Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 17:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kierownictwo duchowe... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 17:43
Posty: 26
Post 
neonka20 napisał(a):
Oliwio! pytałaś mnie czy czytam ostatnio jakas dobrą ksiązke, to powiem Ci ze, czytam Dzienniczek s. Faustyny

Świetna książka. Polecam.

A tak wracając do tematu.
Piszesz że przeczytałaś "Dzienniczek" Więc może warto zastanowić się nad słowami św. Faustyny, dotyczącymi spowiedzi i spowiednika.
Św. Faustyna pisała:
"Muszę się wiele modlić za spowiednika o światło Ducha Św. bo jeśli przystąpię do konfesjonału, a najpierw się nie pomodliłam to niewiele mnie zrozumie spowiednik." (Dz 647)

Pan Jezus powiedział do Św. Faustyny:
"Wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam sie tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Jeżeli ufność twoja jest wielka, hojność Moja nie ma granic" (Dz 1602).

_________________
"To On ma wzrastać, ja mam się umniejszać..."
Św. Jan Chrzciciel


Wt sie 19, 2008 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 13:36
Posty: 110
Post 
Ja również miałam podobną sytuację.
Mój kierownik duchowy, u którego spowiadałam się 1,5 roku został skierowany na inną parafię.Także wydawało mi się,że nikt lepiej mnie nie rozumie jak ten kapłan i nie mogłam się przyzwyczaić do spowiadania się u innego kapłana,ale z czasem zrozumiałam,że chodzi się do spowiedzi po to,aby się nawrócić,a nie do kapłana. Z byłym moim kierownikiem duchowym nadal utrzymuje kontakt-często rozmawiamy przez maile,sms-y,oczywiście,że od czasu do czasu.gdy to jest możliwe staram się do Niego jeździć do spowiedzi i na rozmowę,ale do spowiedzi comiesięcznej teraz chodze do innych kapłanów. Zmiana parafii kierownika duchowego to nie koniec świata. ;)

_________________
Jesteśmy dziećmi Boga,
a jezeli dziećmi,
to i dziedzicami.
Współdziedzicami Chrystusa,
dziedzicami Boga.


Wt sie 19, 2008 19:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 12:02
Posty: 99
Post 
Zgadzam sie z tym co napisałaś ale u mnie w parafi nie ma nikogo takiego u kogo mogłabym sie spowiadać i czuc sie radośnie ze jestem oczyszczona z brudów. teraz od wrzesnia bedziemy mieli nowych kapłanów i jesli nie bede czuła sie po niej jakoś lzej bede zmuszona co miesiąc jeździć do Pszowa.


Śr sie 27, 2008 14:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Neonka ale w spowiedzi nie chodzi o to aby czuć się "lżej" czy też "oczyszczonym" chodzi o rzeczywiste nawrócenie serca. O zerwanie z tym co oddala Cię od Boga. Chodzi o rzeczywisty fakt a nie swoje odczucia.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr sie 27, 2008 15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL