Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 19:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Moja własna modlitwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 5:52
Posty: 8
Post Moja własna modlitwa
Witam wszystkich. W tym tygodniu od poniedziałku do środy miałem rekolekcje, zresztą bardzo ładnie przedstawione, o miłości, o grzechu itp. Ale w czym rzecz, za każdym razem na zakończenie klękaliśmy, a ksiądz czytał piękne słowa modlitwy, takie neutralne, które zarazem mogłaby być osobistą modlitwą każdego, taką medytacją. I pytanie moje brzmi, czy znacie jakieś takie modlitwy, bo mi nie za bardzo pasowało podejść do rekolekcjonisty i spytać się "przepraszam mógłbym dostać taką modlitwę? "...


Śr mar 18, 2009 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
A może to było po prostu zwykłe rozważanie rekolekcjonisty? Zamiast szukać gotowców spróbuj samemu tak "naturalnie" się modlić na kształt tego co słyszałeś i tak bardzo Ci się spodobało.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr mar 18, 2009 16:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 07, 2010 11:38
Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Moja własna modlitwa
W sumie nie będzie to chyba zbyt duży off top,jesli zamieszczę moje pytanie w tym temacie.Mianowicie:jakie modlitwy wchodzą w skład pacierza :?: .Pytam,ponieważ naprawdę tego nie wiem-moja mama nauczyla mnie modliwty porannej, którą można określic jako dość okrojoną wersję pacierza (Aniele Boży+Ojcze Nasz+Zdrowaś Mario) a nie pamiętam już jak mnie tego uczono w czasie, gdy przygtowywałam się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej (być może dlatego,że jako jedyna osoba w klasie przystępowałam do tego sakramentu w innej parafii,ale katechetkę miałam bardzo konkretną,naprawdę dbała o to,żeby nas dobrze przygotować do przyjęcia tego sakramentu) :? .Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz,tym bardziej,że w modlitewnikach znalazłam dłuższe ( http://katechizm-net.blogspot.com/2006/ ... e-r-z.html ) i krótsze wersje pacieża (Uwielbienie Boga w TrójcyJedynego,OjczeNasz,ZdrowaśMario,Skład Apostolski,Akty:wiary,nadziei,
miłości i żalu,Aniele Boże).
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego,że dla Jezusa nie liczy się to,czy moja modlitwa będzie długa i piękna,najważniejsze,żebym była świadoma tego,że na modlitwie spotykam się z Bogiem Żywym i żeby ta modlitwa była wypowiedziana z wiarą i sercem,niemniej jednak jestem wissbegierig i z babskiej ciekawości chciałabym dowiedzieć się,jakie modlitwy faktycznie składają się na pacierz :) .Z góry dziękuję za odpowiedz ;) .

_________________
"Jeśli więc ustami swoimi wyznasz,że Jezus jest PANEM i w sercu swoim uwierzysz,że Bóg Go wskrzesił z martwych-osiągniesz zbawienie" (Rz 10,10)


N sty 29, 2012 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Moja własna modlitwa
nadziejka88 napisał(a):
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz,tym bardziej,że w modlitewnikach znalazłam dłuższe
( http://katechizm-net.blogspot.com/2006/ ... e-r-z.html ) i krótsze wersje pacieża
(Uwielbienie Boga w TrójcyJedynego,OjczeNasz,ZdrowaśMario,Skład Apostolski,Akty:wiary,nadziei,
miłości i żalu,Aniele Boże).
Tak właśnie jest - są krótsze i dłuższe wersje pacierza.
Tradycyjnie pacierzem nazwano odmówienie samej modlitwy 'Ojcze nasz'.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N sty 29, 2012 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 18:13
Posty: 63
Post Re: Moja własna modlitwa
Najlepsza modlitwa to modlitwa wielu:
I chodzi tu o to, ze jeden modli sie o wielu!
...a nie, ze jeden modli sie o swoje lub wielu modli sie o swoje :mrgreen:
czyli jeden modli sie odczuc w sobie wielu
wszystko inne oddala nie przybliza

_________________
Obrazek


Cz lip 19, 2012 19:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sie 22, 2012 11:48
Posty: 1
Post Re: Moja własna modlitwa
Z pewnością była to osobista modlitwa prowadzącego... może sam mógłbyś wymyślić coś ciekawszego, bardziej osobistego, spersonalizowanego?

_________________
Stylowe i klasyczne [url=http://www.mebleradomsko.eu/category/krzesla]krzesła[/url].


Śr sie 22, 2012 11:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL