Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 23:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez kk? 
Autor Wiadomość
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
noOne napisał(a):
magia to przeciwieństwo całego dobrodziejstwa jakie oferuje nam nasz Bóg Stwórca,
od Boga pochodzi same dobro,
magia jest przeciwieństwem dobra, odrzuceniem Boga Stwórcy i Jego Ojcostwa,
to śmiertelnie ryzykowna zabawa z demonami sługusami upadłego Lucyfera

A bioenergoterapia jest z pogranicza magii, czy darem Chrystusa?
I kolejne pytanie nawiązujące do tytułu wątku - magia istnieje?...a jesli nie istnieje to czemu jest przez KK zakazana?


Śr wrz 26, 2012 15:29
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
noOne napisał(a):
biedne oszukane dziecko, nawet nie wiesz jak będziesz się wiła przed Najwyższym Sędzią Jezusem Chrystusem, jak staniesz w Prawdzie przed Jego Majestatem
Jezus jest jedyną bramą zbawienia duszy, nie ma innej bramy,
jak mi Cie strasznie szkoda, że dałaś się wywieść na takie manowce.. :|

Taak, taaaak... :roll:
Gdyby jednak wizja chrześcijańska okazała się prawdziwą, to na moje wicie się przed Jezusem i tak nie masz co liczyć. Od razu pomaszeruję tam, gdzie fajniejsze rzeczy można robić, gdzie nie jest nudno i bogobojnie, i gdzie lepsze towarzystwo będzie... :twisted: :-D


Jajko napisał(a):
noOne: przecież każdy wyznawca każdego bóstwa powie dokładnie to samo(...)

Niekoniecznie :razz:
Ja wierzę – chociaż nie w boga osobowego – ale nie sadzę chyba nikomu takich pogadanek... :clever:
Baaa... ja nawet nikogo nie namawiam do mojej wiary, ani nie twierdzę, że to jakaś jedyna prawda.

Uważam, że do wszystkiego należy mieć dystans, i umieć do wszystkiego przyłożyć odpowiednią miarę. Wiara to właśnie wiara. Jakieś wyobrażenie (które może się okazać, że jest niczym więcej a tylko wyobrażeniem), że jest tak a nie inaczej, a nie żadne potwierdzone fakty. A jeśli ktoś o tym zapomina i zaczyna przedmiot wiary traktować jako coś realnego, jako namacalną rzeczywistość, to moim zdaniem to przestaje być zdrowe. Tym mniej zdrowe, im bardziej ktoś się w tym zatraca i im z większym fanatyzmem to traktuje :|


Śr wrz 26, 2012 15:32
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Takie pytanie mnie naszło przy lekturze tekstów jednej z użytkowniczek.
Czy Gazeta Wyborcza jest z pogranicza magii czy darem Chrystusa ? :| :cry: :o

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 26, 2012 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
-Vi- napisał(a):

Jajko napisał(a):
noOne: przecież każdy wyznawca każdego bóstwa powie dokładnie to samo(...)

Niekoniecznie :razz:
...
A jeśli ktoś o tym zapomina i zaczyna przedmiot wiary traktować jako coś realnego, jako namacalną rzeczywistość, to moim zdaniem to przestaje być zdrowe. Tym mniej zdrowe, im bardziej ktoś się w tym zatraca i im z większym fanatyzmem to traktuje :|


Masz rację. Miałem na myśli takich zatraceńców, fanatyków właśnie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 26, 2012 15:37
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
homo_homini_canis_est napisał(a):
Takie pytanie mnie naszło przy lekturze tekstów jednej z użytkowniczek.
Czy Gazeta Wyborcza jest z pogranicza magii czy darem Chrystusa ? :| :cry: :o

Skojarzenie z pogranicza magii :D .....pytanie: stół jest z pogranicza magii czy darem Chrystusa, jest adekwtane do pytania o GW.


Śr wrz 26, 2012 15:40
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
-Vi- napisał(a):
Więc jakichś bzdur o wyborze Szatana mi tu proszę nie przypisywać (aczkolwiek w moim przekonaniu ciekawsza, sympatyczniejsza i bez porównania bardziej inteligentna postać niż Jahwe ;) ),

Mało co jest mniej sympatyczne niż kreatura Jahwe. :)

To pewnie to monstrum ma swoje odzwierciedlenie w zachowaniu i postawie swoich wyznawców - potem mamy zacietrzewionych, notorycznych kłamców i oszustów jak homo_homini, paranoików jak noOne...i rzesze ludzi gniewnych, chętnych do sporów.

I pycha, ta najczęściej spotykana cecha wśród chrześcijan - ale to pewnie efekt naśladowania chrystusa - on też musiał miec niezły tupet gdy określał siebie jako drogę, prawdę...


Słowem, nie zaszkodzi człowiekowi magia, tarot, okultyzm - jak jest w stanie zrobic to Jezus z tatusiem.


Śr wrz 26, 2012 15:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Chciałbym tu tylko zaznaczyć, że noOne nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego (po Soborze Watykańskim II), papieża ma za heretyka, a ponadto uważa, że w Bazylice św. Piotra w Watykanie wysocy hierarchowie kościelni odprawiali rytuały satanistyczne, w czasie których gwałcono dzieci.

Piszę to głównie dla porządku, aby było wiadomo, że to jakiś dziwaczny sekciarz.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 26, 2012 15:42
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Soul33 napisał(a):
Chciałbym tu tylko zaznaczyć, że noOne nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego (po Soborze Watykańskim II), papieża ma za heretyka, a ponadto uważa, że w Bazylice św. Piotra w Watykanie wysocy hierarchowie kościelni odprawiali rytuały satanistyczne, w czasie których gwałcono dzieci.

Piszę to głównie dla porządku, aby było wiadomo, że to jakiś dziwaczny sekciarz.


Soul33, chcę Ci tylko pokazać jaka straszna hipokryzja Toba kieruje w tym, co piszesz.
Zobacz co napisałeś tuż pod następującym tekstem:
fuller napisał(a):
Mało co jest mniej sympatyczne niż kreatura Jahwe. :)

To pewnie to monstrum ma swoje odzwierciedlenie w zachowaniu i postawie swoich wyznawców - potem mamy zacietrzewionych, notorycznych kłamców i oszustów jak homo_homini, paranoików jak noOne...i rzesze ludzi gniewnych, chętnych do sporów.

I pycha, ta najczęściej spotykana cecha wśród chrześcijan - ale to pewnie efekt naśladowania chrystusa - on też musiał miec niezły tupet gdy określał siebie jako drogę, prawdę...


Słowem, nie zaszkodzi człowiekowi magia, tarot, okultyzm - jak jest w stanie zrobic to Jezus z tatusiem.


I teraz pomedytuj nad tym, jak Chrystus oceni Twoje zaangażowanie prochrześcijańskie w imię Prawdy, dla obrony Jezusa ...

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 26, 2012 15:48
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Cytuj:
notorycznych kłamców i oszustów jak homo_homini


Tutaj moge tylko :brawo:


Śr wrz 26, 2012 15:50
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Soul33 napisał(a):
Piszę to głównie dla porządku, aby było wiadomo, że to jakiś dziwaczny sekciarz.

A dla mnie wiadomo, że to chrześcijanin :!: Nawet jeśli nie jest w zgodzie z nauczaniem Kościoła Katolickiego, to jednak treści, które głosi są chrześcijańskie.
Dodam jeszcze, że definicje obcej mi religii, odnośnie tego, co jest sektą a kto sekciarzem, mnie nie obowiązują :-|


Fuller - ;-)


Śr wrz 26, 2012 15:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
-Vi- napisał(a):
definicje obcej mi religii, odnośnie tego, co jest sektą a kto sekciarzem, mnie nie obowiązują
Użyłem tego słowa w pejoratywnym i niekoniecznie dosłownym znaczeniu. Nie interesowałem się definicjami.


Homo homini, nic nie zrozumiałem z Twojej wypowiedzi. Natomiast fuller nie wyskoczył z tym tekstem, jak Filip z konopi, w przypadkowym wątku, tylko zaraz po poście, którym uraczył wszystkich noOne. Nawet nie przeczytałem go uważnie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Ostatnio edytowano Śr wrz 26, 2012 16:17 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz



Śr wrz 26, 2012 16:14
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Soul33 napisał(a):
Użyłem tego słowa w pejoratywnym i niekoniecznie dosłownym znaczeniu. Nie interesowałem się definicjami.

Ok. Rozumiem. Twoje prywatne zdanie. Moje jest inne :)
Traktuję NoOne'a nie jak sekciarza, kogoś spoza, lecz jak jednego z fanatyków wiary chrześcijańskiej :)


Śr wrz 26, 2012 16:17
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Choć tu mnie jedni nazywają fundamentalistą katolickim, drudzy pomiotem Szatana, ja jestem po prostu wyznawcą Jezusa Chrystusa.
A to, co inni widzą i wydłubują z moich oczu nie ma znaczenia.
Liczy się tylko Bóg.
NoOne, Przyjacielu, widzę, że i Ty kochasz Jezusa.

Króluj nam Chryste !!

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 26, 2012 16:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
noOne, od dawna zresztą, myli strach i przemoc z miłością - najważniejsze, że wić się będą !!

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 26, 2012 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Soul33 napisał(a):
noOne, od dawna zresztą, myli strach i przemoc z miłością !

zupełne pudło..

Soul33 napisał(a):
Chciałbym tu tylko zaznaczyć, że noOne nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego (po Soborze Watykańskim II), papieża ma za heretyka

same kłamstwa..

Cytuj:
, a ponadto uważa, że w Bazylice św. Piotra w Watykanie wysocy hierarchowie kościelni odprawiali rytuały satanistyczne, w czasie których gwałcono dzieci.

a tu też bido nie uważałeś, bo też piszesz same kłamstwa,
jak nie czytasz tego co piszę, to potem przynajmniej nie kłam z własnej fantazji

Jajko napisał(a):
Każda sroczka swój ogonek chwali. Prawda jest jedna, ale każdy sądzi, że to właśnie on ją zna...

częściowo prawda, bo szatan też "swoje chwali" - tylko że jego ideologie (ateizm, islam, masoński kościół szatana, itd itp) to wielkie oszustwo..
w celu pociągnięcia za sobą jak największej ilości dusz ludzkich w ogień wieczny..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr wrz 26, 2012 20:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL