Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 17:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Modlitwa a poczucie winy 
Autor Wiadomość
Post Modlitwa a poczucie winy
Czasem mi źle i pragnę wyżalić się Bogu, poprosić o pomoc ale zawsze mam wrażenie że "zawracam Mu głowę" ,bo inni maja dużo gorzej a ja mam tyle dobrych rzeczy w życiu i jeszcze marudzę z jakąś błahostką.... Mam wrażenie że jestem "rozpieszczoną marudą" i rezygnuję wtedy ze skarżenia się Bogu. No ale komu wtedy mam powiedzieć że mi źle???

Druga sprawa - pytanie pewnie głupie, wiem ale.... Czy mozna się modlić do Boga o jakąś materialną rzecz? W przypadku gdy jest ona naprawdę potrzebna do życia?


Wt wrz 02, 2008 9:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
echh, naprawdę uważasz, że kochający Ojciec będzie uważał za "zawracanie głowy" to, że dziecko, dla któego chce jak najlepiej przyjdzie z Nim porozmawiać?
może dobrze by było tylko, byś nie skupiła się na użalaniu, ale też posłuchała, jakie rady On ci daje

skoro pomaga wyżalenie się przed człowiekiem, to o ileż bardziej - przed Nim :) nie rezygnuj z tego pochopnie ;)

a prosić mamy o wszystko - byle byśmy umieli przyjąć z Jego słowy małe słówko: "nie" ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt wrz 02, 2008 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Czy można się modlić o rzeczy materialne? Za każdym razem w modlitwie 'Ojcze nasz' prosimy o chleb, który jest jak najbardziej namacalny :) , ale rozumiem, że Tobie chodzi o coś więcej. Przykładowo starsza pani będąca inwalidką od kilku lat nie wychodziła z domu. Ma zwykły wózek inwalidzki, le nie ma siły by na nim jeździć - chciała by mieć elektryczny. Taka prośba ma swoje uzasadnienie i wydaje sie być całkiem niegłupia, ale Bóg może mieć inne plany. Może zamiast elektrycznego wózka ześle jej wolontariusza, który będzie z nią wychodził pospacerować. Nie dość, że po raz pierwszy od wielu lat zobaczy świat z bliska, być może z czasem oboje się zaprzyjaźnią to jeszcze nasz wolontariusz w ten sposób się uświęci - w ten sposób Bóg upiecze trzy pieczenie przy jednym ogniu :D.
Ostatnio zrozumiałem, że można się modlić dosłownie o wszystko, nawet o 1,000,000 $ - najwyżej zamiast pieniędzy dostaniesz zrozumienie, że wcale ich nie potrzebujesz :P.

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Wt wrz 02, 2008 10:25
Zobacz profil
Post 
Prawa mój przedmówco a modlić się należy o wszystko ..najwyżej BÓG powie nie ..i da coś innego równie super


Cz lis 20, 2008 22:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2008 22:50
Posty: 559
Post 
Ja o wiele się modliłem i nic nigdy nie dostałem. Wszystko sobie zawdzięczam a nie jakiemuś (moim zdaniem) urojonemu wstawiennictwu. Zamiast tracić czas na nicniedające modlitwy można by na przykład pomyśleć jak tą rzecz zdobyć.

_________________
...


Cz lis 20, 2008 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Bogu można wszystko powiedzieć.

Natomiast nigdy nie przyszłoby mi do głowy modlić się o jakąś materialną rzecz. Modlę się przede wszystkim o to, by Bóg uczynił mnie lepszym, bym sam mógł więcej dawać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 21, 2008 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
Johnny99 napisał(a):
Bogu można wszystko powiedzieć.

Natomiast nigdy nie przyszłoby mi do głowy modlić się o jakąś materialną rzecz.
1. No to - wszystko, czy jednak nie?
2. A "Chleba nszego powszedniego..."?
;)

_________________
"Kochaj bliźniego jak siebie" - a jak kochasz siebie?


Pt lis 21, 2008 9:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL