Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 19:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 I nie wodz nas na pokuszenie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Aztecu widzę, że nie doczytałeś ostatniego rozdziału :P. czemu uważasz, że to straszne? Zobacz jak się to wszystko skończyło, stare porzekadło mówi; nie ma mtego złego... pozdrawiam :)

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Wt lip 01, 2008 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:02
Posty: 206
Post 
Aztec napisał(a):
W tych słowach "Nie wódź nas na pokuszenie"
Chodzi zapewne o to, aby Pan Bóg, nie kazywał Szatanowi nas kusić.
Jak wiadomo Pan Bóg często kazuje Szatanowi kusić niektórych ludzi. Dobry przykład tego mamy w księdze Hioba, kiedy Pan Bóg założył się z diabłem, o to czy Hiob wytrzyma jego kuszenie...
To straszne...


W tej modlitwie nie ma nic o szatanie. Jest to "prośba" człowieka/ludzi skierowana do Boga.

"... nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen." - czyli nie złorzec bo obróci się to przeciwko tobie i jest następstwem wersetu mówiącym o odpuszczeniu win naszych i naszych winowajców.


N lip 06, 2008 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post 
Ja myślę że życie to wielki Teatr dla BOGA Przyjemności, i nasz Egzamin czy jesteśmy JEGO godni, i to dlatego BÓG Prowadzi nasz na pokuszenie, żeby Pobawić się nami i Sprawdzić nasz!


I odpowiedź na twoje pytanie z innego tematu na http://forum.chrzescijanin.pl/index.php :
Cytuj:
"BTW. Jakoś nie potrafię do końca zrozumieć, dlaczego przekształcono słowa "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie" na "nie wódź nas na pokuszenie". Ta pierwsza wersja brzmiałaby o wiele lepiej i sensowniej (bo czy to Bóg nas wodzi na pokuszenie?)" =
Patrz co P.Ś. mówi o Wodzeniu na pokuszenie przez OJCA = " 3 Ja zaś uczynię nieustępliwym serce faraona i pomnożę moje znaki i moje cuda w kraju egipskim. 4 Faraon nie usłucha was, toteż wyciągnę rękę moją nad Egiptem i wywiodę z Egiptu moje zastępy, mój lud, synów Izraela z pośrodka nich, wśród wielkich kar. 5 I poznają Egipcjanie, że Ja jestem Pan, gdy wyciągnę rękę przeciw Egiptowi i wyprowadzę z pośrodka nich Izraelitów. " (Księga Wyjścia 7) i " 12 Ale Pan uczynił upartym serce faraona, tak iż nie usłuchał ich, jak zapowiedział Pan Mojżeszowi. " (Wj 9) i jeszcze " 1 I rzekł Pan do Mojżesza: Idź do faraona, ponieważ uczyniłem twardym serce jego i jego sług, abym mógł czynić znaki swoje wśród nich, 2 i abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom, co zdziałałem w Egipcie. A znaki moje czyniłem między nimi, aby wiedzieli, że Ja jestem Pan. " (Wj 10).


I ja też rekomenduje ks. Hioba, np: www.biblia.pl albo http://www.biblia.info.pl/biblia.php .

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Pt sie 01, 2008 1:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 15:02
Posty: 171
Post 
Czyli uważasz ,że tak naprawde nikt nie ma na nic wpływu mimo ,że wydaje się niektórym ,że mają i oznacza to predestynację czyli przeznaczanenie dla każdego ,ale to znaczyłoby ,że po pierwsze
Bóg jest nieszczery i okrutny


Pt sie 01, 2008 19:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL