Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi... 
Autor Wiadomość
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@AdamKazmierczak
Przy tym co ty proponujesz, to chrzest przodków u Mormonów to ledwie igraszka.

Twoja Babcia wg ciebie zbawiła juz twoje wnuki (narodzone już?).
Tak się zastanawiam po co Jezus zmarł na krzyżu, skoro mozna zbawić sie sekwencja modlitw?

Pobożne życzenie Adama, bo z pewnością nie ma nic wspólnego z nauczaniem KK. Zresztą jego tłumaczenie, jak widać, jest bardzo dowolne :)


Pobożne życzenie Adama nie mające niż wspólnego z nauką KK?
Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G.
Co w tej modlitwie jest nie zgodne z nauką KRK o czym nie wiedział Papież Pius IX?
Czy te Imprimatur to jakaś lipa?

Pozdrawiam
Adam


Cz sty 02, 2020 22:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
AdamKazmierczak napisał(a):
Co w tej modlitwie jest nie zgodne z nauką KRK o czym nie wiedział Papież Pius IX? Czy te Imprimatur to jakaś lipa?
Dogmat wiary to nie jest. To było półtora wieku temu. Ten sam papież potepił wolna prasę, "laickie" szkolnictwo, czy socjalizm - to wszystko mamy dzis w Polsce.
Specjalista od tego jest @bramin (w końcu duchowny musi znac swoje zajęcie), a on mówi, ze współczesne modlitewniki musza miec współczesny imprimatur, a twój takiego nie ma. I tyle.
A ja sie temu nie dziwię.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 02, 2020 22:35
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
@bramin napisał:
Cytuj:
Faktem jest, ze ten modlitewnik nie ma imprimatur czyli nie ma zgody na drukowanie tego modlitewnika.

Ok. modlitewnik jako całość nie ma Imprimatur ale sama modlitwa jest opatrzona Imprimatur:
Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G.

@bramin mam do Ciebie pytanie:
Czy te Imprimatur, jeśli jest prawdziwe, mogło się „przeterminować” jak zasugerował @Kozioł czy jest nadal ważnie i obowiązujące bo wydane przez Papieża głowę KRK?

Pozdrawiam
Adam

[edytowano 1x... poprawiono cytowanie. M.]


Pt sty 03, 2020 6:49
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
AdamKazmierczak napisał(a):
Alus napisał(a):
Problem w tym, że tego rodzaju modlitwy obwarowane z automatu wypełnieniem obietnic, przypominają zasadę wrzucania grosika do grającej szafy.
A gdzie wtedy ulokować Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi?


W tej modlitwie jest aż 7x wypowiedziane słowa „Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi!” w końcu to 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa

Piszesz że „Problem w tym, że tego rodzaju modlitwy obwarowane z automatu wypełnieniem obietnic, przypominają zasadę wrzucania grosika do grającej szafy…” A propagowany przez KRK Różaniec ma aż 15 obietnic ;)
https://pompejanska.rosemaria.pl/2012/0 ... rozancowe/

Pozdrawiam
Adam

Z zasadniczą różnicą - obietnice w Nowennie Pompejańskiej tyczą jedynie samego modlącego się, nie wchodzą w kompetencję wolnej woli innych ludzi i woli Boga.
Bóg będzie utrzymywał w stanie łaski uświęcającej 3 wybrane dusze i nikt z 4 generacji {potomków) nie zostanie stracony, gdy Biblia precyzuje: ojciec nie odpowiada za winy syna , ani syn za winy ojca.


Pt sty 03, 2020 8:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Alus napisał(a):
Z zasadniczą różnicą - obietnice w Nowennie Pompejańskiej tyczą jedynie samego modlącego się, nie wchodzą w kompetencję wolnej woli innych ludzi i woli Boga.

Doprawdy? Bo ja w tych obietnicach znalazłem takie coś:
"11. To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie."

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 03, 2020 11:15
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Z zasadniczą różnicą - obietnice w Nowennie Pompejańskiej tyczą jedynie samego modlącego się, nie wchodzą w kompetencję wolnej woli innych ludzi i woli Boga.

Doprawdy? Bo ja w tych obietnicach znalazłem takie coś:
"11. To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie."

Co nie znaczy, że ubezwłasnowolnicie bliźnich pozbawiając ich wolnej woli.
Obietnica zbawienia do 4 pokolenia, nawiązuje do praktyk mormonów - chrzczenia zmarłych.


Pt sty 03, 2020 11:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Z zasadniczą różnicą - obietnice w Nowennie Pompejańskiej tyczą jedynie samego modlącego się, nie wchodzą w kompetencję wolnej woli innych ludzi i woli Boga.

Doprawdy? Bo ja w tych obietnicach znalazłem takie coś:
"11. To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie."

Co nie znaczy, że ubezwłasnowolnicie bliźnich pozbawiając ich wolnej woli.
Zależy czego sobie zażyczysz.
Alus napisał(a):
Obietnica zbawienia do 4 pokolenia, nawiązuje do praktyk mormonów - chrzczenia zmarłych.
Nie, to dwie różne praktyki. Mormoni nawiązują do 1Kor 15,29. Wierzą, że ludzie po śmierci maja wole i mogę podejmować decyzje.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 03, 2020 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
AdamKazmierczak napisał(a):
1.Na czym polega to Miłosierdzie w stosunku do potępionych, którzy zostali stworzeni przez Boga i dostali od Niego nieśmiertelną duszę wolną wolę a będą cierpieć wiecznie w Piekle?


Bog nigdy nie powiedzial czlowiekowi: "niezle sobie nagrabiles wiec dostaniesz teraz kopa i masz totalnie przechlapane".
Masz wiele przykladow w Biblii i w zyciorysach wielu swietych na to, jak wielkie jest Milosierdzie, ktore daje szanse najwiekszemu grzesznikowi.
Jak ktos z tej szansy nie chce skorzystac to jego sprawa. Mozna nawrocic sie w ostatnim momencie jak Dobry Lotr.

AdamKazmierczak napisał(a):
2.Po co ich Bóg w ogóle stworzył?


A po co Ciebie Bog stworzyl? Kazdego z nas?

AdamKazmierczak napisał(a):
A propagowany przez KRK Różaniec ma aż 15 obietnic


Jak czytam te i inne obietnice to mysle podobnie jak @Alus.

I przypominaja mi sie hinduskie mantry czy buddyjskie mlynki modlitewne, ktore z automatu, jak wierza wyznawcy, wywoluja jakis pozadany skutek.

AdamKazmierczak napisał(a):
Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G.

Problem w tym, ze propagatorzy tej modlitwy raz mowia o tych 7 modlitwach a innym razem o 15 modlitwach i twierdza, ze papiez Pius IX zatwierdzil i wydal imprimatur 31 maja 1862 roku.

A wiec jest 15 modlitw i w zwiazku z tym 15 dusz (krewnych tego co te modlitwa odmawia) bedzie uwolnionych z czysca i 15 grzesznikow nawroci sie, tez z rodziny.

Ja wierze w cuda, ktore Pan Bog czyni takze w roznych wyznaniach i religiach ale w takie cuda nie wierze.

Resume: papiez zatwierdzil 7 modlitw 31 maj 1862 roku i tego samego dnia byl update, aktualizacja i wyszlo, ze tych modlitw ma byc 15. Cos tu nie gra.
AdamKazmierczak napisał(a):
Czy te Imprimatur, jeśli jest prawdziwe, mogło się „przeterminować” jak zasugerował @Kozioł czy jest nadal ważnie i obowiązujące bo wydane przez Papieża głowę KRK?


Stolica Apostolska wydaje zgode na tlumaczenia i wydawanie Biblii oraz ksiag liturgicznych. Po takim zatwierdzeniu, w danej diecezji biskup daje imprimatur.
Kazdy moze powolac sie na papieza i wydawac rozne pobozne glupoty.

AdamKazmierczak napisał(a):
A propagowany przez KRK Różaniec ma aż 15 obietnic


Te 15 obietnic to kolejna mistyfikacja. Alanus de Rupe w swoich "wizjach" pomylil sw. Dominika , zalozyciela dominikanow z Dominikiem z Prus.

Puszczal wodze fantazji i stad wytoczono mu koscielny proces. Biskup z Tournai wezwal go na przesluchanie. W drodze na proces Alanus odszedl z tego swiata.

Jego "wizje" i "obietnice" do tej pory nie zostaly zatwierdzone przez Kosciol ani nie otrzymaly imprimatur.
W wielu odpisach mozna zobaczyc imprimatur udzielone rzekomo przez arcybiskupa Nowego Jorku kardynala Patrica Hayes, ktore jest sfalszowane bo nie ma tam podpisu biskupa, miejsca ani daty udzielenia tegoz.

Bez w/w formalnosci imprimatur jest falszerstwem.
vide KPK Kan.830,§ 3.

_________________
ksiądz


Pt sty 03, 2020 12:12
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Alus napisał(a):
AdamKazmierczak napisał(a):
Alus napisał(a):
Problem w tym, że tego rodzaju modlitwy obwarowane z automatu wypełnieniem obietnic, przypominają zasadę wrzucania grosika do grającej szafy.
A gdzie wtedy ulokować Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi?


W tej modlitwie jest aż 7x wypowiedziane słowa „Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi!” w końcu to 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa

Piszesz że „Problem w tym, że tego rodzaju modlitwy obwarowane z automatu wypełnieniem obietnic, przypominają zasadę wrzucania grosika do grającej szafy…” A propagowany przez KRK Różaniec ma aż 15 obietnic ;)
https://pompejanska.rosemaria.pl/2012/0 ... rozancowe/

Pozdrawiam
Adam

Z zasadniczą różnicą - obietnice w Nowennie Pompejańskiej tyczą jedynie samego modlącego się, nie wchodzą w kompetencję wolnej woli innych ludzi i woli Boga.
Bóg będzie utrzymywał w stanie łaski uświęcającej 3 wybrane dusze i nikt z 4 generacji {potomków) nie zostanie stracony, gdy Biblia precyzuje: ojciec nie odpowiada za winy syna , ani syn za winy ojca.


Ludzie się często modlą Różańcem o nawrócenie np. kogoś bliskiego czy to nie ingeruje w jego wolną wolę?

@Alus piszesz że Biblia precyzuje: ojciec nie odpowiada za winy syna , ani syn za winy ojca. A tu jak wspominał @ toslowo w Piśmie Świętym jest napisane:
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. (Wj 20, 5 -6)

Ps.
Różaniec to moja ulubiona modlitwa – najskuteczniejszy szturm modlitewny do Nieba

Pozdrawiam
Adam


Pt sty 03, 2020 12:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
bramin napisał(a):
Te 15 obietnic to kolejna mistyfikacja. Alanus de Rupe w swoich "wizjach" pomylil sw. Dominika , zalozyciela dominikanow z Dominikiem z Prus.

Puszczal wodze fantazji i stad wytoczono mu koscielny proces. Biskup z Tournai wezwal go na przesluchanie. W drodze na proces Alanus odszedl z tego swiata.

Jego "wizje" i "obietnice" do tej pory nie zostaly zatwierdzone przez Kosciol ani nie otrzymaly imprimatur.
W wielu odpisach mozna zobaczyc imprimatur udzielone rzekomo przez arcybiskupa Nowego Jorku kardynala Patrica Hayes, ktore jest sfalszowane bo nie ma tam podpisu biskupa, miejsca ani daty udzielenia tegoz.

Bez w/w formalnosci imprimatur jest falszerstwem.
vide KPK Kan.830,§ 3.

Piszesz o tych obietnicach?
Są szeroko propagowane w Polsce. Jak ma zatem odnieśc sie do nich katolik, gdy będą rozgłaszane w jego parafii albo przeczyta o nich w jakims wydawnictwie katolickim?
Dasz jakąs radę?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 03, 2020 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Kozioł napisał(a):

Piszesz o tych obietnicach?
Są szeroko propagowane w Polsce. Jak ma zatem odnieśc sie do nich katolik, gdy będą rozgłaszane w jego parafii albo przeczyta o nich w jakims wydawnictwie katolickim?
Dasz jakąs radę?

11. O cokolwiek przez różaniec prosić będziesz - otrzymasz. :o Czemu nie skorzystać? Tylu ludzi cierpi na świcie z powodu wojen, głodu, chorób itd. Ciekawe, czy ilu sie katolikow w modlitwie różancowej o to modli - chyba niewielu.


Pt sty 03, 2020 12:43
Zobacz profil
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
bramin napisał(a):

Bog nigdy nie powiedzial czlowiekowi: "niezle sobie nagrabiles wiec dostaniesz teraz kopa i masz totalnie przechlapane".
Masz wiele przykladow w Biblii i w zyciorysach wielu swietych na to, jak wielkie jest Milosierdzie, ktore daje szanse najwiekszemu grzesznikowi.
Jak ktos z tej szansy nie chce skorzystac to jego sprawa. Mozna nawrocic sie w ostatnim momencie jak Dobry Lotr.


Czy dobrze Cię zrozumiałem?
Czy błędem by było gdym powiedział synowi słuchaj „Bóg zawsze zwycięża!” bo albo zwycięża Jego miłosierdzie okazane skruszonemu grzesznikowi albo triumfuje Jego sprawiedliwość przejawiająca się w wolnej woli człowieka, który sam odrzucił Jego miłość i miłosierdzie i sam wybrał los potępionego to decyzja, którą pozwala podjąć Pan Bóg każdemu kto tego chce- wolność wyboru? A Bóg stworzył człowieka z miłości po to aby radował się szczęściem wiecznym jeśli tylko tego chce, bo jeśli nie to nic na siłę.

Pozdrawiam
Adam


Pt sty 03, 2020 12:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
proteom napisał(a):
11. O cokolwiek przez różaniec prosić będziesz - otrzymasz. :o Czemu nie skorzystać? Tylu ludzi cierpi na świcie z powodu wojen, głodu, chorób itd. Ciekawe, czy ilu sie katolikow w modlitwie różancowej o to modli - chyba niewielu.
Będąć konsekwentnym, to po objawach choroby i stanie pacjenta widać, ze pacjent żadnych leków nie przyjmuje, wyzdrowieć nie chce, a chorobę uważa za stan naturalny. Czyli nie modli sie nikt ;-)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 03, 2020 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
Kozioł napisał(a):
proteom napisał(a):
11. O cokolwiek przez różaniec prosić będziesz - otrzymasz. :o Czemu nie skorzystać? Tylu ludzi cierpi na świcie z powodu wojen, głodu, chorób itd. Ciekawe, czy ilu sie katolikow w modlitwie różancowej o to modli - chyba niewielu.
Będąć konsekwentnym, to po objawach choroby i stanie pacjenta widać, ze pacjent żadnych leków nie przyjmuje, wyzdrowieć nie chce, a chorobę uważa za stan naturalny. Czyli nie modli sie nikt ;-)
Ludzie się modlą Różańcem, są przecież liczne grupy Różańcowe. Trzeba by spytać o jej skuteczność tych, co robią to regularnie np. nasz forumowicz AdamKazmierczak.


Pt sty 03, 2020 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi
AdamKazmierczak napisał(a):
Ludzie się często modlą Różańcem o nawrócenie np. kogoś bliskiego czy to nie ingeruje w jego wolną wolę?


Nie, nie ingeruje w wolna wole tego czlowieka. Modlisz sie o cos dobrego i Bog moze takiego czlowieka jakos natchnac, dac mu sposobnosc do takiego czy innego dzialania. A odpowiedz czlowieka moze byc rozna bo jest wolny.

AdamKazmierczak napisał(a):
Różaniec to moja ulubiona modlitwa – najskuteczniejszy szturm modlitewny do Nieba


I bardzo dobrze. Modl sie tak jak czujesz, jesli ta modlitwa sprawia Ci radosc, daje jakies spelnienie i czujesz, ze Twoje zycie sie zmienia to dziekuj Bogu ale nie pokladaj ufnosci w jakichs watpliwych "obietnicach", ktore sa karykatura Boga i chrzescijanstwa.

Sprobuj byc w modlitwie bezinteresowny bo te "obietnice" to magia, handel wymienny.

Kozioł napisał(a):
Piszesz o tych obietnicach?
Są szeroko propagowane w Polsce. Jak ma zatem odnieśc sie do nich katolik, gdy będą rozgłaszane w jego parafii albo przeczyta o nich w jakims wydawnictwie katolickim?
Dasz jakąs radę?


Tak, o tych, o nich pisze takze wczesniej @AdamKazmierczak.
Trzeba byc krytycznym wobec roznych cudownosci i bezinteresownym w modlitwie.

Jesli zapominamy o slowach "badz wola Twoja" ,"nie moja ale Twoja wola niech sie stanie", "jesli chesz moze mnie oczyscic" to rozne "obietnice" beda dla nas atrakcyjne i bedziemy traktowac Boga jak sluzacego.

proteom napisał(a):
O cokolwiek przez różaniec prosić będziesz - otrzymasz. :o Czemu nie skorzystać? Tylu ludzi cierpi na świcie z powodu wojen, głodu, chorób itd. Ciekawe, czy ilu sie katolikow w modlitwie różancowej o to modli - chyba niewielu.


Ale nikt nie neguje wartosci modlitwy rozancowej czy jakiejkolwiek innej. Chodzi o myslenie typu: odmowisz te modlitwe i to co chcesz dostaniesz a nawet twoi krewni do ktoregos tam pokolenia. Nacisne guzik w automacie i tadaam, juz mam to co chce.

AdamKazmierczak napisał(a):
A Bóg stworzył człowieka z miłości po to aby radował się szczęściem wiecznym jeśli tylko tego chce, bo jeśli nie to nic na siłę.


No wlasnie o to caly czas chodzi.

_________________
ksiądz


Pt sty 03, 2020 13:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL