Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
 "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 8:16
Posty: 1
Post 
Witam wszystkich serdecznie! Jestem tu nowa, dzisiaj się zalogowałam pierwszy raz i od razu tu zajrzałam, gdyż właśnie parę dni temu dowiedziałam się o modlitwie jaką jest "Tajemnica szczęścia" św. Brygidy. Muszę Wam powiedzieć, że jestem zafascynowana tą modlitwą. Żałuję, że nie wiedziałam wcześniej o istnieniu tej pięknej modlitwy, która tak pięknie przybliża do Jezusa. To rozważanie męki Pańskiej sprawia, że czuję obecność Boga i wiem, że nie jestem w życiu sama, łatwiej mi pokonywać trudności no i jest to cudowne uczucie, że Jezus kroczy ze mną. Polecam wszystkim tę modlitwę, najlepiej codziennie całość odmawiać, ja dopiero od kilku dni odmawiam i już czuję się po prostu cudownie! Nie bez powodu modlitwa ta ma nazwę "tajemnica szczęścia":) Chwała Panu!


Śr kwi 16, 2008 12:54
Zobacz profil
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Również polecam tę modlitwę i zachęcam do namawiania innych do jej praktykowania (odnosi się do tego nawet szczególna obietnica Pana Jezusa)

amig napisał(a):
Za podstawę praktyki modlitewnej - siedmiu Ojcze Nasz i siedmiu Zdrowaś Maryjo służy objawienie, którego nasz Pan i Zbawiciel udzielił swoim Świętym: Św. Brygidzie, Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie.



A czy Święci Brygida, Gertruda i Mechtylda były ze sobą spokrewnione - wie ktoś coś wiecej na temat tego co ich łączyło ?[/quote]


Cz maja 01, 2008 17:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
Karrika napisał(a):
Hej, mam takie pytanko: czy ktoś wie coś więcej na temat tzw. "Tajemnicy Szczęścia"??[zostały one objawione św. Brygidzie Szwedzkiej]. Przede wszystkim jestem ciekawa, jakie jest stanowisko KK na temat tych 15 modlitw. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Ja jako spozniony dopowiem, ze modlitwy te maja aprobate tj Imprimatur kosciola.Warto uwielbiac Pana tymi modlitwami.Do nich dolaczyl Pan piekne obietnice.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt maja 06, 2008 22:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 12:02
Posty: 99
Post 
Jest to 15 modlitw ktore się zmawia razem z Ojcze Nasz... i Zdrowaś Maryjo. do kupienia w kięgarni św. Jacka cena ok .3 zł.


Pn maja 12, 2008 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
amig napisał(a):
Również odmawiałam Tajemnicę Szczęścia i polecam - nie był to czas stracony.
Jest jeszcze inna modlitwa związana ze św. Brygidą:

7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa



Tez odmawiam te modlitwy juz szosty rok.To wielka laska dla mnie. :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt maja 20, 2008 0:05
Zobacz profil
Post 
Ja odmawiam obie te modlitwy: tzn. 15 modlitw i 7 tajemnic...W sumie zajmuje to 25 minut około...To jest taka łaska, że ludzki język tego nie opisze...Polecam zamówić/kupić sobie książkę- poręczny format można zawsze upchać do torebki- nawet do kieszeni- poza tym w formie druku modlitwy nie przerażają swoją długością... :-)

Można sobie zamówić książkę z 15 modlitwami choćby tu:księgarnia św. Jacka online za 3 złote+ koszty wysyłki około 5 zeta...

Obrazek

Proszę także wszystkich o promowanie tych modlitw tam gdzie jesteście- na forach, stronach, w realu też...Ja właśnie dowiedziałam sie o nich z tego wątku- Bóg zapłać tym, którzy sie podzieli ze mną tymi skarbami...


Pt lis 07, 2008 13:56
Post 
Mam taka prośbę do wszystkich odmawiających te modlitwy, żebyśmy zaatakowali nimi Wikipedię... :-)

Na razie w j.angielskim są pod hasłem "15 Saint Bridget Prayers" http://en.wikipedia.org/wiki/15_Saint_Bridget_Prayers

i po polsku jako "Tajemnica szczęścia"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica_Szcz%C4%99%C5%9Bcia

jeśli wiec ktoś zna przyzwoicie inne języki- francuski, niemiecki, hiszpański itd. to do ataku... :-) :-) :-)

oczywiscie nie trzeba wszystkiego samemu tłumaczyć...czasem wystarczy tylko skopiować ze strony i dać do niej linka...

a pamiętajcie:

obietnica 20: Każdy, kto by innych nauczył tych modlitw, nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale one trwać będą wiecznie.


N lis 16, 2008 19:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Teresse napisał(a):

Proszę także wszystkich o promowanie tych modlitw tam gdzie jesteście- na forach, stronach, w realu też...Ja właśnie dowiedziałam sie o nich z tego wątku- Bóg zapłać tym, którzy sie podzieli ze mną tymi skarbami...


Ja promuje te modlitwy gdzie tylko moge.Inne rowniez.Ostatnio wstawilem na katoliku modlitwe, ktora admin tego forum tu zamiescil.Chodzi o 15 minut rozmowy z Jezusem.Ta modlitwa odrazu znalazla sie w archiwum. :(

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pn lis 17, 2008 1:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 8:57
Posty: 66
Post 
czy jeśli zapomniałam odmówić tajemnic szczęścia jednego dnia, to czy muszę zacząć odmawiać je od nowa czy mogę odmówić dwa razy następnego dnia bo chodzi tu o odmówienie pewnej ilości modlitw w ciągu roku?


So gru 06, 2008 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
angie21 napisał(a):
czy jeśli zapomniałam odmówić tajemnic szczęścia jednego dnia, to czy muszę zacząć odmawiać je od nowa czy mogę odmówić dwa razy następnego dnia bo chodzi tu o odmówienie pewnej ilości modlitw w ciągu roku?


Nie musisz zaczynać odmawiac od nowa. Nie popadaj w skrupulantyzm. Nie musisz też następnego dnia dwa razy. (chyba, że taka modlitwa wynikałaby z wewnętrznej potrzeby dłuższego spotkania z Bogiem :) ).
Możesz po prostu wydłużyć czas odmawiania o jeden dzień (o ten, czy te dni, w których wcześniej zapomniałaś, nie miałaś tyle czasu, aby się modlić w ten konkretny sposób).


So gru 06, 2008 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 8:57
Posty: 66
Post 
czy tak samo jest z drugą modlitwą sw Brygidy, którą trzeba odmówić w ciągu 12 lat?


So gru 06, 2008 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
angie21 napisał(a):
czy tak samo jest z drugą modlitwą sw Brygidy, którą trzeba odmówić w ciągu 12 lat?


Wg mnie - tak.


So gru 06, 2008 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 18, 2008 11:35
Posty: 2
Post 
Jesli chodzi o mnie to odmawiam Tajemnice Szczęścia od 13 września tego roku. Na początku było mi ciężko, zasypiałam nad modlitwami, czasem po prostu mi się nie chciało, jednak nie poddałam sie. Odmawiam do dzisiaj, codziennie:) Wierzę w te obietnice, jakie spełnią się po odmówieniu tych modlitw. Mogę podac chociażby przykład: mój dziadek przez całe swoje życie nie praktykował swojej wiary, nie chodził do spowiedzi, nie przyjmował komuni świętej. Pare lat temu cięzko zachorował. Mial raka. Ostatnimi czasy przebywał bardzo dlugo w szpitalu i jego stan sie pogarszal coraz bardziej. Modlilam sie za niego goraco. Odmiawialam te modlitwy z mysla o nim, ponieważ jedna z obietnic brzmi: "15 grzeszników spośród krewnych zostanie nawróconych." Tak tez sie stało. W I niedziele Adwentu wyspowiadal sie i przyjal Komunię Świętą!:) We wtorek zmarł... Bóg czekal az sie wyspowiada. Dał mu czas. Dziekuje mu za to! Wlasnie dlatego mysle ze te modlitwy maja szczegolna moc!


Cz gru 18, 2008 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 04, 2009 5:46
Posty: 1
Post 
Parę lat temu ktoś mi podarował te modlitwy i zaraz potem zaczęłam je przez rok odmawiać. Modliłam się w dwóch ważnych dal mnie intencjach i oby dwie Bóg wysłuchał, dostałam jeszcze z naddatkiem. Dlatego wiem że warto modlić się "Tajemnicą Szczęścia". Teraz od września znów rozpoczęłam i znów się nie zawiodłam, bo Bóg znów daje mi namacalne dowody tego, że mnie słucha


So kwi 04, 2009 8:01
Zobacz profil
Post 
Carla i Fiołku- Bóg zapłać za Wasze świadectwo... :)

Ja zaczęłam od tych 7 modlitw- potem dodałam też 15 ... :)

Obie modlitwy koncentrują się na Męce Pana... :)


So kwi 04, 2009 10:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL