam wysłuchana- chyba - znaczy stało się to o co sie modliłam, ale może to przypadek by...nie wiem...

Odmawiać modlitwę sześć razy dziennie świadczy o determinacji modlącego się...my ludzie potrzebujemy takich "magicznych" aspektów religii...jeśli nie znajdujemy ich w religii zwracamy się gdzie indziej...

Ile obecnie nawet wśród religijnych ludzi słoników, amuletów, przesądów, wróżb...

Drugą patronką do spraw beznadziejnych jest św. Rita z Cascia...


Pt cze 12, 2009 14:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL