Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 SEN PO DOBREJ SPOWIEDZI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: SEN PO DOBREJ SPOWIEDZI
IrciaLilith napisał(a):
Z reguły wzajemności nie wynika jednoznaczność i niestety takie sytuacje się zdarzają, a efekt sprawiedliwego świata to błąd poznawczy.


To jest właśnie ten twój błąd, masz jakieś niedorzeczne przekonanie, że jak ty nie będziesz się zachowywać po chamsku, to inni również nie będą w twoim kierunku wychodzić z chamstwem, a to przecież nie jest prawda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 18, 2019 23:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: SEN PO DOBREJ SPOWIEDZI
Nadal nie rozumiesz... Chamskie zachowania bardziej przyciąga zachowywanie się jak ofiara niż jak cham...
Zachowujesz się jak cham- u odbiorców uruchamiają się ich reakcje na tego typu osoby, czyli zasadniczo unikanie.
U osób chamskich często paskudne zachowania wyzwala uznanie kogoś za ślamaraze albo prowokatora.

U osób argesywnych widok osoby nie pewnej siebie, typ ofiary potrafi wywołać agresję, podobnie jak zbytnie kozaczenie, czy dowolne zachowanie odbierane jako- wróg, wówczas taka osoba czuje się zagrożona i też reaguje agresją.Około 95% obecnych agresorów to byłe ofiary gdzie ten typ reakcji był promowany przez otoczenie.

Tu nie ma pewnych reguł, bo każdy ma inne oprogramowanie, ale świadomość pewnych zależności jest bardzo przydatna. Łatwiej wywołać pożądany efekt dopasowując swoją postawę i zachowanie, a wiele zachowań potrafi dać bezpośrednią pozytywną reakcję, np. szczery nie wymuszony naturalny uśmiech.
Są sytuacje i ludzie gdy na chamstwo i złośliwości otrzymujesz podobne zachowania, a zbytnia podejrzliwość wzbudza podejrzenia.

Aha, niczego nie odbieram jako chamstwo od kiedy odpuściłam z każdym zachowaniem, które lata temu wyzwalało u mnie najgorsze instynkty, po prostu od lat nie spotkałam się z czymś co bym mogła nazwać chamstwem. Z głupotą, przemęczeniem, ironią i sarkazmem oczywiście się spotykam, ale serio nie mogę sobie przypomnieć aby ktoś odwalił mi w ostatnich latach takie numery jakie ja potrafiłam robić w najgłupszych latach.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 19, 2019 0:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: SEN PO DOBREJ SPOWIEDZI
IrciaLilith napisał(a):
Nadal nie rozumiesz... Chamskie zachowania bardziej przyciąga zachowywanie się jak ofiara niż jak cham...


Zachowuje się jak cham, i pomimo tego, co roku w zimie ktoś zaczyna we mnie rzucać śniegiem, i średnio mogę pobić co drugiego, ponieważ pozostali pracują u mojego brata, więc trochę to tak nie bardzo się z nimi bić, i jeśli faktycznie tak liczyć jak to przedstawiasz, to ktoś kto zachowuje się jak ofiara, ma to rzucanie śniegiem, kilka/kilkanaście razy w roku?

IrciaLilith napisał(a):
a wiele zachowań potrafi dać bezpośrednią pozytywną reakcję, np. szczery nie wymuszony naturalny uśmiech.


Skąd ja ci coś takiego wezmę?

IrciaLilith napisał(a):
Aha, niczego nie odbieram jako chamstwo od kiedy odpuściłam z każdym zachowaniem, które lata temu wyzwalało u mnie najgorsze instynkty, po prostu od lat nie spotkałam się z czymś co bym mogła nazwać chamstwem. Z głupotą, przemęczeniem, ironią i sarkazmem oczywiście się spotykam, ale serio nie mogę sobie przypomnieć aby ktoś odwalił mi w ostatnich latach takie numery jakie ja potrafiłam robić w najgłupszych latach.


Nie jestem pewien, co rozumiesz mówiąc "chamstwo", jak wychodzisz z domu i ktoś zaczyna w ciebie żucać śniegeim, kamieniami, to wtedy to jest chamstwo? czy co to jest?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 19, 2019 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: SEN PO DOBREJ SPOWIEDZI
Robek, we mnie od lat tylko moje dzieci rzucają śniegiem i to wiedząc, że jest na to odpowiednia pora.
Robienie czegokolwiek tylko po to aby komuś celowo lub z zawinionej bezmyślności upierniczyć życie i popsuć humor zaliczam do chamstwa, tak samo wszelkie akcje mające na celu poniżanie innych.

Piszę to dlatego, że widzę co się dzieje, gdy mimo braku takich zamiarów ktoś moje zachowanie odbiera jako chamskie i wiem, że warto tego unikać.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 20, 2019 0:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 22, 2019 20:27
Posty: 3
Post Re: SEN PO DOBREJ SPOWIEDZI
Chórów Anielskich, Wszystkich Świętych i Błogosławionych przez Niepokalane Serce Maryi, proszę Cię Panie Boże w Trójcy Jedyny o dar powszechnego nawrócenia, uwolnienia, oczyszczenia, uzdrowienia (duchowego, fizycznego, emocjonalnego, psychicznego) oraz o uświęcenie dla zatwardziałych grzeszników szczególnie dla (wymienić imiona) oraz dla satanistów, okultystów, masonów, bluźnierców,


Pt lis 22, 2019 20:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL