Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 19:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Modlitwa w akademiku? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 22:46
Posty: 37
Post Modlitwa w akademiku?
temat skierowany głównie do studentów ;)

Jest to możliwe? Można znaleźć spokój i ciszę by móc się swobodnie pomodlić? A może komuś udało się zorganizowac w jakiejś akademikowej grupie modlitewnej?

Przyznam, że sam czasem próbuję w warunkach domu studenckiego modlić się, ale nie jest to łatwe (Kraków AGH;)) jednak wolę poszukać lepszego miejsca w kościele, bądź na spacerze.


N lut 22, 2009 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 21:59
Posty: 39
Post 
Ja tez jestem studentem AGH i też mieszkam w akademiku (Kapitol) :D

Nie wiem, jak wygląda sytuacja u Ciebie, ale w moim przypadku nie jest tak źle... Ja akurat mieszkam na rogu i współlokatorów mam spokojnych, także w miarę jestem w stanie się modlić i uczyć (choć za ścianą sąsiedzi trzymają 400-watową basową tubę :P). Problem może co najwyżej stanowić trochę za niskie łóżko (nie da się normalnie klęknąć) :P

A co konkretnie Ci tak przeszkadza? Kumple z pokoju, częstotliwość imprez na korytarzu, metal przygrywający zza ściany?


N lut 22, 2009 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 22:46
Posty: 37
Post 
Ja jestem z Babilonu :) Tak się składa, że moi kumple rzadko bywają na uczelni ;) a poza tym ciągle jacyś sąsiedzi u nas są. Nie narzekam na to, ale jednak trudno u mnie o chwilę samotności. Raz odbyło się w moim pokoju kameralne spotkanie RAPPu i wyglądało tak jakbyśmy je na dworcu urządzili.
Miło, że komuś się udaje.
O klęknięciu na łóżku nawet nie ma mowy - sypiam na 'gałęzi'. :biggrin:


N lut 22, 2009 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Gprre napisał(a):
Tak się składa, że moi kumple rzadko bywają na uczelni.

Nie bój żaby, wkrótce pewnie wrócą do domów... na stałe :P.

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Pn lut 23, 2009 0:04
Zobacz profil
Post 
Może i wrócą- jak skończą studia :) - Na V roku bywa bardzo mało zajęć (w drugim semestrze miałam chyba 3 tygodniowo), więc niekoniecznie obecność w akademiku musi się wiązać z opuszczaniem zajęć.

Jeśli chodzi o modlitwę w akademiku- wszystko jest możliwe, ale trzeba o tym pogadać z kumplami. Można ustalić konkretmną godzinę ciszy, można zwyczajnie poprosić o wyłączenie na chwilę radia/ściszenie rozmów ... Wszystko jest wykonalne :)- w moim wypadku wykonalna była nawet spowiedź w akademiku :D - koleżanki nie tylko wyszły z pokoju, ale pilnowały, zeby nikt nie wszedl w tym czasie ;)


N mar 01, 2009 21:07

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post 
Na szczęście nie mieszkam w akademiku, ale mam pewne doświadczenia z internatu, jeszcze z liceum. Jeśli nie potrafisz znaleźć sobie czasu/miejsca/ciszy do modlitwy w pokoju, spróbuj w ciągu dnia wejść na kwadrans do kościoła. W Krakowie chyba większość jest cały czas otwarta, a w starym mieście w co najmniej dwóch jest wystawienie Najświętszego Sakramentu.
Na prawdę nie trzeba się na siłę modlić tam, gdzie się mieszka- zwłaszcza, jeśli nie ma się ku temu warunków.

btw- nie daj wspóllokatorowi wchodzić sobie na głowę ;)


N mar 01, 2009 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:35
Posty: 7
Post 
A jak radzicie sobie z sytuacją kiedy czujecie ze jesteście jedyną osobą w kręgu, która sie tak naprawde chce pomodlić? Czy robienie tego oscentacyjnie to nie manifestacja i działanie na pokaz?

Ja wolę zawsze wybrać odpowiednie miejsce...


Śr mar 04, 2009 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
wiesz ja mam taką sytuację w domu, nie mam swojego miejsca, żeby pobyc sama i niestety muszę kombinowac z wykradaniem czasu dla Jezusa- wszystko jednak da się zrobic- nawet polubic modlitwę na spacerze gdy zimno.

_________________
Cieszmy się z małych radości


N mar 15, 2009 18:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL