Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Lekki czy ciężki grzech ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Lekki czy ciężki grzech ?
Szczęść Boże
Chciałam o coś zapytać
Czy myśli nieczyste mogą być cięzkim grzechem ?
Specjalnie wywoływane w celu poczucia czegos/ jakiejs przyjemnosci
Mam nadzieje że to lekki
Kiedys siostra od religi mi powiedziala że żadna myśl nie może byc grzechem ciezkim jak juz cos to lekkim.

Sytuacja wyglądała tak że przypomniałam sobie jakąś sytuacje z filmu i tam rozmawiali o narządach pluciowych kobiety, i ja o tym pomyslalam i coś jakby poczulam
Przestraszylam sie chyba i znowu sobie to wyobrazilam zeby sorawdzic czy to tak dziala że jak o tym pomysle to dostaje coś ala doznań. I robie tak co jakis czas bojąc sie ze to jest ciezki grzech ale nie dochodzi do czynòw ani nie trwa to dlugo, pròbuje sobie uzmyslowic ze takie cos nawet specjalnie myslenie o tym w celu poczycia przyjemnosci nie moze byc ciezkim grzechem.
Podsumowując myśli i siła woli była ale nie było czynów i moim zdaniem jest to grzech ale lekki i na pewno nie ciężki


So kwi 08, 2023 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Prosze o pomoc
??????


So kwi 08, 2023 15:05
Zobacz profil
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
viewtopic.php?p=1096848#p1096848


So kwi 08, 2023 15:24

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Halooo


So kwi 08, 2023 15:46
Zobacz profil
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Cytuj:
Moi drodzy, bardzo proszę nie mylić Forum z konfesjonałem i nie spowiadać się nam - zwłaszcza, kiedy takie wyznanie może kogoś zgorszyć. Zanim coś napiszecie , pomyślcie, że ludzie mają różną wrażliwość. A zamiast pisać i szukać usprawiedliwienia dla swoich grzechów , pomódlcie się o żal za grzechy i dobrą spowiedź. Tutaj nikt rozgrzeszenia Wam nie udzieli. Jak ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział " Trzeba wiedzieć co i komu mówić".
.

viewtopic.php?p=197711#p197711
Wyraźniej sie nie da.


So kwi 08, 2023 16:07

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Ale odpowiedzcie na to prosze jestem w rozpaczy


So kwi 08, 2023 16:36
Zobacz profil
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
To idz do spowiedzi jeszcze raz!
Przy takich problemach potrzebujesz pomocy rozsadnego spowiednika i psychologa.

Przedtem zalinkowalam ci odpowiedz bramina na podobne pytanie. Jak widac nie pomoglo. To po co ci inne odpowiedzi?

Forum to nie konfesjonal.


So kwi 08, 2023 18:59

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Nie nie moge chodzic z lekkimi pozatym nie bylam wogole wiec jaki drugi czy znowu raz


So kwi 08, 2023 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Wierząc w glupoty ze lekkie grzechy są ciezkimi poglebia sie ta chorobe i ja nie moge tego robic


So kwi 08, 2023 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
A chcialam seby ktos sie odniòsł do tej sytuacji


So kwi 08, 2023 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Slyszycie mnie ????????


So kwi 08, 2023 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Haloooii!!!


So kwi 08, 2023 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
To maxymalnie są lekkie grzechy, jesli wogole to grzech natomiast nie moge isc do spowiedzi z tym bo nie trzeba a po drugie ja widze w moich lekkich ciezkie i to jest złe
I jak bym poszla to uznalabym ze musialam a nie musialam i nie musze. Chce zeby ktos sie do tego odniósł po prostu


So kwi 08, 2023 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2023 16:01
Posty: 15
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Halooo??????????
????


So kwi 08, 2023 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Lekki czy ciężki grzech ?
Zuzannah - nie wiem, jaka odpowiedź będzie dla Ciebie zadowalająca, ale spróbuję Ci odpisać przy pomocy poniższych cytatów z Biblii/Pisma Świętego (czy ta Księga jest Ci znana z osobistej lektury?).
Spójrz, jakie prawdy i obietnice są zapisane w Bożym Słowie (a ponieważ to jest natchnione Boże Słowo, to możesz z całą pewnością zaufać temu przekazowi!).

1J 1,5-10 BT5
(5)Nowina, którą usłyszeliśmy od Niego i którą wam głosimy, jest taka: Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności.
(6)Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą.
(7)Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, to mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.
(8)Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy.
(9)Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
(10)Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki.


1J 2,1-2 BT5
(1)Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika u Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.
(2)On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.


Czy to, co teraz przeczytałaś, Zuzannah, jest Ci jakoś pomocne w tym problemie, który tak Cię dręczy?!... :roll:
Zauważ, że bez dzielenia grzechów według kategorii (lekkie/ciężkie) masz tu/mamy tu obietnicę, że to, czego Pan Jezus dokonał na Krzyżu (a co właśnie wspominasz, świętując Jego Zmartwychwstanie), to Chrystusowe dzieło krwawej Ofiary jest skuteczne na każdy rodzaj, na każdą kategorię, na każdą grupę: na wszelkie grzechy!!!

Czyż to nie jest wspaniała Dobra Nowina, czyli Ewangelia (bo słowo "ewangelia" z greki znaczy: "dobra nowina"; tutaj: dobra nowina o zbawieniu dostępnym przez wiarę w Jezusie Chrystusie)?... Jest! Jeśli jeszcze tak na to nie patrzyłaś, to tak właśnie spójrz - spójrz na Krzyż i żyj!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N kwi 09, 2023 5:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL