Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 10:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
Izabelle napisał(a):
Silva napisał(a):
Wiem, że często takie odczucia towarzyszą neofitom.


Możesz napisać coś więcej? Zaciekawiło mnie to :)


Trudno powiedzieć "neofitom". Neofici to osoby nawracające się na inną religie. Takie przyjście i podjęcie decyzji o tym, że od teraz idę z Bogiem przez życie, oddanie mu siebie to jest "nawrócenie", które każdy chrześcijanin musi przeżyć w swoim życiu. Nie musi to być specjalny rytuał, ja oddałam swoje życie Jezusowi leżąc, którejś nocy w łóżku i jak rano wstałam byłam prawdziwie nowym stworzeniem - Jego stworzeniem:) Przepraszam, że odpowiedziałam na pytanie nie zadane mnie, ale myślę że TheJOZI o to chodziło:)

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Wt sty 04, 2011 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
Wracając do pytania w temacie. Wiele razy tak myślę ale zawsze wracam do jednego zdarzenia z mojego życia kiedy Bóg poprostu przewrócił moje myśli do góry nogami a mnie ustawił do pionu :-D Najpierw stało się tak że bliska mi osoba w nagły i niewytłumaczalny sposób zachorowała na coś bardzo bardzo rzadkiego, bardzo mało prawdopodobnego, ekstremalnie ciężko i praktycznie prawie umarła. To nas wszystkich rzuciło na kolana chyba najbardziej szczerze w życiu.....zrozumiałam co to znaczy wierzyć wbrew wszystkiemu, wierzyć w niemożliwe, gdzieś tam czuć ten płomyczek że to sen i się skończy.... a potem kiedy było tragicznie Bóg nagle ją uzdrowił. Nagle, spektakularnie, na zasadzie "Tobie mówię wstań". Takie rzeczy się nie zdarzają, a jednak się zdarzyło:)

_________________
Ania


Śr sty 05, 2011 14:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
kropeczka_ns wspaniałe świadectwo! Oczywiście, że takie rzeczy się zdarzają tylko tak jak napisałaś trzeba trwać w modlitwie mając ten niezwykły promyczek wiary! Chwała Panu Alleluja!

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Śr sty 05, 2011 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
i powiem wam roznie bylo w zyciu ale wiem ze od tamtego zdarzenia nie moglabym zwatpic w Jego istnienie. Tak jak nie mogli watpic w jego moc ci ktorzy widzieli paralityka wstajacego i chodzacego. Tu nie ma przypadku, nie wglebiam sie w szczegoly ale jestem lekarzem i wiem od strony medycznej jak wygladala sytuacja. Na naszych oczach stal sie cud taki sam jak biblijne uzdrowienia. Minely prawie 4 lata, ta osoba jest zdrowa, pracuje, zyje aktywnie. Bog przeszedl obok mnie, wszystko sie zmienilo:)

_________________
Ania


Śr sty 05, 2011 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
kadziu napisał(a):
A co Kościół ma z tym coś wspólnego- instytucja ,która blokuje dostęp do prawdziwego Boga w zamian dając nam zasłonę (wiara w bożki i świętych, ikony i sanktuaria)- wystarczy poczytać Biblię gdy Mojżesz udał się zawrzeć przymierze z Bogiem, lud ulepił cielę ze złota co rozgniewało Boga - a czy my teraz tego nie robimy.
Wiara jest osobistą sprawą każdego z nas w to co wierzymy, ale dziewczyna jest jedną z niewielu , która zaufała Jezusowi i zerwała tą zasłonę.

................................................
Coraz wiecej Chrzescijan zrywa zaslony ktore blokuja dostep do Zywego Boga to widac po coraz wiekszych kryzysach jakie urzedowe koscioly przezywaja, a rozwijaja sie niezalezne ruchy Chrzescijanskie.... dla ktorych Jezus Chrystus jest na pierwszym planie i chwala im za to :)

_________________
Bog jest Miloscia :)


Pn sty 10, 2011 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
amadeus35 napisał(a):
kadziu napisał(a):
A co Kościół ma z tym coś wspólnego- instytucja ,która blokuje dostęp do prawdziwego Boga w zamian dając nam zasłonę (wiara w bożki i świętych, ikony i sanktuaria)- wystarczy poczytać Biblię gdy Mojżesz udał się zawrzeć przymierze z Bogiem, lud ulepił cielę ze złota co rozgniewało Boga - a czy my teraz tego nie robimy.
Wiara jest osobistą sprawą każdego z nas w to co wierzymy, ale dziewczyna jest jedną z niewielu , która zaufała Jezusowi i zerwała tą zasłonę.

................................................
Coraz wiecej Chrzescijan zrywa zaslony ktore blokuja dostep do Zywego Boga to widac po coraz wiekszych kryzysach jakie urzedowe koscioly przezywaja, a rozwijaja sie niezalezne ruchy Chrzescijanskie.... dla ktorych Jezus Chrystus jest na pierwszym planie i chwala im za to :)


A raczej Bogu chwała za to! Alleluja!

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Pn sty 10, 2011 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
R6 napisał(a):
Choroba, a ja dawniej prosiłem Boga o mądrość również w szczytnym celu i nic. Czy Bóg chce abym pozostał głupcem? Po co? Teraz gdy pracuję i los wielu ludzi zależy ode też nie mogę doprosić o ważne zdolności. Kiedyś próbowałem je wyćwiczyć (sądząc że Bóg nie chce abym szedł na łatwiznę i niestety nici z tego (tak na prawdę nie znam sposobów na polepszenie pamięci (U MNIE) chociaż oczytałem się sporo) Znam te gadki że Bóg nie jest maszynką do spełniania życzeń ale przecież moje prośby nie były o fure komóre i skóre czy inne bzdury, tylko o mądrość życiową i umiejętności choćby po to abym mógł przeżyć i dobrze żyć (niczego więcej mi nie wymagam). Ile lat możńa czekać. Bogu to wisi albo go nie ma po prostu.


Ojcze nasz któryś jest w Niebie, bądź wola Twoja.... rozmyślaliście kiedyś tajemnicę modlitwy? Spróbujcie... nikt tak nas nie zna jak Bóg... R6...To, co miłe nam nie zawsze miłe Bogu.

Ja też często zapominam i zastanawiałem się dlaczego Bóg nie dał mi lepszej pamięci. Dziś wiem że mądrość nie idzie w parze z rozumem. Każdy z nas dostał odpowiednie talenty, 20-pare lat nie moglem sobie znaleźć odpowiedniego zajęcia w życiu. Bóg mi je sam znalazł, mam pracę, firmę i wykorzystuję w niej (to, co mnie przez całe życie męczyło) wrażliwość ;) bądź wola Twoja....

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Wt lut 22, 2011 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
Właśnie, poddanie się Bogu wcale nie jest "pójściem na łatwiznę". Spróbuję to tak ująć:

mając deskę i morze można sobie pływać waląc głową w fale, pod prąd, młócąc rękami w wodę, wysilając się i szarpiąc, aż do zupełnego opadnięcia z sił.

pozwolenie Bogu na wkroczenie w czyjeś życie jest jak znalezienie odpowiedniej fali, złapanie równowagi i surfowanie jak się patrzy!

Oczywiście, prędzej czy później, wpadnie się z powrotem do wody (hem, taka metafora powrotu do grzechu), dlatego że sami mamy do dyspozycji jedynie małą łupinkę, a morze i wiatr są nie do okiełznania. Ale potem wystarczy znowu się podnieść, złapać falę i surfować!

Chcę powiedzieć, że Bóg prostuje człowiekowi ścieżki, jeśli ten Mu tylko na to pozwoli.

Cieszę się, że są ludzie, którym Bóg pozwolił znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie, właściwą pracę, mam nadzieję, że pomoże i mnie! :)


Śr lut 23, 2011 0:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 12:18
Posty: 39
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
Jak byłam młodsza to wydaje mi sie ze gdy o coś prosiłam Boga(,długo,czasami miesiącami sie modliłam,choc wiem ze i latami ludzie sie modlą),Bóg mnie zawsze wysłuchiwał o to o co go prosiłam,a teraz tak nie jest...chocbym prosiła niewiem ile nie jestem wysłuchana,mozna powiedziec ze pewnie to nie jest dla mnie dobre o co prosze bo Bóg nie chce mnie wysłuchac,i powiem ze mój mąz tez sie modlił i i prosił a my wciąz w zyciu mamy pod górke....Zaczęłam chodzic na katechezy do koscioła,mam nadzieje ze one pomoga mi bardziej wierzyc i zrozumiec samego Boga.:)


Cz lut 24, 2011 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Jak doświadczyliście dzialanie Jezusa w swoim życiu?
Iwon Bóg czasem prowadzi nas zupełnie inaczej. Czasem bardzo pod górkę, ale wiesz że do Nieba jest pod górkę :) . On widzi dalej, głebiej niż my. To wielka sztuka pogodzić się z Jego wolą kiedy jest nam trudno. Jak ma pogodzić się z Jego wolą chory na śmiertelną chorobę ? Po ludzku- beznadzieja... a jednak.. jeśli zaufa i uwierzy pewnego dnia obudzi się zdrowy, młody i wiecznie szczęśliwy..
Bóg prowadzi nas tak żebyśmy osiagneli Niebo. Czasem nie da się tego zrobić mając łatwe życie. Patrząc z wieczności, rok, 10 lat czy nawet 50 to jak jedna chwila.
Jeśli uda nam się Mu zaufać osiągniemy spokój i będzie nam tez łatwiej. Módl się o wiarę :) Jezus kazał nam o nią prosić...

_________________
Ania


N lut 27, 2011 11:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL