Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Nowenna Pompejańska 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowenna Pompejańska
Piszę bo potrzebuję pomocy. Niestety im więcej czytam tym więcej mam zapotrzebowań do łopatologicznego wytłumaczenia.
Proszę, wytłumaczcie mi czy jeśli będę odmawiać nowennę pompejańską nie hurtem w godzinę ale rozłożę to na cały dzień to czy po każdej części mam odmawiać błagalną modlitwę czy dopiero na koniec po trzeciej tajemnicy? :|
No i w takiej sytuacji czy przed każdą częścią rozpoczynam intencją? :|
Już nie wspomnę o tym, że nie wiem nawet jak sformułować intencję :|


Wt lis 05, 2013 23:05

Dołączył(a): N sty 19, 2014 22:24
Posty: 1
Post Re: Nowenna Pompejańska
Trochę późno odpowiadam, ale może komuś się przyda ;)

"Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:
Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego."

"Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen."

"Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnienie do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!"

Zapewne chodzi Ci o którąś z tych modlitw. Wg cytowanej strony modlitwy i intencja dotyczą ażdej części


Pt sty 24, 2014 23:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 06, 2010 21:42
Posty: 88
Post Re: Nowenna Pompejańska
Ja akurat spotkałem się z takim opisem odmawiania
http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/
i jest tu pewna różnica bo w twoim poście jest napisane:

"Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnienie do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!"

a w tej podanej prze zemnie jest to odmawiane na sam koniec po wszystkich trzech częściach.
Czy ja coś źle zrozumiałem?


So sty 25, 2014 9:57
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejańska
Źle zrozumiałeś. Tu masz to wyjaśnione lepiej - http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/05 ... mpejanska/


So sty 25, 2014 11:57

Dołączył(a): Śr sty 06, 2010 21:42
Posty: 88
Post Re: Nowenna Pompejańska
Właśnie z tego opisu się wzorowałem
http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/#comments
czy jest on poprawny jak nie to jestem 19 dni w plecy?. Chodzi mi o to czy "Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu czy przy każdej części?


So sty 25, 2014 15:13
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejańska
Początek taki jak podałeś podajemy raz, na początku dnia. Potem już nie trzeba. Tylko mówisz która część, intencja...i tyle.


So sty 25, 2014 22:43

Dołączył(a): So mar 19, 2016 20:24
Posty: 1
Post Nowenna Pompejańska
Kiedy podjęłam decyzję o odmawianiu Nowenny Pompejańskiej nie do końca wiedziałam, jakie zobowiązanie na siebie przyjmuję. Postanowienie to wymaga (przynajmniej ze mną tak było) dużego oddania, zawierzenia i przede wszystkim zaufania i gorliwej modlitwy. Jeśli jednak stoisz w miejscu i wahasz się czy podołasz temu wyzwaniu, nie zastanawiaj się ani chwili. Poproś Maryję, by towarzyszyła Tobie w ciągu najbliższych 54 dni, niech to Ona Cię prowadzi i da siłę do trwania na tej modliwie. Owoce przerosną Twoje oczekiwania, a ja będę pamiętać o Tobie w modlitwie wspierającej Twoje postanowienie.

Szczęść Boże!


So mar 19, 2016 20:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 25, 2016 23:05
Posty: 71
Post Re: Nowenna Pompejańska
Dla mnie największym wyzwaniem jeśli chodzi o tę nowennę ,jest obietnica szerzenia chwały Maryi, gdziekolwiek będę . Miałam zamiar podjąć się odmawiania tej nowenny ,ale szczerze mówiąc to zobowiązanie trochę mnie odstręcza- nie chodzi o to ,że Maryi nie należy się cześć ,ale czy ja podołam zadaniu szerzenia kultu Maryjnego i jak to miałoby wyglądać. Póki co odstawiłam tę modlitwę. A w jaki sposób wy realizujecie to zobowiązanie ? Bo z tego co wiem ,jest ono na całe życie.


Pt kwi 01, 2016 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Nowenna Pompejańska
Kult maryjny, to kult demoniczny....

https://www.youtube.com/watch?v=QAdMQOoWfUI


Pt kwi 01, 2016 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 25, 2016 23:05
Posty: 71
Post Re: Nowenna Pompejańska
Cytuj:
Kult maryjny, to kult demoniczny....


Jeśli robi się z Maryi Boga i oddaje jej cześć należną Bogu to owszem . Ale jeśli się sławi jej imię ,jako pośredniczki i orędowniczki , to nie widzę w tym żadnych demonicznych czynności . To miałam na myśli mowiąc o kulcie, chociaż może rzeczywiście nie jest to odpowiednie słowo - może powinno raczej być - rozsławianie jej imienia i zasług .


Pt kwi 01, 2016 22:04
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejańska
[url][/url]
Login2 napisał(a):
Kult maryjny, to kult demoniczny....

https://www.youtube.com/watch?v=QAdMQOoWfUI

Adekwatnie jak oskarżenia Żydów, że Jezus leczył mocą szatana.
Nic nowego, mędrcy tego świata zawsze są "mądrzejsi" od Najwyższego.


So kwi 02, 2016 7:52
Post Re: Nowenna Pompejańska
Jeszcze kilka tygodni temu i wcześniej sądziłam, że podjęcie tej modlitwy przeze mnie jest niemożliwe, co najmniej trzy części różańca świętego przez 54 dni w jednej intencji?
Gdy kilka dni temu zaczęłam odmawiać codziennie około 5.00 rano wiem już, że jest to możliwe i że wytrwam w tej modlitwie.


Cz cze 09, 2016 6:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 13, 2005 18:36
Posty: 116
Post Re: Nowenna Pompejańska
Pozdrawiam wszystkich odmawiających Nowennę Pompejańską, również tych, którzy odmówili oraz tych, którzy będą odmawiać. Odmówiłem NP pół roku temu w pewnej intencji. Początkowo nie zauważyłem wokół siebie żadnych zmian, więc było trudno, czasami wręcz miałem wrażenie, że modlę się do ściany. Jednak, gdy teraz z perspektywy patrzę w przeszłość, to widzę u siebie olbrzymie zmiany. Trudno to dokładnie opisać. Dotyczy to duchowości, modlitwy. Mam pewność, że zbliżyłem się do Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Panny. Niesamowite przeżycie. Polecam wszystkim tą modlitwę.

_________________
Zrozum aby uwierzyć, uwierz aby zrozumieć.


Śr sie 24, 2016 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Nowenna Pompejańska
Dołączam się do donpedro, piękna modlitwa Maryjna, Mama Maryja z Pompejów to Wspaniała Królowa Nieba i ziemi :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz sie 25, 2016 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2016 17:27
Posty: 2
Post Re: Nowenna Pompejańska
Ja też jestem w trakcie odmawiania tej nowenny i mogę z całego serca wszystkim ją polecić, czuję ogromny spokój w sercu , pomimo, że intencja nie została jeszcze wysłuchana wiem, że ta modlitwa działa. Pozdrawiam wszystkich :).


Śr wrz 21, 2016 16:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL