Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 0:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Jak duchowo uczcić Polskę na 100-lecie Odzyskania Niepodległości?
Pomodlić się za nią Nowenną Pompejańską.
Jeśli zacząć teraz (lub w najbliższym czasie) to na 11 listopada - w sam raz będzie!

Kto jest za?
Ja zacząłem i obym wytrwał :)

Pozdrawiam

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn wrz 10, 2018 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
A kiedy trzeba zacząć by na 11 zdążyć?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn wrz 10, 2018 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
W sumie to 54 dni, więc łatwo policzyć.

Myślę, jednak, że ten 11 listopada to bardzo umowna data zakończenia modlitwy.
Jak ktoś skończy np. 20 listopada to przecież nie będzie przestępstwo :)

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt wrz 11, 2018 8:47
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Ja mam wątpliwość związaną z tą modlitwą - czy osoba, która miała objawienia, na których podstawie ułożono tę nowennę jest chociaż Sługą Bożą tzn. ma proces beatyfikacyjny w toku? Skąd wiadomo że to nowenna nie do odparcia?

Zapewne tak jak wszystkie modlitwy będzie spełniona jesli taka bedzie Wola Boża. Zamierzam podjąć tą modlitwę za zbawienie wieczne moich rodziców, ale mam właśnie wątpliwości.


N wrz 23, 2018 12:04
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Poza tym z ciekawosci Qwerty2011 jak sformuowałeś intencję? Z tego co wiem musi byc konkretna i tylko jedna...


N wrz 23, 2018 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Teresse napisał(a):
Ja mam wątpliwość związaną z tą modlitwą - czy osoba, która miała objawienia, na których podstawie ułożono tę nowennę jest chociaż Sługą Bożą tzn. ma proces beatyfikacyjny w toku?

Bartolo Longo, który rozpropagował kult został beatyfikowany w 1980 r.
Teresse napisał(a):
Skąd wiadomo że to nowenna nie do odparcia?
Zapewne tak jak wszystkie modlitwy będzie spełniona jesli taka bedzie Wola Boża. Zamierzam podjąć tą modlitwę za zbawienie wieczne moich rodziców, ale mam właśnie wątpliwości.

Na te wątpliwości najlepiej odpowiadają same słowa modlitwy:
Cytuj:
Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Nieodparta jest pomoc Maryi - Ona Cię nie opuści, jej pomoc jest pewna.
Może ona wyglądać inaczej niż to sobie wyobrażasz, ale NA PEWNO Maryja będzie przy Tobie i NA PEWNO będzie to pomoc ciepła, matczyna, pełna troski - ("wysłuchaj mnie dobrotliwie")

Teresse napisał(a):
Poza tym z ciekawosci Qwerty2011 jak sformuowałeś intencję? Z tego co wiem musi byc konkretna i tylko jedna...

Po prostu: "Za Polskę".
Ta jedna i konkretna. Niczego nie dodaje, niczego nie sugeruję, niczego nie mam szczególnie na myśli.
Wszystko zostawiam Maryi i Jej Synowi.
Pan Jezus wie, gdzie wstawiennictwo Maryi jest potrzebne a Maryja wie o co prosi. Ja tylko ufam, wierzę i się modlę.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz wrz 27, 2018 21:41
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Podjęłam znowu tą modlitwę 23.09 choc mam wątpliwosci. :-)

Czemu ludzie odprawiają po kilka nowenn w jednej intencji - jedna powinna wystarczyć :p


Cz wrz 27, 2018 23:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Dzięki Bożej Pomocy wytrwałem w modlitwie. Nowenna za Polskę ukończona :)

Kto chce podjąć jeszcze dzieło - zachęcam słowami pompejańskiej modlitwy:

Cytuj:
Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża.
Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali.
O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.


Pozdrawiam

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


So lis 03, 2018 22:43
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Qwerty2011 napisał(a):
Dzięki Bożej Pomocy wytrwałem w modlitwie. Nowenna za Polskę ukończona :)

Kto chce podjąć jeszcze dzieło - zachęcam słowami pompejańskiej modlitwy:

Cytuj:
Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża.
Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali.
O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.


Pozdrawiam


Polecasz bo musisz :twisted:

Zazdroszczę, ze masz "moce przerobowe" na Ojczyznę...Ja mam moich grzeszników do omodlenia...Zacznę chyba jeszcze dziś drugą nowennę o zbawienie dla grzesznika to skończę 29 grudnia...przerwa do 1.01.2019 i jedziemy z kolejnymi grzesznikami :mrgreen:

Trochę mnie zniechęca co prawda, że dzisiaj przeczytałam świadectwo jak kobieta modliła się za zmianę postępowania córki i córka popełniła samobójstwo... :shock:

https://pompejanska.rosemaria.pl/2018/10/anonim-wiele-nowenn/?fbclid=IwAR1uIOn6710nDe80ZjXN0xpQ87I082HopyiGZBrTOJf9AXESSt7xC_qquqA

Cytuj:
Już od kilku lat odmawiam nowennę pompejańską z małymi przerwami i niestety czasem w rozproszeniu oraz mechanicznie. Jedyną moją prośbą było, aby moja nastoletnia córka zmieniła swoje postępowanie. Jeszcze w trakcie odmawiania kolejnej nowenny pompejańskiej w jej intencji, córka popełniła samobójstwo. Teraz modlę się o jej zbawienie. Owocem tej modlitwy jest moje nawrócenie. Zawierzam wszystko Bogu. Ciężko jest żyć po śmierci własnego dziecka, tym bardziej, że również odeszła moja mama. Proszę o westchnienie do Boga. Matce Najświetrzej dziękuję za odczuwalną miłość i pokój. Tęsknię za Kasią, mamą i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w Niebie.


Cytuj:
Kiedys czytalam swiadectwa, ktore nie zostaly wysluchane. Kobieta odmawiala Nowenne za swojego brata, a brat w trakcie Nowenny za niego popelnil samobojstwo. Jednak ona napisala, ze mimo wszystko czuje dziwny spokoj, bo ona jest prawie pewna, ze brat zostal juz zbawiony. Ona rozumie, ze on byl chory( zdrowy czlowiek nie popelnia samobojstwa), ze nic po ludzku nie dalo sie zrobic i ze teraz on juz jest szczesliwy, ze Matka Boska wziela go w opieke.


Czego się spodziewasz po jednej nowennie w tak wielkiej intencji?? :biggrin:


Pn lis 05, 2018 13:30
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Teresse napisał(a):
Zazdroszczę, ze masz "moce przerobowe" na Ojczyznę...Ja mam moich grzeszników do omodlenia...Zacznę chyba jeszcze dziś drugą nowennę o zbawienie dla grzesznika to skończę 29 grudnia...przerwa do 1.01.2019 i jedziemy z kolejnymi grzesznikami :mrgreen:

Trochę mnie zniechęca co prawda, że dzisiaj przeczytałam świadectwo jak kobieta modliła się za zmianę postępowania córki i córka popełniła samobójstwo... :shock:

https://pompejanska.rosemaria.pl/2018/10/anonim-wiele-nowenn/?fbclid=IwAR1uIOn6710nDe80ZjXN0xpQ87I082HopyiGZBrTOJf9AXESSt7xC_qquqA

Cytuj:
Już od kilku lat odmawiam nowennę pompejańską z małymi przerwami i niestety czasem w rozproszeniu oraz mechanicznie. Jedyną moją prośbą było, aby moja nastoletnia córka zmieniła swoje postępowanie. Jeszcze w trakcie odmawiania kolejnej nowenny pompejańskiej w jej intencji, córka popełniła samobójstwo. Teraz modlę się o jej zbawienie. Owocem tej modlitwy jest moje nawrócenie. Zawierzam wszystko Bogu. Ciężko jest żyć po śmierci własnego dziecka, tym bardziej, że również odeszła moja mama. Proszę o westchnienie do Boga. Matce Najświetrzej dziękuję za odczuwalną miłość i pokój. Tęsknię za Kasią, mamą i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w Niebie.


Cytuj:
Kiedys czytalam swiadectwa, ktore nie zostaly wysluchane. Kobieta odmawiala Nowenne za swojego brata, a brat w trakcie Nowenny za niego popelnil samobojstwo. Jednak ona napisala, ze mimo wszystko czuje dziwny spokoj, bo ona jest prawie pewna, ze brat zostal juz zbawiony. Ona rozumie, ze on byl chory( zdrowy czlowiek nie popelnia samobojstwa), ze nic po ludzku nie dalo sie zrobic i ze teraz on juz jest szczesliwy, ze Matka Boska wziela go w opieke.


Czego się spodziewasz po jednej nowennie w tak wielkiej intencji?? :biggrin:

To nie zazdrość i nie sugeruj się świadectwami.
Podałam Ci skuteczną modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące - bo za te jedynie się modlimy - krótkie, nie obwarowane długaśnymi dniami odmawiania.
100 Wieczny Odpoczynek, który może odmawiać w każdej porze dnia, w każdym miejscu, w każdej wolnej chwili.


Pn lis 05, 2018 14:28
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Ale ja się nie modlę o dusze w czyśćcu tylko za żywych grzeszników...


Pn lis 05, 2018 14:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Teresse napisał(a):
Czego się spodziewasz po jednej nowennie w tak wielkiej intencji??


Nie możesz spodziewać się tego, że wszystko pójdzie zgodnie z Twoim scenariuszem. To dotyczy wszystkich modlących się.

To, co pisałem wyżej - Matka Boża NA PEWNO będzie przy Tobie i NA PEWNO pomoże w sprawie o którą się modlisz.
Pychą jest zaś twierdzić, że Twoje (czy kogoś innego, kto się modli) rozwiązanie jest najlepsze, jedyne, najsłuszniejsze itp.

Kluczem jest tutaj ZAUFANIE. Matko - Ty działaj, Panie - Ty działaj!

O wielu efektach swojej modlitwy dowiesz się dopiero tam, dokąd idziemy. Nawet nie oczekuj, że wszystkie skutki zobaczysz już teraz w tym życiu.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt lis 06, 2018 12:18
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
To jeszcze powiedz mi dlaczego ludzie odprawiają więcej niż jedną nowennę tej samej intencji? Mnie się wydaje, że jedna wystarczy, ale może muszę robić taką katarynkę za moich grzeszników???


Cz lis 08, 2018 15:34
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Teresse napisał(a):
To jeszcze powiedz mi dlaczego ludzie odprawiają więcej niż jedną nowennę tej samej intencji? Mnie się wydaje, że jedna wystarczy, ale może muszę robić taką katarynkę za moich grzeszników???

Tu masz odpowiedź
http://grzegorzkramer.pl/dobry-i-prosty/


Cz lis 08, 2018 15:57
Post Re: Nowenna Pompejańska za Polskę na 100-lecie.
Hehe, ten tekst jest odpowiedzią na relację jednostka Bóg, ale nic nie mówi o tym, jak ktoś widzi grzeszników wokół siebie i chce za nich brać ciężary...


Cz lis 08, 2018 16:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL