Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 18:24
Posty: 6
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
Ja po obejrzeniu(już kilka miesięcy temu) "Egzorcyzmy Emily Rose" budziłam się przez kilka nocy o równej 3 ale jakoś specjalnie się wtedy nie bałam.Mówi się,że szatan przychodzi o 3 godzinie bo jest to odwrotność zmartwychwstania Jezusa(godz.15).Jednak gdy budziłam się właśnie o tej 3 nie miałam wrażenia,że to "on" mnie budzi tylko,że to raczej psychika(wszyscy moi znajomi po oglądnięciu "Egzorcyzmów E.R." budzili się w tę noc o 3)więc sądzę,że to takie nastawienie psychiki.Najbardziej co przeraża mnie w opętanym człowieku to ten głos(gdy szatan przez niego przemawia) i ta nadludzka siła :shock: Ale to co mnie najbardziej zastanawia to to jak on wygląda...


Cz gru 23, 2010 15:28
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
DagaR9 napisał(a):
Ja po obejrzeniu(już kilka miesięcy temu) "Egzorcyzmy Emily Rose" budziłam się przez kilka nocy o równej 3 ale jakoś specjalnie się wtedy nie bałam.Mówi się,że szatan przychodzi o 3 godzinie bo jest to odwrotność zmartwychwstania Jezusa(godz.15).Jednak gdy budziłam się właśnie o tej 3 nie miałam wrażenia,że to "on" mnie budzi tylko,że to raczej psychika(wszyscy moi znajomi po oglądnięciu "Egzorcyzmów E.R." budzili się w tę noc o 3)więc sądzę,że to takie nastawienie psychiki.Najbardziej co przeraża mnie w opętanym człowieku to ten głos(gdy szatan przez niego przemawia) i ta nadludzka siła :shock: Ale to co mnie najbardziej zastanawia to to jak on wygląda...


DagaR9,
czy to przypadkiem nie Ty jesteś tą dziewczyną, którą spotkałem? :)
Pamiętasz, co Ci poradziłem po dłuższej rozmowie z Tobą?

Powiedziałem Ci, że nie widzę w tym co opowiadasz znamion opętania.
Raczej widzę uwikłanie we własny strach wynikły z obejrzanego filmu.

I poradziłem, byś odpuściła generalnie ten temat, bo on nie jest dla Ciebie.
Byś przestała się bać, bo to, co stało się Emily, nie jest Twoim udziałem.
I byś to wszystko zostawiła, aby nie wpaść rzeczywiście w coś niedobrego.
Byś uśmiechnęła się do życia, do ludzi. Byś do nich wróciła w codziennych zajęciach zabawach, bo tęsknią za Tobą i czekają na Ciebie, jaką byłaś dawniej.

DagaR9,
w szczególności nie rozpamiętuj i nie skupiaj się na szczegółach dotyczących Szatana.
Myśl podąża za uwagą. Za myślą idzie działanie.
Bacz na czym skupiasz swą uwagę, aby Cię to nie wciągnęło. Bądź sobą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci pogodnych świąt pełnych niewinności Bożego Syna. :)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz gru 23, 2010 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 18:24
Posty: 6
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
Mały Kwiatku :-) Na pewno się nigdy nie spotkaliśmy.Jestem nowa na tym forum.Ale wiesz co?Masz całkowitą rację-to tylko strach po obejrzeniu filmu,tym bardziej,że jakby nie było wierzę w szatana.Dziękuję Ci za życzenia świąteczne i również życzę Tobie i wszystkim na tym forum Wesołych i Pogodnych Świąt :-)


Cz gru 23, 2010 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
DagaR9 napisał(a):
Ja po obejrzeniu(już kilka miesięcy temu) "Egzorcyzmy Emily Rose" budziłam się przez kilka nocy o równej 3 ale jakoś specjalnie się wtedy nie bałam.Mówi się,że szatan przychodzi o 3 godzinie bo jest to odwrotność zmartwychwstania Jezusa(godz.15).


Haha, mojej koleżance autentycznie telewizor sam się włączył w środku nocy po obejrzeniu filmu "Ring". Myślicie że ta straszna japońska wiedźma z poczochranymi włosami ją opętała ?


Pn gru 27, 2010 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 18:24
Posty: 6
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
Przeczytaj najpierw dokładnie cały post a później ewentualnie możesz pisać.Nie chodziło mi o to,że mnie opętał tylko właśnie o to,że to psychika się tak nastawia,że po obejrzeniu tego typu filmu budzimy się o 3.A jak coś Ci nie pasuje to nie wchodź na to forum! :evil:


Pn gru 27, 2010 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 1:21
Posty: 108
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
Smiejcie sie smiejcie. Obejrzec film i sie naladowac to jedno. Spotykac ich prawie co noc to co innego. Nieboje sie odczowam tylko przerarzajaca energie. Gdy naprawde jest zle i nie daje sobie rady to wzywam Michala Archaniola, slowami Michale Archaniele co mieszkasz w mym ciele widzisz co sie dzieje. Dotad zawsze pomaga. Wiele zlych duchow sie pokazuje ale inne zanic niechca pokazac swego oblcza. Jedne sa tylko przerazajace, inne normalne, zle ale normalne. Jednego zas mimo wielu prob niemoge rozgrysc. Jest bardzo silny, niedaje sie podejsc. Nie moge go zobaczyc. Zamieszkuje stare grobowce gdzie o dziwo widzialem groby patriarchow kosciola. Nie jestem tam milym gosciem ani dla zmarlych ani dla niego. Wszyscy jakos mnie nie lubia, ale co robic trzeba probowac. Niechce nikogo sadzic tylko poznac, zeby wiedziec kto jest kim.


Pn gru 27, 2010 22:52
Zobacz profil
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
~meny, opisujesz okropne rzeczy. I wcale nie śmieszne. Proszę, odpowiedz tak na poważnie, co opisałeś w swoim poście:
a). to był żart ( tak się nie powinno żartować)
b).streściłeś komiks albo grę komputerową
c).fantazjujesz przed zaśnięciem i opowiedziałeś nam treść tych fantazji
d).opowiedziałeś prawdę

Wyjaśnij, proszę, jeśli potrafisz, skąd Ci się biorą te wyobrażenia.


Pn gru 27, 2010 23:22
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
~Szymon24, to, co opisujesz jest zastanawiające i niepokojące.Takie odczucia oczywiście się zdarzają, ale nie są standardem.
Możliwe, że rację ma ten duchowny, z którym rozmawiałeś- że trochę przedawkowałeś tę lekturę PŚ.
Nie lekceważyłabym też tego epizodu z wywoływaniem duchów, bo:
-szatana nie interesuje, czy to były żarty, on przyjmuje zaproszenia złożone nawet w żartach, a potem nie chce się dać wyprosić
-gdybyś był np. żelazkiem, to wyciągasz wtyczkę z gniazdka i do żadnej energii już nie jesteś podłączony.Z szatanem jest inaczej,tylko Bóg ma nad nim całkowitą władzę.

Na początek polecałabym Ci porządną spowiedż i wyuczenie się na pamięć egzorcyzmu" Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce.." .Niezwykle skuteczny nie tylko przeciw złym duchom, ale i przeciw złym ludziom.
Daj znać, co u Ciebie.


Pn gru 27, 2010 23:58

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
meny napisał(a):
Smiejcie sie smiejcie. Obejrzec film i sie naladowac to jedno. Spotykac ich prawie co noc to co innego. Nieboje sie odczowam tylko przerarzajaca energie. Gdy naprawde jest zle i nie daje sobie rady to wzywam Michala Archaniola, slowami Michale Archaniele co mieszkasz w mym ciele widzisz co sie dzieje. Dotad zawsze pomaga. Wiele zlych duchow sie pokazuje ale inne zanic niechca pokazac swego oblcza. Jedne sa tylko przerazajace, inne normalne, zle ale normalne. Jednego zas mimo wielu prob niemoge rozgrysc. Jest bardzo silny, niedaje sie podejsc. Nie moge go zobaczyc. Zamieszkuje stare grobowce gdzie o dziwo widzialem groby patriarchow kosciola. Nie jestem tam milym gosciem ani dla zmarlych ani dla niego. Wszyscy jakos mnie nie lubia, ale co robic trzeba probowac. Niechce nikogo sadzic tylko poznac, zeby wiedziec kto jest kim.

Cytuj:
~meny, opisujesz okropne rzeczy. I wcale nie śmieszne. Proszę, odpowiedz tak na poważnie, co opisałeś w swoim poście:
a). to był żart ( tak się nie powinno żartować)
b).streściłeś komiks albo grę komputerową
c).fantazjujesz przed zaśnięciem i opowiedziałeś nam treść tych fantazji
d).opowiedziałeś prawdę

e) Kolega meny nie jest chrześcijaninem i opisuje nam swoje doświadczenia z... hm, swojego punktu widzenia. Takie przypadki też spotykałam.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Wt gru 28, 2010 10:22
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
Opętanie kompletnie nie zależy od rodzaju wyznawanej religii.

Chociaż można domniemywać, że ateistów dotyka raczej rzadko, a chrześcijan najczęściej.
Jest to domniemanie, nie mam żadnych badań na ten temat.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Wt gru 28, 2010 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
Oczywiście, nie zależy. Ale człowiek opętany w zależności od wyznawanej religii może różnie opisywać to co się z nim dzieje. Np. jogin będzie przekonany że to co się z nim dzieje jest dobre, bo może lewitować.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Wt gru 28, 2010 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 26, 2010 18:03
Posty: 177
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
maly_kwiatek: skoro nie ma (łatwodostępnych, wiarygodnych) badań, to czy wniosek, że opętanie KOMPLETNIE nie zależy od rodzaju religii, ma jakikolwiek sens? I czy stwierdzenie, że ateistów dotyka rzadko, nie przeczy powyższemu (niezależnie od możliwych interpretacji)?

Silva: jeśli ten jogin będzie przekonany, że to dobre, jeśli skutki będą pozytywne i jeśli nie łamie to żadnego tabu uznawanego przez tego jogina, to czy to nadal opętanie? Może symbioza?

_________________
A rychło nastanie niepozorne wydarzenie. I jedni będą płakać, a inni się radować. Bs-c 21:39


Wt gru 28, 2010 22:25
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
grzmot,
napisałem, co wynikało z moich osobistych doświadczeń, rozmów z ludźmi, lektury.
Ateiści bardzo często śmieją się, że ich złe duchy kompletnie nie dotykają.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Wt gru 28, 2010 22:31
Zobacz profil
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
grzmot napisał(a):
Silva: jeśli ten jogin będzie przekonany, że to dobre, jeśli skutki będą pozytywne i jeśli nie łamie to żadnego tabu uznawanego przez tego jogina, to czy to nadal opętanie? Może symbioza?


Zgadzam się z tym spostrzeżeniem, to jest symbioza.W przypadku wyznawców niezliczonych kultów wschodnich zdaje się istnieć harmonia pomiędzy bóstwami, czy bytami duchowymi, a tymi, którzy je czczą .
Rzecz się komplikuje przy próbach pogodzenia chrześcijaństwa z tzw. duchowością Wschodu.
Np. gdy katolik użyje technik wschodnich osadzonych w konkretnej duchowości traktując je jako techniki relaksacyjne lub terapeutyczne. Symbioza może się nie pojawić, należy się z tym liczyć.


Wt gru 28, 2010 23:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Opętanie - czy zły duch może dręczyć przez sen?
Mi się śniło swojego czasu że wszystkie zęby mi wylatują. To dopiero był koszmar. Budziłem się zlany zimnym potem sprawdzając czy to aby nie jest prawda. Ale przeszło. Teraz nic mi się nie śni hehe. Mógłbym mówić że to demon mnie dręczył ale po co sobie problemy stwarzać. Sen mara, Bóg wiara.


Wt gru 28, 2010 23:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL