Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 8:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Kierownik duchowy?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Kierownik duchowy??
Za dwa tygodnie będzie pierwszy piątek miesiąca. Nie wiem czy uda mi się zmobilizować, w zeszły pierwszy piątek miałem pójść ale się wszystko rozmyło. Nie wiem czy pójść z kartką i czytać.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 20, 2012 6:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Kierownik duchowy??
Podejście: "pójdę z kartką i przeczytam" zaciera sens sakramentu.
Możesz mieć karteczkę - ale ona ma ci służyć jedynie jako pomoc, coś na co zerkniesz na końcu spowiedzi i zorientujesz się, czy wyznałeś wszystkie swoje grzechy...


Pt lip 20, 2012 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Kierownik duchowy??
Zupełnie inaczej było by przy stoliku, gdzie było by więcej czasu. Tutaj gdy stoję w kolejce i powiem "obraziłem Pana Boga następującymi grzechami", mam pustkę w głowie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 20, 2012 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Kierownik duchowy??
przecież możesz poprosić kapłana o spowiedź poza konfesjonałem...


Pt lip 20, 2012 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Kierownik duchowy??
To duży kłopot, nawet gdy miałem spowiedź generalną to była w konfesjonale

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 20, 2012 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Kierownik duchowy??
idź z kartką skoro tak ci łatwiej


Pt lip 20, 2012 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Kierownik duchowy??
Zrobię rachunek sumienia a potem się zobaczy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 20, 2012 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 18:13
Posty: 63
Post Re: Kierownik duchowy??
"obraziłem Pana Boga następującymi grzechami" ;) - ile razy jeszcze to powtarzac?
czy miedzy jedna spowiedzia a druga przez powiedzmy ten rok - czujecie w sobie jakies wewnetrzne zmiany? odkryliscie w sobie cos? odnalezliscie cel zycia? wzniesliscie sie wyzej w swoim rozwoju duchowym?

...czy ciagle to samo, grzesze i grzesze, staram sie ale mi to nie wychodzi...

Po co to wszystko?

_________________
Obrazek


Pt lip 20, 2012 20:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Kierownik duchowy??
Cytuj:
"obraziłem Pana Boga następującymi grzechami" ;) - ile razy jeszcze to powtarzac?
czy miedzy jedna spowiedzia a druga przez powiedzmy ten rok - czujecie w sobie jakies wewnetrzne zmiany? odkryliscie w sobie cos? odnalezliscie cel zycia? wzniesliscie sie wyzej w swoim rozwoju duchowym?

...czy ciagle to samo, grzesze i grzesze, staram sie ale mi to nie wychodzi...


Żadne łażenie do kościoła, spowiedzi nic nie zmieni. Człowiek musi dotrzeć do tego momentu kiedy ujrzy, że sam z siebie nic nie zrobi dla swego zbawienia. Dlatego zbawienie osiąga się poprzez wiarę w Boga, którą poprzedza pokuta. Sam/a się nie zmienisz i choćbyś łaził/a do kościoła 5 razy dziennie będziesz wracać do tych samych grzechów. Tak będzie do momentu kiedy się nie uniżymy przed Bogiem i poprosimy o ratunek z tego grzechu. Wtedy jeśli Bóg będzie miał dla nas łaskę przyjdzie zmiana. Ale to będzie zmiana nie dlatego, że my coś tam sami zrobiliśmy, ale dlatego że Bóg zainterweniował w naszym życiu.

Może to bolesne dla niektórych, ale jeśli chodzicie do spowiedzi i w koło powtarzacie te same grzechy i wasze życie nie staje się bardziej święte, to dalej jesteście w swych grzechach i potrzeba wam się nawrócić. Twoja własna sprawiedliwość nie wystarczy żeby zaprowadzić cię o nieba i jeśli czynisz dobrze aby zapracować na Niebo, to nigdy go nie osiągniesz. Jeden był sprawiedliwy - Jezus Chrystus - i jego sprawiedliwością mamy być sprawiedliwi, a nie własną. Dlatego nawróceni Chrześcijanie czynią dobrze nie po to aby zapracować na niebo, ale dlatego, że choć na nie nie zasługiwali, zostało im dane przez ofiarę Jezusa na krzyżu. Późniejsze święte życie takiego człowieka już wynika z faktu, że w jego sercu mieszka Duch Święty który go prowadzi.

Weźmy sobie za przykład Apostoła Piotra. Ponad 3 lata chodził z Jezusem, a ten na sam koniec mu powiedział, że jest nienawrócony.

Cytuj:
Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, żeby was przesiać jak pszenicę. Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich.
Zauważcie, że Jezus nazywa go Szymonem, a nie Piotrem. Piotrem został dopiero, kiedy się nawrócił. Tak więc można chodzić za Jezusem, spełniać wszystkie religijne uczynki, a jednocześnie być nienawróconym. Piszę dlatego żeby nikt się nie łudził. To, że ty wyznajesz Jezusa jako Pana i Zbawiciela, chodzisz do Kościoła i nie wiadomo co robisz nic nie znaczy jeśli nie ma w tobie tej wewnętrznej przemiany której Bóg dokonuje w tych, którzy prawdziwie uwierzyli. Kiedy Piotr się nawrócił? Wtedy kiedy zobaczył, że jest bezsilny wobec grzechu, zaparł się Jezusa. Wtedy co zrobił ? "Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał." i z tej pokuty narodziła się dopiero prawdziwa wiara. Nawrócił się. Uważam, że to jest doskonały przykład tego jak człowiek się nawraca. Po prostu musimy dojść do tego momentu w życiu kiedy zdamy sobie sprawę, że jesteśmy na dnie przepaści i jedyne co może nam pomóc to Jezus. Do półki sami próbujemy nic z tego nie będzie.


So lip 21, 2012 12:09
Zobacz profil
Post Re: Kierownik duchowy??
chodzenie z tym samym grzechem do Spowiedzi jest bardzo ważne.
odczucie bezradności i zażenowania samym sobą jest bardzo ważne w walce z danym grzechem.


Pn lip 23, 2012 2:26
Post Re: Kierownik duchowy??
Hasesis napisał(a):
...czy ciagle to samo, grzesze i grzesze, staram sie ale mi to nie wychodzi...

Po co to wszystko?

po to, by pokładać nadzieję w Bogu,
to znaczy ufać, że otrzyma się od Najwyższego potrzebne nam pomoce i środki do prowadzenia dobrego życia i osiągnięcia zbawienia wiecznego.


Pn lip 23, 2012 21:03
Post Re: Kierownik duchowy??
Login2 napisał(a):
Żadne łażenie do kościoła, spowiedzi nic nie zmieni. Człowiek musi dotrzeć do tego momentu kiedy ujrzy, że sam z siebie nic nie zrobi dla swego zbawienia. Dlatego zbawienie osiąga się poprzez wiarę w Boga, którą poprzedza pokuta.


czyli ktoś, kto jest w grzechu, nie powinien chodzić do Kościoła, tylko sam przez jakieś obserwacje dochodzić do wniosku, ze jest w grzechu. przy czym powinien wierzyć w Boga i pokutować... :?:
bez ładu i składu Panie login.

wyrwanie korzenia jakiegoś zła, może się odbyć jedynie w konfesjonale.
a poza tym, aby to zło w pełni, ze tak powiem "namierzyć" potrzeba wiele laski i modlitwy,
a o ta najłatwiej w Kościele, np. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.


Wt lip 24, 2012 0:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kierownik duchowy??
Login, mam prośbę. Daruj sobie wypowiadanie się w tematach, które z założenia nie dotyczą Twojego wyznania. To nie jest wątek, w którym chodzi o sens i ważność sakramentu pokuty i pojednania. Są na tym forum wątki dotyczące kwestii ekumenicznych, proszę o niezaśmiecanie całej reszty...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sie 22, 2012 11:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL