Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 16:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 I nie wodz nas na pokuszenie 
Autor Wiadomość
Post I nie wodz nas na pokuszenie
dlaczego w modlitwie ojcze nasz ,katolicy zwracaja sie do Boga zeby nie wodzil ich na pokuszenie skoro to szatan jest kusicielem ...................................................................
ale nas zbaw ode zlego ,zbawienie zostalo juz dokonane ale moze sie myle


N cze 29, 2008 15:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Genialne pytanie! Też się nad tym zastanawiam...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


N cze 29, 2008 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Właśnie dlatego, że szatan jest kusicielem, są słowa "nie wódź" zamiast "nie kuś".


N cze 29, 2008 16:34
Zobacz profil
Post 
tak sobie mysle ze gdyby ktos chcial bardzo zakpic z Boga to do modlitwy wlaczyl by slowa - i nie wodz nas na pokuszenie
wtedy obarczyl by boga za zlo ktore jest na swiecie tym samym umniejszajac swoja wine ,moze sie myle ,prosze pomozcie mi ,jestem taki zagubiony w tym wszystkim


N cze 29, 2008 16:41
Post 
szatan jest zwodzicielem ,kusicielem ,mistrzem obludy klamstwa
i co nikt z was niepokusi sie o odpowiedz ,nawet nikt nie probuje
chociaz waszym chrzescijanskim obowiazkiem powinno byc wytlumaczanie mi dlaczego tak jest ,bo od tego zalezy moja wiara
dlaczego nie chcecie mi pomoc :cry:


N cze 29, 2008 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
No nie! Gałązkooliwna wykazujesz w tym momencie szczyt bezczelności. Co my poradzimy, że brakuje Ci permanentnej katechezy, to Twoje zaniedbanie a nie nasze. Co więcej to Ty masz obowiązek uzupełnienia swojej wiedzy, a nie my mamy obowiązek wyłożenia Ci tego. Więc trochę więcej pokory i mniej postawy roszczeniowej bo zaraz nikt nie będzie chciał w ogóle podejmować tematu.

Ja ze swej strony odsyłam do Katechizmu Kościoła Katolickiego p. 2846-2849. To prosty tekst i powinieneś(aś) go bez problemu zrozumieć, jeżeli nie to kilka tygodni temu rozmawialiśmy m.in. na ten temat na czacie, zapis tutaj > http://chat.wiara.pl/index.php?grupa=6& ... 8964&katg=

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N cze 29, 2008 18:44
Zobacz profil
Post 
obludniku ,bog nikogo nie kusi ani nawet nie dopuszcza zadnego kuszenia przez szatana ,bog nie potrafi kusic swoich slug ,szatan jest odwiecznym przeciwnikiem boga


N cze 29, 2008 20:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
"Nie wódż nas na pokuszenie", jak i "a kiedy ojciec rozgniewany siecze..." to słowa prostych ludzi. Zwykłe modlitwy, piosenki, bogobojność starodawna.


N cze 29, 2008 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
gałązko oliwna co do tego czy Bóg pozwala abyśmy byli kuszeni... pewnie tego nie chce, ale napewno w jakiejś mierze pozwala, po co? chyba po to, abyśmy nauczyli się je świadomie odrzucać- pozwala Ci wybrać,
ciężko zarzucić Bogu, że my tu jesteśmy kuszeni, a Bóg o niczym nie wie- bo jak mówisz 'gdyby wiedział to by nie pozwolił' :P
czasami pozwaala na wiele (ks. Hiob), ale nigdy nie pozwala by szatan kusił ponad ludzkie siły.
'Nie wódź nas na pokuszenie' znaczy dla mnie tyle co ' nie pozwól bym uległ pokusie- o to się modlę używając tych słów'.
pozdrawiam

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


N cze 29, 2008 23:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
...i tak sobie myślę, że wielkość Boga polega na tym, że nawet najbardziej przebiegłe plany szatana potrafi tak obrócić, by przyczyniały się do zbawienia... dobranoc :)

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


N cze 29, 2008 23:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
No i muszę jako moderator coś napisać...
Gałązko teraz oficjalnie i publicznie:
1. Bardzo się cieszę, że zaczęłaś/eś przestrzegać zasad ortografii w stosunku do Pana Boga
2. natomiast obrażanie katolików, wyzywanie ich, oraz posądzanie papieża o... [wiadomo ;) ] zupełnie nie mieści się w zwyczajach tego forum.
3. jeżeli chcesz dyskutować w tym temacie przeczytaj uważnie wszystkie odpowiedzi, zajrzyj do Katechizmu (2846-2849) ewentualnie na zapis czata i dopiero wtedy podejmij dyskusje. Póki co chcesz rozmawiać o własnej interpretacji, która nie ma żadnego związku z Nauczaniem Kościoła.

Pozdrawiam
moderator

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn cze 30, 2008 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 30, 2008 6:15
Posty: 18
Post Re: I nie wodz nas na pokuszenie
galazkaoliwna napisał(a):
dlaczego w modlitwie ojcze nasz ,katolicy zwracaja sie do Boga zeby nie wodzil ich na pokuszenie skoro to szatan jest kusicielem ...................................................................
ale nas zbaw ode zlego ,zbawienie zostalo juz dokonane ale moze sie myle


Biblia 1000-Lecia,wydanie III poprawione
Wydawnictwo Pallottinum 1990

Slowa Jezusa:
1.Mat 6,13-14 " i nie dopusc,abysmy ulegli pokusie,ale nas zachowaj
od zlego! "
2.Luk 11,4 " i nie dopusc,bysmy ulegli pokusie"

KRK w Polsce ma nadal "wielkie" trudnosci z ta tak tragicznie wazna zmiana w celebracji mszy sw.
Piekne bluznierstwo potocznego klepania (diabel tkwi w szczegolach)
Uwazajcie bardzo co i jak czytacie.
Gratuluje Ci,serce i szukanie prowadzi do prawdy.


Pn cze 30, 2008 12:13
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
i nie dopusc,abysmy ulegli pokusie,ale nas zachowaj
od zlego! "

bog tego nie dopuszcza on moze najwyzej obronic przed tym zeby zlo nie wyrzadzilo za duzej krzywdy


Pn cze 30, 2008 16:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
dopuszcza, zajrzyj do księgi Hioba :)
poza tym nawet Jezus był kuszony i nie mówię tu tylko o tym co działo się na pustyni- ale głównie chodzi mi o czwartkowy wieczór w Getsemane- myślisz, że nie chodziły mu pomysły (pokusy?), żeby uciec?
Ale masz rację mówiąc, że Bóg nie chce upadku człwieka, choć dając nam wolną wolą można powiedzieć, że dopuszcza taką możliwość. Nie chce, aby człowiek grzeszył (i tak jak mówisz- jest mu raczej obrońcą), ale z pewnością dopuszcza możliwość, że człowiek upadnie... Po co? Może po to by sam, dobrowolnie nauczył się wybierać dobro, by zobaczył, że zło wcale nie jest takie kolorowe.

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Pn cze 30, 2008 21:52
Zobacz profil
Post 
W tych słowach "Nie wódź nas na pokuszenie"
Chodzi zapewne o to, aby Pan Bóg, nie kazywał Szatanowi nas kusić.
Jak wiadomo Pan Bóg często kazuje Szatanowi kusić niektórych ludzi. Dobry przykład tego mamy w księdze Hioba, kiedy Pan Bóg założył się z diabłem, o to czy Hiob wytrzyma jego kuszenie...
To straszne...


Wt lip 01, 2008 7:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL