Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jak wypracować w sobie męstwo? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 05, 2018 19:18
Posty: 2
Post Jak wypracować w sobie męstwo?
Cześć,

Czy mógłby ktoś polecić/doradzić co zrobić aby wypracować w sobie odwagę i męstwo? Przede wszystkim w kontaktach z ludźmi.

Do kogo się modlić? Kogo czytać? Co robić?

Coś/ktoś potrafiące sprawić, że człowiek organicznie, głęboko utwierdzi się w przekonaniu (i wejdzie mu to w krew), że ma pełne prawo do bycia tutaj. Z tego przeświadczenia nie będzie się też bał. Da się tak?


Śr lip 24, 2019 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jak wypracować w sobie męstwo?
Da się :) Jeśli jesteś wierzący to sprawa jest prosta- jesteś tu z woli Boga, co daje Ci oczywiste prawo nie tylko do bycia tutaj, ale do realizacji swojego potencjału zwanego też misją.

Pytanie do kogo się modlić ma tylko jedną odpowiedź jeśli jesteś monoteistą - do Boga, świętych możesz prosić o wstawiennictwo gdy z jakiś przyczyn uważasz, że wszechmogący Bóg nie znajdzie dla Ciebie czasu, co nie jest prawdą, dla każdego znajdzie tyle czasu ile dana osoba potrzebuje i na ile zechce ten czas spędzić z Bogiem. Gdy zrozumiesz, że jesteśmy ukochanymi dziećmi Boga nie będziesz się bał swojego rodzeństwa, choć czeka Cię sporo pracy z swoją psychiką.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lip 25, 2019 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 05, 2018 19:18
Posty: 2
Post Re: Jak wypracować w sobie męstwo?
Dzięki za odpowiedź. Z tym wszystkim się zgadzam, ale raczej pytałem o konkrety - świętych, modlitwy, praktyki, sposób myślenia, cokolwiek :)


Cz lip 25, 2019 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jak wypracować w sobie męstwo?
Jak chcesz to mogę podesłać ma priva książki które mogę polecić, choć to raczej o pewności siebie i pokonywaniu lęku niż męstwie jako takim.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lip 25, 2019 15:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wypracować w sobie męstwo?
kris_yul napisał(a):
Dzięki za odpowiedź. Z tym wszystkim się zgadzam, ale raczej pytałem o konkrety - świętych, modlitwy, praktyki, sposób myślenia, cokolwiek :)


Jeżeli chodzi o pewność siebie, to tutaj jest kwestia tego, że u ciebie jest brak myślenia, lub ewentualnie masz bojaźliwy charakter, bo tak przykładowo to jeśli, stoisz pod sklepem i ktoś podchodzi do ciebie, i ci mówi żebyś sobie stąd już poszedł, to jeśli jesteś bojaźliwy to zaczniesz wtedy uciekać, a jeśli nie myślisz/źle myślisz, to też uciekniesz, bo będziesz sie obawiał tego że on cie zabije pobije, czy coś jeszcze innego, a raczej napewno nic takiego sie nie zdarzy, nie ma potrzeby w tej sytuacji panikować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 02, 2019 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Jak wypracować w sobie męstwo?
Męstwo jest jednym z darów Ducha Świętego. Do kogo zatem należy się o ten dar modlić? Hm?


Wt paź 08, 2019 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 09, 2019 10:26
Posty: 5
Post Re: Jak wypracować w sobie męstwo?
Bardzo w tym pomoże, rozmowa z Jackiem Pulikowskim. Pojedź i porozmawiaj z nim.


Śr paź 09, 2019 10:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL