Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 22:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 "...ciała zmartwychwstanie" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: "...ciała zmartwychwstanie"
A ja to widzę tak... Wiarę powinniśmy przyjmować jak małe dzieci. Bez zadawania "trudnych pytań". Wszystko co jest nam potrzebne do zbawienia to miłość do Boga. W Ewangeliach mamy podane Przykazanie Miłości, według którego powinniśmy żyć, mamy przypowieści pomagające nam zrozumieć Boga. I to powinno nam wystarczyć. Po co zaprzątać sobie głowę pytaniami na które nikt nam nie odpowie a które nie sprawią, że będziemy lepszymi ludźmi? Oczywiście powinniśmy zgłębiać wiedzę i rozważać słowa Jezusa, wszystko to powinno być skierowane aby chwalić Miłość Boga a nie szukać odpowiedzi na własne niepotrzebne pytania. Może zamiast zadawać takie pytania, lepiej po prostu zaufać Bogu? Tak chyba będzie lepiej. A czas poświęcony na rozmyślanie o tym, lepiej poświęcić na modlitwę :)

_________________
http://www.pompejanka.info


Cz lut 28, 2013 21:28
Zobacz profil
Post Re: "...ciała zmartwychwstanie"
Rozmyślanie o tym jest również modlitwą - bardzo dobrą bo stajemy przed problemem , który rozważamy - i możemy oczekiwać (bez oczekiwania na odpowiedż) , że pewne odpowiedzi podczas tego rozmyślania zostana nam podsunięte przez Ducha Świętego o ile okażemy pokorę . :)


So mar 02, 2013 17:36

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: "...ciała zmartwychwstanie"
patryk84 napisał(a):
A ja to widzę tak... Wiarę powinniśmy przyjmować jak małe dzieci. Bez zadawania "trudnych pytań".


Nie wiem, jak ty, ale jak ja byłem małym dzieckiem, to najczęstszą wypowiedzią jaką można było z moich ust usłyczeć, było "A dlaciego? :shock: " Jeśli z wiekiem mi trochę przeszło, to jest to chyba tylko oznaką mojej starczej słabości. Na szczęście jeszcze nie do końca.


Pn mar 04, 2013 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: "...ciała zmartwychwstanie"
Jesienna - nie wiem. Rany Chrystusa były przemienione. Na pewno nie będzie chorób, zatem i wad, zniekształceń, etc. Nie dociekałam. Nie wiem, w jakim kształcie powstanie poronione dziecko, może w takim, jak miałoby gdyby przeżyło?

Polecam ten tekst: http://kosciol.wiara.pl/doc/1019382.Jak-bedzie-w-niebie

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz mar 07, 2013 19:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL