Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi... 
Autor Wiadomość
Post 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi...
Witam,
Chciałbym Wam przedstawić modlitwę która odmieniła moje życie i życie mojej żony. Modlitwę te przez całe dorosłe życie (więcej niż 12 lat) odmawiała babcia mojej żony.
My odmawiamy te modlitwę od 7 lat kończąc każdy dzień i z każdym dniem jesteśmy mocniejsi Bogiem, my i nasze dzieci. Gorąco polecam ją każdemu Katolikowi!!!

7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa

TAJEMNICA I
Obrzezanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie pierwsze Rany, pierwsze Boleści i pierwsze przelanie Najświętszej Krwi Pana Jezusa na pokutę za moje i wszystkich ludzi grzechy młodości, na zapobieganie pierwszych grzechów ciężkich u dzieci i młodzieży, szczególnie w moim domu i moim pokrewieństwie.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA II
Krwawy pot Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Serca Pana Jezusa na Górze Oliwnej, każdą kroplę Krwi z Krwawego Potu na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, na zapobieganie tym grzechom, na zwiększenie Miłości do Boga i do bliźnich naszych.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA III
Biczowanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie te tysiące Ran okrutnej Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa, spowodowaną biczowaniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, ciała i nieczystości, na zapobieganie tym grzechom i na zachowanie niewinności, zwłaszcza w moim pokrewieństwie, a szczególnie u dzieci i młodzieży.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA IV
Cierniem Koronowanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Rany, Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa z Koronowania Cierniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy umysłu, na zapobieganie tym grzechom, na rozpowszechnianie Królestwa Chrystusowego na ziemi.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA V
Dźwiganie krzyża
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Drogi Krzyżowej i przelaną tam Drogocenną Krew, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za bunt przeciw Twoim Świętym Postanowieniom, przeciw wszystkim innym grzechom i na ubłaganie prawdziwej Miłości do Krzyża.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA VI
Ukrzyżowanie Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Twojego Boskiego Syna na Krzyżu, Jego przybicie do Krzyża, Jego Podniesienie na Krzyżu, Jego Święte Rany na Rękach, Nogach i Boku, Jego Drogocenną Krew, która wylała się za nas; Jego skrajną Biedę, Jego Posłuszeństwo i bezkrwawe odnawianie się Świętych Ran Jego we wszystkich Mszach Świętych na ziemi - na pokutę za skaleczenie Świętych Zakonnych ślubowań i reguł, na zadośćuczynienie za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za chorych i umierających, za kapłanów i laikat, za życzenia i prośby Ojca Świętego, za odnowę rodzin chrześcijańskich, za umocnienie w wierze, za Ojczyznę moją i jedność rodzin i narodów, jedność Kościoła w Chrystusie, za dusze w Czyśćcu cierpiące i te, które znikąd ratunku nie mają.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA VII
Otworzenie Świętego Boku Pana Jezusa
Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi racz przyjąć otworzenie Świętego Boku i Serca Pana Jezusa za potrzeby Kościoła Świętego i na pokutę za grzechy moje i grzechy wszystkich ludzi. Racz przyjąć tę Drogocenną, Najświętszą Krew i Wodę, która została przelana z Rany Boku i Boskiego Serca Pana Jezusa, i racz nam być łaskawym i miłosiernym. O Przenajświętsza Krwi Chrystusa, racz oczyścić mnie i wszystkich ludzi od własnych i obcych win grzechowych. O Przenajświętsza Wodo z Najświętszego Boku i Serca Pana naszego, Jezusa Chrystusa, racz uwolnić mnie i wszystkich ludzi od kar za grzechy i racz ugasić mnie i wszystkim biednym duszom płomień czyśćcowy. Amen.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

Zakończenie
Panie i Boże nasz, racz nie karać nas za grzechy nasze według Świętej Sprawiedliwości Twojej, ale racz nam być łaskawym według Wielkiego Miłosierdzia Twego. Panie Jezu, który konałeś na Krzyżu za nas, zanurz w Swoim Najświętszym Konaniu na wieki nasze dusze, abyśmy dostąpili zbawienia przez Najświętszą Agonię Twoją. Uwielbiam Cię Ojcze, przez Miłosierdzie Syna Twego. Boże, wierzę w Ciebie i ufam Dobroci Twojej teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.


Papież Benedykt XV wyraził się w następujący sposób odnośnie objawień św Brygidy: "Aprobata tych wizji i objawień nie oznacza nic więcej jak to, że po wnikliwych badaniach dopuszczalne jest publikowanie ich pożytku wiernych. Choć nie zasługują na taką samą wiarę jak prawdy religii, można jednak im wierzyć, zgodnej z zasadami ostrożności, która mówi, iż są prawdopodobne, a wsparte odpowiednią motywacją, pozwalają na pobożne ich przyjęcie". (Les Petits Bollandistes, tom XII)
Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G.

Za podstawę praktyki modlitewnej - siedmiu Ojcze nasz i siedmiu Zdrowaś Maryjo służy objawienie, którego nasz Pan i Zbawiciel udzielił Swoim Świętym: Św. Brygidzie, Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie: "Wiedzcie, Moje najdroższe córki, iż kiedy Mnie pojmano na świecie, zadano Mi 16 razów i 30 policzków. Od Ogrójca aż do domu Annasza, kiedy z powodu zmęczenia padłem na ziemię, wycięto mi 16 razów na plecach i nogach, aby Mnie zmusić do powstania. Podnoszono Mnie za brodę 33 razy. Przy słupie biczowania popychano Mnie gwałtownie. Zadano Mi jeden śmiertelny cios i wycięto Mi 6.666 uderzeń. Koronę cierniową wtłoczono Mi na Głowę i wiele cierni przeszyło Mnie aż do mózgu, które zadały Mi 32 rany na Głowie Mojej. Tam też uderzono Mnie trzy razy, przyprawiając Mnie nieomal o śmierć za każdym razem. Pluto Mi w twarz 73 razy. Żołnierzy, którzy Mnie pojmali, było 68, tych, pod których straż Mnie oddano, było 33. Trzy razy byłem bliski skonania. Podczas biczowania upłynęły Mi 30.403 krople krwi. Przeto najdroższe córki, ktokolwiek zmówi siedem Ojcze nasz i siedem Zdrowaś Maryjo co dzień, w przeciągu 12 lat, wypełni liczbę Kropli Krwi, które przelałem od narodzenia aż do śmierci, których było 30.403, jak wam przedtem objaśniłem. Poznajecie zatem łaski, których udzielę tym, którzy się dostosują do Mego życzenia.
Są to następujące obietnice:

1. Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
2. Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał krew za wiarę Chrystusową.
3. Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.
4. Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.
5. Będzie powiadomiony przed swą śmiercią.

Uwaga: Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie jakby odmówiła je w całości.

Źródło: "Armia Najdroższej Krwi Chrystusa" - Rudolf Szaffer (Modlitwy i Nabożeństwa z Obietnicami, wydanie VI, Wrocław 2008)


Wt gru 31, 2019 22:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
AdamKazmierczak napisał(a):
Chciałbym Wam przedstawić modlitwę która odmieniła moje życie i życie mojej żony. Modlitwę te przez całe dorosłe życie (więcej niż 12 lat) odmawiała babcia mojej żony.
My odmawiamy te modlitwę od 7 lat kończąc każdy dzień i z każdym dniem jesteśmy mocniejsi Bogiem, my i nasze dzieci. Gorąco polecam ją każdemu Katolikowi!!!


Dzieki Bogu, ze ta modlitwa odmienila Twoje zycie i zblizyla Cie do Boga.
To co mnie zaniepokoilo i wzbudzilo moje podejrzenia to obietnice z ta modlitwa zwiazane, ktore nie sa zatwierdzone przez Kosciol, modlitewnik nie posiada imprimatur, magiczne myslenie itd.

AdamKazmierczak napisał(a):
Są to następujące obietnice:

1. Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
2. Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał krew za wiarę Chrystusową.
3. Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.
4. Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.
5. Będzie powiadomiony przed swą śmiercią.
Uwaga: Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie jakby odmówiła je w całości


Przeciez to jest magiczne myslenie a nie chrzescijanskie. Tu sa tez bledy teologiczne.

Ktos bedzie odmawial te modlitwy i z automatu z butami pojdzie do nieba? Serio? Tak samo te dusze az do czwartego pokolenia?

AdamKazmierczak napisał(a):
3. Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.


A gdzie wolna wola czlowieka? Co to jest? Predestynacja?

Tutaj recenzja modlitewnika, z ktorego pochodza w/w modlitwy.

http://www.ozarow.cpps.pl/recenzja-spra ... stusa.html

_________________
ksiądz


Śr sty 01, 2020 23:02
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Witam Bramin,
Co do imprimatur to jest napisane jako komentarz do tych modlitwy

Papież Benedykt XV wyraził się w następujący sposób odnośnie objawień św Brygidy: "Aprobata tych wizji i objawień nie oznacza nic więcej jak to, że po wnikliwych badaniach dopuszczalne jest publikowanie ich pożytku wiernych. Choć nie zasługują na taką samą wiarę jak prawdy religii, można jednak im wierzyć, zgodnej z zasadami ostrożności, która mówi, iż są prawdopodobne, a wsparte odpowiednią motywacją, pozwalają na pobożne ich przyjęcie". (Les Petits Bollandistes, tom XII)
Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G.
Czy ten komentarz jest nie prawdziwy bo ja takiej wiedzy nie mam?

Jeśli chodzi o sam modlitewnik Armia Najdroższej Krwi Chrystusa" - Rudolf Szaffer to że znalazła się tam ta modlitwa przecież jej nie dyskredytuje, każdy może wydać swój modlitewnik i wpleść do niego dowolna modlitwę i swoje jakieś „bzdury”. A tak na marginesie nie należę do Armii Najdroższej Krwi Chrystusa i jest mi zupełnie obojętna.

Co do obietnic
1. Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
Czy dla Boga jest to niemożliwe?

2.Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał krew za wiarę Chrystusową.
Czy Bogu można tego zabronić?

3.Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.
To jest dla mnie tajemnicą jak tego dokona skoro każdy ma wolną wolę

4.Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.
Nie pójdą jeśli nie będą chciały, ale do czyśćca przecież mogą iść

5.Będzie powiadomiony przed swą śmiercią.
Myślę że to pestka dla Boga powiadomić kogoś o zbliżającej się śmierci

6.Uwaga: Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie jakby odmówiła je w całości.
Jeśli Bóg tak postanowił to nie moja sprawa że ktoś w dniu śmierci zaczął odmawiam te modlitwy i został wielkim świętym a ja je np. odmawiałem przez całe życie i Bóg zrówna go ze mną ;)

Dla mnie odmawianie tych modlitw jest szkołą wytrwałości w modlitwie i nie ukrywam że odmawiam je również ze względu na te obietnice.

Chciałbym Ci zadać pytanie które zahacza o Predestynację te pytanie zadaje mi mój syn a ja nie potrafię mu na nie sensownie odpowiedzieć może Ty na nie odpowiesz mianowicie:

Bóg jest nieskończenie miłosierny i dobry. Dlaczego więc jako Wszechwiedzący stworzył człowieka który dobrowolnie odrzuci Jego zbawienie (o którym wiedział że tak się stanie) i że ten człowiek pójdzie do piekła aby tam w nieskończoność cierpiał. Na czym polega wtedy Jego miłosierdzie i miłość do takiego człowieka? Po co go stworzył czy aby w nieskończoność cierpiał w Piekle?

Pozdrawiam
Adam


Cz sty 02, 2020 9:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Kan. 823 - § 1. Dla zachowania nieskazitelności wiary i obyczajów, pasterze Kościoła posiadają prawo i są zobowiązani czuwać, by wiara i obyczaje wiernych nie doznały uszczerbku przez słowo pisane lub użycie środków społecznego przekazu. Przysługuje im również prawo domagania się, aby przedkładano do wcześniejszej oceny to, co ma być wydane przez wiernych na piśmie, a dotyczy wiary lub obyczajów, a także odrzucania pism przynoszących szkodę prawdziwej wierze lub dobrym obyczajom.

Kan. 824 - § 1. Jeśli inaczej nie postanawia się, ordynariuszem miejsca, którego należy prosić o zezwolenie lub aprobatę na wydanie książek według kanonów niniejszego tytułu, jest własny ordynariusz miejscowy autora albo ordynariusz miejsca wydawania książek.

§ 2. Cokolwiek w kanonach tego tytułu postanawia się o książkach, należy stosować także do wszelkiego rodzaju pism przeznaczonych do publicznego rozpowszechniania, chyba że co innego jest stwierdzone.

Kan.826
§ 3. Modlitewniki do publicznego lub prywatnego użytku wiernych mogą być wydawane tylko za zezwoleniem ordynariusza miejsca.

Tak mowi prawo koscielne o roznorodnych publikacjach. Kazdy katolicki wydawca wie o tym.

AdamKazmierczak napisał(a):
Co do imprimatur to jest napisane jako komentarz do tych modlitwy
Papież Benedykt XV wyraził się w następujący sposób odnośnie objawień św Brygidy: "Aprobata tych wizji i objawień nie oznacza nic więcej jak to, że po wnikliwych badaniach dopuszczalne jest publikowanie ich pożytku wiernych. Choć nie zasługują na taką samą wiarę jak prawdy religii, można jednak im wierzyć, zgodnej z zasadami ostrożności, która mówi, iż są prawdopodobne, a wsparte odpowiednią motywacją, pozwalają na pobożne ich przyjęcie". (Les Petits Bollandistes, tom XII)
Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G.
Czy ten komentarz jest nie prawdziwy bo ja takiej wiedzy nie mam?


Nie wiem, nie mam pojecia. Jakis cytat nawet z wypowiedzi papieza nie jest jednoznaczny z imprimatur.

Faktem jest, ze ten modlitewnik nie ma imprimatur czyli nie ma zgody na drukowanie tego modlitewnika.

AdamKazmierczak napisał(a):
Bóg jest nieskończenie miłosierny i dobry. Dlaczego więc jako Wszechwiedzący stworzył człowieka który dobrowolnie odrzuci Jego zbawienie (o którym wiedział że tak się stanie) i że ten człowiek pójdzie do piekła aby tam w nieskończoność cierpiał. Na czym polega wtedy Jego miłosierdzie i miłość do takiego człowieka? Po co go stworzył czy aby w nieskończoność cierpiał w Piekle?


Bog nie moze nas zbawic bez nas, to jest konsekwencja tego, ze Bog stworzyl Cie wolnym czlowiekiem, dal Ci wolna wole, wiedzac, ze mozesz w tej wolnosci wybrac zlo.

_________________
ksiądz


Cz sty 02, 2020 14:55
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Problem w tym, że tego rodzaju modlitwy obwarowane z automatu wypełnieniem obietnic, przypominają zasadę wrzucania grosika do grającej szafy.
A gdzie wtedy ulokować Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi?


Cz sty 02, 2020 16:31
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
bramin napisał(a):


AdamKazmierczak napisał(a):
Bóg jest nieskończenie miłosierny i dobry. Dlaczego więc jako Wszechwiedzący stworzył człowieka który dobrowolnie odrzuci Jego zbawienie (o którym wiedział że tak się stanie) i że ten człowiek pójdzie do piekła aby tam w nieskończoność cierpiał. Na czym polega wtedy Jego miłosierdzie i miłość do takiego człowieka? Po co go stworzył czy aby w nieskończoność cierpiał w Piekle?


Bog nie moze nas zbawic bez nas, to jest konsekwencja tego, ze Bog stworzyl Cie wolnym czlowiekiem, dal Ci wolna wole, wiedzac, ze mozesz w tej wolnosci wybrac zlo.


To o czym piszesz to jest, jak mi się wydaje, Sprawiedliwość Boża wynikająca z faktu że Bóg chce aby Go kochali ludzie wolni, nie niemający wyboru niewolnicy – stąd Bóg dopuszcza nawet odrzucenie jego miłości przez człowieka, w konsekwencji sprowadza to potępienie -Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a złe karze. To jest Sprawiedliwość Boża. A mój syn pyta czy ta Sprawiedliwość Boża zwyciężyła Jego Miłosierdzie. Chociaż Sprawiedliwość i Miłosierdzie to ten sam Bóg w Trzech Osobach (tak mi się wydaje). To jak wytłumaczyć że Miłosierdzie Boże ponad wszystkie dzieła Jego. (Ps 144, 9) Przeto Miłosierdzie Pańskie na wieki wychwalać będę. (Ps 88, 2)? I znowu słyszę dwa pytania:

1.Na czym polega to Miłosierdzie w stosunku do potępionych, którzy zostali stworzeni przez Boga i dostali od Niego nieśmiertelną duszę wolną wolę a będą cierpieć wiecznie w Piekle?
2.Po co ich Bóg w ogóle stworzył?

Będę wdzięczny jeśli mi na te pytania odpowiesz.

Pozdrawiam
Adam


Cz sty 02, 2020 16:36
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Alus napisał(a):
Problem w tym, że tego rodzaju modlitwy obwarowane z automatu wypełnieniem obietnic, przypominają zasadę wrzucania grosika do grającej szafy.
A gdzie wtedy ulokować Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi?


W tej modlitwie jest aż 7x wypowiedziane słowa „Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi!” w końcu to 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa

Piszesz że „Problem w tym, że tego rodzaju modlitwy obwarowane z automatu wypełnieniem obietnic, przypominają zasadę wrzucania grosika do grającej szafy…” A propagowany przez KRK Różaniec ma aż 15 obietnic ;)
https://pompejanska.rosemaria.pl/2012/0 ... rozancowe/

Pozdrawiam
Adam


Cz sty 02, 2020 17:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
@AdamKazmierczak
Przy tym co ty proponujesz, to chrzest przodków u Mormonów to ledwie igraszka.

Twoja Babcia wg ciebie zbawiła juz twoje wnuki (narodzone już?).
Tak się zastanawiam po co Jezus zmarł na krzyżu, skoro mozna zbawić sie sekwencja modlitw?

@bramin
Co myslisz o praktykach mających zapewnic nie tylko zbawienie ale i sukces w interesach?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 02, 2020 19:40
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Ciekawostka: na stronie https://www.theworkofgod.org/Devotns/br ... 2years.htm obietnice są nieco inaczej sformułowane, szczególnie jeśli chodzi o 3, 4 i 5.

Wersja angielska:
1.The soul who prays them will suffer no Purgatory.
2. The soul who prays them will be accepted among the Martyrs as though he had spilled his blood for his faith.
3. The soul who prays them can choose three others whom Jesus will then keep in a state of grace sufficient to become holy.
4. No one in the four successive generations of the soul who prays them will be lost.
5. The soul who prays them will be made conscious of his death one month in advance.

Moje tłumaczenie:
1. Dusza która będzie je odmawiać, nie będzie cierpieć w czyśćcu,
2. Dusza która będzie je odmawiać, będzie zaakceptowana pośród męczenników, tak jakby przelała swą krew dla wiary.
3. Dusza która będzie je odmawiać może wybrać trzy inne (dusze/osoby?) które Jezus będzie utrzymywał w stanie łaski wystarczającej do stania się świętym.
4. Nikt, z czterech następnych generacji(potomków?) duszy która je odmawia nie zostanie stracony.
5. Dusza, która je odmawia zostanie uświadomiona o swojej śmierci na miesiąc przed nią (śmiercią).

Tłumaczenie zamieszczone przez Adama:
1. Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
2. Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał krew za wiarę Chrystusową.
3. Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.
4. Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.
5. Będzie powiadomiony przed swą śmiercią.


Cz sty 02, 2020 20:17
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Kozioł napisał(a):
@AdamKazmierczak
Przy tym co ty proponujesz, to chrzest przodków u Mormonów to ledwie igraszka.

Twoja Babcia wg ciebie zbawiła juz twoje wnuki (narodzone już?).
Tak się zastanawiam po co Jezus zmarł na krzyżu, skoro mozna zbawić sie sekwencja modlitw?



Przecież jest to modlitwa do Krwi Jezusa Chrystusa Który umarł za nas na Krzyżu aby nas odkupić bez naszego udziału, ale aby nas zbawić to my i nasze dzieci i wnuki i prawnuki muszą tego chcieć. Nasza w tym głowa aby im tę wiarę przekazać, chociaż wiadomo że wiara jest przede wszystkim łaską daną darmo od Boga, niemniej rodzice maja wpływ na wychowanie i przekazywanie wiary Katolickiej. Tak rozumiem obietnicę 4 „Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.” - Że nie zabraknie nam i im łaski wiary abyśmy nie poszli do piekła – aby nie odrzucić wiary w Boga w Trójcy Jedynego. Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony (Rz 10, 11-13)
Tak to rozumiem. A sama modlitwa 12 letnia 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa jest ćwiczeniem się i prośbą o spełnienie tych obietnic.

Pozdrawiam
Adam


Cz sty 02, 2020 20:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Kozioł napisał(a):
@AdamKazmierczak
Przy tym co ty proponujesz, to chrzest przodków u Mormonów to ledwie igraszka.

Twoja Babcia wg ciebie zbawiła juz twoje wnuki (narodzone już?).
Tak się zastanawiam po co Jezus zmarł na krzyżu, skoro mozna zbawić sie sekwencja modlitw?

Pobożne życzenie Adama, bo z pewnością nie ma nic wspólnego z nauczaniem KK. Zresztą jego tłumaczenie, jak widać, jest bardzo dowolne :)

Cytuj:
@bramin
Co myslisz o praktykach mających zapewnic nie tylko zbawienie ale i sukces w interesach?

Mówisz o nauczaniu Kościołów baptystycznych? Kilka lat temu usiłowałam przeczytać książkę "Przeznaczeni, aby królować" Josepha Prince i nie dałam rady, tyle w niej bzdur, no ale baptystyczni są przekonani co do tej idei. Ba, nawet dowodzą tej prawdy tym, że protestanci są bogaci, a katolicy biedni :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 02, 2020 21:28
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@AdamKazmierczak
Przy tym co ty proponujesz, to chrzest przodków u Mormonów to ledwie igraszka.

Twoja Babcia wg ciebie zbawiła juz twoje wnuki (narodzone już?).
Tak się zastanawiam po co Jezus zmarł na krzyżu, skoro mozna zbawić sie sekwencja modlitw?

Pobożne życzenie Adama, bo z pewnością nie ma nic wspólnego z nauczaniem KK. Zresztą jego tłumaczenie, jak widać, jest bardzo dowolne :)

To sobie zerknij do Starego Testamentu...

Wj 20, 5
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

czyż modlitwa nie jest miłowaniem Boga?


Cz sty 02, 2020 21:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
No to jak z tą obietnicą? Została twoja babcia zbawiona czy nie? została męczennikiem walki o wiare (tzn co? taka lepsza zbawiona? przyjecia jej bedą robic, czy order dodatkowo dostanie?)? Została taka nadświęta?

I prosze, nie tnij Biblii na kawałki i nie usprawiedliwiaj Slowem swoich własnych pomysłów.

Wg ciebie każdy, kto 7 lat będzie odmawiał te modlitwy z automatu bedzie zbawiony i tak samo jego dzieci, wnuki, prawnuki i praprawnuki. Zaczarujmy swiat modlitwą aby sie udało :twisted: Hokus pokus.

Która wersja jest "prawdziwsza"? twoja, czy pokazana przez @toslowo? Dlaczego?

Na koniec troszkę ciebie zmartwię. KK ma dwie inne oficjalne scieszki do pewności zbawienia (jedna z nich dale dodatkowo sukces w interesach) i zajmuja mniej czasu: 5x godzina co miesiac lub 12xgodzina co miesiąc. Chyba łatwiej niz codzienna modlitwa przez 7 lat (bo a nóż człowiek będzie nieprzytomny lub przed/po narkozie, nie odmowi i 7 lat w błoto).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 02, 2020 21:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
toslowo napisał(a):
To sobie zerknij do Starego Testamentu...

Jest różnica między "tym, którzy Mnie miłują", a bezwarunkowym "Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła".

@Kozioł
W KK nie ma pewności zbawienia, a pewność nadziei zbawienia. O pewności zbawienia mówią protestanci.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 02, 2020 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
toslowo napisał(a):
czyż modlitwa nie jest miłowaniem Boga?
Bywa. Bywa tez tęsknotą, skarga, wyznaniem wiary, przekleństwem, próba przekupstwa lub handlu.

Małgosiaa napisał(a):
Cytuj:
@bramin
Co myslisz o praktykach mających zapewnic nie tylko zbawienie ale i sukces w interesach?

Mówisz o nauczaniu Kościołów baptystycznych? Kilka lat temu usiłowałam przeczytać książkę "Przeznaczeni, aby królować" Josepha Prince i nie dałam rady, tyle w niej bzdur, no ale baptystyczni są przekonani co do tej idei. Ba, nawet dowodzą tej prawdy tym, że protestanci są bogaci, a katolicy biedni :D
Tak. ewangelia sukcesu wiecznie zywa. Bardzo silnie przezyłem nabozeństwo w Kuala Lumpur w przepięknym otoczonym ogrodem zborze (w ogrodzie ochrona, w środku bogaci i biali). Był bardzo duzy kontrast z niedaleką bardzo biedną świątynia bozka jakies niskiej kasty hinduskiej. Przezycie tym silniejsze, ze miałem jeszcze palce pomarańczowe od curry (jadłem w przyświątynnym barze, bardzo sie dziwili widząc bialego).
Ale ja nie o tym chciałem. Zapytalem @bramina, bo na mysl przyszła mi obietnica " Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia."

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 02, 2020 22:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL