Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5 
Autor Wiadomość
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Ksiądz działa w imieniu Chrystusa w Sakramencie Pojednania i to, co wskazał jako zadośćuczynienie, jest absolutnie wystarczające.


N lip 16, 2017 14:06
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Wydaje mi sie ze ksiadz ma władze nad grzechami i ich odpuszczaniem , slubami itp a w sprawie zadoscuczynienia lepiej sluchac sumienia.


N lip 16, 2017 14:43
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Nie, w sprawie zadośćuczynienia, tak samo jak pokuty, masz również słuchać księdza.


N lip 16, 2017 14:45
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Mejl juz poszedl - ale oki to nie musze szukac goscia co mu auto porysowalam. :badgrin:

W ogole przejrze KKK zobaczymy :-)


N lip 16, 2017 14:59
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Teresse napisał(a):
Mejl juz poszedl - ale oki to nie musze szukac goscia co mu auto porysowalam. :badgrin:

W ogole przejrze KKK zobaczymy :-)

Zamiast tracić czas na szukanie właściciela zarysowanego samochodu, szukana uspokojenia w KKK wpłać datek na Fundację Małych Stópek.


N lip 16, 2017 15:56
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Ale gryzie mnie czy trzeba wplacic tyle, ile wyniosla szkoda...

Cytuj:
23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 9 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.


Ostatnio edytowano N lip 16, 2017 16:16 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N lip 16, 2017 16:15
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Nie możesz o tym pogadać ze swoim spowiednikiem?


N lip 16, 2017 16:16
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
No on powiedzial, ze modlitwa wystarczy - ale to mnie nie uspokoiło...nie mam stałego spowiednika...


N lip 16, 2017 16:17
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Teresse napisał(a):
Ale gryzie mnie czy trzeba wplacic tyle, ile wyniosla szkoda...

Tyle wpłać na ile Cię stać, ile Ci serce dyktuje...jak ta uboga wdowa z NT.
Bóg nie będzie robił kalkulacji: kwota uszkodzenia = kwota wpłaty.


N lip 16, 2017 16:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Teresse napisał(a):
Nie wątpię w ważnosć - ale w rady księdza. Sumienie mi mowi zeby napisac do tego pracodawcy i napisalam juz :)

Ksiądz nie stanie ze mna na Sądzie :(


Jeżeli szczerze wyznałaś swoje grzechy, to nie powinnaś wątpić. Jeżeli, jak sama pisałaś, zadoścuczynienie jest warunkiem spowiedzi, to i ksiadz ma władzę nad przyznawaniem Ci pokuty. Inaczej zbliżasz się niebezpiecznie do zwątpienia w Miłosierdzie. A to już grzech przeciwko... wiesz sama, nie będę straszył dodatkowo.

Jeżeli sumienie każe Ci dodatkowo zadośćuczynić, to nie widzę problemu, pod warunkiem, że przestaniesz watpić w ważność spowiedzi. Ale tu uważaj, księża specjalnie nie nakładają takich ciężarów na wiernych. No bo z tego kolejne zło wyniknąć może. Więc lepiej jednak zaufać księdzu a nie, próbowac być bardziej święty od papieża. Czasem najlepiej wpłacić coś anonimowo, drugiemu się przyda a nie będzie rozdrapywania starych ran. Bo w czym takie "przyznawalstwo" ma pomóc?

I nie wiesz, dlaczego Twój pracodawca Ci dał odprawę. Byc moze on też chciał tym zadośćuczynić swojemu sumieniu? Byc moze nie chciał Ci podawać prawdziwych powodów? Takie rzeczy się zdarzają.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N lip 16, 2017 18:36
Zobacz profil
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
Jeszcze cytat o zadoscuczynieniu

Cytuj:
Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy, widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”. Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogoś w czymś skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło”.
(Łk 19, 1-10)


Śr lip 19, 2017 11:39
Post Re: Warunki dobrej spowiedzi - warunek 5
I jeszcze

Mt5
Cytuj:
25 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.


Śr lip 19, 2017 14:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL