Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Nowenna Pompejańska 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Nowenna Pompejańska
Ta cała nowenna pompejańska to takie prawo przyciągania dla chrześcijan a więc odpowiednio zrobiona pewnie działa.


Śr sie 23, 2023 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Nowenna Pompejańska
KotSyberyjski napisał(a):
prawo przyciągania dla chrześcijan
Znam negatywne opinie o prawie przyciągania, więc jeśli to prawda, co piszesz, to... uciekajmy!!! [jak powiedział filmowy Pawlak, na widok pastowanej świni na dzika przerobionej...]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz sie 24, 2023 5:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Nowenna Pompejańska
KotSyberyjski napisał(a):
Ta cała nowenna pompejańska to takie prawo przyciągania dla chrześcijan a więc odpowiednio zrobiona pewnie działa.
Mam wrażenie, że nie masz pojęcia co to jest Nowenna, a tym bardziej nie wiesz nic o prawie przyciągania.

Czy mógłbyś w paru zdaniach uzasadnić swoje spostrzeżenie?


Cz sie 24, 2023 8:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nowenna Pompejańska
Jerzy_67 napisał(a):
Ale czemu się zrównuje liczbę psalmów z liczbą powtarzanych modlitw różańcowych?

Zwyczaj ten ma początki w średniowiecznych klasztorach. Mnisi umiejący czytać odmawiali/śpiewali psalmy, ci którzy tego nie potrafili zamiast psalmów odmawiali "Zdrowaś Maryjo".
Klasyczna modlitwa różańcowa składa się z 3 tajemnic, w każdej tajemnicy odmawia się 50 razy "Zdrowaś Maryjo" czyli mamy 150 razy, tak jak w psałterzu znajduje się 150 psalmów.

_________________
ksiądz


Cz sie 24, 2023 13:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Nowenna Pompejańska
A teraz tych tajemnic jest ile w różańcu, i czy są przez wszystkich aprobowane zmiany tego, co nazywasz "klasykiem"?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz sie 24, 2023 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Nowenna Pompejańska
Klepanie setek paciorków może wprowadzić modlącego się w trans. W tym stanie łatwiej dotrzeć do podświadomości, nadświadomości.


Cz sie 24, 2023 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 615
Post Re: Nowenna Pompejańska
[ciach...zbędne cytowanie. M ]
Klepanie ma niewielką wartość. Gdyby różaniec na tym polegał, to zostałby zapomniany.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz sie 24, 2023 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Nowenna Pompejańska
Idący napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Klepanie setek paciorków może wprowadzić modlącego się w trans. W tym stanie łatwiej dotrzeć do podświadomości, nadświadomości.

Klepanie ma niewielką wartość. Gdyby różaniec na tym polegał, to zostałby zapomniany.

Klepanie ma taką wartość, że klepiący może wpaść w trans i jak powiedziałem wcześniej w takim stanie łatwiej o kontakt z podświadomością, nadświadomością. To nie jest moja opinia. W ten sposób działa hipnoza. Wchodzisz w trans i w tym stanie łatwiej do ciebie trafiają różne sugestie. Z prawem przyciągania jest podobnie. Aby to działało powinieneś wejść w trans. Ale mówisz, że różaniec nie na tym polega. Moja wiedza o różańcu jest niewielkia. O co w tym chodzi ? Wiem, że ta nowenna pompe coś tam polega na odklepaniu setek zdrowasiek czy czegoś. Czy twoim zdaniem Bóg jest na tyle małostkowy, że myśli .. no Kowalski dzisiaj 200 zdrowasiek żeś wyklepał, doceniam to, musisz mnie bardzo kochać, dlatego twoja matka będzie zdrowa.


Cz sie 24, 2023 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 615
Post Re: Nowenna Pompejańska
KotSyberyjski napisał(a):
Klepanie ma taką wartość, że klepiący może wpaść w trans i jak powiedziałem wcześniej w takim stanie łatwiej o kontakt z podświadomością, nadświadomością.
Skoro masz takie doświadczenia, to tylko mogę pochylic głowę. Nie słyszałem dotąd o nikim, kto by podobnie reagował.

KotSyberyjski napisał(a):
Idący napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
O co w tym chodzi ?
Rozważanie. Zgłębianie tajemnic i wyciąganie z nich wniosków dotyczących własnego życie, postepowania, podejmowanych decyzji.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz sie 24, 2023 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Nowenna Pompejańska
Jak odmawiasz różaniec to kiedy zgłębiasz te tajemnice ? Po odmówieniu. Bo chyba w trakcie ciężko.


Cz sie 24, 2023 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 615
Post Re: Nowenna Pompejańska
[ciach .. zbędne cytowanie. M.]
W takcie, rzeczywiście bardzo trudno. Tylko kilka razy mi się udało. Zasadniczo przed i króciutko między. Ale staram się cały czas mieć w pamięci, świadomości. Pomaga w tym obraz. Ale nie jest to konieczne.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt sie 25, 2023 7:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nowenna Pompejańska
Jerzy_67 napisał(a):
A teraz tych tajemnic jest ile w różańcu
Obecnie, oficjalnie jest cztery. Jan Pawel II dodał czwartą tajemnicę światła, w kolejności jest ona drugą.
KotSyberyjski napisał(a):
Klepanie setek paciorków może wprowadzić modlącego się w trans.

Bracie, to nie jest mantra czy praktyka japa (dżapa) w hinduizmie, buddyzmie czy sikkizmie.
Modlitwa różańcowa jest chrystocentryczną modlitwą powtarzalną a nie żadnym klepaniem.
Sensem tej modlitwy jest rozważanie życia Jezusa. Można powiedzieć ze jest to medytacja z Maryją nad życiem Jezusa.
Centrum tej modlitwy jest słowo "Jezus", jego osoba i jego życie. Temu służą tzw. klauzule, dopowiedzenia po słowie Jezus, niestety niezbyt często praktykowane i przez zaniedbanie tej praktyki może to prowadzić do bezmyślnego klepania. No chyba ze ktoś rzeczywiście potrafi się skupić i rozważać treści danej tajemnicy bez tych dopowiedzeń.
Nowenna pompejańska jest taką "rozszerzoną" wersją różańca.

_________________
ksiądz


Pt sie 25, 2023 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Nowenna Pompejańska
Zaraz zaraz. Różaniec w poniedziałek to ta sama modlitwa co we wtorek itd. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. To w kółko klepanie tego samego. Jaki sens ma rozważanie życia Jezusa? Przecież jesteś chrześcijaninem i znasz przebieg tego życia. To jest klepanie w kółko tego samego. Miałoby to sens gdyby było to rodzajem mantry. I to pewnie tak działa.


Pt sie 25, 2023 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 615
Post Re: Nowenna Pompejańska
KotSyberyjski napisał(a):
Zaraz zaraz. Różaniec w poniedziałek to ta sama modlitwa co we wtorek itd. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Zatem poprawiam. Tak, to ta sama modlitwa, ale jakże inna każdego dnia.
Po pierwsze nie taka sama. Bo inne tajemnice.
Po drugie, nigdy nie taka sama, bo rozważania są zawsze inne. Za każdym razem kroczek do przodu.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt sie 25, 2023 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Nowenna Pompejańska
No dobrze. Jest bardziej rozbudowana itd. Nie mniej jednak żadnych niespodzianek tutaj nie należy się spodziewać. Klepiemy w kółko to samo. Poza tym jeszcze pamiętam jak chodziłem do kościoła i pamiętam te rozważania. Wolałbym cały dzień drzewo rąbać albo porzeczki zbierać niż klepać taką nowennę. Ta nowenna to jest z gatunku tych co człowiek po godzinie spędzania czasu w kościele nagle dowiaduje się, że jeszcze po mszy będzie to coś, nie nowennna ale jakiś jej klon. I to jeszcze trzeba było paść na kolana. I każdy sobie myślał o ..... jeszcze to. A przecież chciał iść na obiad.


So sie 26, 2023 10:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL