Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Co daje nam modlitwa? 
Autor Wiadomość
Post Co daje nam modlitwa?
Nie ma wiary bez codziennej modlitwy. Szatan również wierzy, a nawet wie i się nie modli. W modlitwie oddajemy Bogu nasze uwielbienie, rozmawiamy z Bogiem, pozwalamy się lepiej poznać - naszą wolę, nasze pragnienia, nasze intencje.
Modlitwa, to nie tylko wyklepane wyuczone formułki, modlitwa powinna wypływać z naszego serca. Własne słowa utworzone przez nas na modlitwie, ukazują naszą szczerość, nasze pragnienia.
Na modlitwie możemy prosić Boga o Jego łaski, o wspomożenie, o błogosławieństwo, o ochronę przed złem. Nie musimy bać się prosić, bo wszak jesteśmy słabi i ułomni i my sami nie raz nie dużo możemy. Z błogosławieństwem i wspomożeniem Bożym wszystko możemy osiągnąć o ile taka będzie wola Boża. Przede wszystkim powinniśmy prosić o wzrost naszej wiary, byśmy mogli wzrastać w miłości i świętości Bożej. Naszym dążeniem powinno być, by stawać się lepszymi, byśmy mogli zbliżać się do Boga i jednoczyć się z Bogiem w Jego świętej miłości. Gdy Bóg będzie nam błogosławił, to nasze życie będzie bardziej piękne i owocne. Powierzmy Bogu nasze pragnienia, nasze troski. Bóg nasz zawsze słyszy i zawsze widzi, bo my jesteśmy Jego częścią. Nie zawsze widzimy odpowiedz, ale na przestrzeni dalszego życia, to odpowiedz zauważymy. Miłość Boga jest wielka i bezgraniczna dla każdego z nas. Przyjmijmy z ufnością tą miłość i zawierzmy jej.


Cz lis 03, 2016 18:09

Dołączył(a): Pn paź 24, 2016 17:30
Posty: 5
Post Re: Co daje nam modlitwa?
Trudno nie zgodzić z tym, co napisałaś. Nie mogę zgodzić się tylko z jednym:

Nie zawsze widzimy odpowiedz, ale na przestrzeni dalszego życia, to odpowiedz zauważymy.

Czasem nigdy tego nie dostrzeżemy, bo po prostu nie wierzymy.

_________________
Zapraszam Państwa na moją stronę Desmoxan opinie


Cz lis 24, 2016 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Co daje nam modlitwa?
nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale mogę potwierdzić, że modlitwa naprawdę może przynieść nam realne korzyści, czasami odpowiedź może nawet przewyższyć nasze oczekiwania


Cz lis 24, 2016 22:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Co daje nam modlitwa?
W modlitwie bardzo ważne jest zaufanie do Boga. Uważam, że nie ma dobrej modlitwy bez: "ale nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie". Takie ekstremalne oddanie się Panu Jezusowi.

Nieraz blokujemy w swoim życiu działanie boskie, poprzez własne chciejstwo. A tutaj trzeba wyżej wskoczyć i starać się popatrzeć na sprawy choć trochę z boskiej perspektywy.

I druga rzecz: modlimy się do OSOBY. Czasami mi to ucieka i zaczyna się klepanie lub mantra, albo peplanie do siebie. A to przecież do Osoby mówię, więc trzeba, jak w dyskusji, otworzyć się na tę osobę, zdobyć się na głęboki szacunek i miłość.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn lis 28, 2016 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 24, 2016 18:14
Posty: 5
Post Re: Co daje nam modlitwa?
W moim życiu modlitwa ma bardzo duże znaczenie - przede wszystkim oczyszczające.. Po drugie mogę się zastanowić czy idę aby na pewno dobrą drogą. Często przedstawiam Bogu swój problem a On za jakiś czas podsuwa mi rozwiązanie. Dużą część mojej modlitwy stanowią też podziękowania.

_________________
Zapraszam na moją stronę wypadanie włosów


Wt lis 29, 2016 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 09, 2019 15:45
Posty: 1
Post Re: Co daje nam modlitwa?
Mi osobiście daje spokój


Śr sty 09, 2019 16:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL