Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 55  Następna strona
 Dylemat: Chrześcijanin czy katolik? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
Właśnie dlatego masz rozum od Boga byś umiał odróżnić naukę od fantazji, czy fałsz od prawdy i potrafił odnaleźć prawdziwą drogę do Boga.

Calkowita zgoda. Ciesze sie, ze w tym co piszesz znalazlem rowniez rzeczowa wypowiedz.


Pn cze 18, 2018 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
chwat napisał(a):
Czy chodzi o kontekst prymitywnego fałszowania tekstu, żeby uzyskać zaplanowany efekt?

chwat przeskakuje z frazesów na bełkot i oszczerstwa, tak jak było do przewidzenia. Z chwata infantylną zdolnością pojmowania faktów...
Oszczerstwa? Bełkot? Niezdolność pojmowania faktów?
Przeemek znów łże, naprawdę nieładna maniera. Podsumujmy łgarstwa Przeemka:

1) Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych
- Przeemek twierdzi, że nie ma żywych

2) "A skąd wytrzasnąłeś że jej duszę poświęca?"
- nikt nie "wytrzasnął", bo słowo "poświęca" zostało zacytowane wprost z tekstu, a tekst Przeemek zna, bo sam go wkleił

3) "W tym kontekście poświęcam - to znaczy oddaję się całkowicie"
- Przeemek wymyśla rzekomy kontekst, udając autorytet mający monopol na orzekanie kontekstu, żeby móc fałszować oryginał wedle własnych zachcianek

4) "Jak takie wykręcanie tekstu..."
- zacytowanie oryginału nazywa Przeemek "wykręcaniem tekstu"

5) "całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga"
- Przeemek fałszuje tekst. Fraza "a nie Boga" nie występuje w oryginale. Przeemek stara się wykorzystać nieuwagę czytelników i zmieniając tekst wypowiedzi prymasa, fabrykując w ten sposób materiały do stosowania nieprawdziwych zarzutów i oszczerstw

Kiedy Przeemek wyjaśni łgarstwa? O ile łgarstwo 1) można w ostateczności uznać za przedmiot dyskusji, to 2), 3), 4), 5) to prymitywne manipulacje, z których Przeemek winien zostać rozliczony.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn cze 18, 2018 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przemek poleciał - nie obrażajmy się nawzajem i nie używajmy argumentów ad personam.

To możemy wrócić do tematu?

_________________
MODERATOR


Pn cze 18, 2018 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
chwat napisał(a):
1) Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych
- Przeemek twierdzi, że nie ma żywych

Co to ma wspólnego z pośrenictwem?
chwat napisał(a):
2) "A skąd wytrzasnąłeś że jej duszę poświęca?"
- nikt nie "wytrzasnął", bo słowo "poświęca" zostało zacytowane wprost z tekstu, a tekst Przeemek zna, bo sam go wkleił

Chyba nie ma w tekście święcił duszę Maryi...?

chwat napisał(a):
5) "całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga"
- Przeemek fałszuje tekst. Fraza "a nie Boga" nie występuje w oryginale. Przeemek stara się wykorzystać nieuwagę czytelników i zmieniając tekst wypowiedzi prymasa, fabrykując w ten sposób materiały do stosowania nieprawdziwych zarzutów i oszczerstw

Jak ktoś się cały oddaje w niewolę jednej osobie, to nie zostawia już nic dla kogoś innego. Co tu dalej dyskutować.... tylko chwat jak nie ma czegoś napisane to już nic nie wymużdzy z tekstu, ale sam się przyznał, że za niego interpretują tekst osoby trzecie.

Żenada.... nie da się tak rozmawiać, że trzeba rozbijać tekst na atomy, by chwat coś zajarzył....jakoś inni użytkownicy nie narzekają, zawsze chwat ma problem z odpowiednim zrozumieniem tekstu.

Zastosowanie rzeczowej logiki jak widać jest dużym wyzwaniem dla chwata, lepiej skupić się na autorze tekstu, niż jego argumentach - a to z kolei problem nie do rozwiązania dla chwata.

A nieuwagi chwata nie trzeba wykorzystywać, wykazał ją nie raz:
Zbigniew3991 napisał(a):
chwat napisał(a):
"Oczywiście, że Słowo Boże się myli, ale słowo Przeemka niestety jest omylne."


To kto się myli, Słowo Boże, czyli Bóg, czy Przemek?

I cały czas ją pokazuje w swoich wypowiedziach.

Od kilkunastu postów ignoruje moje pytania, a teraz domaga się wyjaśnień, ten to ma tupet.... raz się wychyliłem z odpowiedzią, ale jak widać nie było warto, bo i tak w zamian dostaje to co nazywa chwat dyskusją na argumenty:
chwat napisał(a):
A po co miałbym odpowiedać na dziwne pytania?

Szkoda mi nawet napisać to samo.

Ale jest jedna zaleta dyskusji z chwatem, można odpowiadać na co się chce i wstawiać bełkot.


Wt cze 19, 2018 0:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
Żenada.... nie da się tak rozmawiać, że trzeba rozbijać tekst na atomy, by chwat coś zajarzył....jakoś inni użytkownicy nie narzekają, zawsze chwat ma problem z odpowiednim zrozumieniem tekstu.

Inni użytkownicy nie narzekają? Najwyraźniej nie zauważyłeś, że inni użytkownicy dawno zaprzestali polemiki z Tobą, uznając ją za kopanie się z koniem.
Przeemek napisał(a):
A nieuwagi chwata nie trzeba wykorzystywać, wykazał ją nie raz:
Zbigniew3991 napisał(a):
chwat napisał(a):
"Oczywiście, że Słowo Boże się myli, ale słowo Przeemka niestety jest omylne."


To kto się myli, Słowo Boże, czyli Bóg, czy Przemek?

I cały czas ją pokazuje w swoich wypowiedziach.

Dobrze wiesz, że to jest zwykła pomyłka. Jeżeli nie wiesz, to tym gorzej dla Ciebie.
Po prostu niechcący pominął "nie", co zdarza się, kiedy emocje idą w górę. Cały czas to pokazuje? Wskazałeś jeden raz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt cze 19, 2018 5:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Małgosiaa napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Żenada.... nie da się tak rozmawiać, że trzeba rozbijać tekst na atomy, by chwat coś zajarzył....jakoś inni użytkownicy nie narzekają, zawsze chwat ma problem z odpowiednim zrozumieniem tekstu.

Inni użytkownicy nie narzekają? Najwyraźniej nie zauważyłeś, że inni użytkownicy dawno zaprzestali polemiki z Tobą, uznając ją za kopanie się z koniem.
Przeemek napisał(a):
A nieuwagi chwata nie trzeba wykorzystywać, wykazał ją nie raz:
Zbigniew3991 napisał(a):
chwat napisał(a):
"Oczywiście, że Słowo Boże się myli, ale słowo Przeemka niestety jest omylne."


To kto się myli, Słowo Boże, czyli Bóg, czy Przemek?

I cały czas ją pokazuje w swoich wypowiedziach.

Dobrze wiesz, że to jest zwykła pomyłka. Jeżeli nie wiesz, to tym gorzej dla Ciebie.
Po prostu niechcący pominął "nie", co zdarza się, kiedy emocje idą w górę. Cały czas to pokazuje? Wskazałeś jeden raz.


Czasem mam poczucie, że dyskusja z Chwatem to także kopanie się z koniem.

Musimy sobie jednak zadać pytanie: co jest celem dyskusji?
Czy celem dyskusji jest przekonanie rozmówcy do swoich przekonań?
Czy celem dyskusji jest dotarcie do prawdy?
Czy celem dyskusji jest weryfikacja własnych przekonań?

_________________
MODERATOR


Wt cze 19, 2018 9:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Małgosiaa napisał(a):
Inni użytkownicy nie narzekają? Najwyraźniej nie zauważyłeś, że inni użytkownicy dawno zaprzestali polemiki z Tobą, uznając ją za kopanie się z koniem.

A próbowałaś w tym wątku cokolwiek przeciwstawiać moim tezom? Twoje argumenty to: "po/raz enty nie będę się powtarzać..." A jak zadałem pytanie odnośnie Koscioła Żydowskiego, to w twojej wypowiedzi przed użytkownikiem Jot_ka, nastała cisza. Moim zdaniem widać, że "kopanie się z koniem" jest wygodną wymówką, by nie odpowiadać na trudne pytania - chyba w końcu od tego jest forum. Gadanie w/kółko, że ze mną się nie da...... na forum wszystko trzeba uzasadniać.

Masz prawo bronić chwata i do swojej opinii, tym razem jednak ktoś inny zachował obiektywizm - właśnie nie przyćmiony emocjami i pewnie się nie spodziewałaś takiej opninii jaką wyraził Zbyszek powyżej. Jak się okazuje, chwat nie jest takim "aniołem" jak go próbujesz malować. Cały czas staram sie być merytoryczny, a jak nie jestem, to na forum się to udowadnia, czy się mylę? a nie mówienie, że z danym użytkownikiem nie da się dogadać.

To chwat pierwszy zaczął kopanie i włażenie na mnie, i robi tak z każdym, kto się z nim nie zgadza. Rozumiem emocje, wyobraź sobie, że też je mam i umiem się powstrzymać, ale prowokacje chwata sięgają zenitu. Jak ktoś nie chce rozmawiać, to tego nie robi, a nie przechodzi do kopania... i włażenia na użytkownika za jego poglądy i odmienne zdanie.

[edytowano 1 x... ort., int. M.]


Wt cze 19, 2018 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przemku... Ty też stonuj emocje. Ten wątek stał się walką i wzajemnymi oskarżeniami. Myślę, że ja sam wiele rzeczy muszę się nauczyć. Myślę, że Chwat musi się wiele rzeczy nauczyć, Małgosia także, ale i Przemek musi się wiele rzeczy nauczyć. Nie mają sensu wzajemne oskarżenia.

_________________
MODERATOR


Wt cze 19, 2018 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Zbigniew3991 napisał(a):
Przemku... Ty też stonuj emocje. Ten wątek stał się walką i wzajemnymi oskarżeniami. Myślę, że ja sam wiele rzeczy muszę się nauczyć. Myślę, że Chwat musi się wiele rzeczy nauczyć, Małgosia także, ale i Przemek musi się wiele rzeczy nauczyć. Nie mają sensu wzajemne oskarżenia.

Absolutnie się zgadzam. Czy nie wyrażałem normalnego tonu rozmawiając z każdym innym użytkownikiem, oprócz chwata?


Wt cze 19, 2018 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Wobec Chwata również wyrażaj normalny ton :) Jemu także się to należy, niezależnie od tego jak dużo cierpliwości od nas wymaga. To ćwiczy nas w wyrabianiu w sobie cierpliwości i wyrozumiałości.

_________________
MODERATOR


Wt cze 19, 2018 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
chwat napisał(a):
1) Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych
- Przeemek twierdzi, że nie ma żywych

Co to ma wspólnego z pośrenictwem?
Jak to co?
Użyłeś "zmarłych" jako argumentu zaprzeczającemu pośrednictwu w modlitwie. Okazuje się jednak, że ci, których nazwałeś "zmarłymi", żyją.

Przeemek napisał(a):
chwat napisał(a):
2) "A skąd wytrzasnąłeś że jej duszę poświęca?"
- nikt nie "wytrzasnął", bo słowo "poświęca" zostało zacytowane wprost z tekstu, a tekst Przeemek zna, bo sam go wkleił

Chyba nie ma w tekście święcił duszę Maryi...?
Po co ten troling? Jakie znowu "święcił"? Odniosłem się do głupawych zarzutów Przeemka: "skąd wytrzasnąłeś że jej duszę poświęca?"
Ponieważ w tekście jest mowa o poświęceniu duszy, to pytanie o "wytrzaśniecie" sugeruje, że w tekście mowy o poświęceniu duszy nie ma i jest to jakiś wymysł.




Przeemek napisał(a):
chwat napisał(a):
5) "całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga"
- Przeemek fałszuje tekst. Fraza "a nie Boga" nie występuje w oryginale. Przeemek stara się wykorzystać nieuwagę czytelników i zmieniając tekst wypowiedzi prymasa, fabrykując w ten sposób materiały do stosowania nieprawdziwych zarzutów i oszczerstw

Jak ktoś się cały oddaje w niewolę jednej osobie, to nie zostawia już nic dla kogoś innego. Co tu dalej dyskutować....
Rzecz w tym, że Przeemek wcale nie dyskutuje, tylko fałszuje. Przeemek napisał:
Przeemek napisał(a):
kardynał Stefan Wyszyński - propaguje oddawanie duszy i ciała, i całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga
Podczas kiedy prymas Wyszyński nie powiedział: "propaguje oddawanie duszy i ciała, i całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga", prymas nigdy się Boga nie wyrzekł, co twierdzi Przeemek mówiąc "a nie Bogu"






Cytuj:
tylko chwat jak nie ma czegoś napisane to już nic nie wymużdzy z tekstu, ale sam się przyznał, że za niego interpretują tekst osoby trzecie
W ogóle niczego nie interpretuję. Tekst jest czytelny i nie ma potrzeby niczego interpretować. To osoby pokroju Przeemka, dokonując szeregu zafałszowań i deformacji tekstu, dążą w ten sposób do zdyskredytowania autora tekstu (w tym wypadku prymasa Wyszyńskiego) i przedstawienia go w niekorzystnym świetle.






Cytuj:
Od kilkunastu postów ignoruje moje pytania
Ignorować mogę sobie pytania Przeemka tak długo, jak będę miał ochotę. Ignorowanie pytań nie jest wbrew regulaminowi, a fałszowanie tekstu jest, więc mamy tu zasadniczą różnicę.
Tytułem wyjaśnienia: jeśli chodzi o pytanie o "Kościół Abrahama..." to jest ono zbudowane na sfałszowaniu mojej wypowiedzi i zrobieniu z niej tezy, której w mojej wypowiedzi nie było, więc nie mam na co odpowiadać.




_________________________

Co w "wykręceniem" tekstu, a którym Przeemek mówił? Czy pominięcie tego przez Przeemka, to rodzaj przeprosin?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt cze 19, 2018 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Chwat - fałszowanie tekstu, czy dyskusja na temat tekstu?
Każdy ma prawo do swojej interpretacji i do jej wyrażenia, a rozmówcy mają prawo do wyrażenia swojej opinii na temat tej interpretacji. Wierzę, że każdy tekst ma jedną interpretację, ale do niej można dojść za pośrednictwem dyskusji. Mam prawo się pomylić w odczytaniu tekstu - jeśli mi wytkniesz mój błąd i uzasadnisz to - zmienię swoją interpretację. A może to ja przekonam Ciebie do mojej interpretacji?

_________________
MODERATOR


Wt cze 19, 2018 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Zbigniew3991 napisał(a):
Każdy ma prawo do swojej interpretacji i do jej wyrażenia
Tylko jeżeli taka interpretacja jest uzasadniona. Jeżeli nie ma takiego uzasadnienia, to interpretacji się nie wyraża.

Czy miałbym na przykład powód do wyrażenia swojej interpretacji na temat Zbigniewa, że Zbigniew jest gwałcicielem, bo czasem wg mnie Zbigniew wyraża się w sposób dla gwałcieli charakterystyczny? Oczywiście nie miałbym prawa do wyrażenia takiej opinii, bo uzasadnienie nie jest uzasadnieniem, ale wrażeniem. W tym momencie rzekome uzasadnienie byłoby jedynie pozorowaną furteczką, służącą do przemycania oszczerstw.

Podobnie z wypowiedzią Przeemka na temat prymasa Wyszyńskiego, że "kardynał Stefan Wyszyński - propaguje oddawanie duszy i ciała, i całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga", gdzie zwrot "a nie Boga" jest jedynie wrażeniem Przeemka, wynikającym z jego nieznajomości katolicyzmu i jego zasad, natomiast nigdy nie został przez prymasa wypowiedziany ani zapisany, czyli zwrotu takiego w ogóle nie ma.
Należy więc wykazywać pewną powściągliwość w formułowaniu oskarżeń, bo pośpiesznie formułowane oskarżenia zwracają sie przeciwko ich autorom,

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt cze 19, 2018 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Akurat ja, Zbigniew, nie wyrażam się w sposób charakterystyczny dla gwałcicieli. Nie ma sposobu charakterystycznego dla gwałcicieli. Prymas Wyszyński ułożył Akt Oddania, w którym oddał Naród i siebie, stąd zapewne stwierdzenie Przemka. A to już jest wystarczające uzasadnienie do tego, żeby rozpocząć dyskusję. To nie jest wrażenie, tylko odczytanie i interpretacja.

Jeśli w moich wypowiedziach są cechy charakterystyczne dla chorego psychicznie, to masz prawo do stwierdzenia: "Zbigniew jest chory psychicznie", przy czym powinieneś zacytować te fragmenty moich wypowiedzi, które potwierdzają Twoją tezę, oraz udowodnić na przykład: niespójność moich wypowiedzi, zbyt emocjonalny charakter moich wypowiedzi, impulsywność w moich wypowiedziach i inne cechy moich wypowiedzi, które mogą świadczyć o mojej chorobie. Jeśli będę pisał o samobójstwie i o tym, że świat jest paskudny i zły, to proszę zawiadomić odpowiednie służby i powiedzieć, że Zbigniew z forum.wiara.pl prawdopodobnie ma depresję i przejawia skłonności samobójcze. (To czarny humor - nie bierzcie tego na poważnie.)

_________________
MODERATOR


Wt cze 19, 2018 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
chwat napisał(a):
Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych
- Przeemek twierdzi, że nie ma żywych
Co to ma wspólnego z pośrenictwem?Jak to co?
Użyłeś "zmarłych" jako argumentu zaprzeczającemu pośrednictwu w modlitwie. Okazuje się jednak, że ci, których nazwałeś "zmarłymi", żyją.

Uważam, że wyrywasz z kontekstu.
Uzasadniam to wypowiedzią raptem wersetu wcześniej, chociaż warto też zapoznać się za całym rozdziałem.
Tysiąclatka:
(37) A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, (...)
Interlinia
(37) To natomiast, że umarli są wzbudzani, zaznaczył i Mojżesz przy krzaku,(...)

A kilka werestów wcześniej ujawnia się prawdziwy kontekst, Jest spór o to czy umarli zmartwychwstaną i jaki ich w tedy będzie status w stosunku do żony któą dzielili po braciach w przyszłości. Kontekst jest o to co się dzieje w pszyszłości:

Łukasza:
"27 Wówczas podeszło do Niego kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go 28 w ten sposób: «Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat weźmie wdowę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu9. 29 Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i umarł bezdzietnie. 30 Wziął ją drugi, 31 a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. 32 W końcu umarła ta kobieta. 33 Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę»."

Mateusza:
"28 Do którego więc z tych siedmiu należeć będzie przy zmartwychwstaniu? Bo wszyscy ją mieli [za żonę]». 29 Jezus im odpowiedział: «Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. "

Wyrwałeś z kontekstu.

A jeżeli nie wyrwałeś z kontekstu, to uzasadnij. Jeżeli nie jest mowa o przyszłym zmartwychwstaniu, bo uważasz że oni żyją i do tego starasz się udowodnić to w kontekście naszej rozmowy o pośrednictwie. To uzasadnij. Jeżeli jest pośrednictwo i oni żyją, to masz z nimi żywy kontakt? prowadzisz dialog? muisz, skoro masz pewność, że ciebie wysłuchują i przekazują modlitwy dalej do Boga?

- Do tego dochodzi fakt, że nie wiesz który święty rzeczywiście stał się świętym, dlatego że grupa innych ludzi zdecydowała o kanonizacji czy dlatego że Bóg taką decyzję już podjął - uzasadnij? Gdzie tradycja apsotolska i Pismo Święte zostawia w jurysdykcji innym ludziom orzekanie kto otrzymał usprawiedliwienie - zbawienie - czyli został świętym?
- Do tego jest jeszcze teoria Kościoła z "sukcesją apostolską?" prawosławnych, którzy na przykład mówią o "zaśnieciu" Maryji, a nie śmierci. Więc umarli nie umierają tylko przechodzą w sen. Skąd masz pewność, że jak oni żyją i śpią, jak mówisz do nich to się budzą? a jeżeli się budzą to musi być jakiś dialog?

Czy wszystko opierasz na jednym wersecie, jak oni żyją to muszą poprostu ciebie słyszeć?
W takim razie skąd wiemy czym się zajmują umarli którzy w tej chwili żyją - gdzie można taką wiedzę posiąść?

chwat napisał(a):
Po co ten troling? Jakie znowu "święcił"? Odniosłem się do głupawych zarzutów Przeemka: "skąd wytrzasnąłeś że jej duszę poświęca?"
Ponieważ w tekście jest mowa o poświęceniu duszy, to pytanie o "wytrzaśniecie" sugeruje, że w tekście mowy o poświęceniu duszy nie ma i jest to jakiś wymysł.

Poświęca można odczytać na dwa sposoby:
1. poświęcać kogoś lub coś. Na przykład wodą święconą.
2. poświęcać czyli coś oddać komuś. Na przykład czas poświęcony bratu pomagając w przeprowadzce, nie jest wykorzystany dla ciebie, po straciłeś go na przeprowadzkę brata i już tego czasu nie odzyskasz - oddałeś go bratu.

Twoja wypowiedź sugerowała na wykrzywienie mojej pierwszej wypowiedzi. Stąd tak a nie inna moja odpowiedź.

chwat napisał(a):
5) "całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga"
- Przeemek fałszuje tekst. Fraza "a nie Boga" nie występuje w oryginale. Przeemek stara się wykorzystać nieuwagę czytelników i zmieniając tekst wypowiedzi prymasa, fabrykując w ten sposób materiały do stosowania nieprawdziwych zarzutów i oszczerstw

Podczas kiedy prymas Wyszyński nie powiedział: "propaguje oddawanie duszy i ciała, i całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga", prymas nigdy się Boga nie wyrzekł, co twierdzi Przeemek mówiąc "a nie Bogu"

Mógłbym zapytać: Podaj wypowiedź prymasa, że oddaje duszę do rozporządzania nią i również całym sobą dla Boga, a nie Maryji.

Konkluzja jest oczywista: Ks. kardynał S. Wyszyński ułożył modlitwę, z której samego tylko tytułu "Akt Osobistego Oddania się Matce Bożej" wynika, że poświęca, oznacza że się oddaje. Do tego treść jest również jednoznaczna:
Oddaję się Tobie, Maryjo, całkowicie w niewolę,
a jako Twój niewolnik poświęcam Ci ciało i duszę moją,
dobra wewnętrzne i zewnętrzne,
nawet wartość dobrych uczynków moich,
zarówno przeszłych jak obecnych i przyszłych,
pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo
rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku

Absurdem są jakiekolwiek zaprzeczenia.


Poza tym, chyba wszyscy zauważyli, że tłumaczenie się z oczywistej logiki w taki sposób nie powinno być konieczne. Nie jesteśmy dziećmi i lepiej operujemy logiką nisz one.

Odwołąj się do całości cytowanego tekstu kardynała przez mnie i uzasadnij, że mógł pozostawić cząstkę siebie dla kogoś innego oprócz Maryji? Zbigniew wyraził się jasno na czym polega uzasadnienie na podstawie inetpretacji, a nie "wrażenie". Udowodnij swoją intepretację, przy jednoczesnym wykazaniu, że moja jest nie właściwa.

Pomijam fakt, że jak taka modlitwa dochodzi do wiernych, przekaz i kontekst wyraźnie sugeruje i podkreśla tym wiernym boskość Maryji.

chwat napisał(a):
W ogóle niczego nie interpretuję. Tekst jest czytelny i nie ma potrzeby niczego interpretować. To osoby pokroju Przeemka, dokonując szeregu zafałszowań i deformacji tekstu, dążą w ten sposób do zdyskredytowania autora tekstu (w tym wypadku prymasa Wyszyńskiego) i przedstawienia go w niekorzystnym świetle.

Po pierwsze, problem polega właśnie na tym, że niczego nie intepretujesz, a nam zarzucasz że interpretujemy niewłaściwie.
Po drugie prymas Wyszyński sam się zdyskredytował całością modlitwy "Akt osobistego oddania się Maryji". A jego słowa: "Oddaję się Tobie, Maryjo, całkowicie w niewolę, a jako Twój niewolnik poświęcam Ci ciało i duszę moją." są jednoznaczne i nie ma nawet pola do polemiki w zaprzeczaniu logiki i kontekstu zdania.
Zapytaj się innych użytkowników o intepretację słów prymasa?

chwat napisał(a):
Ignorować mogę sobie pytania Przeemka tak długo, jak będę miał ochotę. Ignorowanie pytań nie jest wbrew regulaminowi,

Pomijasz fakt, że jesteś w miejscu przeznaczonym do zadawiania pytań i odpowiadania na pytania, tzw. dyskutowania, taki jest główny cel forum.

I pokazujesz tym, że wcale nie chodzi ci o wyjaśnienie "trudnych" spraw, czy wogóle jakichkolwiek w których ktoś inny przedstawia inne poglady niż twoje, pokazujesz że jesteś po to by takich użytkowników tępić, by nie musieć spierać się z ich "niewygodnymi" argumentami.

Ostatni raz rospisuję sie do ciebie otwarcie i merytorycznie w tym poście, jak i bez tekstów ad personam. Jak będziesz dalej prowadził batalię z użytkownikiem to dokładnie na takie samo zachowanie możesz liczyć z mojej strony, żeby nie było - ja nie zacząłem.


chwat napisał(a):
a fałszowanie tekstu jest, więc mamy tu zasadniczą różnicę.
Tytułem wyjaśnienia: jeśli chodzi o pytanie o "Kościół Abrahama..." to jest ono zbudowane na sfałszowaniu mojej wypowiedzi i zrobieniu z niej tezy, której w mojej wypowiedzi nie było, więc nie mam na co odpowiadać.

Fałszerstwo trzeba najpierw udowodnić lub przyjnamniej uzasadnić. Gdyby tak było, to w zasadzie moderacja już by zareagowała, ale tak się nie stało, dlaczego? bo nie było fałszerstwa.

A twoją tezą jest to, że m. in. Kościół trwa już od "Abrahama-Mojżesza-Jezusa", a użytkownik Małgosiaa postawiła przy tym "Amen". Więc co ja tu fałszuję? Mam ciebie zacytować?

Dlatego zadałem tobie pytania do postawionej przez ciebie tezy:
Uzasadnij swoją tezę, najlepiej z przepisów Kościoła lub może z jego Credo, bo o nim jest w tezie, jaką nazwę nosi wspólnota która zgodnie z twoją tezą tworzy Kościół "Abrahama-Mojżesza-Jezusa" i jak to rozpoznałeś/dowiedziałeś się o tym, że jest prawdziwa?

Twoja teza mówi, że Kościół to ciągłość "Abrahama-Mojżesza-Jezusa". Wyjaśnij dlaczego uważasz, że narodziny Kościoła nie nastąpiły w dniu Pięćdziesiątnicy, tylko tak jak podałeś w swojej tezie "Abrahama-Mojżesza-Jezusa", a dlaczego nie od czasów Noego?


Obronisz teraz własnej postawionej tezy i odpowiesz uczciwie, czy będziesz nie uczciwie oskarżał mnie o fałszowanie tej wypowiedzi. Bardzo prawdopodbnie jest, że chcesz uniknąć odpowiadania na obrone twojej tezy, kierując temat na rzekome zafałszowaniai wogóle nie zgłebiać się w doktryny swojego Kościoła.


Śr cze 20, 2018 11:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 55  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL