Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 straszenie piekłem czy to jeszcze działa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 01, 2012 14:15
Posty: 8
Post straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
czy straszenie piekłem jest skuteczne w tych czasach?


N mar 04, 2012 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
Szatan chce przekonać ludzi że go nie ma.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 04, 2012 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
Czasami przegladam fora dotyczące okultyzmu, ezoteryzmu, magii itp...i od czasu do czasu pojawia sie tam jakiś reprezentant Jedynej Słusznej religii. Zaczyna wtedy straszyc uzytkowników forum piekłem, potepieniem, Szatanem - wywołując wśród zgromadzonych wesołość. Ci nawracający najczęsciej sprawiaja wrazenie, ze sami z diabłem utrzymuja konszachty.


N mar 04, 2012 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
Albo z drugiej strony buduje swój obraz jako przejaw mody, współczesnej sztuki. Spłyca do poziomu obrazka, który nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
Czyli nawet pozwala ludziom wierzyć w siebie w wersji light, która nie przekłada się na życie.
Jest obecnie raczej sposobem na szpan, medialne promowanie swoich frustracji.
W tej kwestii polecam świetną książkę: CS Lewis -"Listy starego diabła do młodego".
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


N mar 04, 2012 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
piona napisał(a):
polecam świetną książkę: CS Lewis -"Listy starego diabła do młodego".".

C.S Lewis?
To ten od gadających Lwów, Bobrów, olbrzymów zamienionych w kamień, skrzatów i czarownic?
Do tego jeszcze Diabła dodał i bajki o potępieniu.
No, no miał wyobraźnie chłopina.


N mar 04, 2012 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
khuit napisał(a):
Czasami przegladam fora dotyczące okultyzmu, ezoteryzmu, magii itp...i od czasu do czasu pojawia sie tam jakiś reprezentant Jedynej Słusznej religii. Zaczyna wtedy straszyc uzytkowników forum piekłem, potepieniem, Szatanem - wywołując wśród zgromadzonych wesołość. Ci nawracający najczęsciej sprawiaja wrazenie, ze sami z diabłem utrzymuja konszachty.


Może to wina tych, którzy przyjmują okultyzm, ezoterykę jako dobro dla życia?
Nałogowi alkoholicy też nie zdają sobie sprawy ze swej choroby (właściwie to jej zaprzeczają). Trzeba sposobu żeby dotrzeć do nich.
Okultyzm, ezoteryka i tego typu bzdury to zło, które wyniszcza powoli ale bardzo dokładnie, więc rozumiem reakcję śmiechu ludzi z forum. Nie są w stanie usłyszeć jakichkolwiek innych argumentów bo z automatu to są "bzdury reprezentanta Jedynej Słusznej religii" jak to określiłeś.
Zły zdołał ich życie podporządkować niemalże w 100% jego dziełom. Stłumił sumienie, nadbudował pychę i pogardę dla innych ludzi.
Czym się karmisz na codzień tym się stajesz....taka stara prawda.
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


N mar 04, 2012 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
piona napisał(a):
Zły zdołał ich życie podporządkować niemalże w 100% jego dziełom. Stłumił sumienie, nadbudował pychę i pogardę dla innych ludzi.

O wypisz wymaluj to jak katolicy z nad Wisły :D


N mar 04, 2012 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
khuit napisał(a):
piona napisał(a):
polecam świetną książkę: CS Lewis -"Listy starego diabła do młodego".".

C.S Lewis?
To ten od gadających Lwów, Bobrów, olbrzymów zamienionych w kamień, skrzatów i czarownic?
Do tego jeszcze Diabła dodał i bajki o potępieniu.
No, no miał wyobraźnie chłopina.


Nie czytałeś i już wiesz, że do kosza...? :brawo:
Pogarda włącza Ci się z automatu? A stać by Cię było spróbować przeczytać te kilkadziesiąt stron?
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


N mar 04, 2012 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
khuit napisał(a):
piona napisał(a):
Zły zdołał ich życie podporządkować niemalże w 100% jego dziełom. Stłumił sumienie, nadbudował pychę i pogardę dla innych ludzi.

O wypisz wymaluj to jak katolicy z nad Wisły :D


A czego szukasz na forum WIARA.PL ??? Potwierdzenia, że zło jest dobrem i każde działanie człowieka jest dozwolone?
W życiu istnieje dobro i zło, niezależnie od Twoich zaprzeczeń. I dobro i zło niesie za sobą konsekwencje czynów.Przede wszystkim po śmierci człowieka.
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


N mar 04, 2012 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
Zamiast tracić czas na bajki dla dzieci i czytać o diabłach, potepieniu czy gadających bobrach, i innych przejawach bujnej wyobraxni bajkopisarza, lepiej siegnąc po cos wartosciowego.
Tao Teh King choćby.


piona napisał(a):
W życiu istnieje dobro i zło, niezależnie od Twoich zaprzeczeń. I dobro i zło niesie za sobą konsekwencje czynów.Przede wszystkim po śmierci człowieka.
piona

Cos tu czuję straszenie piekłem.
Co prawda za zycia to jeszcze nie ale po śmierci to popamiętasz!
Bo owe dobro to tylko MY głosimy, wyznawcy Jedynej Słusznej, poza którą nie ma zbawienia. :D


N mar 04, 2012 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
Dlaczego ktoś miałby piekłem straszyć? Wystarczy wiedza o tym,że piekło istnieje.


N mar 04, 2012 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
viewtopic.php?f=36&t=27757 - Straszenie piekłem a kryzys praktyki

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N mar 04, 2012 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
Jak wsadzasz rękę w ogień, to się poparzysz. Straszenie przed gotowaniem herbaty.
Jak wskakujesz pod nadjeżdżający samochód to możesz zginąć. Straszenie przed motoryzacją.
Itd. Każdy patrzy ze swojej perspektywy. Skoro dla ludzi wierzących, piekło jest rzeczywistością i to najgorszą z możliwych, to oczywistym jest że przestrzegają. Równie dobrze można się dziwić matce, która za wszelką cenę chciałaby uchronić swoje dziecko przez jakimś złem. Inni nie muszą jej popierać, mogą uważać że przesadza, rozdmuchuje problem, ale czy trudno jest pojąć jej intencje? Dziwne tylko że niewierzący, krytykują nas za to że zgodnie ze swoją wiarą chcemy innych uchronić.

My wierzący jesteśmy ciągle w centrum zainteresowania. A to jesteśmy zbyt wierzący, a to za mało. Naprawdę, proponuję wszystkim krytykantom skrzyknąć się na wspólne spotkanie i podzielić opiniami. Ilu będzie ludzi tyle opinii, a każda sprzeczna z każdą. I to jest najciekawsze.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 05, 2012 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
no i jeszcze to że zdecydowanie w interesie szatana jest to żeby ludzie w niego nie wierzyli. Im mniej wierzą tym bardziej się do niego zbliżają. Szatan jest samym kłamstwem i chce wykorzystać ludzi jak marionetki. Dla niego liczy się tylko cel- dorwać ofiarę. A najłatwiej dorwać takiego który w niego nie wierzy więc się nim z założenia nie przejmuje. I tyle. Ja tam nikogo nie starszę piekłem. Sama wolę go sobie nie wyobrażać. Bo wiem że ludzie którzy mieli wizję piekła byli bliscy ... śmierci ze strachu. A to przestaje być smieszne....

_________________
Ania


Cz mar 08, 2012 19:58
Zobacz profil
Post Re: straszenie piekłem czy to jeszcze działa?
Wiara nie ma na celu straszenia pieklem jesli sie tak dzieje to mija sie z celem albo moze wrecz przeciwnie nastapilo przegrupowanie wartosci. Piekla nie nalezy sie obawiac ze sie nie walczy walka dobra ze zlem to wymysl. To stereotypy ktore nalezy odeslac do lamusa. Skoro boisz sie piekla to nie wiesz na czym polega prawdziwa sila. Strach przed pieklem to manipulacja slabych i oblakanych ktorzy sie sa w stanie zapanowac nad umyslem. Oczywiscie to nie czysta gra kosciola ale tez wykorzystanie slabosci "przeciwnika".


Pt mar 23, 2012 21:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL