Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 13:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Zbawienie innowierców 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Cytuj:
Sąd Ostateczny


31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Oto glowne kryterium na Sadzie Ostatecznym :biggrin:

_________________
Obrazek


So lut 19, 2005 0:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Tyrael napisał(a):
Cytuj:
Sąd Ostateczny


31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Oto glowne kryterium na Sadzie Ostatecznym :biggrin:

A na sądzie szczegółowym??

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


So lut 19, 2005 12:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Widzę że się licytujemy cytatami, co jest niezbędne do zbawienia...
św.Marek napisał(a):
I rzekł [Jezus] do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony

A żeby nie było wątpliwości co wchodzi w zakres uwierzenia Jezusowi:
św.Łukasz napisał(a):
[Jezus do Apostołów]Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał

i uściślenie władzy Apostolskiej:
św.Jan napisał(a):
A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So lut 19, 2005 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
A na sądzie szczegółowym??

A po ktorym idziesz do NIeba albo PIekla?

_________________
Obrazek


N lut 20, 2005 0:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Tyrael napisał(a):
Konserwatysta napisał(a):
A na sądzie szczegółowym??

A po ktorym idziesz do NIeba albo PIekla?

Po sądzie szczegółowym, a co?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N lut 20, 2005 0:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Agniulka napisał(a):
Tyrael napisał(a):
Konserwatysta napisał(a):
A na sądzie szczegółowym??

A po ktorym idziesz do NIeba albo PIekla?

Po sądzie szczegółowym, a co?

Znasz ty PS nie ma co... wyzej cytowalem wypowiedz JEZUSA
Cytuj:
Sąd Ostateczny


31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Poza tym zauwaz ze po sadzie szczeglowym ludzie trafiaja rowniez do czysca.
Nawet lopatologicznie - jesli najpierw jest sad szczeglowy a pozniej sad ostateczny to wiadomym jest ze to wlasnie po sadzie ostetecznym ludzie trafiaja tam gdzie ich miejsce....

_________________
Obrazek


N lut 20, 2005 0:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Tyrael napisał(a):
Nawet lopatologicznie - jesli najpierw jest sad szczeglowy a pozniej sad ostateczny to wiadomym jest ze to wlasnie po sadzie ostetecznym ludzie trafiaja tam gdzie ich miejsce....

Nie łopatologizuj mi tu, tylko poczytaj se dokładniej to Pismo Święte...
Po sądzie szczegółowym:
- człowiek który zmarł w łasce uświęcającej i wolny od kar za grzechy idzie PROSTO, BEZPOŚREDNIO, JUŻ i NA ZAWSZE do NIEBA
- człowiek który zmarł w stanie grzechu ciężkiego idzie ZARAZ, PROSTO, BEZPOŚREDNIO, JUŻ i NA ZAWSZE do PIEKŁA
- człowiek który zmarł w stanie łaski ale z nieodpokutowanym czymś trafia do czyśćca, który jest tylko przedsionkiem nieba, bo człowiek już jest pewien swojego zbawienia, tylko musi uzupełnić niedoskonałości
NA SĄDZIE SZCZEGÓŁOWYM ROZSTRZYGA SIĘ INDYWIDUALNY I OSTATECZNY LOS KAŻDEGO CZŁOWIEKA

Sąd Ostateczny jest "podliczeniem zysków i strat". Przy Sądzie Ostatecznym następuj zmartwychwstanie ciał i ich połączenie z duszami, będącymi w jednym z tych trzech miejsc. Zdaje się, że do tego momentu kończy się istnienie czyśćca. DUSZA TRAFIA DO MIEJSCA SWEGO PRZEZNACZENIA PO SĄDZIE SZCZEGÓŁOWYM. Po zmartwychwstaniu ciał nastąpi pełen tryumf "blogosławionych Ojca" i ich pełna chwała i o tym mówi cytowany przez ciebie fragment. Bo dusza bez ciała nie jest "w pełni sobą", niemniej już doznaje wiecznego szczęścia lub wiecznego potępienia. Sąd Ostateczny będzie "jedynie" zamknięciem historii w skali globalnej i "podaniem liczby zbawionych i potępionych", że tak trywialnie to ujmę

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N lut 20, 2005 0:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Agniulka napisał(a):
Nie łopatologizuj mi tu, tylko poczytaj se dokładniej to Pismo Święte...
Po sądzie szczegółowym:
- człowiek który zmarł w łasce uświęcającej i wolny od kar za grzechy idzie PROSTO, BEZPOŚREDNIO, JUŻ i NA ZAWSZE do NIEBA
- człowiek który zmarł w stanie grzechu ciężkiego idzie ZARAZ, PROSTO, BEZPOŚREDNIO, JUŻ i NA ZAWSZE do PIEKŁA
- człowiek który zmarł w stanie łaski ale z nieodpokutowanym czymś trafia do czyśćca, który jest tylko przedsionkiem nieba, bo człowiek już jest pewien swojego zbawienia, tylko musi uzupełnić niedoskonałości
NA SĄDZIE SZCZEGÓŁOWYM ROZSTRZYGA SIĘ INDYWIDUALNY I OSTATECZNY LOS KAŻDEGO CZŁOWIEKA
O tym co napisalas nie mowi PS a na pewno nie w sposob bezposredni.
POza tym chodzi mi o fakt ze to po Sadzie OStatecznym idziemy do Nieba/Piekla ostatecznie i definitywnie
Przeczenie kryterium jakie Jezus dal mowiac o sadzie ostatecznym jest wypaczeniem jego nauki.... bo to wlasnie z uczynkow bedziemy rozliczani.


Cytuj:
- człowiek który zmarł w stanie grzechu ciężkiego idzie ZARAZ, PROSTO, BEZPOŚREDNIO, JUŻ i NA ZAWSZE do PIEKŁA

Co przeczy mozliwosci zbawienia poza KK.... poza tym godzi w sprawiedliwosc boska ....

_________________
Obrazek


N lut 20, 2005 1:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Cytuj:
Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów,

http://tradycja.koc.pl/UnamSanctam.htm
To jest Nieomylna Nauka Kościoła, chyba, że ja się mylę. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


N lut 20, 2005 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie - nie mylisz się :)
Tyle że interpretacja tego dogmatu jako "nikt spoza formalnych członków KRzK nie może zostać zbawiony" została przez Kościół potępiona.
PRZED SV II ;)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N lut 20, 2005 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
jo_tka napisał(a):
Nie - nie mylisz się :)
Tyle że interpretacja tego dogmatu jako "nikt spoza formalnych członków KRzK nie może zostać zbawiony" została przez Kościół potępiona.
PRZED SV II ;)

Możesz kiedy i przez kogo?

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


N lut 20, 2005 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Agniulka napisała, że :
Po sądzie szczegółowym:
- człowiek który zmarł w łasce uświęcającej i wolny od kar za grzechy idzie PROSTO, BEZPOŚREDNIO, JUŻ i NA ZAWSZE do NIEBA
- człowiek który zmarł w stanie grzechu ciężkiego idzie ZARAZ, PROSTO, BEZPOŚREDNIO, JUŻ i NA ZAWSZE do PIEKŁA- człowiek który zmarł w stanie łaski ale z nieodpokutowanym czymś trafia do czyśćca, który jest tylko przedsionkiem nieba, bo człowiek już jest pewien swojego zbawienia, tylko musi uzupełnić niedoskonałości
NA SĄDZIE SZCZEGÓŁOWYM ROZSTRZYGA SIĘ INDYWIDUALNY I OSTATECZNY LOS KAŻDEGO CZŁOWIEKA


Jeżeli na prawdę tak jest to mówisz o jakiejś strasznej religii i strasznym Bogu.... :(
Czy to oznacza, że całe wcześniejsze życie człowieka (wierzącego) nie ma generalnie dla tego Boga żadnego znaczenia ? - natomiast ma znaczenie tylko ten jeden moment : w jakim był stanie w chwili śmierci ????
Czyli : też tak "łopatologicznie" - święty człowiek po 50 latach życia umiera nagle w wypadku , miał właśnie 1 grzech ciężki , nie zdążył wyspowiadać się - za to idzie ZARAZ PROSTO i NA ZAWSZE DO PIEKŁA .

Proszę, może powiedzcie, że to jakiś dziwny żart ?
Bo czytając to można zwątpić , czy cokolwiek ma sens na tym i na innym świecie. :( :( :( :(


N lut 20, 2005 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
[...] przypomina mi trwający przez kilka lat - na przełomie czterdziestych i pięćdziesiątych lat naszego stulecia - konflikt ze Stolicą Apostolską grupy teologów amerykańskich z Bostonu, której przewodził ksiądz Leonard Feeney. Teologowie ci oprotestowali naukę Piusa XII, że również niekatolicy mogą być zbawieni. Papież wyjaśniał, że przecież Pan Bóg ma moc również niewidzialnie włączyć do Kościoła tych, których chce zbawić. Otóż owi teologowie stanowczo twierdzili, że prawda, iż poza Kościołem nie ma zbawienia, oznacza po prostu, że żaden niekatolik nie będzie zbawiony.

Szczególnie nieugięty w tym sporze był Leonard Feeney. Jakkolwiek był on teologiem katolickim, w tej sprawie autorytet papieża się dla niego nie liczył. Nie miało dla niego znaczenia to, że już ponad półtora tysiąca lat wcześniej święty Augustyn powtarzał, że Pan Bóg ma swoich wrogów również wśród tych, którzy uchodzą za Jego przyjaciół, ale i ma swoich przyjaciół wśród tych, których ludzie uważają za Jego wrogów. Nie było dla niego argumentem to, że podobnie jak Pius XII nauczali już przedtem papieże Klemens XI (1713) i Pius IX (1864). On wiedział swoje: że żaden niekatolik nie będzie zbawiony.

Kiedy Stolica Apostolska, 8 sierpnia 1949, wydała oficjalny dokument, stwierdzający, że rygorystyczna interpretacja prawdy, że poza Kościołem nie ma zbawienia, jest niezgodna z wiarą katolicką, ksiądz Feeney ani myślał skorygować swoje stanowisko, przekonany, że w rozpoznaniu, co jest wiarą katolicką, myli się nie on, ale Stolica Apostolska. Sprawa skończyła się ekskomunikowaniem, w roku 1953, nieszczęsnego teologa, który broniąc tezy, że tylko katolik może być zbawiony, wolał sam znaleźć się poza Kościołem katolickim, niż dopuścić, że może nie mieć racji.

http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/ja ... ara/21.php

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N lut 20, 2005 11:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
puello :)

Myślę sobie, że jako ludzie możemy określać granice kiedy to kwalifikujemy się do nieba, czyśćca czy piekła. Są to granice bardzo umowne i w gruncie rzeczy niewiele znaczące. Tak naprawdę żaden człowiek tu na ziemi nie wie jak to będzie. Wie to tylko Pan Bóg.
W takich chwilach pomocna jest Biblia, która mówi :

Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas. Lecz drugi, karcąc go, rzekł: Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił. I dodał: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa. Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju. Łk 23, 39-43

To chyba największy dowód na miłosierdzie Boga. Człowiek, który wisi na krzyżu obok Jezusa też miał na swoim koncie grzechy. Jednak w ostatniej chwili zaczął za nie żałować, zwrócił swe serce ku Bogu. Dzięki temu zostały mu one odpuszczone. Nikt z nas nie wie co dzieje się w sercu umierającego grzesznika. A miłosierdzie Boga nie ma granic :)

Pozdrawiam :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N lut 20, 2005 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Rozalko - nie o to mi chodzi - pisałam o tym, co głosi Agniulka, że liczy się stan w chwili śmierci a nie "człokształt" i że o wieczności ma decydować tylko taki moment.... Że NA ZAWSZE ( 1 fakt ! )
Jeżeli możesz, to proszę to mi wyjaśnij bo okropnie mnie zniechęciło.


N lut 20, 2005 12:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL