Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 20:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Uzdrowienia we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post To co widziałam
Na spotkaniach przeżyłam szok jak zobaczyłam, kiedy w czasie modlitwy wstawnieniczej ojciec nakładał na nich swoje ręce 2 osoby upadły. Na czuwaniu zdarzyło się, że parę osób krzyczało i nimi rzucało. Bałam się aby mojej mamie się to nie przytrafiło, wyglądało to na bardzo niebezpieczne. Napiszcie jakie są wasze doświadczenia z takich spotkań.


Cz gru 13, 2007 5:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Re: Ojciec Józef Witko z Krakowa
Agnieszka55 napisał(a):
Dowiedzialam się ostatnio że " Ojciec Józef Witko z Krakowa wymienia przeróżne choroby posiada dar poznania i mówi głośno na przykład o tym, że któryś z zebranych wiernych, który cierpi na daną chorobę (franciszkanin objaśnia, jaką), doznaje w danym momencie uzdrowienia. Chwilami śpiewa w obcym, niezrozumiałym języku. Potem prosi, żeby ci, którzy poczuli w swoim ciele ciepło, dotyk, mrowienie, ustąpienie dolegliwości podnieśli rękę dając świadectwo. Na koniec nad każdym nakłada ręce. "
Czy może ktoś taki mógłby pomóc mojej mamie. Czy to jest prawdziwe?


Na jednym z forów przeczytalam,że

"posiadanie nadnaturalnych zdolności, mówienia
chorób, mówienie nieznanymi językami.

To objawy opętania, dręczenia lub zniewolenia "


Właśnie ten ojciec dokładnie to robi.


Wt lis 04, 2008 5:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post już rozumię czym to jest
Cytuj:
Potem prosi, żeby ci, którzy poczuli w swoim ciele ciepło, dotyk, mrowienie, ustąpienie dolegliwości podnieśli rękę dając świadectwo. Na koniec nad każdym nakłada ręce. "


Przyczyną dręczenia, zniewolenia albo opętania są:
Wszelkie metody tzw.nakładaczy rąk
Źródło
http://www.egzorcysta.org/Przyczyny%20i%20objawy.html

To, że niektórzy z dotkniętych tracą przytomność i osuwają się na
ziemię wybitnie pokazuje na wampiryzm. Polega to na tym, że zabiera
moc jednym (tracą na chwilę przytomność, są słabi,upadają), a
przekazuje drugim(twierdzą, że są silniejsi, zdrowsi)


Wt lis 04, 2008 6:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Ojciec Józef Witko z Krakowa
Agnieszka55 napisał(a):
Na jednym z forów przeczytalam,że

"posiadanie nadnaturalnych zdolności, mówienia
chorób, mówienie nieznanymi językami.

To objawy opętania, dręczenia lub zniewolenia "


Właśnie ten ojciec dokładnie to robi.


Ala przecież Bóg może jak najbardziej dać taką moc człowiekowi. Ba! Nawet daje - poczytaj Ewangelię - tam jest o nakładaniu rąk, mówieniu językami, itd.

Mówienie choroby to może być po prostu tzw. słowo poznania, dar poznania. W przypadku uzdrowień oznacza to tyle, że Bóg mówi człowiekowi kto i/lub z jakiej choroby jest uleczony. Spotkałem się z tym i nie widzę w tym nic dziwnego. To, że jest nadnaturalne, to nic przecież złego! Przecież moc Boga może być jak najbardziej nadnaturalna.

I jeszcze jedna ważna rzeczy: ksiądz nie uzdrawia sam. To Bóg uzdrawia przez tego człowieka. Lub używając skrótu myślowego: człowiek uzdrawia (w imię Boga). I to jest bardzo ważne, że ten człowiek robi to po to, żeby oddać chwałę i cześć Bogu, a nie dla własnej chwały. Ważne jest to, ze on to robi mocą Boga, w Jego imieniu!

Więc zdecydowanie nie mieszałbym opętania/dręczenia/zniewolenia szatańskiego do uzdrawiania w imię Jezusa - Boga i robienia to na Jego chwałę. Szatan zdecydowanie nie mógłby działać na chwałę Boga i uzdrawiać w imię Jezusa Chrystusa.

_________________
Piotr Milewski


Wt lis 04, 2008 13:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: już rozumię czym to jest
Agnieszka55 napisał(a):
Cytuj:
Potem prosi, żeby ci, którzy poczuli w swoim ciele ciepło, dotyk, mrowienie, ustąpienie dolegliwości podnieśli rękę dając świadectwo. Na koniec nad każdym nakłada ręce. "


Przyczyną dręczenia, zniewolenia albo opętania są:
Wszelkie metody tzw.nakładaczy rąk
Źródło
http://www.egzorcysta.org/Przyczyny%20i%20objawy.html


Oczywiście! Ale tu chodzi o bioenergoterapeutów i wszelkiej maści ludzi leczących energią. To jest z pewnością złe. Ale nie ma to nic wspólnego z uzdrawianiem mocą Bożą! Przecież Apostołowie nie byli opętani, a uzdrawiali wielu. Bóg działał wtedy swoją mocą, działa i teraz. Więc należy rozróżnić leczenie "jakąś" mocą ("swoją", kosmiczną, świata, szatana, itd) od leczenia mocą Boga.

_________________
Piotr Milewski


Wt lis 04, 2008 14:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Re: To co widziałam
Agnieszka55 napisał(a):
Na spotkaniach przeżyłam szok jak zobaczyłam, kiedy w czasie modlitwy wstawnieniczej ojciec nakładał na nich swoje ręce 2 osoby upadły. Na czuwaniu zdarzyło się, że parę osób krzyczało i nimi rzucało. Bałam się aby mojej mamie się to nie przytrafiło, wyglądało to na bardzo niebezpieczne.


Dlatego, że przeżyłam szok widząć takie widoki, nigdy już moja mama nie skorzysta z takiego teatru. Właśnie teraz się dowiedziałam, żę świeckim takie sceny się nie przytrafiają.


Wt lis 04, 2008 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post To co widziałam
Pod tym adresem
http://www.egzorcysta.org/Przyczyny%20i%20objawy.html
wyrażnie jest powiedziane, że mówienie nieznanymi językami, mówienie chorób, wszelkie metody tzw. nakładania rąk to objawy opętania, dręczenia lub zniewolenia.

Teraz dla mnie katolika to jest jak jeden wielki ceremoniał magiczny uprawiany w domu Bożym.
Jest niezrozumiałe, że robi się wyjątek i takie rzeczy dzieją się w Kościele, przy udziale księdza katolickiego


Śr lis 05, 2008 2:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Mam wrażenie że nie ma żadnej chorej mamy, jest tylko próba ukazania Odnowy w złym świetle. Bynajmniej nie zamierzam samej Odnowy tutaj bronić, ale miałem okazje widzieć i słyszęc różne rzeczy, które jakoś mnie nie przerażają, a tym bardziej nie widze tu ani opętania ani innych podobnych rzeczy. Widze raczej u Ciebie Agnieszko55 niezrozumienie i wrzucanie w tym temacie wszystkiego byle wzbudzić wątpliwość, niezależnie od tego czy te informacje są jakoś związane z tym co się dzieje w Odnowie i podobnych grupach. Widać niektórzy wierzą w cuda tylko na papierze, gdzieś tam daleko...

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lis 05, 2008 3:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
MK napisał(a):
Osobiście nie polecam. Sam uczestniczyłem w spotkaniach OwDŚ (poznawałem różne grupy) i mocno się zraziłem. Na jednym spotkaniu widziałem bardzo fajną sekciarską manipulacje przy uzdrawianiu, lider powiedział ,że wie ,że jedna osoba ma problem z onanizmem i go uzdrawia ,a że na sali było 200 młodych chłopaków to 95% wzieło to do siebie myśląc "prorok jakiś, on mówi do mnie". Potem ten sam lider (świecki) odpóścił grzechy całej sali. Może jestem człowiekiem małej wiary ale jednak dla mnie to rozgrzeszenie było mało ważne i wolałem później skorzystać z prawdziwie katolickiej spowiedzi. Nie chce się rozwodzić nad grupą OwDŚ i mówić o wielce wątpliwych zaśnięciu w duchu (bynajmniej nie Świętym) i mówieniu językami.
Polecam modlitwę różańcową za mamę, post, zamówienie Mszy, może w jej intencji pielgrzymkę?


Tu masz opinię innej osoby.

Jestem głęboko zatroskana o zdrowie mojej schorowanej mamy, dlatego próbuję wszystkiego, jestem otwarta na każdą pomoc.
Wiem dzisiaj, że głęboka modlitwa może jeszcze jej pomóc, bez "magi" i pośredników.


Śr lis 05, 2008 7:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Wspólnoty są różne, zależnie od osób, które je tworzą. Jeżeli trafiłaś na działania, które Cię do tego stopnia przerażają, to jesteś zobowiązana poinformować o tych wątpliwościach nie nas, a kogoś kto odpowiada za jej działania (proboszcza, na terenie parafii której działają, biskupa).

Osobiście raczej nie uważam byś widziała coś co miałoby choć znamiona działania złego ducha. Bez zastanowienia krytykujesz każdy obcy język, każde nałożenie rąk (już pomijam takie sprawy jak bierzmowanie czy świecenia ;) ), ale choćby zgodnie ze słowami Chrystusa przed wniebowstąpieniem


Mr 16,17-18 napisał(a):
Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.


Wyboldowanie moje. Albo to co robi Paweł po udzieleniu chrztu
Dz 19,6 napisał(a):
A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali.


Czy w końcu pawłowy list...

1 Kor 12,28 + doczytaj następne sama napisał(a):
I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami.


Nie chce bronić Odnowy, ale bardzo nie podoba mi się przypisywaniu pewnej rzeczywistości Kościoła działania demonicznego... Odnowa w Duchu Świętym jest jak najbardziej rzeczywistością Kościoła, jest ruchem charyzmatycznym, który na nowo odkrywa moc Ducha Świętego. Czasem zdarzają się "przegięcia" ale jakoś nie koniecznie chce zakładać, że Ty trafiłaś akurat na owo "przegięcie". Uzdrowienia już od samego początku (odsyłam do Pisma Świętego) nie wiązały się z uzdrowieniem samego ciała, a ducha, których skutkiem było uzdrowienie ciała. Dopiero osoba, która uwierzyła, nawróciła się mogła być uzdrowiona. Mam wrażenie, że Ty szukasz tego uzdrowienia jak następnego produktu konsumpcji. Tak to nigdy nie zadziała. Trudna prawda.

Pozdrawiam.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr lis 05, 2008 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
Zaślepiona, bez żadnej wcześniej opini na temat Odnowy w Duchu Świętym trafiłam tam. Teraz moje doświadczenia z tym ruchem są bogatsze.
Na forum gazety piszą o tym różnie
"w Przemyślu też istnieje Ruch Odnowy w Duchu Świętym i tez tu byl
taki charyzmatyczny ksiądz (Ojciec Jan), ktory swego czasu
przyciagal tlumy.

Skonczylo sie tym, ze dwie mlode osoby (jedna: 17-letni chlopak), po
tzw. darze jezykow wyladowaly w szpitalu psychiatrycznym.
A ksiedza wyslano do Afryki, tam pewnie teraz konkuruje z innymi
szamanami.

Nikt o tym oczywiscie nigdy w gazecie nie napisal, bo ruch - jak juz
ktos zauwazyl - legalnie funkcjonuje w strukturach Kosciola. Ciemny
lud wierzy oczywiscie, ze ten Dar Jezykow to dzialanie Ducha
Swietego, reka Boga. Tyle, ze takie same zachowania zaobserwowano
np. w poganskich wierzeniach voodoo, u rdzennych plemion
zachodnioafrykańskich, ktore nigdy o Chrystusie czy Duchu Swietym
nie slyszaly."

Wiem, że ci się to nie podoba, ale mam prawo o tym pisać bo po to jest forum.


N lis 09, 2008 4:44
Zobacz profil
Post 
Agnieszka55 napisał(a):
Ciemny
lud wierzy oczywiscie, ze ten Dar Jezykow to dzialanie Ducha
Swietego, reka Boga. Tyle, ze takie same zachowania zaobserwowano
np. w poganskich wierzeniach voodoo, u rdzennych plemion
zachodnioafrykańskich, ktore nigdy o Chrystusie czy Duchu Swietym
nie slyszaly."


Dar języków może pochodzić od Boga lub szatana. Bardzo często osoby opętane rozumieją języki, ktorych sę nigdy nie uczyły. Od razu mówię, że nie trzeba słyszeć o szatanie, żeby mógl na nas działać.
Podobnie jest z wieloma innymi darami - np. przewidywaniem przyszłości. Rozpoznanie źródła daru należy do Kościoła.


N lis 09, 2008 10:02

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post ?
Nie mogę teraz pojąć dlaczego chorzy chodzą do bioenergo i podobnej maści uzdrowicieli placąć przy tym duże pieniądze, przecież mamy księdza, modlitwę, msze uzdrawiając, spotkania w ODŚ to wszystko jest za darmo ?


Wt lis 11, 2008 7:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
Bo bioenergoterapeuta powie "zapłać i wyzdrowiejesz" a kapłan powie 'nawróć się aby przyjąć łaskę zdrowia". Łatwiej zapłacić :/


Śr lis 12, 2008 0:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Uzdrowienia we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym
Annnika napisał(a):
Bo bioenergoterapeuta powie "zapłać i wyzdrowiejesz" a kapłan powie 'nawróć się aby przyjąć łaskę zdrowia". Łatwiej zapłacić :/


Tu się grubo mylisz, Byłam na tych mszach i nie widziałam, żeby ktoś doznał códu uzdrowienia. Rozpytywałam się i nikt nic nie potwierdził.

Tu masz wypowiedz innego autorytetu

"Rozmowa z ks.Józefem Augustynem, jezuitą, profesorem Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, redaktorem naczelnym kwartalnika jezuickiego "Życie Duchowe"
Słyszałem, jak duchowny - ojciec Witko - mówi ludziom, że mogą
zostać cudownie uzdrowieni ze swoich dolegliwości, nawet tych
najbardziej poważnych, jak nowotwór. Wystarczy, że dadzą się dotknąć
odprawiającemu nabożeństwo albo będą w codziennym życiu stosować
poświęconą wodę, sól lub olej. Nie uważa ksiądz, że to brzmi jak
zabobon?
- Przedstawione zachowania mają znamiona manipulacji. Jako wierzący wiemy, że szatan potrafi "czynić podróbki imitujące prawdziwe cuda".
Ludzie mogą udawać uzdrowienia, by stać się sławni w swoim środowisku."


Pn lis 17, 2008 4:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL