Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kto idzie do nieba? (niezgodność) 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Robek napisał(a):
Trupy nie żyją w spólnocie

Co to jest spólnota?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 09, 2017 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Sorry pomyliłem Cie z autorem wątku.


So wrz 09, 2017 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Pytanie5 napisał(a):
Witam, mam pytanie, najlepiej do księdza, ale niekoniecznie. Otóż znalazłem chyba poważny problem chrześcijaństwa. Otóż żyję sobie na tym świecie w przekonaniach katolickich, a że dziś nie jestem już dzieckiem to chcę się w to zagłębić, jednak próba zagłębiania zakończyła się fiaskiem już na samym początku, dlaczego?


Otóż podłogą w kwestii rozważań duchowych chyba zawsze będzie nieśmiertelność, bo gdyby nie ona, to po co nam religie. A, że wierzę, że nieśmiertelność istnieje to od razu pytam siebie co w niej będę czynił. Sensem chrześcijanina ma być niebo, jego zamknięte w czasie życie zostanie odrzucone i przez niego na wieki zapomniane podczas, gdy będzie on przeżywał niebo wraz z innymi. I tutaj kończy się natchnienie filozoficzne, a zaczyna poważny problem:

Jeżeli żyjemy dla nieba (wyżej zostało wyjaśnione, że tak jest) To dlaczego mijamy się tutaj na Ziemi jak obcy ludzie, dlaczego nie patrzymy sobie nawet głęboko w oczy, gdy się mijamy! Skoro niebo jest przepiękne to znaczy, że ludzie w nim też, a po śmierci ludzi dla których drugi człowiek był sobie tylko zwykłym przechodniem - człowiek o tak lichym pojęciu nie dostanie transformacji po śmierci w inną lepszą osobę, lecz będzie tam taki jaki był tutaj! (zawiało ciekawością prawda?.. właśnie do tego doszedłem i chcę się tym podzielić). W niebie na pewno będziemy się kochać i traktować drugą istotę ludzką jako coś niesamowitego, a nie jako zwykłego przechodnia!

Jak myślicie co by się stało, gdybym zapytał po kolei wszystkich ludzi, których nie znam (ale będę z nimi w niebie!!) czy chcą zostać moim przyjacielem, tego nas uczył mistrz Jezus Chrystus, lecz do dziś nic się nie zmieniło - tylko nieliczni, naprawdę nieliczni ludzie wiedzą na tle dojrzałości duchowej - kim jest drugi człowiek, na tle dojrzałości której Bóg oczekuje od wszystkich.

Jestem katolikiem, ale wiem, że większość ludzi do nieba nie przybędzie, nie będą do niego kategorycznie pasować.


Raj miał być na Ziemi nie w niebie. To Ziemię przeznaczył Bóg na mieszkanie dla ludzi nie niebo.


Wt wrz 12, 2017 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
ZG63 napisał(a):
Raj miał być na Ziemi nie w niebie. To Ziemię przeznaczył Bóg na mieszkanie dla ludzi nie niebo.


Ale za to w Apokalipsa św. Jana czytamy

I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem
i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć
prócz stu czterdziestu czterech tysięcy -
wykupionych z ziemi.


Że wykupiono 144tyś. ludzi z ziemi.
To tych ludzi wykupiono z ziemi, żeby zamieszkali na ziemi? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Robek napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Raj miał być na Ziemi nie w niebie. To Ziemię przeznaczył Bóg na mieszkanie dla ludzi nie niebo.


Ale za to w Apokalipsa św. Jana czytamy

I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem
i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć
prócz stu czterdziestu czterech tysięcy -
wykupionych z ziemi.


Że wykupiono 144tyś. ludzi z ziemi.
To tych ludzi wykupiono z ziemi, żeby zamieszkali na ziemi? :mrgreen:


To na okres Millenium, po nim Nowe Jerusalem zstąpi z nieba na Ziemię..Obj 21:2,3...


Wt wrz 12, 2017 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
ZG63 napisał(a):
To na okres Millenium, po nim Nowe Jerusalem zstąpi z nieba na Ziemię..Obj 21:2,3...


Skoro mówisz że te 144tyś. ludzi zostało wykupione z ziemi, żeby zamieszkać na ziemi, to dlaczego Jezu mówi w Ewangelii sw. Jana

"uwaga cytat"
Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce

To Bóg mieszka na ziemi? Jezus poszedł z ziemi na ziemie żeby szykować ludziom mieszkania? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Robek napisał(a):
ZG63 napisał(a):
To na okres Millenium, po nim Nowe Jerusalem zstąpi z nieba na Ziemię..Obj 21:2,3...


Skoro mówisz że te 144tyś. ludzi zostało wykupione z ziemi, żeby zamieszkać na ziemi, to dlaczego Jezu mówi w Ewangelii sw. Jana

"uwaga cytat"
Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce

To Bóg mieszka na ziemi? Jezus poszedł z ziemi na ziemie żeby szykować ludziom mieszkania? :mrgreen:


Efezjan 4:4 mówi nam o JEDNEJ NADZIEI DLA WSZYSTKICH.

Czym jest Ziemia? Mieszkaniem dla ludzi, jest na to wiele wersetów..

Jak rozumiesz wymienione przeze mnie wersety z Obj. 21:2,3 i dalsze?


Wt wrz 12, 2017 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
ZG63 napisał(a):
Jak rozumiesz wymienione przeze mnie wersety z Obj. 21:2,3 i dalsze?


Strasznie namotałeś, więc nie bardzo rozumiem o co ci tutaj chodzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Przeczytaj sobie to wszystko jeszcze raz, to nie pierwsze miejsce na forum gdzie się zgubiłeś..


Wt wrz 12, 2017 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
ZG63 napisał(a):
Przeczytaj sobie to wszystko jeszcze raz, to nie pierwsze miejsce na forum gdzie się zgubiłeś..


No to może się odnajdę, jak odpowiesz na te moje pytania które wcześniej zadałem.

To Bóg mieszka na ziemi? Jezus poszedł z ziemi na ziemie żeby szykować ludziom mieszkania?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Podałem i wersety, myśl co chcesz..


Śr wrz 13, 2017 3:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
ZG63 napisał(a):
Podałem i wersety, myśl co chcesz..


To jednak nie odpowiedz na te pytania, które ci zadałem.
Słabo :mrgreen: bo nawymyślałeś jakieś nie wiadomo jakie cuda, więc trzeba było w to brnąć dalej, a ty uciekasz tak samo jak cała reszta.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 13, 2017 6:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Robek napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Podałem i wersety, myśl co chcesz..


To jednak nie odpowiedz na te pytania, które ci zadałem.
Słabo :mrgreen: bo nawymyślałeś jakieś nie wiadomo jakie cuda, więc trzeba było w to brnąć dalej, a ty uciekasz tak samo jak cała reszta.


Uważasz że moje wersety są wymyślone? Bóg może być obecny wśród wiernych duchowo..Zresztą kto wie co będzie po dniu sądu?


Śr wrz 13, 2017 6:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
ZG63 napisał(a):
Uważasz że moje wersety są wymyślone? Bóg może być obecny wśród wiernych duchowo..Zresztą kto wie co będzie po dniu sądu?


Te twoje cytaty które wyrwałeś z kontekstu, prowadzą do bardzo dziwnych wniosków.
I widać ze Biblie to trzeba rozumieć całościowo, a nie robić to co ty robisz.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 13, 2017 6:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Kto idzie do nieba? (niezgodność)
Robek napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Uważasz że moje wersety są wymyślone? Bóg może być obecny wśród wiernych duchowo..Zresztą kto wie co będzie po dniu sądu?


Te twoje cytaty które wyrwałeś z kontekstu, prowadzą do bardzo dziwnych wniosków.
I widać ze Biblie to trzeba rozumieć całościowo, a nie robić to co ty robisz.


Całościowo, czyli bardzo pobieżnie? Ty tak masz?


Śr wrz 13, 2017 7:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL