Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Odnośnie rekolekcji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 13, 2011 20:13
Posty: 4
Post Odnośnie rekolekcji
Witam wszystkich,
mam 21 lat i chciałabym w tym roku pojechać na letnie, rekolekcje oazowe.. problem w tym, że nie byłam na zerówce, I ani II stopniu. Bardzo mi zależy na rekolekcjach;) Czy mogę w takim razie jechać na II lub III stopień nie będąc na poprzednich? Proszę o radę oraz dziękuję za wszelką pomoc ;)


Pn mar 05, 2012 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Odnośnie rekolekcji
W tej sprawie musisz zapytac animatora prowadzącego grupę lub odpowiedzialnego księdza oazowego.
Ale z tego co wiem, cykl formacji oazowej wymaga przejścia wszystkich stopni po kolei i zalecane jest przejście wszystkich etapów formacji. Jeśli jednak ze względu na wiek i dojrzałośc wydaje mi się, że animator może podjąć decyzję o dopuszczeniu od razu na stopień pierwszy z pominięciem zerowego, ale raczej nie wskoczenie od razu na dwójkę.
Ze swojej strony radziłabym Ci nie rezygnować ze stopnia pierwszego, zawiera on o ile pamiętam spotkania na temat przyjęcia Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela i czterech praw życia duchowego a to będzie Ci potrzebne zawsze w obojętnie na jakim punkcie rozwoju duchowego jesteś.

Jesli nie odpowiada Ci jednak system formacji oazowej wymagający uczestnictwa po kolei w poszczegolnych stopniach mogę polecić Ci rekolekcje i dni skupienia u sióstr, lub w domach formacyjnych np u JEzuitów lub Salwatorianów, lub inne rekolekcje których bogatą ofertę znajdziesz w internecie.
Jednak najlepiej zacząć od rekolekcji ewangelizacyjnych a takimi jest pierwszy stopien oazy rekolekcyjnej.


Wt mar 06, 2012 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Odnośnie rekolekcji
Ale myślę że dla kogoś kto ma 21 lat lepszym rozwiązaniem będą np. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) - Oaza, o ile się orientuję, jest przeznaczona raczej dla młodszych osób.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Wt mar 13, 2012 20:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL