Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 17, 2024 8:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak naśladować Boga? Kto odpowie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 16:16
Posty: 4
Post Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Witam

Chciałabym się spytać, jak się naśladuje Jezusa....
Chodzi mi nie o takie naśladowanie - że muszę pomyśleć co by Jezus zrobił na moim miejscu - bo to wszystko może być nie przyjęte przez ludzi. Oczywiście, ludzie mogą się mylić powiecie....
Ale chciałabym wiedzieć w jaki sposób mam żyć, aby z całą pewnością wiedzieć, że takie postępowanie jest naśladowaniem Jezusa. Nie chodzi mi o wymyślanie sobie stylu życia, tylko o konkrety.
Może są jakieś publikacje na ten temat.
Jak ostatnio kupiłam jedną książkę z tytułem "naśladowanie Jezusa" to okazało się, że Jezuita, który pisał tę książkę przedstawiał w niej to w czym sam Jezusa naśladował i co rozważył. A mi chodzi o to jak być tą osobą co sama rozważa i naśladuje. Jakiś poradnik.


Pt kwi 06, 2012 11:37
Zobacz profil
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Biblia?


Pt kwi 06, 2012 11:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Nie będzie ci nigdy dana całkowita pewność. Musisz to zrozumieć i się z tym pogodzić. Ciągłe chodzenie do spowiedzi albo zamartwianie się, jak "naśladować Jezusa" podczas mycia zębów czy czegoś podobnego, do niczego nie prowadzi. Musisz po prostu zaufać Bożemu Miłosierdziu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt kwi 06, 2012 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Najlepszą publikacją jest Biblia. W Nowym Testamencie jest napisane wszystko. Oczywiście nie chodzi o to aby czytać Biblię zupełnie samodzielnie. Ale to dobry start. Fajną opcją są też różnego rodzaju grupy, wspólnoty, ruchy, również dla młodych ludzi. Warto abyś zobaczyła czy w Twojej okolicy takich nie ma. Tam znajdziesz i fajnych znajomych i ludzi, którzy poprowadzą Cię, bo tym faktycznie trzeba żyć, a nie jedynie czytać o tym. Będzie to też okazja aby działać. Na czym polega wiara w Jezusa? Na słuchaniu Go i naśladowaniu. Każda okazja aby innym opowiadać o tej wierze, o tym że Jezus dziś jest zupełnie żywy, a Jego nauka aktualna to jedna z najważniejszych rzeczy. Czynić dobro i być w porządku wobec innych ludzi. Zastanów się jakie masz wady i zacznij je eliminować. Zastanów się kto Ciebie nie lubi, albo kogo Ty nie lubisz i zmień podejście. Zastanów się jak lepiej możesz pożytkować swój czas. Do zrobienia jest wiele, nie musi być to żaden heroizm, chodzi o to aby żyć lepiej i aby żyć dla innych.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 06, 2012 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
polecam ksiazke "o nasladowaniu Chrystusa" Tomasza Kempisa

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Pt kwi 06, 2012 12:25
Zobacz profil
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Czytając Biblię warto mieć po ręką jakieś opracowanie. Wiele słów użytych w Piśmie ma kompletnie inne znaczenie niż obecnie. Do tego dochodzą przypowieści - każda ma wiele warstw i pod wieloma kątami je można interpretować. Zazwyczaj to co na pierwszy rzut oka widać to zaledwie wierzchołek.


Pt kwi 06, 2012 12:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 10:08
Posty: 147
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Naśladować = chodzić po śladach :) Żeby po nich chodzić, trzeba je wyraźnie widzieć, a więc poznawać Jezusa i Jego naukę, wiedzieć czego oczekiwał od swoich naśladowców i co obecnie dla nich robi. Dobrze mówisz, Gabrielko - zastanawiać, się, co by Jezus zrobił na moim miejscu. Czy potrzebne są do tego książki? Czy może tak jak podpowiada Margaret_ka - Biblia?

_________________
Oto bowiem, co rzekł Wysoki i Wzniosły, który mieszka na zawsze i którego imię jest święte: „Mieszkam na wysokości i na miejscu świętym, a także ze zdruzgotanym i uniżonym w duchu, by ożywić ducha maluczkich i ożywić serce zdruzgotanych. (Iz 57:15)


So kwi 07, 2012 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2012 13:39
Posty: 10
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Mnie się nasuwa jedynie przestrzeganie 10 przykazań :D

_________________
Najlepsze kredyty Warszawa http://dobrekredyty.com.pl


Cz maja 31, 2012 11:56
Zobacz profil
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Dać się zabić na krzyżu.


Cz maja 31, 2012 13:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
czynić to wszystko o czym Jezus uczył np. miłować innych

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Cz maja 31, 2012 13:36
Zobacz profil
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Gabrielka napisał(a):
Chciałabym się spytać, jak się naśladuje Jezusa........A mi chodzi o to jak być tą osobą co sama rozważa i naśladuje. Jakiś poradnik.

Własnie chodzi o to abyś ty sama. Masz własny mózg, masz wiarę i masz przykazanie Jezusa:
"Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie." (Jan13.34-35)
Ciężki to kawał chleba, bo Jezus oddał za nas życie i poprzeczka to wysoka, trudno to naśladować. Ale idea jest prosta: kochaj ludzi, bo ja ich kocham.

Rozważnie kieruj się miłością, mądrą miłością. To chyba najlepszy sposób na naśladowanie Jezusa i wcale nie taki łatwy. Całe życie można do tego dążyć i ciągle błądzić. ale mimo wszystko warto ciągle próbować!


Cz maja 31, 2012 13:58

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 20:38
Posty: 124
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
"Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je" Łk 8,21

_________________
Zatem się nie ukryje, kto mówi niegodziwie,
i nie ominie go karząca sprawiedliwość
- Mdr 1,8


Cz maja 31, 2012 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:02
Posty: 205
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Chcialabys np. zabierac nowo narodzone niemowlaki lub zatrzesc ziemia tak aby troche ludzi zginelo?


Cz maja 31, 2012 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
RED napisał(a):
Chcialabys np. zabierac nowo narodzone niemowlaki lub zatrzesc ziemia tak aby troche ludzi zginelo?


RED, o co ci chodzi?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Cz maja 31, 2012 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:02
Posty: 205
Post Re: Jak naśladować Boga? Kto odpowie?
Iwona19 napisał(a):
RED napisał(a):
Chcialabys np. zabierac nowo narodzone niemowlaki lub zatrzesc ziemia tak aby troche ludzi zginelo?


RED, o co ci chodzi?


Chodzi mi o zgony noworodkow i np. kataklizmy.


Pt cze 01, 2012 8:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL