Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Zabijanie niemowląt najlepszą drogą do zbawienia ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
akacja napisał(a):
Sens życia na ziemi wyjaśniłam sobie tym, że mamy dokonać tutaj wyboru czy chcemy żyć z Bogiem na wieczność, wypełnić życie dobrymi uczynkami by dojrzeć do tego że w wieczności będziemy blisko Boga i taka jest droga do zbawienia.

A jaki jest sens zycia tych, ktorzy tego wyboru nie zdaza dokonac? Nauka jak na razie doszla do tego, ze sensem zycia jest po prostu przetrwac.

Dyskusja stadardowo zeszla z tematu, ale nic na to nie poradzimy bo poprzenosic wczesniejszych postow nie damy rady.

akacja napisał(a):
Nie usiłuję ci niczego wpoić na siłę, to Ty zadałeś pytanie i poprosiłeś mnie o opinię, więc napisałam swoje zdanie co o tym myślę, ale do Ciebie należy co zrobisz, to zależy czy chcesz. Ja tak spotkalam Boga tak jak napisałam, pomimo różnych trudności i wątpliwości.

Ja nie mam pretensji o to, ze odpowiedzialas, jestem bardzo wdzieczny :) Wskazuje tylko na ewentualne niebezpieczenstwa zwiazane z metoda poznania ktora podalas.

akacja napisał(a):
A kwestia wartości treści, to nie ja to wymyśliłam, ale w ten sposób poznałam prawdę o Bogu, tak mi została przekazana, tak zostało mi przedstawione Objawienie Boże i tak ją doświadczyłam i pragnę przy niej trwać. A do Ciebie należy decyzja co wybierzesz.

A masz jakas metode na sprawdzenie, czy to przy czym trwasz to prawda? Z histori wiemy, ze samo przeswiadczenie o czyms wcale nie wystarcza, aby to bylo prawda.

akacja napisał(a):

Aby odkryć prawdę o Bogu wydaje mi się że dobrze jest dokładnie i dogłębnie poznawać Biblię, bo jedynie wyrywanie zdań z kontekstu nie daje możliwości pełnego zrozumienia i odkrycia co w niej jest przekazane.

A nie szybciej jest sie dowiedziec, co tez inni takiego ciekawego tam wyczytali? Ja moge cos zle zrozumiec bo nie mam wprawy, ale na forum zapewne sa tacy co studiowali z gory do dolu i na odwrot :) Z ich odpowiedzi na watpliwosci (albo braku odpowiedzi) mozna latwo wywnioskowac, czy to co tam wyczytali ma przyslowiowe 'rece i nogi', albo czy czasem nie jest szkodliwe.

akacja napisał(a):
[...]Więc inne formy seksu niż w małżeństwie uważane są za nieuporządkowane.

Wiec wystarczy pozwolic gejom zawierac malzenstwa i juz po problemie.
Chociaz ta awantura o seks przedmalzenski (byle rozwazny) tez nie wydaje sie zbyt sensowna.
I od kiedy to malzenstwo jest niezbedne do dawania zycia, cos tu pokrecilas :)


N maja 21, 2006 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Zabijanie niemowląt najlepszą drogą do zbawienia ?
Bardzo nie chcę trafić do piekła czy w ogóle być niezbawionym, cierpieć. Dla mojej psychiki Adam i Ewa są tymi z ludzi, którzy najbardziej zasłużyli na wieczne potępienie, nieporównywalnie bardziej niż np. Hitler czy Stalin. Co by było, gdyby Adam i Ewa nigdy nie zgrzeszyli? Co by było, gdyby nawet żaden z aniołów nie zgrzeszył? Mam bardzo dużo refleksji i idei związanych z religią, teologią, ontologią...

„Adam i Ewa byli pierwszymi rodzicami. W Martyrologium Rzymskim nie ma o nich wzmianki. Jednakże Bibliotheca Sanctorum nazywa ich wprost świętymi. Nie ma też ani jednego wśród pisarzy kościelnych, który by miał odwagę umieszczać rodziców rodzaju ludzkiego wśród potępionych” – czytamy na brewiarz.pl

Mojej psychice się wydaje, że jeżeli Adam i Ewa są zbawieni na wieki, to TYM BARDZIEJ zbawieni na wieki MUSZĄ BYĆ wszyscy inni niż oni ludzie, bez żadnego wyjątku... Gdyby nie było grzechu pierworodnego, gdyby pierwsi rodzice nie zgrzeszyli, to ich bezpośrednie potomstwo byłoby niepokalanie poczęte i nieobciążone skłonnościami do grzechu, na dodatek żyłoby w rajskich warunkach...

Mogę mieć myśli, że mimo wszystko Biblia tak naprawdę naucza, że potępieni na wieki będą jedynie niektórzy aniołowie (ci, którzy upadli), zaś KAŻDY człowiek będzie zbawiony na wieki, w nieskończoność, dzięki Odkupieniu Pana Jezusa. Że takie zbawienie wszystkich (w tym np. Antiocha IV Epifanesa, Judasza, Nerona, Mao) wynika z tego, że Nowy Adam (Jezus Chrystus) i Jego Łaska są potężniejsze i ważniejsze niż grzech pierwszego Adama, który sprawił, że ludzie umierają i że wszyscy, poza Panem Jezusem i Jego Matką, mieli przynajmniej grzech pierworodny i wewnętrzne skłonności do grzechu. Według tej "hipotezy" wieczne potępienie dla człowieka jest możliwe tylko w teorii i nigdy nie nastąpi.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn sie 23, 2021 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Zabijanie niemowląt najlepszą drogą do zbawienia ?
Przepraszam, że piszę kolejnego posta, ale niestety już nie można było dopisać do poprzedniego mojego posta w tym wątku (chociaż upłynęło zaledwie około 15 minut) :(

"Odkopałem" we wcześniejszym poście ten wątek z zamierzchłej przeszłości, ponieważ porusza bardzo ważne i intrygujące sprawy, w pewien sposób "dobitnie" akcentuje, że najważniejszym celem ludzkiego życia jest bycie zbawionym w nieskończoność...

Mogę mieć myśli, że mimo wszystko Biblia tak naprawdę naucza, że potępieni na wieki będą jedynie niektórzy aniołowie (ci, którzy upadli), zaś KAŻDY człowiek będzie zbawiony na wieki, w nieskończoność, dzięki Odkupieniu Pana Jezusa. Że takie zbawienie wszystkich (w tym np. Antiocha IV Epifanesa, Judasza, Nerona, Mao) wynika z tego, że Nowy Adam (Jezus Chrystus) i Jego Łaska są potężniejsze i ważniejsze niż grzech pierwszego Adama, który sprawił, że ludzie umierają i że wszyscy, poza Panem Jezusem i Jego Matką, mieli przynajmniej grzech pierworodny i wewnętrzne skłonności do grzechu. Według tej "hipotezy" wieczne potępienie dla człowieka jest możliwe tylko w teorii i nigdy nie nastąpi - Tu artykuł (po angielsku) przeciwko takim hipotezom i poglądom: https://www.catholic.com/magazine/onlin ... -to-heaven

Największym problemem nie jest sama możliwość wiecznego potępienia człowieka (formą wiecznego potępienia był nawet obecny przez wiele wieków w teologii koncept limbus puerorum, do którego miały trafiać malutkie dzieci zmarłe bez chrztu, w tym limbus puerorum miałyby one doznawać szczęścia i wygody w nieskończoność, chociaż ich szczęśliwość nie oznaczałaby wizji uszczęśliwiającej, to byłaby "lepsza" od Edenu z czasów Adama i Ewy "w tym względzie", że nie mogłaby się skończyć), ale to, na czym to wieczne, niekończące się potępienie polega (np. co się czuje w związku z nim) i jak łatwo na nie zasłużyć, jak łatwo być nim ukaranym...

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn sie 23, 2021 20:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL