Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 17:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 "Post" w piątek 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: "Post" w piątek
Ktoś komuś mówił, że seks jest zły, tak twierdzi george45. Proponuję dotrzeć do bezosobowych mówiących i słuchających i z nimi porozmawiać, że to ich mówienie i słuchanie jest błędne, a nie mówić tego do mnie, skoro to nie do mnie. I rzeczywiście georga45 nie znam, ale znam jego wypowiedzi i to tym wypowiedziom radzę się wyhamować, bo sięgają ciut za daleko, więc istnieje podejrzenie, że coś z nimi nie tego.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 29, 2018 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: "Post" w piątek
Chwat - chcesz dyskutować - wróć na właściwy poziom.


Wt maja 29, 2018 12:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: "Post" w piątek
George, to jak to z tym seksem? Kto komu mówi, że jest on zły? I czemu George do chwata z tym złym seksem się zwraca?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 29, 2018 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 27, 2018 11:12
Posty: 27
Post Re: "Post" w piątek
A ja mam jeszcze jedno konkretne pytanie: Czy jak w dzień bezmięsny nie zgodzę się na przyjęcie mięsa, ale zgodzę się polać ryż mięsnym sosem, to jest to mięsny, a zatem grzeszny posiłek? Tak samo, czy wypicie rosołu, ale bez mięsa, jest posiłkiem mięsnym?


Wt maja 29, 2018 19:17
Zobacz profil
Post Re: "Post" w piątek
Może, ten post potraktuj jako oczyszczenie organizmu. Jak chcesz nie do końca oczyścić to olewaj i popijaj. Całkiem nie oczyścisz, ale i bardzo nie zanieczyścisz.



chwat napisał(a):
George, to jak to z tym seksem? Kto komu mówi, że jest on zły?

Troszeczkę umiaru, jak widzę nie jesteś w typie george. Może jest hetero, a po za tym to nie portal randkowy. Chwat, szklaneczka zimnej wody podniecenie.


Wt maja 29, 2018 19:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: "Post" w piątek
Chwat. Zasadniczo człowiek wie, że zabijanie jest złe. Wie też, że cudzołóstwo jest złe. Dawid znał Prawo. NIe mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Wiedział też, że Batszeba jest żoną Uriasza. Nie pomylił jej ze swoją żoną, na przykład. Świadczy o tym także to, że zdecydował się na spowodowanie śmierci jej męża. To, co robił, robił świadomie.

Natomiast - jeśli już chcesz analogii - analogiczna do zapomnienia byłaby sytuacja, w której Dawid byłby przekonany, że kobieta w jego łożu jest jego żoną, a byłaby to żona Uriasza. Czyn co do zasady byłby ten sam. Wina już nie.

Niezachowanie postu w piątek nie jest zaniedbaniem. Co do zasady. Zaniedbanie polega na tym, że ktoś umie dobrze czynić, a nie czyni. To nie jest niewykonanie czegoś dobrego, tylko wykonanie czegoś, co łamie ustalone przez Kościół prawo. Zapomnienie nie jest zaniedbaniem. Zaniedbanie wymaga wiedzy o tym, że jest jakieś dobro, które powinienem w tej sytuacji wykonać, a decyduję się go nie wykonać.

Myślę jednak, że podstawowym problemem jest rozumienie grzechu. To nie jest przede wszystkim "złamanie litery prawa". To jest "wykroczenie przeciw miłości Boga". Złamanie litery prawa osądza się według czynu, nie świadomości zła. Dla miłości świadomość ma istotne znaczenie. Ma znaczenie, czy ktoś się zamachnął ręką odganiając osę i trafił mnie niechcący, czy uderzył celowo. Nawet jeśli siniak jest taki sam. Nawet po ludzku. Jeśli ktoś kocha, tylko się pomylił...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 29, 2018 22:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL