Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
 "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy 
Autor Wiadomość
Post 
kejlogen napisał(a):
Ej ja nic nie kumam! Bo w tajeimnicy szcescia jest 15 moldlitw jescze jest te 7 modlitw. To jest pomyslka czy to jest inne a to inne? I czy te 15 tos ie odmawia przez rok a to 7 przez 12 lat?


Tak- "15 modlitw" i "7 modlitw" to dwie rózne rzeczy...

7 modlitw odmawia sie przez 12 lat- ale u mnie jest adnotacja, że jeśli ktoś umrze wcześniej to ma zaliczone całe 12 lat... :)

15 modlitw odmawia sie przez rok- ale to samo- jeśli ktoś odmawiał codziennie i umarł- to ma "zaliczone"...

Z tymi 15 modlitwami to juz prawie doszłam do roku- ale szatan wtedy najmocniej przyciska...i znowu muszę od zera zacząć... :mad:

[...] Skasowano odnośniki do usuniętych postów - Monika75


Pn lis 09, 2009 20:50

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post 
Angel_Eyes napisał(a):
Czy jest ktos kto potrafi odpowiedzieć na moje wątpliwości?

Jeśli mogę spróbować...

Przede wszystkim: w "Tajemnicach szczęścia" nie ma nic sprzecznego z nauką Kościoła, co wcale nie znaczy, że są z całą pewnością autentyczne. Innymi słowy - to wcale nie muszą być skutki objawień a mogą być wyobraźni św. Brygidy.

Mi osobiście po tym, że często ta modlitwa przynosi efekty, wydaje się że jest to skutek objawień, zresztą taka jest powszechna opinia o nich. Ale wcale nie musi tak być.

Po drugie: nawet, gdyby te objawienia o "tajemnicach szczęścia" nie były autentyczne i nie są z nimi powiązane te obietnice to jednak masz wielką zasługę, rok wytrwałej modlitwy, której Pan ci Z PEWNOŚCIĄ nie zapomni i w swoim czasie cię za nią wynagrodzi. Ale wcale to wynagrodzenie nie musi polegać na szczęściu doczesnym i braku trudności. O ile dobrze pamiętam do św. Faustyny Pan Jezus powiedział że kto jest do Niego podobny w krzyżu będzie do Niego podobny i w chwale. Czyli im więcej ktoś będzie cierpiał tym hojniej zostanie wynagrodzony.

Bodajże św. Tereska od Dzieciątka Jezus zapytała kiedyś Jezusa:
"Panie, czemu dajesz mi tyle cierpień i trudności?"
Pan Jezus opowiedział jej że tak traktuje swoich przyjaciół... na co Tereska opowiedziała "To nic dziwnego, że masz ich tak niewiele!" ;-)

Trzymaj się i pamiętaj że trudności często nie są znakiem odrzucenia przez Boga ale szczególnej łaski, bycia Jego przyjacielem :)

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


N lis 15, 2009 12:05
Zobacz profil
Post 
Posty dotyczące rzekomych objawień Anny zostały usunięte. Bardzo proszę nie kontynuować tu tego tematu, tylko dyskutować o Tajemnicach Szczęścia.


N lis 15, 2009 16:41

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post 
Też zaczynałam odmawiać TAJEMNICE SZCZĘŚCIA, ale zabrakło mi determinacji.
Obietnice jakie Jezus objawił św. Brygidzie, są zachęcające do odmawiania
tych modlitw.
We wstępie czytamy między innymi:"Ta szczególna forma nawiązywania
kontaktu z Bogiem jest darem nieba."
Wielu potrafi z tego daru korzystać odmawiając 15 modlitw codziennie, łączą się Jezusem w Jego męce, która jest dla naszego zbawienia.


Śr lis 25, 2009 8:54
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Bodajże św. Tereska od Dzieciątka Jezus zapytała kiedyś Jezusa:
"Panie, czemu dajesz mi tyle cierpień i trudności?"
Pan Jezus opowiedział jej że tak traktuje swoich przyjaciół... na co Tereska opowiedziała "To nic dziwnego, że masz ich tak niewiele!


To była św. Teresa z Avila i z tego co pamiętam incydent miał miejsce gdy jej powóz się wywrócił- powiedziała ona wtedy: Panie jeszcze tego trzeba było ?! Bóg odpowiedział, że tak traktuje swoich przyjaciół. Wtedy św. Teresa dała odpowiedź, którą przytoczono wyżej...


Śr lis 25, 2009 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
A czymze sa nasze cieprienia wobec cierpien, ktore nasz Pan poniosl dla naszego zbawienia ??

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt gru 01, 2009 1:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
bardzo się cieszę, że taki temat został założony. Przeczytałam wszysktie świadectwa i opinie na ten temat.
Dzisiaj mam zamiar zacząć odmawiać Tajemnice Szczęscia. Zobaczymy czy wytrwam :D

_________________
Lepiej jest słuchać karcenia mędrca
niż pochwały ze strony głupców [koh 7,5]


Wt gru 01, 2009 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re:
Teresse napisał(a):
To była św. Teresa z Avila i z tego co pamiętam incydent miał miejsce gdy jej powóz się wywrócił- powiedziała ona wtedy: Panie jeszcze tego trzeba było ?! Bóg odpowiedział, że tak traktuje swoich przyjaciół. Wtedy św. Teresa dała odpowiedź, którą przytoczono wyżej...

Dzięki za sprostowanie :) Pomyliły mi się Teresy, ale mam nadzieję że żadna się nie obraziła ;)

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Wt gru 01, 2009 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re:
Teresse napisał(a):

7 modlitw odmawia sie przez 12 lat- ale u mnie jest adnotacja, że jeśli ktoś umrze wcześniej to ma zaliczone całe 12 lat... :)



Ja nie rozumiem jednej obietnicy; Beda powiadomieni przed smiercia.Jak rozumiec te obietnice ??

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Śr gru 02, 2009 2:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 13, 2009 19:45
Posty: 1
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
Odmawiam 15 modlitw ( tajemnice szczęscia) Za 5 dni mija rok.Niestety wczoraj odmówiłem tą modlitwę po północy. Czy będzie mi zaliczona?


N gru 13, 2009 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
keriman napisał(a):
Odmawiam 15 modlitw ( tajemnice szczęscia) Za 5 dni mija rok.Niestety wczoraj odmówiłem tą modlitwę po północy. Czy będzie mi zaliczona?


Pewnie, ze tak. :) Pan zawsze patrzy na intencje.Nigdy nie wypomina nam naszych niedoskonalosci.Tak wiec badz dobrej mysli.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt gru 15, 2009 2:29
Zobacz profil
Post Re: Re:
Tess napisał(a):

Ja nie rozumiem jednej obietnicy; Beda powiadomieni przed smiercia.Jak rozumiec te obietnice ??


Ja słyszałam od pewnej poważnej osoby, że jej ojciec znał datę swojej śmierci...Tak wiec jest to możliwe...Po prostu będziesz wiedział i będziesz mógł sie odpowiednio przygotować...

keriman napisał(a):
Odmawiam 15 modlitw ( tajemnice szczęscia) Za 5 dni mija rok.Niestety wczoraj odmówiłem tą modlitwę po północy. Czy będzie mi zaliczona?


No cóż- nie wiem...Tak jak napisałam szatan przyciska najmocniej przy końcu...Najlepiej zacznij od nowa...


Cz gru 17, 2009 22:50

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
Nie no, co ty. Dzień się liczy do zakończenia dnia (pójścia spać) a nie do północy. Zresztą czy sądzisz że Pan Jezus jest na tyle drobiazgowy że stał z zegarkiem i patrzył "no, no, już 5 sekund po północy. Cały rok modlitwy nieważny!"?

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pt gru 18, 2009 10:12
Zobacz profil
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
Silva napisał(a):
Nie no, co ty. Dzień się liczy do zakończenia dnia (pójścia spać) a nie do północy. Zresztą czy sądzisz że Pan Jezus jest na tyle drobiazgowy że stał z zegarkiem i patrzył "no, no, już 5 sekund po północy. Cały rok modlitwy nieważny!"?


No ja myślę, ze to się liczy...doba trwa 24 godziny i raz na 24 godziny mamy odmówić modlitwę...

Mamy 24 godziny by się zmieścić z modlitwą...

A jak ktoś w ogóle nie pójdzie spać to wtedy dzień się liczy jako cały ten okres od pójścia spać do pójścia spać ?

Właśnie dlatego te specjalne nabożeństwa są trudne- bo trzeba wykonać daną czynność w danym czasie- 9 pierwszych piątków w 9 pierwszych piątków- a nie w pierwsze środy czy niedziele...

Moje zdanie... ;)


Pt gru 18, 2009 22:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: "Tajemnica Szczęścia" św.Brygidy
Teresse napisał(a):
No ja myślę, ze to się liczy...doba trwa 24 godziny i raz na 24 godziny mamy odmówić modlitwę...

Powiem szczerze, że nie jestem przekonany co do owej "drobiazgowości". Nie mam z tym problemu, gdyż zawsze modle się po północy, więc jakby stale mieszczę się w dobowym cyklu.

Nie traktuje obietnic jako towaru otrzymanego po roku modlitwy. Nagrodą dla mnie jest sama codzienna więź z Jezusem. Chociaż powiem szczerze, że oblałem nie mogłem zdać egzaminu na prawo jazdy, a tu parę dni po rozpoczęciu modlitwy zdałem. Nagle egzaminator był miły, piesi nieliczni, światła zielone itp. Na pewno byłem wyjątkowo spokojny i skupiony - co wcześniej nie wychodziło mi za dobrze. Może miałem szczęście, może to przypadek, a może coś więcej...


So gru 19, 2009 0:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL