Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy będziesz zbawiony? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robek napisał(a):
Ta przypowieść uczy że biedny trafia do Nieba a bogaty do piekła, i nie wiem co ty tutaj za cuda wymyślasz.

Taaaa... a z przypowieści o 10 pannach (Mt 25,1-13) wynika, że do Królestwa wejdzie tylko 5 panien! Nikt inny!


To jest typowe zagranie z twojej strony, jak tylko dostaniesz jakieś niewygodne dla ciebie pytanie, to od razu przeskakujesz na zupełnie coś innego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 24, 2017 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Robek napisał(a):
Ta przypowieść uczy że biedny trafia do Nieba a bogaty do piekła, i nie wiem co ty tutaj za cuda wymyślasz.

Taaaa... a z przypowieści o 10 pannach (Mt 25,1-13) wynika, że do Królestwa wejdzie tylko 5 panien! Nikt inny!


To jest typowe zagranie z twojej strony, jak tylko dostaniesz jakieś niewygodne dla ciebie pytanie, to od razu przeskakujesz na zupełnie coś innego.

Jesteś w błędzie. (a tak przy okazji: czy Tobie się tu nie zdarza uciekać od różnych pytań?...)
Weszliśmy na terytorium przypowieści Jezusa. Skoro Ty użyłeś jednej, to ja użyłem drugiej...
A zrobiłem to, żebyś zobaczył, jak mylne wnioski wyciągasz!
Bo mylisz się, że przypowieść o bogaczu i Łazarzu, uczy,że bogaci pójdą do piekła, a biedni do nieba...
Abraham był bardzo bogaty! - a widzisz: nie poszedł do piekła...
Albo taki Zacheusz, był bogaty, ale się nawrócił - czy pójdzie jednak do piekła, bo bogaty był?...

Robku, mylne wnioski wyciągasz, a gdy Ci się pokazuje do czego prowadzi takie wnioskowanie (tylko 5 panien zbawionych), to robisz mi zarzuty...
Nie rób tak, bo to źle o Tobie świadczy, serio! :biggrin:

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 17:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
To jest typowe zagranie z twojej strony, jak tylko dostaniesz jakieś niewygodne dla ciebie pytanie, to od razu przeskakujesz na zupełnie coś innego.


Samemu przeskoczyłeś z jednej przypowieści na drugą, a przeskoczyłeś tylko dlatego żeby uniknąć niewygodnych pytań.
No ale wracając do tej mojej przypowieści którą tutaj wkleiłem :mrgreen: to powiedz mi dlaczego Łazarz po swojej śmierci trafił do Nieba, a bogacz do piekła?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 24, 2017 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
powiedz mi dlaczego Łazarz po swojej śmierci trafił do Nieba, a bogacz do piekła?

A jak napisano? Jak czytasz?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 18:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robku, pozwól, że wrócę do Twej wyjściowej myśli: Uważasz, że jak jest się zimnym, to do zbawienia się idzie - przy czym, za zimnego masz osobę, która żyje po swojemu, na świecki sposób, w przyjaźni ze światem (jeśli tak to można nazwać).

Wczoraj, słuchając Pisma w wersji audio, napotkałem takie zdanie:
Jk 4:4 bt5
(4) Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.

Czy widzisz to, co ja?
Ja widzę, że przyjaźń ze światem=wrogość z Bogiem!
Tylko mi tu zaraz nie pisz: Nie jestem cudzołożnikiem - to nie do mnie mowa... Bo apostoł Jakub podaje tu ogólną zasadę:
przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem
Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.


Czy to nie przekreśla Twojego myślenia, jakie przytoczyłem wyżej?
Uważam, że przekreśla zupełnie! - ponieważ życie na sposób świecki, z dala od Boga, oznacza, że jest się wtedy nieprzyjacielem Boga!
Chyba nie uważasz, że Pan Bóg do nieba zaprosi swoich nieprzyjaciół?... I z nieprzyjaciółmi tam będzie Bóg zawsze...
Ponadto, jeśli by (załóżmy) Boży nieprzyjaciele weszli by do nieba, to... tym bardziej wejdą tam Jego przyjaciele! A to znaczy, że nikt nie będzie potępiony! - wszyscy pójdą tylko do nieba (bo ludzie dzielą się na nieprzyjaciół oraz przyjaciół Boga).
A takie coś - zbawienie 100% ludzkości - to już zupełnie nieprawda!

Czyli wychodzi na to, że Twoja koncepcja na temat tego, jak być zbawionym jest do niczego!... :razz:

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 18:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robku, pozwól, że wrócę do Twej wyjściowej myśli: Uważasz, że jak jest się zimnym, to do zbawienia się idzie - przy czym, za zimnego masz osobę, która żyje po swojemu, na świecki sposób, w przyjaźni ze światem (jeśli tak to można nazwać).

Wczoraj, słuchając Pisma w wersji audio, napotkałem takie zdanie:
Jk 4:4 bt5
(4) Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.

Czy widzisz to, co ja?
Ja widzę, że przyjaźń ze światem=wrogość z Bogiem!
Tylko mi tu zaraz nie pisz: Nie jestem cudzołożnikiem - to nie do mnie mowa... Bo apostoł Jakub podaje tu ogólną zasadę:
przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem
Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.



Twoja gadanina do mnie nie trafia :mrgreen: bo ja nie mam przyjaciół, za to wrogów mam dosyć sporo, więc żadnym przyjacielem świata nie jestem, bo ja jestem zimny 8)

czytelnikBiblii napisał(a):
Robek napisał(a):
powiedz mi dlaczego Łazarz po swojej śmierci trafił do Nieba, a bogacz do piekła?

A jak napisano? Jak czytasz?


Zbyt trudne pytanie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 24, 2017 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Twoja gadanina do mnie nie trafia

Wybacz, ale to nie ja gadam, to przemawia do Ciebie treść Pisma Świętego - które, jako katolik, masz obowiązek respektować. Skoro tego nie robisz, to źle z Tobą!

Robek napisał(a):
żadnym przyjacielem świata nie jestem

Są tylko 2 drogi: jest się albo przyjacielem Boga, albo świata! Jesteś przyjacielem Boga? (w sensie: żyjesz po bożemu? wg Bożej woli? itp. itd).

Robek napisał(a):
bo ja jestem zimny

Wielokrotnie i na różne sposoby pokazałem Ci, że źle rozumiesz to, co to znaczy być zimnym... Ale Ty jesteś uparty, i dalej brniesz w swoim rozumieniu; trudno, Twoja wola, Twoja odpowiedzialność...

Robek napisał(a):
Zbyt trudne pytanie?

O tym, dlaczego Łazarz i bogacz trafili w swoje miejsca, miało wpływ ich życie. Bogacz np. był nieczuły na potrzeby bliźnich.
A Łazarz miał zapewne inną naturę niż bogacz...
Przypowieść na czym innym się skupia; nie wyjaśnia tego precyzyjnie o co Robek pyta; dlatego snucie przypuszczeń nie jest zbyt mądre.
Chyba nie chcesz być zbyt nie mądry?...
========
@chwat, #chwacie - do Ciebie piszę! Czy widzisz to?!
Napisałem od siebie i podałem poprzez artykuł, jak rozumiem "zimnego" z Apokalipsy 3.
A Ty jak rozumiesz?
Porozmawiamy o tym?...
Chwacie, chwacie - czy zauważyłeś to, co napisałem?! [pytam bo masz zwyczaj nie zauważać].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 25, 2017 2:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Wybacz, ale to nie ja gadam, to przemawia do Ciebie treść Pisma Świętego - które, jako katolik, masz obowiązek respektować. Skoro tego nie robisz, to źle z Tobą!


Może twoja religia wymaga czegoś takiego, bo u mnie to jest inaczej.

czytelnikBiblii napisał(a):
Są tylko 2 drogi: jest się albo przyjacielem Boga, albo świata! Jesteś przyjacielem Boga? (w sensie: żyjesz po bożemu? wg Bożej woli? itp. itd).


Nie wiem co ty tu za cudactwa wymyślasz :mrgreen:
Bo nie mam przyjaciół, a mam jedynie wrogów, więc nie ma tu mowy żebym był przyjacielem świata, i jeśli nie żyje po Bożemu, to też przyjacielem Boga nie jestem.
No to nie jestem ani jednym ani drugim, ale chwila :D przecież sam przed mówiłeś że jest się albo jednym albo drugim.
Więc jak wymyślasz jakieś głupoty, to postaraj się żeby to chociaż miało jakikolwiek sens.

czytelnikBiblii napisał(a):
Wielokrotnie i na różne sposoby pokazałem Ci, że źle rozumiesz to, co to znaczy być zimnym... Ale Ty jesteś uparty, i dalej brniesz w swoim rozumieniu; trudno, Twoja wola, Twoja odpowiedzialność...


Jaj już na to spojrzeć, to jestem w stanie tu ci w tej kwestii przyznać racje9w sumie ta zimna i gorąca woda mogłaby i być) choć nie wiem co na to "chwat" bo on chyba miał jakieś inne zdanie na ten temat.

czytelnikBiblii napisał(a):
O tym, dlaczego Łazarz i bogacz trafili w swoje miejsca, miało wpływ ich życie. Bogacz np. był nieczuły na potrzeby bliźnich.


Czyli jednak bogacz może trafić do Nieba, a bezdomny do piekła.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 25, 2017 10:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Może twoja religia wymaga czegoś takiego, bo u mnie to jest inaczej.

A jak jest?
Robek napisał(a):
Nie wiem co ty tu za cudactwa wymyślasz
Bo nie mam przyjaciół, a mam jedynie wrogów, więc nie ma tu mowy żebym był przyjacielem świata, i jeśli nie żyje po Bożemu, to też przyjacielem Boga nie jestem.

Robku, "świat" w Biblii to wszystko to, co jest dalekie od Boga!
Ty jesteś od Boga daleki, to znaczy, że jesteś po stronie świata; jesteś w zgodzie (w przyjaźni) ze światem - czyli nie jesteś przyjacielem Boga (nie jesteś w zgodzie z Nim).
Pan Jezus, i apostoł Jakub, mówią jednakowo: albo jest się z Bogiem, albo przeciw Bogu (czyli w świecie)!
Zatem, to nie ja cudactwa piszę, ale to Ty nie rozumiesz tego; raczej za nic masz treść Biblii - dlatego nie możemy się porozumieć.
Robek napisał(a):
Czyli jednak bogacz może trafić do Nieba, a bezdomny do piekła.

Tak.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 25, 2017 13:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
A jak jest?


Tak jest że Kościół zajmuje się interpretacją tego co jest napisane w Biblii.

czytelnikBiblii napisał(a):
Robku, "świat" w Biblii to wszystko to, co jest dalekie od Boga!
Ty jesteś od Boga daleki, to znaczy, że jesteś po stronie świata; jesteś w zgodzie (w przyjaźni) ze światem - czyli nie jesteś przyjacielem Boga (nie jesteś w zgodzie z Nim).
Pan Jezus, i apostoł Jakub, mówią jednakowo: albo jest się z Bogiem, albo przeciw Bogu (czyli w świecie)!
Zatem, to nie ja cudactwa piszę, ale to Ty nie rozumiesz tego; raczej za nic masz treść Biblii - dlatego nie możemy się porozumieć.


Moim zdaniem piszesz cudactwa :biggrin:
Bo mówienie że jestem w przyjaźnie ze światem, jest dla mnie czymś wyjątkowo dziwnym wręcz nawet śmiesznym, bo to tak jakby powiedzieć że gwałciciel i morderca jest przyjacielem kobiet.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 25, 2017 13:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Moim zdaniem piszesz cudactwa
Bo mówienie że jestem w przyjaźnie ze światem, jest dla mnie czymś wyjątkowo dziwnym wręcz nawet śmiesznym, bo to tak jakby powiedzieć że gwałciciel i morderca jest przyjacielem kobiet.

Cudacznie to Ty nie chcesz zrozumieć, że w języku teologii biblijnej, "przyjaźń ze światem" znaczy po prostu: wrogość wobec Boga/życie z dala od Boga/naśladowanie stylu życia ludzi bezbożnych/słuchanie bardziej wszystkiego, niż Boga...
Jak nie wierzysz mi, to zapytaj tutejszych katolików, ok?!

A ponieważ sam piszesz, jakie są Twoje życiowe drogi, to w języku biblijnej teologii: jesteś w stanie przyjaźni ze światem...
Możesz się z tym nie zgadzać, ale to Twój problem...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 25, 2017 16:01
Zobacz profil WWW
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robek napisał(a):
Moim zdaniem piszesz cudactwa
Bo mówienie że jestem w przyjaźnie ze światem, jest dla mnie czymś wyjątkowo dziwnym wręcz nawet śmiesznym, bo to tak jakby powiedzieć że gwałciciel i morderca jest przyjacielem kobiet.

Cudacznie to Ty nie chcesz zrozumieć, że w języku teologii biblijnej, "przyjaźń ze światem" znaczy po prostu: wrogość wobec Boga/życie z dala od Boga/naśladowanie stylu życia ludzi bezbożnych/słuchanie bardziej wszystkiego, niż Boga...
Jak nie wierzysz mi, to zapytaj tutejszych katolików, ok?!

A ponieważ sam piszesz, jakie są Twoje życiowe drogi, to w języku biblijnej teologii: jesteś w stanie przyjaźni ze światem...
Możesz się z tym nie zgadzać, ale to Twój problem...

Takie to ma znaczenie, Robek :-)


Wt lip 25, 2017 17:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Teresse napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Robek napisał(a):
Moim zdaniem piszesz cudactwa
Bo mówienie że jestem w przyjaźnie ze światem, jest dla mnie czymś wyjątkowo dziwnym wręcz nawet śmiesznym, bo to tak jakby powiedzieć że gwałciciel i morderca jest przyjacielem kobiet.

Cudacznie to Ty nie chcesz zrozumieć, że w języku teologii biblijnej, "przyjaźń ze światem" znaczy po prostu: wrogość wobec Boga/życie z dala od Boga/naśladowanie stylu życia ludzi bezbożnych/słuchanie bardziej wszystkiego, niż Boga...
Jak nie wierzysz mi, to zapytaj tutejszych katolików, ok?!

A ponieważ sam piszesz, jakie są Twoje życiowe drogi, to w języku biblijnej teologii: jesteś w stanie przyjaźni ze światem...
Możesz się z tym nie zgadzać, ale to Twój problem...

Takie to ma znaczenie, Robek :-)

Teresse, z nieba mi zleciałaś!! (nie potłukłaś się aby?...)
Dzięki wielkie!
Bo wiesz, Robek za nic w świecie nie chce niczego ode mnie przyjąć, bo mówi: tyś niewierny innowierca!
A tu wreszcie należyty głos przychodzi Robkowi z pomocą! (bo trzeba mu pomóc, żeby się nawrócił; wybrał Bożą drogę, a nie światową, co na manowce wiedzie...)

Teresse, proszę: bywaj tu, i pisz, co uważasz za dobre :-D

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 25, 2017 17:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Cudacznie to Ty nie chcesz zrozumieć, że w języku teologii biblijnej, "przyjaźń ze światem" znaczy po prostu: wrogość wobec Boga/życie z dala od Boga/naśladowanie stylu życia ludzi bezbożnych/słuchanie bardziej wszystkiego, niż Boga...
Jak nie wierzysz mi, to zapytaj tutejszych katolików, ok?!

A ponieważ sam piszesz, jakie są Twoje życiowe drogi, to w języku biblijnej teologii: jesteś w stanie przyjaźni ze światem...
Możesz się z tym nie zgadzać, ale to Twój problem...


Więc żyjąc z dala od Boga będą wrogiem dla absolutnie wszystkich ludzi, jestem przyjacielem świata?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 25, 2017 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robku, poproś Teresse, może to wytłumaczy, a Ty to uznasz, bo mnie nie słuchasz... [ale Ci rzeknę, że:
# nie jesteś we wrogich relacjach z absolutnie wszystkimi ludźmi (przecież rodzina się chyba Ciebie nie wyrzekła?)
# już pisałem, ale powtórzę: "świat" to styl życia wrogi Bogu! - zatem jesteś "przyjacielem świata", gdy żyjesz z dala od Boga, gdy nie kierujesz się w życiu tym, co Bogu miłe, ale tym, co miłe Tobie (a co jest przeciwne woli Bożej).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 6:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL