Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zend przeciwny praktykom modlitewnym 
Autor Wiadomość
Post Zend przeciwny praktykom modlitewnym
Cytuj:
Trzeba wiedzieć, że choćby ktoś żył przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy albo przynajmniej powziął postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpuści jego grzechy.
Spowiedź nie starczy ??
Cytuj:
Obroni go przed zgubnymi pokusami.
Zostanie swiętym za życia ??
Cytuj:
Uwolni jego duszę od kar wiecznych.
Czyli sposób na samozbawienie.
Cytuj:
Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
To prosze o Porshe 911 mod. 930 z roku 1989 i do tego dwie dziewice ....

To już samozbawienie przez 10 pierwszych piątków, czy 5 pierwszych sobót jest bardziej miłosierne.

Godzina (godzina starczy) codziennie przez rok na modlitwę z obowiazku to tortura. człowieka uczyni szczęśliwym, bo bedzie szczęśliwy, że wreszcie skończył.

Dla mnie to czysta herezja.


Pn kwi 24, 2017 17:43
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Spowiedź nie wystarczy do odpuszczenia kar - do tego mamy odpusty...


Pn kwi 24, 2017 17:50
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Teresse napisał(a):
Trzeba sie zabezpieczać - najważniejszą rzeczą jest zbawienie...
Na wypadek gdyby Jezus kłamał i zbawienie nie jest łaska, nie jest z wiary ale jest z jakiegoś myku, sposobu?
No to radzę pierwsze piątki, pierwsze soboty, cały rok to, co proponujesz, 12 lat jak Andy pisze.
I drżyj, czy nie pojawi sie jakis nowy sposób, bo całe zycie spędzisz na szukaniu roznych tylnych drzwi do Edenu.


Pn kwi 24, 2017 18:47
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Zabiegajcie o swoje zbawienie z drzeniem i bojaźnią

Troszczcie sie najpierw o Krolestwo Niebieskie...

Co do łaski vs uczynki to temat sie przewija juz przez n stron w innym dziale...


Pn kwi 24, 2017 18:51
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Nie, to sprawa zasadnicza. Bo albo można się samemu zbawic jakims mykiem albo nie.
Jezeli chcesz "zabiegac" o zbawienie, to "sposób" dał ci Jezus: nakarm, napój, odziej, pomóz bliźniemu choćby z powodu Jezusa.
No chyba, ze chcesz jakies ferrarti wymodlic :lol:


Pn kwi 24, 2017 19:11
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
dobrze to od dzisiaj ;)

to nie sa myki tylko Bog wie ze kazdy ma inny charakter i talenty, tak ja sw Teresa z Avila widziala jak dusz idzie do nieba glownie za zdobywanie odpostow - postaram sie to znalezc.


Wt kwi 25, 2017 7:03
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Teresse napisał(a):
Teresa z Avila
Żyła w 16 wieku, gdy zbawienie sie kupowało, wymodlono, lub "zapewniało" kupując i gromadzac relikwie (aby tak uwięziony swięty, którego część truchła w relikwi była, miał nas pod opieka i wyżebrał dla nas zbawienie).


Wt kwi 25, 2017 7:39
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
No wiedzisz to nie zrozumiemy sie - bo ja bym marzyla zeby byc jej corką duchową...


Wt kwi 25, 2017 7:42
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Teresse napisał(a):
No wiedzisz to nie zrozumiemy sie - bo ja bym marzyla zeby byc jej corką duchową...
Tak, masz taka naturę, ze koniecznie chcesz na cos ciezko zapracować i ogladac sie przez ramię, czy aby na pewno wszystko w porządku. Jestes niewolnica własnych strachów. Najlepiej gdybyś po 12 latach modlitw dostała certyfikat od papieża z 12 pieczeciami, ze jestes zbawiona. Ale niedługo potem stwierdziłabys, ze taki z 24 pieczeciami jest pewniejszy :D
Nie potrafisz po prostu przyjac daru, nie dowierzasz Bogu.


Wt kwi 25, 2017 7:55
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli. ;)

Trzeba pilnowac zeby zdobyc nagrode ;)


Wt kwi 25, 2017 8:08
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Teresse napisał(a):
Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli. ;)

Trzeba pilnowac zeby zdobyc nagrode ;)
Tylko, ze nagroda jest dana juz dla startujacych. A ty nie wierzysz i chcesz koniecznie wygrać "wyścig". I nigdy nie będziesz na czele grupy.


Wt kwi 25, 2017 15:26

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Ja się obawiam dialogu:
-aaale ja odmówiłem w życiu Tajemnicę Szczęścia...
- i co z tego?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 25, 2017 15:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Zend napisał(a):
Teresse napisał(a):
Teresa z Avila
Żyła w 16 wieku, gdy zbawienie sie kupowało, wymodlono, lub "zapewniało" kupując i gromadzac relikwie (aby tak uwięziony swięty, którego część truchła w relikwi była, miał nas pod opieka i wyżebrał dla nas zbawienie).

Poczytaj może chociaż trochę dzieła św. Teresy a potem się wymądrzaj na temat jej pojmowania zbawienia.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt kwi 25, 2017 16:30
Zobacz profil WWW
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
medieval_man napisał(a):
Zend napisał(a):
Teresse napisał(a):
Teresa z Avila
Żyła w 16 wieku, gdy zbawienie sie kupowało, wymodlono, lub "zapewniało" kupując i gromadzac relikwie (aby tak uwięziony swięty, którego część truchła w relikwi była, miał nas pod opieka i wyżebrał dla nas zbawienie).

Poczytaj może chociaż trochę dzieła św. Teresy a potem się wymądrzaj na temat jej pojmowania zbawienia.

Czy napisałem nieprawdę?
Zamiast modlitwy (jako modlitwa?) biczowanie, magiczna woda swięcona.
Teresse napisał(a):
No wiedzisz to nie zrozumiemy sie - bo ja bym marzyla zeby byc jej corką duchową...
Jak często będziesz się biczowała? Sama będziesz się chłostała, czy ktoś ciebie będzie chłostał w ramach pokuty (aby współcierpieć patrząc na twoje cierpienie)?


Wt kwi 25, 2017 20:32
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Co rozwiążecie na ziemi bedzie rozwiazane w niebie - biczowanie z tego co wiem zniosl Sobor Watykanski II - nie trzeba juz tego robic...


Wt kwi 25, 2017 21:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL