Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 16:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Odnowa w Duchu Świętym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Tess napisał(a):
Nazywaj Odnowe jak chcesz, ale ja nie bede do niej nalezal.Duzo negatywow slyszalem na jej temat.

Nie chodzi o nazwę. Już w tylu wątkach o tym mówię a wy dalej swoje...


N maja 11, 2008 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 16:34
Posty: 58
Post 
hitman napisał(a):
Tess napisał(a):
hitman napisał(a):
Niejedna Odnowa w Duchu Świętym się jeszcze podzieli i pewnie niejedna odstąpi od Kościoła.


Wlasnie ja z dala trzymam sie od wszelkich ruchow przykoscielnych.

To nie jest ruch przy Kościele. To jest wspólnota w Kościele.


Ze zdania, które napisałeś powyżej wynika, że niekoniecznie.


N maja 11, 2008 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
adas313 napisał(a):
hitman napisał(a):
Tess napisał(a):
hitman napisał(a):
Niejedna Odnowa w Duchu Świętym się jeszcze podzieli i pewnie niejedna odstąpi od Kościoła.


Wlasnie ja z dala trzymam sie od wszelkich ruchow przykoscielnych.

To nie jest ruch przy Kościele. To jest wspólnota w Kościele.


Ze zdania, które napisałeś powyżej wynika, że niekoniecznie.

Z założenia Odnowa w Duchu Świętym jest wspólnota wewnątrz Kościoła.


Pn maja 12, 2008 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 16:34
Posty: 58
Post 
hitman napisał(a):
Ze zdania, które napisałeś powyżej wynika, że niekoniecznie.

Z założenia Odnowa w Duchu Świętym jest wspólnota wewnątrz Kościoła.[/quote]

A i owszem. Tylko, że jak sam piszesz czasem to piękne założenie okazuje się niezbyt prawdziwe. Szczerze mówiąc nie wiem za bardzo czemu, bo kontakty z ODŚ miałem wyłącznie towarzyskie.


Wt maja 13, 2008 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Założenie zawsze jest prawdziwe. Czasem jednak pewne sprawy, które bywają dość skomplikowane, nie wychodzą nam tak jak byśmy chcieli. W przypadku rozłamów w Odnowie ja wiem doskonale czemu tak się dzieje i nie jest to dla mnie tajemnicą.


Wt maja 13, 2008 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post 
Tak byłem na takim zebraniu 2 razy ,wszyscy tam podnoszą ręce do góry i śpiwają .Fajnie tam jest jest duzo młodych i ładnych dziewczyn chociaż staruszkowie tez sie zdażają -nie wiem tylko poco ?


So maja 24, 2008 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Tak byłem na takim zebraniu 2 razy ,wszyscy tam podnoszą ręce do góry i śpiwają .Fajnie tam jest jest duzo młodych i ładnych dziewczyn chociaż staruszkowie tez sie zdażają -nie wiem tylko poco ?

Po to samo po co młodzi. ja się bardzo cieszę z tego, że moja wspólnota jest przekrojowa. Są młodzi, średni i starci ludzie i mi to się bardzo podoba, bo mogę czerpać garściami od różnych typów osobowości i widzieć różne podejścia do życia i różne duchowości i w ogóle... :)


Pn maja 26, 2008 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 9:31
Posty: 45
Post 
też chętnie bym się wybrał do najbliższej grupki.
chciałbym poznać nową formę modlitwy.
choć mam w związku z tym trochę obaw...


Wt maja 27, 2008 7:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 9:39
Posty: 163
Post 
W mojej wspólnocie też są ludzie w różnym wieku. I to jest wspaniałe ponieważ łączy nas Duch Boży, a nie ludzkie więzy. W ogóle jestem przeciwny tworzeniu w Kościele "gett wiekowych": to dla gimanzjalistów, to dla licealistów, to dla studentów. W ten sposób ludzie "wyrastają" ze swoich wspólnot i to jest głupie, to tak jakbyś mógł "wyrosnąć" z Kościoła.
Dla takich formacji wiekowych lepszym określeniem jest "grupa".
pozdr
Dabar

_________________
[color=#8000FF][b]Zawsze gdy wygrywałem dyskusję, traciłem jedną duszę[/b][/color]


Wt maja 27, 2008 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post 
No ale na mszy w Kościele też jest duży przekrój wiekowy ,ba nawet jest więcej osób starszych ,dlaczego więc podobają wam się Młode Ruchy Religijne ?


So cze 07, 2008 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 9:39
Posty: 163
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
No ale na mszy w Kościele też jest duży przekrój wiekowy ,ba nawet jest więcej osób starszych ,dlaczego więc podobają wam się Młode Ruchy Religijne ?


Nikt nie rozpatruje tego w kategoriach - podobaja się, - nie podobają się. Duch Święty działa, ludzie tego doświadczają i przychodzą, aby napełniać się Duchem Świętym, żeby później to przynosiło owoce w codziennym życiu.

Ef 5,18
A nie upijajcie się winem, bo to jest [przyczyną] rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem.


Jeśli chodzi o odchodzenie grup Odnowy z Kościoła - nie chcę generalizować, ale większości przypadków hierarchia i księża pozostawiają takie grupy samym sobie, a one dryfują i w końcu jest już za późno.

Zresztą Duch wieje przez cały swój Kościół i dla mnie odnowa w Duchu Świętym, to dziś raczej zjawisko , niż wspólnota, czy grupa.

Pozdr
Dabar

_________________
[color=#8000FF][b]Zawsze gdy wygrywałem dyskusję, traciłem jedną duszę[/b][/color]


Wt cze 10, 2008 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:02
Posty: 206
Post 
Duch Święty to siła odśrodkowa, która jest w człowieku, czyli dusza, czy duch który nas otacza, zewnętrzna, o którego Ducha prosił Jan Paweł II ?


Wt cze 10, 2008 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 9:39
Posty: 163
Post 
Mirisha napisał(a):
Duch Święty to siła odśrodkowa, która jest w człowieku, czyli dusza, czy duch który nas otacza, zewnętrzna, o którego Ducha prosił Jan Paweł II ?


Jest taka piękna pieśń Wspólnoty Miłości Ukrzyzowanej:
"O Duchu Święty, Duszo mej duszy, uwielbiam Cię".

Duch Święty to suwerenna Osoba, która swoją obecnością wypełnia duszę i ciało człowieka, który się poddaje Jego działaniu.

Rz 8,26:
Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami.


Pozdr
Dabar
[/b]

_________________
[color=#8000FF][b]Zawsze gdy wygrywałem dyskusję, traciłem jedną duszę[/b][/color]


Wt cze 10, 2008 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 18:35
Posty: 69
Post 
Witam wszystkich !
Do mojej wspólnoty należę od pół roku, jednak kontakt z nią mam od ponad roku. Jeżeli ktoś będzie chciał się dowiedzieć jak u nas wygląda takie spotkanie modlitewne, to proszę pytać, a ja z przyjemnością odpowiem na pytania :) Boli mnie fakt, że niektórzy ludzie mają złe zdanie na temat takich wspólnot. Mój tato nawet przez pewien czas uważał że to sekta jakaś czy coś. Jednak gdy dostrzegł zmiany zachodzące we mnie (na plus) to go to uspokoiło. Jednak wszystko co nieznane może wydawać się ludziom "z zewnątrz" dziwne, a nawet podejrzane. Jednak takiego typu wspólnoty są jak najbardziej katolickie, a Duch Święty, często niesłusznie pomijany w Kościele, takich wspólnotach prawdziwie jest. O różnych charyzmatach możemy przeczytać w Piśmie Świętym, więc nie widzę uzasadnienia dla osób wątpiących w katolicyzm tych wspólnot :))

Pozdrawiam wszystkich członków wspólnot ODŚ.


Wt cze 10, 2008 22:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:02
Posty: 206
Post 
U mnie życie katolickie zaczyna się i kończy na Niedzieli, tradycyjnie w święta, mi to nie wystarcza więc włócze się po forach. Co do wspólnoty nie chciałabym należeć bo mam inny system wartości, nie czytam Pisma Świętego bo mam zabronione.


Śr cze 11, 2008 14:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL