Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Robek napisał(a):
To co opowiadasz, to są jakieś Buddyjsko reinkarnacyjne brednie, co to ma do chrześcijaństwa? przecież to właśnie w wielu innych religiach, nie ma Sądu Ostatecznego, tylko jest samosąd.


Jednak chyba Ciebie przeceniłem, w innym temacie podejrzewałem ciebie, że podpuszczasz, zgrywasz się prowokujesz tymi swoimi niedorzecznymi i niespójnymi uwagami, ale widzę, że ty taki jesteś i nic ci już pomóc nie może. Ty mieszasz wszystko ze wszystkim i dajesz jakieś oderwane strzępy z tej swojej wymieszanej filozofii. Mówisz cały czas nie na temat, my mówimy o Jezusie i jego słowach dotyczących nadstawiania drugiego policzka. jesteś meczący z tymi swoimi pseudo wywodami!

Robek napisał(a):
Chyba wszyscy na forum, widzą że chcesz handlować własnymi uczynkami.


Kto widzi, daj przykład konkretny?

Robek napisał(a):
Ludzi będzie sądził Bóg, na Sądzie Ostatecznym, a to co opowiadasz, to jest jakaś inna religia, bardzo podobna do Buddyzmu.


Gdybyś się znał na Buddyzmie to byś takich bzdur nie opowiadał. Mądry wie co mówi, głupi mówi co wie!

Robek napisał(a):
Ty oczywiście, wypełniasz te warunki?


Bóg wie i to mi wystarcza, ty na pewno Nim nie jesteś. Sam mówisz, że tylko Bóg osądza, to nie osądzaj! Bądź spójny z tym co głosisz.

Robek napisał(a):
To chyba ty z tym zostajesz :mrgreen: bo ja sie świetnie bawię, mam kasę to się bawię :-D


Odpowiedzią na twoje światowe tendencje i pragnienie zabawy, są słowa Franciszka:

Cytuj:
Kierując się swymi instynktami, człowiek staje się niewolnikiem niepohamowanego konsumpcjonizmu: wówczas zostaje uciszony głos Boga; wtedy inni, zwłaszcza jeśli nie mogą chodzić na własnych nogach, jak maleństwa i osoby starsze, stają się irytującymi odpadami; wówczas stworzenie nie ma już innego sensu, jak tylko zaspokajanie produkcji, zależnie od potrzeb.


Bardzo mądre słowa papieża i one mają wydźwięk uniwersalny - ekumeniczny -ponadreligijny, można je dopasować do każdej religii, tutaj nie ma wydźwięku typowo chrześcijańskiego, one dotyczą głupoty ludzkiej, która występuje w każdym zakątku naszej planety, każda religia walczy z tym konsumpcjonizmem i tą rozpasaną zabawą jako ucieczką od Boga, czy stanu Buddy, nie ma znaczenia, czy jest to Bóg czy Budda, ważne, że nie diabeł, najważniejszym jest czy jesteśmy dobrymi ludźmi!

Wyraźnie słychać w słowach Franciszka, że kto poddaje się tylko konsumpcji, jest nakręcanym robotem przez produkcję!


Śr maja 05, 2021 19:10
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Jezus opowiedział przypowieść o dwóch ludziach, którzy poszli do świątyni pomodlić się. Jednym z nich był faryzeusz, a drugim celnik. W tamtych czasach większość celników była nieuczciwa i wyłudzała pieniądze. Każdy wiedział, że to grzesznicy. Natomiast faryzeusze byli ludźmi, którzy wydawali się powierzchownie bardzo świętymi. Ten faryzeusz stanął i modlił się: „Boże, dziękuję ci, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik”. W swojej modlitwie wymienił wszystkie sprawiedliwe czyny, których dokonał – pościł dwa razy w tygodniu, oddawał dziesięcinę, itd.


Dowiar napisał(a):
Tak należy się modlić - Panie Boże robię dla Ciebie wszystko co mogę, wypełniam twoje wskazania, wiec masz obowiązek mnie wesprzeć i w tym nie ma ani postawy bandziora, ani żebraka. Wymagam od siebie, to mam prawo i od Boga, ale zawsze zaczyna się od siebie i Bóg ma obowiązek zareagować!

Dowiar napisał(a):
Bzdury opowiadasz! Jaki szantaż, współpraca z Bogiem. Każdy porządny Szef widząc, że pracownik się stara to wynagradza odpowiednio do umowy i daje premię.

Dowiar napisał(a):
Ja osłaniam wizerunek Jezusa i Boga oraz wartości, które niesie Bóg oraz Jezus do ludzi, bo one same się nie obronią


Dziękujesz Bogu, że nie jesteś żebrakiem, cudzołożnikiem, bandytą, z całą pewnością stwierdzasz, że wiesz co Bóg chce, a czego nie chce, wiesz, jak bronić wartości przekazane przez Boga, które bez Twojej pomocy się nie obronią. Dajesz dziesięcinę w postaci starych elektrośmieci oraz szmat.

Kim jesteś, nieuczciwym, grzesznym celnikiem, czy postrzegasz siebie jako świętego faryzeusza?


Śr maja 05, 2021 19:20

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Kim jesteś, nieuczciwym, grzesznym celnikiem, czy postrzegasz siebie jako świętego faryzeusza?



Jestem tym, który podstawia zgodnie ze słowami Jezusa drugi policzek, a ponieważ Jezus nie określił co dalej należy czynić, to od każdego z osobna już zależy jak zareaguje. I tutaj jest kilka wariantów:

1. Dać się bić (niezgodne z 5 tym nie zabijaj (siebie też).
2. Trzymać gardę, Jezus nie zabraniał. Mówił tylko o nadstawianiu policzka.
3. Skontrować ( agresja napadającego wymaga w wyjątkowych wypadkach zastosowania przeciw uderzenia, jeżeli tylko to może zatrzymać napastnika, w czynieniu krzywdy).

Jestem dokładnie pośrodku między grzesznym celnikiem i faryzeuszem, krócej mówiąc miedzy grzesznikiem, a świętoszkiem. Między tymi dwoma skrajnościami. Jezus wyraźnie uczy, że lepszym jest grzesznik, który się do tego przyznaje od świętoszka. Najlepiej nie być, ani jednym, ani drugim. Jezus wyraźnie postawił nierówność między grzesznikiem, a świętoszkiem, który udaje świętego. Grzeszny celnik jest autentyczny w tym co robi, dlatego jest i autentyczny w przyznaniu. Postawa nawróconego grzesznika gloryfikuje Boga, jest dobrym przykładem dla innych grzeszników. Świętoszek jest obłudny w swojej wierze, swoją nędzna postawą obraża Boga i wprowadza w błąd i zamęt pseudoreligijny. Przykleił sobie fasadę świętego a w środku próchno i trociny. Jest szkodliwym antyprzykładem.


Śr maja 05, 2021 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Gdybyś się znał na Buddyzmie to byś takich bzdur nie opowiadał. Mądry wie co mówi, głupi mówi co wie!


Wyznajesz Buddyzm, i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy :D jesteś naprawdę dziwny, bo najpierw opowiadasz o tym że każdy będzie sam siebie sądził z grzechów, a później wypominasz innym to co sam opowiadasz, wygląda to tak jakbyś sam sobie wymyślił, jakąś wersje katolicyzmu, i nawet nie zdawał sobie z tego sprawy, tak samo jak nie wiesz co w Katolicyzmie oznacza nadstawić drugi policzek, no ale skąd miałbyś to wiedzieć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 05, 2021 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Robek napisał(a):
Wyznajesz Buddyzm, i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy :D jesteś naprawdę dziwny, bo najpierw opowiadasz o tym że każdy będzie sam siebie sądził z grzechów, a później wypominasz innym to co sam opowiadasz, wygląda to tak jakbyś sam sobie wymyślił, jakąś wersje katolicyzmu, i nawet nie zdawał sobie z tego sprawy, tak samo jak nie wiesz co w Katolicyzmie oznacza nadstawić drugi policzek, no ale skąd miałbyś to wiedzieć?


Dałem Ci przed chwilą na privie odpowiedź rozjaśniającą, przewidując Twoje pytania. Tak jestem pełen sprzeczności i tego nie ukrywam, ale doskonale je ze sobą łączę i równoważę i to pozwala mi na unikanie schematyzmu i skostnienia rozwojowego.


Śr maja 05, 2021 21:34
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Jestem dokładnie pośrodku między grzesznym celnikiem i faryzeuszem, krócej mówiąc miedzy grzesznikiem, a świętoszkiem.

Dokonałeś oceny podobnie jak faryzeusz, Bogu pozwolisz na jakąś korektę?


Śr maja 05, 2021 22:39

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Dowiar napisał(a):
Jestem dokładnie pośrodku między grzesznym celnikiem i faryzeuszem, krócej mówiąc miedzy grzesznikiem, a świętoszkiem.

Dokonałeś oceny podobnie jak faryzeusz, Bogu pozwolisz na jakąś korektę?


Tylko z jednym się zgadzam, że ostateczna ocena należy do Boga. A jeżeli Bóg się ze mną zgodzi, co wtedy? Źle się poczujesz? Źle mi życzysz? Zazdrość?

Mizerna jest Twoja typologia człowiecza, jeżeli widzisz tylko celników i faryzeuszy!


Śr maja 05, 2021 23:12
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Mizerna jest Twoja typologia człowiecza, jeżeli widzisz tylko celników i faryzeuszy!

Mówisz to jako celnik czy faryzeusz? A może otrzymałeś jakieś jako wybraniec plenipotencje od Boga, upoważniające cię do oceny innych oraz ciebie? Co prawda certyfikaty to nie domena Boga, lecz szatana, ale może jakiś wyjątek w stosunku do ciebie został uczyniony.


Cz maja 06, 2021 6:28

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Mówisz to jako celnik czy faryzeusz? A może otrzymałeś jakieś jako wybraniec plenipotencje od Boga, upoważniające cię do oceny innych oraz ciebie? Co prawda certyfikaty to nie domena Boga, lecz szatana, ale może jakiś wyjątek w stosunku do ciebie został uczyniony.


Nikt nie jest wolny od celnika i faryzeusza w samym sobie. I Ty też. Wszystko zależy, czy mamy na tyle silnej woli, żeby oprzeć się pokusie i nie żywic ich, zagłodzeni nie mają siły żeby wysuwać się na pierwszy plan. Często jest jest tak, że u ludzi te dwie persony rywalizują ze sobą. Potrzebny jest wewnętrzny Jezus, który zatrudni celnika i faryzeusza w dobrą sprawę tak, żeby nie mieli czasu się wygłupiać.

Jak uzyskać wewnętrznie Jezusa, propozycja księdza:

Cytuj:
Przewartościować siebie po chrześcijańsku można tylko i wyłącznie w ten sposób, że z życiowego piedestału usunie się samego siebie.

„Panie tak bliski, a jakże daleki, wypowiedz słowo, które padnie w serca…” – ten fragment hymnu brewiarzowego towarzyszy mi od dnia kapłańskich prymicji. Bóg bliski, czy Bóg daleki? Któż chociaż raz w życiu nie zadał sobie tego pytania. Ten fragment z Listu do Rzymian o Słowie, które jest blisko każdego z nas, dotyka rzeczy w życiu wierzącego najistotniejszej. Wyznania, że Jezus jest Panem, czyli uznania Go za absolutnie priorytetową postać i punkt odniesienia w osobistym życiu. Z naciskiem na „absolutnie” i „priorytetową”. Przewartościować siebie po chrześcijańsku można tylko i wyłącznie w ten sposób, że z życiowego piedestału usunie się samego siebie.


To oczywiste, że wówczas, Jezus zarządza od wewnątrz człowiekiem, a tym samym tendencjami, które chcą wychodzić na pierwszy plan typu celnik, czy faryzeusz.

Dla mnie jest oczywiste, że musi być jakaś wewnętrzna siła przewodnia, która uspokoi sprzeczności wewnętrzne w człowieku i ukierunkuje je. Celnik i faryzeusz to tez siła, po co je tracić i mieć ich za wrogów, lepiej przemienić w przyjaciół.


Cz maja 06, 2021 10:25
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Nikt nie jest wolny od celnika i faryzeusza w samym sobie. I Ty też. Wszystko zależy, czy mamy na tyle silnej woli, żeby oprzeć się pokusie i nie żywic ich, zagłodzeni nie mają siły żeby wysuwać się na pierwszy plan. Często jest jest tak, że u ludzi te dwie persony rywalizują ze sobą. Potrzebny jest wewnętrzny Jezus, który zatrudni celnika i faryzeusza w dobrą sprawę tak, żeby nie mieli czasu się wygłupiać.

Jak widzę znowu wiesz co jest potrzebne zarówno Tobie jak i innym.
Dowiar napisał(a):
Dla mnie jest oczywiste, że musi być jakaś wewnętrzna siła przewodnia, która uspokoi sprzeczności wewnętrzne w człowieku i ukierunkuje je

Skąd ta oczywistość się w Tobie wzięła? Dostąpiłeś oświecenia, czy może zostałeś zaprogramowany przez rodziców, otoczenie, duchownych? Skąd się wzięły w Tobie te sprzeczności, urodziłeś się z nimi, czy nabyłeś w trakcie życia?


Cz maja 06, 2021 11:03

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Skąd ta oczywistość się w Tobie wzięła? Dostąpiłeś oświecenia, czy może zostałeś zaprogramowany przez rodziców, otoczenie, duchownych? Skąd się wzięły w Tobie te sprzeczności, urodziłeś się z nimi, czy nabyłeś w trakcie życia?


Po co Ci odpowiedzi na pytania kim jestem, co Ty z nimi zrobisz?


Cz maja 06, 2021 11:38
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Nie mi odpowiadaj, odpowiedz sobie.


Cz maja 06, 2021 14:35

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Masz coś jeszcze mądrego do powiedzenia?


Cz maja 06, 2021 15:26
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Co to znaczy mieć coś mądrego do powiedzenia. Jakie kryteria zamierzasz zastosować do oceny, czy to co ktoś mówi jest mądre, czy głupie. Takie z jakimi się urodziłeś, jakie nabyłeś w wyniku oddziaływania środowiska w którym się wychowałeś, kodeksów jakie przyjąłeś?
Odpowiedz nie mi, odpowiedz sobie.


Cz maja 06, 2021 18:28

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Odpowiedziałem sobie, nie tobie i co dalej?


Cz maja 06, 2021 18:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL