Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 20:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Ćwiczenia ignacjańskie 
Autor Wiadomość
Post Re: Ćwiczenia ignacjańskie
hiob napisał(a):
Przepraszam, że odgrzebuję stary temat, ale potrzebuję Waszej pomocy. W tym roku chciałbym spędzić kilka dni w którymś z ignacjańskich ośrodków. Nigdy nie byłem na tego typu rekolekcjach. Szukam w zasadzie jakiegoś kierownictwa duchowego. Czy macie dla mnie jakieś rady w tym zakresie? z gory dziękuję.

Polecam Ci Dom Rekolekcyjny w Częstochowie. Ma świetną ekipę i doświadczenie.
Jezuici towarzyszą mi od 2008 r. Razem z nimi dane mi było przeżyć cztery tygodnie - każdy po osiem dni, ćwiczeń duchownych, w rocznych odstępach (jak mówili Ci ze starej szkoły, by Słowo w tobie pracowało) , plus pięciodniowy Fundament, od którego wszystko się zaczyna. W trakcie rekolekcji wymagane jest milczenie i zgoda na kierownictwo duchowe.
Później w Domu Rekolekcyjnym w Czechowiczach-Dziedzicach dane mi było odprawić Syntezę klasyczną - czyli znów cztery tygodnie lecz w osiem dni.
Rok po niej, w lipcu 2015 dane mi było przeżyć 30-dniowe rekolekcje ignacjańskie.

Zacznij od Fundamentu, trwa tylko pięć dni i zobaczysz jak Ci jest z milczeniem.

Życzę odwagi i pozdrawiam.


Cz mar 07, 2019 17:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post Re: Ćwiczenia ignacjańskie
Dziękuję.

A znasz jakieś opinie na temat "Górki" w Zakopanem?

W Częstochowie jest termin "Fundamentu" w czasie mojego planowanego pobytu w Polsce, akurat uroczystość Wniebowstąpienia wypadła by w czasie tego terminu, a 15 VIII jest przyczyną, dla której chcę być właśnie wtedy w Polsce, więc może wszystko się dobrze układa...

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


So mar 09, 2019 20:10
Zobacz profil
Post Re: Ćwiczenia ignacjańskie
hiob napisał(a):
A znasz jakieś opinie na temat "Górki" w Zakopanem?

Tak dwie. Jedna od osoby z WŻCH, która była na Górce - mówi że jest hałaśliwa z powodu pobliskiego sąsiedztwa drogi. Ale jakie to ma znaczenie? Częstochowa w tym terminie który podałeś też do zacisznych nie należy. Druga opinia od górskiego przewodnika, że na Górkę chodzą alkoholicy. Tylko nie rozumiem po co ci to wiedzieć? Czy nie lepiej przyjąć to co Bóg nam daje?
Mogę tylko domyślać się że targają Tobą emocje.
Zaufaj Bogu i pozwól się Jemu prowadzić.

hiob napisał(a):
W Częstochowie jest termin "Fundamentu" w czasie mojego planowanego pobytu w Polsce, akurat uroczystość Wniebowstąpienia wypadła by w czasie tego terminu, a 15 VIII jest przyczyną, dla której chcę być właśnie wtedy w Polsce, więc może wszystko się dobrze układa...

W 2008 roku w Częstochowie był mój Fundament w dniach 14-18. VIII który odmienił moje życie. Dane mi było go przeżyć z wprowadzeniami o. Tomasza Oleniacza SJ - ówczesnego dyrektora Centrum. Kierownikiem duchowym był s. Maria Gudz z pobliskiego zaprzyjaźnionego klasztorku. Był tam też już nieżyjący brat Edward Bąk SJ. W przesycone słońcem przedostatnie popołudnie dane mi było przeżyć coś, czego do końca życia nie zapomnę.

P.S. Pamiętam moje dość późne i pospieszne poszukiwania Domu Rekolekcyjnego. Pierwsze zgłoszenie poszło nad morze do Gdyni - ale nie było tam już miejsc. Jedyne wolne miejsce było w Częstochowie, w tym "pielgrzymkowym" terminie. Dziś wiem, że czekało na mnie.


N mar 10, 2019 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post Re: Ćwiczenia ignacjańskie
Believing napisał(a):
... Druga opinia od górskiego przewodnika, że na Górkę chodzą alkoholicy. Tylko nie rozumiem po co ci to wiedzieć? Czy nie lepiej przyjąć to co Bóg nam daje?
Mogę tylko domyślać się że targają Tobą emocje.
Zaufaj Bogu i pozwól się Jemu prowadzić.


Chyba nie rozumiem Twej odpowiedzi. Co mają do rzeczy opinie górskiego przewodnika o alkoholikach? Co mam przyjąć od naszego Pana Boga? I o jakich targających mną emocjach piszesz?

Ja po prostu znalazłem dwa domy, w których w czasie mojego pobytu w Polsce będą takie rekolekcje, a ponieważ z Zakopanem jestem związany rodzinnie i uczuciowo, to zapytałem, czy Ty, lub ktoś inny, nie ma jakiś doświadczeń związanych z tamtym domem rekolekcyjnym.

Górka nie ma jeszcze otwartych aplikacji na sierpniowy termin, a ja wolałbym wcześniej zaplanować swój pobyt, więc wypełniłem zgłoszenie do Częstochowy i w ciągu paru dni powinienem otrzymać potwierdzenie.

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


N mar 10, 2019 21:28
Zobacz profil
Post Re: Ćwiczenia ignacjańskie
hiob napisał(a):
Zakopanem jestem związany rodzinnie i uczuciowo

I nie wiesz że na Górkę góralki wysyłają swoich chłopów- alkoholików?
Paradne!

hiob napisał(a):
Co mają do rzeczy opinie górskiego przewodnika o alkoholikach?

Nie o alkoholikach, tylko o Górce!
A przewodnik, to góral z pod samiuśkich Tatr i wie dlaczego mieszkańcom Zakopanego Górka kojarzy się z alkoholikami.

hiob napisał(a):
wypełniłem zgłoszenie do Częstochowy i w ciągu paru dni powinienem otrzymać potwierdzenie.

Napisz czy Cię przyjęli.


Wt mar 12, 2019 4:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post Re: Ćwiczenia ignacjańskie
Believing napisał(a):
hiob napisał(a):
Zakopanem jestem związany rodzinnie i uczuciowo

I nie wiesz że na Górkę góralki wysyłają swoich chłopów- alkoholików?
Paradne!


Nie wiem, bo nie mam pojęcia gdzie jest ta Górka. Brat mamy mieszka w Zakopanem, mama tam zdawała maturę, ale ja mieszkam poza Polską od 37 lat, a w Zakopanem byłem może ostatni raz ze 20 lat temu, więc naprawdę nie mam pojęcia co dziś robią góralki ze swymi chłopami. Żona wujka była rodowitą góralką, ale ciocia już nie żyje, a wujek nigdy nie pił. :D


Believing napisał(a):
A przewodnik, to góral z pod samiuśkich Tatr i wie dlaczego mieszkańcom Zakopanego Górka kojarzy się z alkoholikami.


Mnie nie bardzo interesuje z czym komu się Górka kojarzy, ważniejsze dla mnie jest jak Duch Święty będzie do mnie przemawiał w czasie tych rekolekcji.

Believing napisał(a):
Napisz czy Cię przyjęli.


Tak, właśnie otrzymałem potwierdzenie i już się duchowo przygotowuję. Szkoda, że tak długo trzeba czekać... :-(

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


Wt mar 12, 2019 20:49
Zobacz profil
Post Re: Ćwiczenia ignacjańskie
hiob napisał(a):

Nie wiem, bo nie mam pojęcia gdzie jest ta Górka

Ja też nie. Chciałeś opinii, więc otrzymałeś. I dajmy spokój już z tą Górką, bo robi się pod górkę. Hehe.

hiob napisał(a):
Tak, właśnie otrzymałem potwierdzenie i już się duchowo przygotowuję.

To super, nie wiem tylko w jaki sposób można się duchowo przygotować? Naprawdę ciekawi mnie to. Napisz w jaki sposób to robisz.

hiob napisał(a):
Szkoda, że tak długo trzeba czekać... :-(

Nie smuć się. Czas też ma swoją wartość. Między innymi tego nauczyli mnie Jezuici.

Pozdrawiam Cię i trzymam za Ciebie kciuki!


Śr mar 13, 2019 19:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL