Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 12:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłości? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
labcio napisał(a):
witam
Zastanawia mnie , bo wszedzie piętnuje sie przez KK masturbacje, bo to nie normalne itd.
Skoro tak, to czy jesli sie uprawia sex z kobieta bez obustronnej miłosci , za obupolną zgodą, czy jest to mniejszym grzechem i lepiej tak robić?? :)

Co gorsze?


Matko Kochana, przecież masturbacja nie jest grzechem.


N cze 24, 2012 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
[quote="Louise"
Matko Kochana, przecież masturbacja nie jest grzechem.[/quote]

Jest.
Poczytaj sobie w KKK 2351 i 2352

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


N cze 24, 2012 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Masturbacja nie powinna być grzechem. Dotyczy także kapłanów :)

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N cze 24, 2012 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Strasznie irytuje mnie jak ludzie twierdzą, że masturbacja jest grzechem. A dlaczego tak myślą? Bo wciska im to Kościół. Wszyscy którzy uważacie, że masturbacja jest grzechem, podajcie proszę jakiś konkretny, dobry, prawdziwy na to dowód.
Jak matka zobaczy, że dziecko się dotyka, to robi z tego wielką awanturę. Przecież to jest chore. Dziecko powinno mieć w tym pełną swobodę, bo przecież w ten sposób właśnie poznaje swoje ciało. Poza tym ono na samym początku nawet nie postrzega masturbacji jako zachowanie erotyczne, owszem, zauważa, że sprawia mu przyjemność dotykanie penisa, czy pochwy, ale nie wiąże z tym jakichś szczególnych zachowań. Dlaczego w społeczeństwie masturbacja jest tak negowana? Gdyby nie te wszystkie zakazy, mniej było by w przyszłości gwałtów, pedofilów i tego typu 'rzeczy', bo ludzie w dorosłym życiu nie mieli by problemów ze swoją seksualnością.
Ludzie, zrozumcie wreszcie, że wszelkie zasady w religii wymyślił Kościół oraz sami ludzie, nie Bóg. Jedyne zasady, które daje nam Bóg to 10 przykazań, których faktycznie powinniśmy się trzymać. Czy jest w nich jakakolwiek mowa o masturbacji? Powinniśmy żyć tak, by nie łamać przykazań danych nam od Boga, nie krzywdzić innych, i żyć zgodnie z Jego naukami, czyli innymi słowy - żyć zgodnie z Miłością. Powinniśmy siebie i innych miłować, nie ranić innych, działać tak, by nie sprawiać innym bólu, przykrości, no i powinniśmy kochać. To jest najważniejsze.
Boga nie obchodzi czy się masturbujemy, czy nie. Podczas masturbacji poznajemy własne ciało, a także czujemy się szczęśliwi, rozładowujemy napięcie, a to przecież nie jest złe. Bóg tego nie potępia.


N cze 24, 2012 14:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Cytuj:
Jest.
Poczytaj sobie w KKK 2351 i 2352


KKK -Katechizm Kościoła Katolickiego. Tak jak mówiłam - masturbacji zakazuje Kościół, nie Bóg. Przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź.


N cze 24, 2012 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
KK jest bardziej pruderyjny od Boga.Najlepiej byłoby,jakby ludziska rozmnażali sie przez pączkowanie :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N cze 24, 2012 14:41
Zobacz profil
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Louise napisał(a):
Wszyscy którzy uważacie, że masturbacja jest grzechem, podajcie proszę jakiś konkretny, dobry, prawdziwy na to dowód.
A podasz dowód na to, że masturbacja nie jest zła?
Louise napisał(a):
Jedyne zasady, które daje nam Bóg to 10 przykazań, których faktycznie powinniśmy się trzymać. Czy jest w nich jakakolwiek mowa o masturbacji?
A czy jest tam napisane, że nie należy nikogo bić? Nie jest. A gdybym uderzył Cię w twarz, to byłoby to dobre, czy nie?


N cze 24, 2012 16:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
MIXer napisał(a):
Louise napisał(a):
Wszyscy którzy uważacie, że masturbacja jest grzechem, podajcie proszę jakiś konkretny, dobry, prawdziwy na to dowód.
A podasz dowód na to, że masturbacja nie jest zła?
Louise napisał(a):
Jedyne zasady, które daje nam Bóg to 10 przykazań, których faktycznie powinniśmy się trzymać. Czy jest w nich jakakolwiek mowa o masturbacji?
A czy jest tam napisane, że nie należy nikogo bić? Nie jest. A gdybym uderzył Cię w twarz, to byłoby to dobre, czy nie?


Człowieku, przeczytaj uważnie mój wpis, a potem dopiero się wypowiadaj. Napisałam "Powinniśmy siebie i innych miłować, nie ranić innych, działać tak, by nie sprawiać innym bólu, przykrości, no i powinniśmy kochać. To jest najważniejsze". Czy uważasz, że bicie kogoś po twarzy nie jest sprawianiem komuś krzywdy?

A i owszem, podam powód na to, że masturbacja zła nie jest. Dzięki temu, poznajemy własne ciało, i jeśli nie hamujemy swoich popędów w tym, to w późniejszym życiu są mniejsze szanse, że będziemy mieli w życiu seksualnym, bądź nawet w życiu małżeńskim, czy towarzyskim problemy. Ponadto, dlaczego Bóg miałby zakazywać czegoś, co nie sprawia nikomu żadnego bólu?


N cze 24, 2012 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Louise napisał(a):

Dzięki temu, poznajemy własne ciało, i jeśli nie hamujemy swoich popędów w tym, to w późniejszym życiu są mniejsze szanse, że będziemy mieli w życiu seksualnym, bądź nawet w życiu małżeńskim, czy towarzyskim problemy. Ponadto, dlaczego Bóg miałby zakazywać czegoś, co nie sprawia nikomu żadnego bólu?


A nawet jak się ktoś masturbuje to myślisz, że takich problemów mieć nie może?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pn cze 25, 2012 7:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 05, 2006 0:21
Posty: 228
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Louise co ty w ogole wypisujesz.
Nie wiem jak jest w przypadku kobiet bo mnie to nie interesowało, ale w przypadku mężczyzn częsta masturbacja prowadzi właśnie do zaburzeń. Facet ma później poważne problemy z długością stosunku, właśnie przez masturbacje . Więc jest dokładnie na odwrót niż ty piszesz.

_________________
Obrazek

Zły? Być może.. dobry? A czemu... nie tak wiele znów pychy we mnie...
Dajcie zyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemniej.


Pn cze 25, 2012 8:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Cytuj:
A nawet jak się ktoś masturbuje to myślisz, że takich problemów mieć nie może?


Nie powiedziałam, że nie może, ale są na to mniejsze szanse.

labcio napisał(a):
Louise co ty w ogole wypisujesz.
Nie wiem jak jest w przypadku kobiet bo mnie to nie interesowało, ale w przypadku mężczyzn częsta masturbacja prowadzi właśnie do zaburzeń. Facet ma później poważne problemy z długością stosunku, właśnie przez masturbacje . Więc jest dokładnie na odwrót niż ty piszesz.


Także może być to przyczyna, masz rację, a ja zaprzeczać nie mam zamiaru. Ale masturbacja nie jest jednak jedynym czynnikiem, przez które mężczyzna może mieć problem z długością stosunku. To po pierwsze. Poza tym mnie zupełnie nie o to chodziło. Jeśli w młodym wieku dziecku zabrania się masturbacji, to później skutkuje to problemami w życiu dorosłym. I uwierz mi, że sobie tego nie wymyślam. Ponadto, gdy w młodym wieku nie mamy zakazów pod tym względem, i mamy pełną swobodę, to w późniejszym życiu wcale masturbacji aż tak nie potrzebujemy.
Warto poczytać trochę na ten temat w psychologii także ;).
Pozdrawiam.


Pn cze 25, 2012 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Co powiesz na to http://adonai.pl/czystosc/?id=112 ?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pn cze 25, 2012 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
labcio napisał(a):
Louise co ty w ogole wypisujesz.
Nie wiem jak jest w przypadku kobiet bo mnie to nie interesowało, ale w przypadku mężczyzn częsta masturbacja prowadzi właśnie do zaburzeń. Facet ma później poważne problemy z długością stosunku, właśnie przez masturbacje . Więc jest dokładnie na odwrót niż ty piszesz.


na tym i na innych forach katolickich można przeczytać
o rozterkach osób, którym seksuolodzy w ramach terapii
zalecali

_ masturbację,
_ masturbację razem z partnerem
(każdy pobudza sam siebie)
- wzajemną masturbację partnerów
(parnerzy pobudzają się wzajemnie aż do orgazmu)

takie zalecenia seksuologów
są dość częste

więc chyba z tą szkodliwością masturbacji
to nie do końca tak, skoro może być sposobem
leczenia

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pn cze 25, 2012 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 05, 2006 0:21
Posty: 228
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Wycięcie jednej nerki też jest sposobem leczenie gdy rak ją zaatakował.

_________________
Obrazek

Zły? Być może.. dobry? A czemu... nie tak wiele znów pychy we mnie...
Dajcie zyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemniej.


Pn cze 25, 2012 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Co jest gorszym grzechem, masturbacja czy sex bez miłośc
Cytuj:
Wycięcie jednej nerki też jest sposobem leczenie gdy rak ją zaatakował.


Ten Twój przykład jest zupełnie bez sensu. Człowiek może całkiem normalnie funkcjonować z jedną nerką.

Iwona19 napisał(a):


A co mam na to powiedzieć? Nie potrafisz podać żadnych kontrargumentów, tylko wklejasz link do jakieś strony. Owszem, przeczytałam to co tam jest napisane, i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w większości są to wierutne bzdury ;).

Pozdrawiam.


Pn cze 25, 2012 19:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL