Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 23:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Nowenna Pompejańska 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowenna Pompejańska
czytelnikBiblii napisał(a):
W jaki sposób? W szkole nauczono mnie czytać, a w domu modlić się o Boże kierownictwo... Zatem otwieram Biblię i...

Każdy nauczył się czytać w szkole, w domu modlić itp. Umiejętność składania liter w słowa a słów w zdania, nawet jeśli robisz to biegle, nie oznacza umiejętności czytania.
Skąd masz pewność, że interpretujesz Biblię zgodnie z zamysłem Bożym? I proszę Cię, daruj sobie slogany typu "Duch Święty mnie prowadzi, mówi mi" itp. Wszelkie podziały nie świadczą o jednosci, a przecież każdy, nawet ten kto odpadł, umie czytać i ... modli się o Boże kierownictwo.Czy każdego prowadzi Duch Święty? Na pewno nie, bo istnieje inny duch, zwodziciel On nie namawia do złego wprost, a ukazuje zło jako dobro i stąd trudność w jego rozpoznawaniu. Poleganie na własnym rozumie, że ja umiem rozpoznać Ducha Świętego, a On mi powiedział, że nie ma przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Pańską, a tylko ciastko jest zwiedzeniem.


Pt wrz 23, 2016 5:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Nowenna Pompejańska
Helenko, rzecz jasna nie tworzę jednoosobowego Kościoła - przynależę do wspólnoty chrześcijańskiej i nie wyważałem już otwartych drzwi, ale przyjąłem głoszone tam nauki, lecz moim OBOWIĄZKIEM jest sprawdzić czy tak się rzeczy mają?! (tak robili Berejczycy, wspomniani w Dziejach Apostolskich, rozdział 17; Ty sprawdzasz, czy bezkrytycznie wszystko akceptujesz? W tym sensie pisałem o czytaniu i modleniu się...).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt wrz 23, 2016 16:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowenna Pompejańska
czytelnikBiblii napisał(a):
przyjąłem głoszone tam nauki, lecz moim OBOWIĄZKIEM jest sprawdzić czy tak się rzeczy mają?!

Co zrobisz, gdy dojdziesz do wniosku, że jednak rzeczy maja się inaczej? W jaki sposób sprawdzisz, że to Ty masz rację, a nie wspólnota, w której jesteś? Skąd będziesz miał pewność?
czytelnikBiblii napisał(a):
Ty sprawdzasz, czy bezkrytycznie wszystko akceptujesz?

W sprawach dogmatycznych ufam Kościołowi, który trwa od czasów apostolskich. Samozwańcy mnie nie są w stanie przekonać. Jestem od urodzenia i z dziada pradziada katoliczką, więc wyrosłam na wszystkich katolickich dogmatach. Jako dziecko przyjęłam je do wiadomości, ale w miarę wzrastania coraz lepiej je rozumiałam. Nie widzę ich sprzeczności z Biblią. Mało tego: im lepiej poznaję nauczanie UNK i Biblię, tym bardziej jestem pewna, że Prawda jest w KK.


Pt wrz 23, 2016 19:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Nowenna Pompejańska
Helenko, poszukam wtedy takiej Wspólnoty, gdzie będzie zgodność nauk z Biblią; teoretycznie mógłbym nawet trafić do KK, ale w praktyce to niemożliwe...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So wrz 24, 2016 6:10
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nowenna Pompejańska
czytelnikBiblii napisał(a):
Helenko, poszukam wtedy takiej Wspólnoty, gdzie będzie zgodność nauk z Biblią; teoretycznie mógłbym nawet trafić do KK, ale w praktyce to niemożliwe...

I to ty będziesz, oczywiście decydował, gdzie jest zgodność nauk z Biblią, a gdzie nie ma!

Tak jakbyś sam znał lepiej Biblię niż całe pokolenia i tysiące wykształconych teologów, egzegetów, biblistów znających języki starożytne, znających kulturę.

W protestantyzmie, jaki reprezentujesz mamy do czynienia z niewyobrażalną pychą, że Bóg wybrał sobie jedną osobę, która lepie rozumie pisma od całego Kościoła poprzez pokolenia.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So wrz 24, 2016 8:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowenna Pompejańska
czytelnikBiblii napisał(a):
Helenko, poszukam wtedy takiej Wspólnoty, gdzie będzie zgodność nauk z Biblią; teoretycznie mógłbym nawet trafić do KK, ale w praktyce to niemożliwe...

No własnie przyznałeś, że polegasz na własnym rozumie, a nie na Bogu.
Co do reszty, to zgadzam się z medieval_manem.


So wrz 24, 2016 8:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Nowenna Pompejańska
Osądziliście mnie, ale to nic. Prawda sama się obroni.
Maranatha!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So wrz 24, 2016 8:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowenna Pompejańska
Przecież sam przyznałeś, że polegasz na własnym rozumie. No bo jakże ma być inaczej, skoro teraz jesteś tu, a jutro możesz być nawet w KK? Czyż nie twierdzisz, że to Duch Święty Cię oświeca? Czyżby Duch Święty zmieniał zdanie co do treści Biblii, skoro zakładasz zmianę wyznania?


So wrz 24, 2016 8:50
Post Re: Nowenna Pompejańska
czytelnikBiblii napisał(a):
Kościół tworzą ludzie, a gdy coś oni przekazują, niezgodnego z Bożym Słowem, to ja wiem, co z tym zrobić, a Ty?...

Nie myl niezgodności z Twoimi poglądami z niezgodnością ze Słowem Bożym. To nie jest to samo.

czytelnikBiblii napisał(a):
Apostoł Paweł ostrzegał, że w środowisku Kościoła powstaną odstępcy, wiec trzeba badać, kogo się słucha! A Biblia w tym sprawdzaniu jest nieodzowna!

Popełniasz błąd. Od tego, aby wyłapać odstępców, to mamy biskupów, którym pomocne są do tego Pisma natchnione przez Boga. Ty zaś jesteś zobowiązany do posłuszeństwa biskupom Kościoła, a nie zajmowania się tym, co nie jest Twoim zadaniem w Kościele.


So wrz 24, 2016 9:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Nowenna Pompejańska
A możemy pisać na temat? Jest nim Nowenna Pompejańska...
Dlaczego jest ona popularyzowana? Co jest w niej takiego, że ludzie powinni po nią sięgać?... Czy Biblia coś podpowiada w tym temacie?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So wrz 24, 2016 10:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowenna Pompejańska
Zabawny jesteś. Najpierw zacząłeś offtopa, a jak Ci wytknięto parę błędów w myśleniu i poglądach, to teraz jest "a możemy pisać na temat". :D


So wrz 24, 2016 10:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Nowenna Pompejańska
:) Po prostu co miałem do rzeknięcia, rzekłem....
W koło wojtek nie ma się co kręcić...
:)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So wrz 24, 2016 11:23
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowenna Pompejańska
Chciałeś nas przekonać, ze przez Ciebie działa Duch Święty. Nie przekonałeś z powodu braku argumentów. W mętnej wodzie nie złowisz ryby goła ręką. Uświadomiłeś to sobie i dlatego wykonałeś w tył zwrot?


So wrz 24, 2016 11:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Nowenna Pompejańska
Do niczego was nie przekonuję; podaję swoje zdanie - wy swoje...
Rozmawiamy

Dobrze, nie chcecie na temat, to nie ciągnę dalej, nie ma potrzeby

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So wrz 24, 2016 12:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowenna Pompejańska
To znaczy, że ten offtop z pierwszej strony, to tak przez przypadek Ci się zaczął?


So wrz 24, 2016 12:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL