Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 19:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Fundacja 24/7 , dom modlitwy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 10:13
Posty: 18
Post Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Czy jest ktoś kto uczestniczył w spotkaniach wielbienia, w modlitwie wstawienniczej prowadzonej przez fundację 24/7 lub dom modlitwy
Prowadzą do nich linki
http://fundacja24-7.org/wierzymy/
http://www.wroclaw24.org/ihop/wroclaw24 ... -1&Lang=PL
http://onethingpopolsku.pl/
Tomek


Wt mar 23, 2010 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Na moje oko (patrząc na credo) to jakaś wspólnota protestancka... ale pewności nie mam...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 24, 2010 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 10:13
Posty: 18
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
co to znaczy
Cytuj:
jakaś wspólnota protestancka...

skoro wiele tego typu inicjatyw jest podejmowane przez osoby z którymi
Kościoły protestanckie nie chcą mieć nic wspólnego, a katolicy lezą (od iść )
jak mychy do lepu
cytat z http://forum.protestanci.info/printview.php?t=2173&start=135&sid=7bd68e9492855fb2e7436300fd06d81d
Cytuj:
Znam parę zborów KBwCh i wszystkie są mocno "zainfekowane" różnymi herezjami, generalnie- łatwa ewangelia, dużo "radości i flagowania" , demonologia stosowana, wolność pojęta jako zgoda na pewne zachowania i styl bycia( "patrzą tylko na serce"), ślepe posłuszeństwo pastorowi, uwielbienie muzyczne jako "filar walki duchowej", nauczanie odnośnie "interpretacji snów", kontakty z IHOP, nauczanie kobiet i inne. Szczerze mówiąc- nie znam ani jednego zdrowego zboru KBwCh- no ale może gdzieś się takie uchowały...Ja byłam w zborach w Zielonej Górze,w Żyrardowie, w Warszawie, Gorzowie, Choszcznie,Szczecinie.

Tomek


Śr mar 24, 2010 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 10:13
Posty: 18
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Czy widziałaś może film "Obóz Jezusa" można go zciągnąć z internetu
http://www.youtube.com/watch?v=poDMmNSJBMw&feature=related
a jeśli połącze go z fundacją 24/7 i dodam maila otrzymanego od znajomego księdza to przynajmniej ja wiem czego mam się bać
Cytuj:
Jest to jakaś akcja protestanckiej sekty, bo nawet nie jest to kościół.
Na stronie ich http://fundacja24-7.org/wierzymy/ są powypisywane ich "wierzenia" - wg myśli katolickiej są to po prostu herezje typu: "WIERZYMY, że chrzest i Wieczerza Pańska są dwoma ustanowieniami Kościoła danymi w celu ich sprawowania aż do momentu powtórnego przyjścia Chrystusa. Nie są one środkami zbawczymi, lecz kanałami Bożej łaski uświęcającej i błogosławieństwa dla wiernych w Chrystusie Jezusie."
Herezje, bo:
1. Eucharystia i chrzest są ustanowione przez JEzusa nie przez Kościół.
2. wg Kościoła są to "środki zbawcze" a nie jakieś dziwaczne "kanały łaski"

I można by tak długo i namiętnie.
Moim zdaniem katolik nie powinien się w to angażować.
A modlić się za miasto można także w swojej wspólnocie, rodzinie i indywidualnie. Zawsze to czynimy choćby w Eucharystii codziennej.

Tomek


Pt mar 26, 2010 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 20:00
Posty: 24
Lokalizacja: Czeski Cieszyn
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Przynajmiej na Zaolziu to prowadzą protestanci... Pytałem księdza, a ten mi odpowiedział, że zaleca wspólną modlitwę z protestantami...

_________________
Gdziekolwiek, byle z Bogiem!
Pozdrawiam,
BoRy


Śr maja 12, 2010 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 20:00
Posty: 24
Lokalizacja: Czeski Cieszyn
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Tak, uczestniczyłem.

_________________
Gdziekolwiek, byle z Bogiem!
Pozdrawiam,
BoRy


Śr maja 12, 2010 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Jakiś bardzo "ekumenicznie" nastawiony ksiądz.

Nie znam konkretniej tej grupy religijnej, ale wiem (od kolegi który osobiście się z tym spotkał) o zdaje się podobnej grupie w Warszawie, chociaż nieformalnej - również w podobnym duchu "zielonym" (od zielonoświątkowców) - dużo cudów, charyzmatów i dziwnych wydarzeń. Ponoć bardzo dużo katolików zwabionych "efektami specjalnymi" mocno się do nich przekonuje i zaniedbuje swoją wiarę. Zwłaszcza, że owi "charyzmatycy" bombardują katolików wieloma pytaniami o Biblię i Kościół, na które większość katolików nie potrafi odpowiedzieć. Takie pranie mózgu. Szczególnie, według strony, na sesjach wyjazdowych.

Moim zdaniem katolik nie powinien uczestniczyć w tego typu spotkaniach, chyba, że ma na prawdę dobre przygotowanie tematyczne (szczególnie w temacie charyzmatów, ruchów zielonoświątkowych itd) i jest bardzo mocno ugruntowany w wierze. Tylko czego miałby wtedy szukać wśród heretyków? Co najwyżej mógłby ich tylko nawracać, ale to raczej mało prawdopodobne, bo nie przekona ich ani na płaszczyźnie teologicznej ani na płaszczyźnie znaków. Zwłaszcza jeśli mowa o młodym katoliku.

Krótko mówiąc: nie polecam. Jeśli komuś tęskno do charyzmatów - świetnie, polecam KATOLICKĄ Charyzmatyczną Odnowę w Duchu Świętym; można więc w niej uczestniczyć nie narażając swojej wiary na szwank.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Cz maja 13, 2010 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Silva napisał(a):
dużo cudów, charyzmatów i dziwnych wydarzeń. Ponoć bardzo dużo katolików zwabionych "efektami specjalnymi" mocno się do nich przekonuje
Podobne "efekty specjalne" zwabiają katolików do róznych cudownych sankturiów (również tych z nieuznanymi objawieniami).
Silva napisał(a):
i zaniedbuje swoją wiarę.
Czy wspólna modlitwa jest równoznaczne z zaniedbywaniem wiary (w jedyniesłuszny katolicki sposób)?
Silva napisał(a):
Takie pranie mózgu. Szczególnie, według strony, na sesjach wyjazdowych.
Czy sesje wyjazdowe i rekolekcje powołaniwe nie piorą mózgów tylko dlatego, że są (około-)katolickie?
Silva napisał(a):
można więc w niej uczestniczyć nie narażając swojej wiary na szwank.
Co w twoim rozumieniu jest szwankiem, a co korzyścią?
Gdzie jest granicia między czerpaniem dobrych wzorców a zwodzeniem szatańskim i mamieniem ludzkim?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz maja 13, 2010 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 20:00
Posty: 24
Lokalizacja: Czeski Cieszyn
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Przecież wierzymy w tego samego Boga co oni.
Protestanci odbierają Biblię bardziej dosłownie, nie uznają Tradycji i to wszystko...
Wszyscyśmy chrześcijanami...

_________________
Gdziekolwiek, byle z Bogiem!
Pozdrawiam,
BoRy


Pt maja 14, 2010 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Rozumiem że jesteś katolikiem i uznajesz że pełnia Objawienia jest w Kościele Katolickim, który się opiera na Piśmie Świętym i Tradycji. Odrzucanie Tradycji to nie jest "i to wszystko", ale to poważny regres, to odrzucenie połowy Objawienia. Odrzucenie sakramentów to odrzucenie większości tego co Bóg dał nam na drodze do zbawienia. To jest regres niemalże do zera. I trudno, jeśli ktoś się urodził jako protestant to wyznaje takie poglądy i rzadko kiedy je zmienia.

W przypadku katolików jest inaczej. Rzadko który katolik we własnym zakresie czyta Pismo Święte a niewielki ułamek zajmuje się Tradycją i historią chrześcijaństwa. Natomiast protestanci, szczególnie ci charyzmatyczni, POWAŻNIE traktują nakaz nawracania na to, co uważają za prawdę (w przeciwieństwie do katolików którzy często boją się, żeby, broń Boże, nie urazić "odłączonych braci" przez to że mają inne poglądy). Skutek tego jest taki, że często nieprzygotowany katolik wychodzi ze spotkania z protestantami w najlepszym przypadku mocno skołowany a w najgorszym jako protestancki neofita.

Krótko mówiąc idąc na spotkanie z protestantami narażasz się na bycie obiektem nawracania i na niezłe podkopanie swojej wiary. Zwłaszcza, że widzę że dla ciebie różnice między katolikami a protestantami nie są ważne a (idąc dalej tym tropem, nie wiem czy słusznie) autorytet Kościoła i Tradycja nie ma wielkiego znaczenia.

Jesteś gotowy na takie nawracanie? Ile masz lat i jakie wykształcenie? Katolicki teolog może? Bo obawiam się że tylko teolog (i to mocno wierzący) mógłby sobie spokojenie pozwolić na dyskusje na poziomie z wieloma protestantami (a uwierz mi że ja mam ich za sobą sporo - co prawda tylko przez internet - i z wieloma ich pytaniami mam problem nawet jako studentka teologii).

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pt maja 14, 2010 21:48
Zobacz profil
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
.
Na razie to ja widzę, że jako katoliczka to masz problem z ekumenizmem...


Pt maja 14, 2010 22:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 20:00
Posty: 24
Lokalizacja: Czeski Cieszyn
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Nie twierdzę że Tradycja to "nic"...
Mam 17 lat, student, żyjący na w większości protestanckim Zaolziu, tu dialog przebiega niemal że każdy dzień...
A najsmutniejsze, w naszej klasie jest 30 uczniów, z czego 11 praktykujących protestantów, 3 praktykujący katolicy, 5 niepraktykujących chrześcijan (katolików i protestantów) i 11 ateistów.
Procentami ująć mamy obraz Zaolzia :-(
Jak tu można nierozmawiać o wierze? Zwłaszcza z aktywnymi w tej dziedzinie życia protestantami?? Osobiście nie mam przyjaciół katolików :-(
Ci z klasy - nie rozumiemy się... Zaolziańscy katolicy są bardzo że tak powiem... po prostu nie widać różnicy w zachowaniu większości tutejszych katolików a niewierzących... A powinno być!

_________________
Gdziekolwiek, byle z Bogiem!
Pozdrawiam,
BoRy


Pt maja 14, 2010 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Silva napisał(a):
Odrzucenie sakramentów to odrzucenie większości tego co Bóg dał nam na drodze do zbawienia.
To jest regres niemalże do zera.
Ciekawe jakie protestanci mają "narzędzia" na drodze do zbawienia.
Pewnie do nieba pójdzie ich co najwyżej kilka tysięcznych promila... :(
Silva napisał(a):
I trudno, jeśli ktoś się urodził jako protestant to wyznaje takie poglądy i rzadko kiedy je zmienia.
A dlaczego dzieje się to tak rzadko? Czy to aby nie czasem przez "protestanckie pranie mózgu" od małego?
Silva napisał(a):
W przypadku katolików jest inaczej. Rzadko który katolik we własnym zakresie czyta Pismo Święte a
niewielki ułamek zajmuje się Tradycją i historią chrześcijaństwa.
I bardzo niedobrze, że tak się dzieje.
Może katolicy powinni najpierw ewangelizować siebie nawzajem, to może nie byłoby tylu "odejść"?
Silva napisał(a):
Natomiast protestanci, szczególnie ci charyzmatyczni, POWAŻNIE traktują nakaz nawracania na to, co uważają za prawdę.
Skoro Jezus tak polecił, to dlaczego nie mają traktować tego poważnie?
Silva napisał(a):
w przeciwieństwie do katolików którzy często
boją się, żeby, broń Boże, nie urazić "odłączonych braci" przez to że mają inne poglądy
Czyli katolicy boją się ewangelizować, bo
papież JPII nakazał miłować nieprzyjaciół, więc nie chcą urazić błądzących heretyków?
Silva napisał(a):
Skutek tego jest taki, że często nieprzygotowany
katolik wychodzi ze spotkania z protestantami w najlepszym przypadku mocno skołowany a
w najgorszym jako protestancki neofita.
To niezłą "skuteczność" mają ci charyzmatycy, skoro po jednym spotkaniu :o mają o kolejnego frajera więcej...
Silva napisał(a):
Krótko mówiąc idąc na spotkanie z protestantami narażasz się na bycie obiektem nawracania i na niezłe podkopanie swojej wiary.
Wpuszczanie innowierców (i ateistów) na katolickie fora też jest pod tym względem niebezpieczne. ;)
Silva napisał(a):
Zwłaszcza, że widzę że dla ciebie różnice między katolikami a protestantami nie są ważne a
(idąc dalej tym tropem, nie wiem czy słusznie) autorytet Kościoła i Tradycja nie ma wielkiego znaczenia.
Zobacz na tytuł tematu i myśl przewodnią tych spotkań:
najważniejsza jest modlitwa do tego samego Boga, tego samego Jezusa.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt maja 14, 2010 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Liam napisał(a):
.
Na razie to ja widzę, że jako katoliczka to masz problem z ekumenizmem...

Nie mam. Jestem jak najbardziej za ekumenizmem, tylko że ekumenizm w wykonaniu większości protestantów z którymi się spotkałam to ostra krytyka Kościoła i nawracanie na protestantyzm. Nie mówię że to źle, przynajmniej ci ludzie traktują POWAŻNIE nakaz "nauczania wszystkich narodów", ale ja dziękuję, już jestem nawrócona i mi wystarczy.
Cytuj:
Jak tu można nierozmawiać o wierze? Zwłaszcza z aktywnymi w tej dziedzinie życia protestantami?? Osobiście nie mam przyjaciół katolików :-(
Ci z klasy - nie rozumiemy się... Zaolziańscy katolicy są bardzo że tak powiem... po prostu nie widać różnicy w zachowaniu większości tutejszych katolików a niewierzących... A powinno być!

Ano właśnie, to jest ten problem z protestantami. W większości protestanci są aktywni, starają się poznawać wiarę, nawracać itd. To dobrze o nich świadczy, ale efekty są często mało pozytywne z punktu widzenia katolika...

PS. Sprawdź, kim w starożytności byli montaniści.
Oczywiście nie mam nic przeciw dialogowi. Dialog jest potrzebny, dobrze żeby wierzący praktykujący chrześcijanie pokazywali że wiara w Jezusa ma sens, czy to protestanci czy katolicy, ale katolikom zdecydowanie polecam w pierwszym rzędzie poznawanie swojej wiary, historii, tradycji. Dopiero w drugiej kolejności rozwijanie lokalnego ekumenizmu przez wspólne modlitwy, jak już jest się mocno ugruntowionym w wierze rzymskokatolickiej.

No i jest jeszcze kwestia tego co to za protestanci. Ci z tej fundacji "dom modlitwy" o której jest ten wątek wyglądają na jakiś odłam zielonoświątkowy a oni kładą bardzo duży nacisk na charyzmaty nadzywczajne i nawracanie, co często daje - z ich punktu widzenia - skuteczne efekty.

Mówiąc krótko: polecam najpierw porzadnie skupić sie na poznawaniu swojej, rzymskokatolickiej, wiary i na rozwijaniu osobistej, trwałej relacji z Bogiem i przez własną modlitwę i przez życie Kościoła a dopiero potem ekumenizm. Żeby móc się włączyć w dialog trzeba mieć coś do powiedzenia od siebie. Natomiast uczęszczania na spotkania charyzmatycznych protestantów nie polecam w ogóle, a jeśli już to z bardzo dużym dystansem.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So maja 15, 2010 13:37
Zobacz profil
Post Re: Fundacja 24/7 , dom modlitwy
Silva napisał(a):
Jestem jak najbardziej za ekumenizmem, tylko że ekumenizm w wykonaniu większości protestantów z którymi się spotkałam...

Ależ ja nie mówię o ekumenizmie w wykonaniu protestantów, tylko Twoim. Jak wyżej.


So maja 15, 2010 13:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL