Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 15:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
 Kto jest Atlasem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Kto jest Atlasem?
Ayn Rand dzieląc ludzi na "bogów" i "motłoch" pisze że globalistyczni bogowie utrzymują świat niczym Atlasi.
W swej mowie Galt nawołuje do wyzbycia się sumienia jako wielowiekowego balastu i zabobonu, nie czując się w obowiązku rzucenia żebrakowi grosza choćby nie wiedział co robić z pieniędzmi.
Ale kto jest naprawdę Atlasem?
otóż tak nazwać można nie tych dumnych "bogów" a wręcz przeciwnie niepozorne i ukryte "babcie różańcowe" (choć trzeba przyznać że i mężczyźni też są). Odmawiając codziennie Różaniec, utrzymują ten świat, wypraszając łaski
i w odróżnieniu od Rand, są to Atlasi niezbuntowani.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 05, 2022 12:03
Zobacz profil
Post Re: Kto jest Atlasem?
Andy, zainspirowałeś mnie do poszukiwań nt. Ayn Rand autorki książki "Atlas zbuntowany", oraz kim był John Galt.
Cytuj:
John Galt wykracza poza mity, ponieważ nie działa altruistycznie: nie pozwala, aby karano go za jego oddanie własnemu dobru i skutecznie pozbawia społeczeństwo kolejnych ofiar, na których ono żeruje.
http://obiektywizm.pl/kim-jest-john-galt/


Ulubiony wiersz Ayn Rand: „Jeżeli” Rudyarda Kiplinga

Co można powiedzieć o kobiecie, która życie pragnęła przeżyć w ten sposób?

Kim była Ayn Rand:

Myślę, że punkt widzenia Ayn Rand, czy Johna Galta może szokować osoby wychowane w kulcie społecznego dobra. Pracy za wszelką cenę, ponad siły, by sprostać narzuconym normą?

Myślę, że na świecie potrzebne są, i babcie różańcowe, i tacy ludzie jak Ayn i John.

Przyznam szczerze (traktując szczerość jako cnotę), że nie do końca rozumiem artykuły na ich temat. Może dlatego, że bliżej mi mentalnie do babci różańcowej, niźli światowych prądów/myśli.

Niemniej wiersz R. Kiplinga zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Jego treść jest mi bliska.


N lis 06, 2022 18:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto jest Atlasem?
http://obiektywizm.pl/aborcja-w-obronie-zycia/

Czy płód nie ma prawa przebywać w ciele kobiety?

Płód nie ma prawa przebywać w łonie kobiety, lecz znajduje się tam za jej przyzwoleniem. To przyzwolenie może zostać cofnięte przez kobietę w dowolnym czasie, ponieważ jej łono jest częścią jej ciała. Przyzwolenie nie jest prawem. Nie ma czegoś takiego, jak prawo do życia w ciele innej osoby, innymi słowy: nie ma prawa do zniewalania.
Na przekór opinii aktywistów antyaborcyjnych (fałszywie zwanych pro-life’owcami, gdyż w rzeczywistości są przeciwko prawu do życia faktycznej osoby ludzkiej w tym sporze) kobieta nie jest maciorą rozpłodową, posiadaną przez państwo (czy kościół). Nawet jeśli płód rozwinąłby się do takiego stopnia, że mógłby przeżyć jako niezależny byt poza brzuchem kobiety, nadal nie miałby prawa przebywać w nim.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lis 06, 2022 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Kto jest Atlasem?
Andy72, dostajesz ostrzeżenie za głoszenie poglądów sprzecznych z regulaminem forum. Ponadto treści zawarte w tym wątku w żaden sposób nie pasują do tematu niniejszego działu.
Temat zamykam.

_________________
ksiądz


N lis 06, 2022 21:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL