Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 20:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Ratunek dla Kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Ratunek dla Kościoła
Witam.

Dotarłem do bardzo ciekawej publikacji. Była zatytułowana "Lucyferystyczny plan zniszczenia Kościoła". Opierała się na ponad trzydziestu założeniach, których podjąć miał (i nadal je wdraża) szatan, aby osłabić Kościół poprzez niewielkie, stopniowe zmiany. Chętnie udostępnię całość. Teraz chciałbym krótko napisać o pierwszym - najważniejszym z punktów, który został już zrealizowany.

Mówi on o całkowitym wyeliminowaniu modlitwy Świętego Michała Archanioła ze Mszy Św. oraz spoza niej. Przed laty na zakończenie każdej Eucharystii była ona odmawiana - dziś jest niemal niespotykana.

Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Zachęcam każdego do poświęcenia tej minuty dziennie dla siebie i nas wszystkich.


Wt maja 17, 2011 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ratunek dla Kościoła
W kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Wejherowie ta modlitwa jest odmawiana, na zakończenie każdej Mszy Św.

Wpisujcie inne miasta!

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 17, 2011 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Proponowałabym mimo wszystko nie wzbudzać histerii.
Ta modlitwa bywa odmawiana.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 17, 2011 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ratunek dla Kościoła
jo_tka napisał(a):
Proponowałabym mimo wszystko nie wzbudzać histerii.
Ta modlitwa bywa odmawiana.
Bywa, a nie jest.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt maja 17, 2011 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Ratunek dla Kościoła
u mnie jest odmawiana po modlitwie wiernych ,razem ze zdrowaś Maryjo--no ale kościół jest pod wezwaniem św Michała,wiec raczej nic dziwnego


Wt maja 17, 2011 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Re: Ratunek dla Kościoła
jo_tka napisał(a):
Proponowałabym mimo wszystko nie wzbudzać histerii.
Ta modlitwa bywa odmawiana.


A ja, z całym do Pani szacunkiem, proponuję nie studzić emocji - aby przypadkiem nie odwieźć ludzi od czegoś, co może im pomóc.

Wyczytałem również, że obecnie Kościół rozważa powrót do obligatoryjnego odmawiania ów modlitwy, ze względu na ogromną liczbę opętań.

Poza tym nasz Papież również wskazywał na te zagrożenia. Cytuję:

Ojciec Św. Jan Paweł II bardzo często publicznie odmawia modlitwę do św. Michała Archanioła, przypominając o obowiązku jej kontynuowania. Papież przy różnych okazjach wiele razy żądał aby ją przywrócono, m.in. 24 maja 1987 r. gdy przybył jako pielgrzym do słynnego sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargano, powiedział: „Ta walka z demonem, którą tak charakteryzuje figura św. Michała Archanioła (ma pod stopami szatana), jest aktualna również dzisiaj, ponieważ demon jest żywy i działa w świecie... W tej walce Archanioł Michał stoi u boku Kościoła, aby go bronić przeciw wszelkim przewrotnościom świata, aby wspomagać wierzących w odparciu szatana..." Kończąc dodał: „Wszyscy pamiętamy modlitwę, którą przed laty recytowało się na końcu Mszy Św.... Za chwilę powtórzę ją w imieniu całego Kościoła".

To nie histeria, to fakt. A nawet jeśli będzie odbierany jako histeria, to lepiej niż jeśli byłby niezauważony.


Wt maja 17, 2011 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Ależ ja nie mam zastrzeżeń do modlitwy tylko do histerycznego tonu pierwszego postu.

Mimo wszystko szatan nie jest potężniejszy od Boga. Wręcz przeciwnie: już przegrał. I Kościoła nie przemoże. To zupełnie nie znaczy, że można go lekceważyć. Problem w tym, by nie nadawać mu większego znaczenia niż ma.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 18, 2011 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Modlitwa do św. Michała nie jest integralną częścią Mszy Swiętej i jej brak niczego nie ujmuje doskonałości Ofiary Mszy Swiętej. Histeryzowanie z powodu nie odmówienia jednej modlitwy jest wyrazem braku wiary w doskonałą moc zawartą w tym Sakramencie.


Śr maja 18, 2011 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Niestety nie podzielam Państwa zdania...
To, że Bóg jest potężniejszy od szatana, nie znaczy że ten drugi nie działa i nie ma narzędzi aby zniewolić ludzi. Jeśliby tak było, to dawno na świecie nie byłoby zła - a proszę podać mi choć jeden okres dziejów z historii człowieka, w którym królowała niczym niezmącona sprawiedliwość i dobrotliwość... Diabeł zniknie ostatecznie z ziemskiego padołu dopiero na końcu dziejów.

Nie jesteśmy mądrzejsi od tych ponad nami - skoro dane podawane przez Stolicę Apostolską mówią o zwiększeniu ilości opętań, znaczy to, że szatan jest coraz silniejszy w działaniu przeciw ludziom.

Zacytuję fragment zapisu egzorcyzmów odprawianych przez znanego jezuitę, o. Oomenico Mondrone

NIGDY NIE ZDOŁASZ ZROZUMIEĆ - MÓWI SZATAN - jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni? Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu "naukowców", którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni.

Te uczone brednie to między innymi podawanie Komunii Świętej na rękę (higiena), czy domaganie się aby brać ją samemu. Między innymi to podoba się złemu:

Komunia święta udzielana na rękę – dzięki temu mogę podeptać waszego Boga, którego ja zabiłem; i mogę celebrować moje msze (czarne msze) z moimi kapłanami, których Jemu wydarłem...

meritus, odmawianie modlitwy do Patrona Kościoła Świętego udoskonala nas samych. Nawet Chrystus się modlił - poza tym... "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni", nie masz pojęcia czym się kieruję mówiąc o tym i jaki mam szacunek do Najświętszego Sakramentu.

Możecie nazywać to histerią... ale czy aby nie bronicie tutaj swoimi wypowiedziami nie tej strony której należy?


Śr maja 18, 2011 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Re: Ratunek dla Kościoła
jo_tka napisał(a):
Wręcz przeciwnie: już przegrał. I Kościoła nie przemoże.


Cytuję drugi punkt z planu, o którym pisałem podczas zakładania tematu

2. Znosić praktyki pokutne podczas Adwentu, takie jak nie jedzenie mięsa w piątki lub poszczenie. Wykluczyć jakikolwiek czyn samoponiżania się. Zastąpić go aktami radości, szczęścia i miłości bliźniego. Twierdzić, że Chrystus już zwyciężył i że niebo jest dla nas. I że wobec tego ludzkie wysiłki są bezużyteczne.

Nie twierdzę, że dokładnie to Pani napisała...


Śr maja 18, 2011 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ratunek dla Kościoła
pajacykPL napisał(a):
Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu "naukowców",
którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni.
I już się wydało, że naukowcy są u Diabła na posyłki.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr maja 18, 2011 20:42
Zobacz profil
Post Re: Ratunek dla Kościoła
Podpisuje się pod słowami meritusa . :brawo:


Cz maja 19, 2011 7:21

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:24
Posty: 24
Post Re: Ratunek dla Kościoła
meritus napisał(a):
Modlitwa do św. Michała nie jest integralną częścią Mszy Swiętej i jej brak niczego nie ujmuje doskonałości Ofiary Mszy Swiętej. Histeryzowanie z powodu nie odmówienia jednej modlitwy jest wyrazem braku wiary w doskonałą moc zawartą w tym Sakramencie.


Na nieszczęście nie każdy ma tak wspaniałą wiarę w Najświętszy Sakrament, jak Ty. Cieszę się, że poprzez moc swej wiary nie potrzebujesz tej modlitwy - pamiętaj jednak, że wielu z nas jest w innej sytuacji... niekiedy skrajnej, w której nawet raz odmówione zawołanie do Św. Michała Archanioła, jest w stanie wyratować od nękań złego ducha.


Cz maja 19, 2011 14:55
Zobacz profil
Post Re: Ratunek dla Kościoła
pajacykPL: więcej zaufania do Boga i wiary. Eucharystia to podstawa. Jezus w Ewangelii mówił bierzcie i jedzcie.
Po drugie nikt ci nie zabrania odmawiać tej modlitwy, możesz się nią modlić nawet 10 razy dziennie.
Znalazłeś jakieś materiały, kolejna teoria spiskowa i podłapałeś od razu.

Cytuj:
2. Znosić praktyki pokutne podczas Adwentu, takie jak nie jedzenie mięsa w piątki lub poszczenie. Wykluczyć jakikolwiek czyn samoponiżania się. Zastąpić go aktami radości, szczęścia i miłości bliźniego. Twierdzić, że Chrystus już zwyciężył i że niebo jest dla nas. I że wobec tego ludzkie wysiłki są bezużyteczne.


Jezus zwyciężył i niebo jest dla nas, to jest jak to powiedział klasyk "oczywista oczywistość".
Tylko, że z tego nie wynika, że mamy nic nie robić i nigdy Kościół tak nie twierdził.
Mam wrażenie, że strasznie podobają ci się praktyki dołowania się i skupiasz się głównie na ich.
Oczywiście post jest ważny, pokuta jest bardzo ważna ale nie można skupić się tylko na tym, zapominając o innych rzeczach. Druga sprawa, że to wszystko ma nas kierować do Boga, nie może być wykonywane dla samego wykonywania.


Cz maja 19, 2011 15:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 16:30
Posty: 418
Post Re: Ratunek dla Kościoła
pajacykPL napisał(a):
- skoro dane podawane przez Stolicę Apostolską mówią o zwiększeniu ilości opętań,


No, dobrze. To ja tradycyjnie poproszę źródło tych informacji. Stolica Apostolska szczęśliwie wypowiada się w dośc sformalizowany sposób: dokumenty urzędowe są publikowane w Acta Apostolicae Sedis, dane statystyczne są w Annuario Pontificio. Numer, rok...?


Cz maja 19, 2011 16:07
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL