Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Rekolekcje - Wrocław. Nie ma w tym mieście rekolekcji? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 13, 2007 15:11
Posty: 6
Post Rekolekcje - Wrocław. Nie ma w tym mieście rekolekcji?
Witam. Moim problemem i sądze, że to dużym jest znalezienie rekolekcji (ogólnopojętych) we Wrocławiu. Szukam od przeszło tygodnia i do tej pory nie natrafiłem na żadną stronę czy portal na którym było by napisane, że w moim mieście odbywają się rekolekcje. Nawet nie ma na żadnej stronie parafii. Jeżeli ma ktoś dane na ten temat proszę o umieszczenie ich w poście. Z góry dziękuje.

_________________
Wrocław moim miastem


So sty 13, 2007 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
hmm... bo teraz nie jest czas na rekolekcje. Rekolekcje w każdej (albo prawie każdej) parafii znajdziesz w okresie adwentowym i wielkopostnym. Ogólne i na miejscu w mieście bez konieczności wyjazdów.

Jeśli masz teraz potrzebę rekolekcji to po prostu jedź na jakąś sesję weekendową to jakiegoś ośrodka formacyjnego jeśli pracujesz, a jeśli możesz jedź na 3 dni do tygodnia - zależnie od tego jakie masz możliwości.

Moim zdaniem rekolekcje wyjazdowe są lepsze (o ile można stopniować), od dochodzonych, bo wyjeżdżając cały wchodzisz w przestrzeń rekolekcji, zostawiasz swoje problemy i nakierowujesz się na odbieranie Pana Boga. A jeśli już się odważysz wyjechać poza swoje miasto to naprawdę jest niewielka różnica gdzie jedziesz (tak jak ja z Gdańska) czy do Gdyni czy do Częstochowy albo Zakopanego - i tka muszę się spakować ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So sty 13, 2007 22:46
Zobacz profil
Post 
Jeśli chodzi o rekolekcje wyjazdowe to bardzo, bardzo polecam:

http://www.cfd.salwatorianie.pl/


So sty 13, 2007 22:56

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Rekolekcje, i dni skupienia organizowane są w Trzebnicy (jest dość blisko z Wrocławia) przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej dla młodzieży w różnym przedziale wiekowym (są dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich jak również dla młodzieży starszej pracującej i studiującej).
http://www.rms.salwatorianie.pl/index.p ... aproszenia
Wklejam cały tekst z informacjami o rekolekcjach, ponieważ link się podmienia i nie zawsze się wyświetla.
Podany jest też kontakt z RMS to można zapytać o terminy poza tymi wymienionymi.

Terminy rekolekcji zimowych RMS-u:

- przyszłoroczne rekolekcje zimowe odbędą się pod hasłem "Budować na skale"
- Terminy:
19-25 stycznia: Trzebnica - młodzież gimnazjalna i młodzież szkół średnich
3-9 lutego: Trzebnica - młodzież gimnazjalna; Międzybrodzie Bialskie - młodzież szkół średnich
12-19 lutego: Trzebnica - młodzież gimnazjalna; Międzybrodzie Bialskie - młodzież szkół średnich

16-18.03 - Dni skupienia dla młodzieży starszej - Trzebnica
- zgłoszenia - duszpasterze RMS-u

Dokładne informacje i zgłoszenia:
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej
Ul. Jana Pawła II 3
55 - 100 Trzebnica
tel. 071 38 87 816 i 071 38 87 821


N sty 14, 2007 6:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 13, 2007 15:11
Posty: 6
Post 
Raczej chodzi mi o rekolekcje w mieście. Nawet śmiał bym nazwać je "parafialnymi". Dokładnej nazwy nie znam. Z miłą chęcią wyjechał bym gdzieś, ale głównie sa to rekolekcje powołaniowe. W przyszłości napewno. Po za tym jestem ograniczony finansowo i nie stać mnie na bilety. Dosłownie. Ale, dzięki za zaangażowanie ;)

_________________
Wrocław moim miastem


Śr sty 17, 2007 22:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
No to 21 lutego rozpoczyna się Wielki Post i czas rekolekcji parafialnych - to już za miesiąc chyba wytrzymasz do tego czasu :)

A co do pieniędzy... możesz jak ja - najpierw pół roku odkładam a potem pół roku szukam pasującego terminu po tym czasie naprawdę już nie mam kłopotu z pieniędzmi (mimo żem biedna studentka) ;)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr sty 17, 2007 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Wiem, że jest szereg rekolekcji, na które można się zapisać za darmo nawet z parodniowym wyjazdem. Zwłaszcza organizowane przez zakony dni skupienia. Więc myślę, że akurat nie powinieneś zrażać się kosztami. ;)

_________________
www.onephoto.net


Śr sty 17, 2007 23:06
Zobacz profil
Post 
http://www.ddm.wroc.pl/


Pt sty 19, 2007 20:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL