Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Rekolekcje z postem na Wielki Post 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 10, 2019 21:07
Posty: 6
Post Rekolekcje z postem na Wielki Post
Witajcie,

czy ma ktoś doświadczenie z rekolekcjami podczas których stosuje się różne formy postu? Szukając dla siebie rekolekcji na zbliżający się Wielki Post pomyślałem o czymś takim ale mam trochę obaw o ten właśnie post - czy da się skupić na rozważaniu Słowa Bożego, na medytacji jedząc tylko warzywa albo pijąc jedynie wodę?


N lut 10, 2019 21:27
Zobacz profil
Post Re: Rekolekcje z postem na Wielki Post
Przecież post nie ma być głodówką. To nie czasy Ojców Pustyni. Najważniejsze to nie chodzić na imprezy, nie upijać się, i ofiarować jałomużnę. No i zachować post w Środę Popielcową. Poza tym, nie jedz mięsa w piątek jak nakazuje Didache i Sobór Trydencki


Pn lut 11, 2019 1:01

Dołączył(a): N lut 10, 2019 21:07
Posty: 6
Post Re: Rekolekcje z postem na Wielki Post
Ale ja pytam o rekolekcje z różnymi formami postu a nie co robić w Wielkim Poście. Są przecież różne formy - rekolekcje z postem Daniela czy inne, o to mi chodzi.


Pn lut 11, 2019 22:32
Zobacz profil
Post Re: Rekolekcje z postem na Wielki Post
A to o czymś takim to nie słyszałem


Pn lut 11, 2019 23:14
Post Re: Rekolekcje z postem na Wielki Post
salve napisał(a):
Witajcie,

czy ma ktoś doświadczenie z rekolekcjami podczas których stosuje się różne formy postu? Szukając dla siebie rekolekcji na zbliżający się Wielki Post pomyślałem o czymś takim ale mam trochę obaw o ten właśnie post - czy da się skupić na rozważaniu Słowa Bożego, na medytacji jedząc tylko warzywa albo pijąc jedynie wodę?

https://pustelnia.com.pl


Wt lut 12, 2019 9:40

Dołączył(a): N lut 10, 2019 21:07
Posty: 6
Post Re: Rekolekcje z postem na Wielki Post
Dzięki @Alus za link, widzę że dobre miejsce na rekolekcje indywidualne.

Chodzi mi bardziej o rekolekcje, gdzie jest pewna forma postu, jak tu https://www.ziarnaprawdy.pl/konferencje - piszą "W piątek i niedzielę dieta Daniela, w sobotę post o samej wodzie.". Widziałem jeszcze gdzieśw necie podobne rekolekcje.

Czy ma ktoś doświadczenie z takimi rekolekcjami?


Wt lut 12, 2019 22:55
Zobacz profil
Post Re: Rekolekcje z postem na Wielki Post
salve napisał(a):
Dzięki @Alus za link, widzę że dobre miejsce na rekolekcje indywidualne.

Chodzi mi bardziej o rekolekcje, gdzie jest pewna forma postu, jak tu https://www.ziarnaprawdy.pl/konferencje - piszą "W piątek i niedzielę dieta Daniela, w sobotę post o samej wodzie.". Widziałem jeszcze gdzieśw necie podobne rekolekcje.

Czy ma ktoś doświadczenie z takimi rekolekcjami?

Chyba nie do końca doczytałeś wszystkie informacje, w Rytwianach oferują rekolekcje z postem Hermenegildy.


Śr lut 13, 2019 8:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL