Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Te słowa były skierowane do osób, które otrzymały Ducha Św. Nie każdy słuchający Chrystusa się nawrócił, więc nie każdy tego Ducha otrzymał.
A na jakiej podstawie chcesz oceniać, kto otrzymał, a kto nie otrzymał? Twoim zdaniem aby otrzymać odpuszczenie grzechów należy znaleźć osobę, ocenić ją, czy otrzymała Ducha Świętego i poprosić o odpuszczenie? A jak się pomylę, to co?

Cytuj:
chódź.
Pisze się "chuć".


Pt wrz 29, 2017 7:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Bardzo dobrze napisane.

Za to powyżej jest bardzo źle napisane. Pytanie oczekuje na mądrą odpowiedź. viewtopic.php?p=967233#p967233

Czy protestancka propaganda musi unikać pewnych tematów, bo inaczej jej bezsens, staje się zbyt widoczny?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt wrz 29, 2017 7:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Nie wiem, gdzie widzisz "protestancką propagandę". Protestanci nie są zcentalizowani i nie mają jednego ośrodka głoszenia.

Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedź na swoje pytanie to bez problemu ją znajdziesz w internecie. Ale oboje wiemy, że te komentarze są jedynie zaczepne i nie są po to, żeby zrozumieć inny punkt widzenia. Wobec tego nie zamierzam odpowiadać na nie w tym, czy innym wątku.

Co do "chuci" - głodnemu chleb na myśli :)

Spowiedź do księdza nie jest potrzebna do zbawienia - to jest odpowiedź na zadane pytanie.


N paź 01, 2017 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Nie wiem, gdzie widzisz "protestancką propagandę". Protestanci nie są zcentalizowani i nie mają jednego ośrodka głoszenia
Protestanci powielają herezję Lutra, jest to propaganda skierowana przeciwko opatrznościowemu porządkowi.

Cytuj:
Ale oboje wiemy, że te komentarze są jedynie zaczepne i nie są po to, żeby zrozumieć inny punkt widzenia.
Słowa:

Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane

zostały skierowane jedynie do wybranych uczniów, a nie do wszystkich (tłumów), których Jezus nauczał.

Gdyby zostały one wypowiedziane np. podczas kazania na górze, można by je rozumieć, jako zalecenie dla wszystkich. Niestety nie zostały wypowiedziane publicznie i nie były adresowane do wszystkich.

Dlatego to co nazywasz "innym punktem widzenia" jest fałszowaniem poleceń Jezusa.

Cytuj:
Wobec tego nie zamierzam odpowiadać na nie w tym, czy innym wątku
Oczywiście, że nie zamierzasz, brak odpowiedzi to dla Ciebie jedyny sposób, na kontynuowanie protestanckiej propagandy.
Gdybyś odpowiedział, to próba Twojej manipulacji słowami Jezusa, zostałaby ujawniona. W związku z tym, jedyne co Ci pozostaje to unikanie odpowiedzi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 01, 2017 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Jak to jest, że osoby - sprzeciwiające się tu Sakramentowi Pokuty - powołują się na Biblię, ale jak przychodzi co do czego, to biblii nie cytują, ani nie odnoszą się do zacytowanych fragmentów biblijnych?
Sola scriptura czy może raczej "sola ja"?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 01, 2017 14:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Oczywiście, że Chrystus powiedział słowa o odpuszczeniu grzechów do osób, które otrzymały Ducha. Duch nie był dany w trakcie kazania na górze, dopiero po Zmartwychwstaniu. Jak sam zauważyłeś, to kazanie było do tłumów, nie tylko do uczniów Chrystusa, ciezko wiec by niewierzący otrzymali to, co przysluguje prawdziwie wierzacym.

Akurat protestanci wszystko tłumacza logicznie i spojnie na podstawie jednego źródła, wy po prostu z jakichs powodów nie chcecie zrozumieć.

Jesli chodzi o herezje to KK stoi dziś na pierwszym miejscu. Raczej bardziej mu zalezy na brataniu sie z muzulmanami i podkreslaniu, ze wszyscy wierza w milosc i kazdy bedzie zbawiony. Otoz NIE BEDZIE. I to powinien glosic papiez i KK, a nie bratac sie ze swiatem.


N paź 01, 2017 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Duch nie był dany w trakcie kazania na górze, dopiero po Zmartwychwstaniu

Kiedy dokładnie wg Ciebie, Duch "został dany"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 01, 2017 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Duch został dany w dzień Pięćdziesiątnicy. Nie był dany wcześniej, można to przeczytać np. w Jana 7:39: "A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był /dany/, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony..".


N paź 01, 2017 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Duch został dany w dzień Pięćdziesiątnicy. Nie był dany wcześniej, można to przeczytać np. w Jana 7:39: "A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był /dany/, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony..".

Skoro tak, to słowa:

Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane (J 20.23)

nie były skierowane do tych, którzy otrzymali Ducha Świętego, bo były one wypowiedziane jeszcze przed dniem Pięćdziesiątnicy.


A podobno miały być skierowane to tych, które otrzymały Ducha
Kezz napisał(a):
Oczywiście, że Chrystus powiedział słowa o odpuszczeniu grzechów do osób, które otrzymały Ducha

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 01, 2017 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Zacytuję z podanej przez Ciebie ew. Jana:

"19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»".

To było w dzień Pięćdziesiątnicy.


N paź 01, 2017 19:16
Zobacz profil
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Chrystus powiedział "weźmijcie", a nie "weźmiecie". Czas teraźniejszy, a nie przyszły, wiec Apostołowie otrzymali tutaj szczególną łaskę, a nie ogólne wylanie jakie miało miejsce w Dniu Pięćdziesiątnicy.


N paź 01, 2017 19:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Zacytuję z podanej przez Ciebie ew. Jana:

"19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»".

To było w dzień Pięćdziesiątnicy.

A to ci rewelacja :)

Zawsze myślałem, że Wniebowstąpienie Jezusa było 40 dni po Zmartwychwstaniu, a dzień Pięćdziesiątnicy (Dz 2.1-13) był 50 dni po Zmartwychwstaniu, kiedy Jezus od dziesięciu dni był w niebie, a tu się okazuje, że zmartwychwstały Jezus dalej był między uczniami i w nimi rozmawiał.

No chyba, że wg. Biblii Lutra, po Wniebowstąpieniu, było ponowne Wniebo-Ze-Stąpienie i ponowne przebywanie Jezusa na ziemi?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 01, 2017 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Chrystus powiedział "weźmijcie", a nie "weźmiecie". Czas teraźniejszy, a nie przyszły, wiec Apostołowie otrzymali tutaj szczególną łaskę, a nie ogólne wylanie jakie miało miejsce w Dniu Pięćdziesiątnicy.


O jakim "ogólnym wylaniu w Dniu Pięćdziesiątnicy" mówisz?
Duch był dany apostołom.

W jaki sposób to, co się wydarzyło przekłada się na spowiedź u księdza katolickiego jako konieczną do zbawienia?


N paź 01, 2017 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
chwat napisał(a):
Kezz napisał(a):
Zacytuję z podanej przez Ciebie ew. Jana:

"19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»".

To było w dzień Pięćdziesiątnicy.

A to ci rewelacja :)

Zawsze myślałem, że Wniebowstąpienie Jezusa było 40 dni po Zmartwychwstaniu, a dzień Pięćdziesiątnicy (Dz 2.1-13) był 50 dni po Zmartwychwstaniu, kiedy Jezus od dziesięciu dni był w niebie, a tu się okazuje, że zmartwychwstały Jezus dalej był między uczniami i w nimi rozmawiał.

No chyba, że wg. Biblii Lutra, po Wniebowstąpieniu, było ponowne Wniebo-Ze-Stąpienie i ponowne przebywanie Jezusa na ziemi?


Cóż, przyznaję się do błędu - Pięździesiątnica była później, bez udziału Chrystusa z ziemi. Niemniej nadal to nie oznacza, że katolicki sakrament pokuty jest potrzebny do zbawienia.

Jeśli mi to udowodnicie co innego na podstawie Biblii, jestem skłonny zmienić poglądy.


N paź 01, 2017 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy spowiedź jest konieczna do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Cóż, przyznaję się do błędu - Pięździesiątnica była później, bez udziału Chrystusa z ziemi

W tym momencie Twoja teoria, że słowa Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone... skierowane były do osób posiadających Ducha, nie ma racji bytu.

Okazuje się więc, że słowa te były jednak skierowane do wybranych.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn paź 02, 2017 5:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL