Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 19:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Katolicy i Protestanci 
Autor Wiadomość
Post Re: Katolicy i Protestanci
Quinque napisał(a):
Jest dopuszczalne. I przez chrześcijan byli różnie nazywani

Byli nadal są nazywanie przez katolików, którzy odrzucają Konstytucje i Dekrety SWII.


Cytuj:
Mowa o osobach którzy oddzielili się od Chrystusa i jego Kosciola, ale to ja dzielę? Dobre sobie

Kościół od zarania dziejów był podzielony co nie oznacza, że oddzielony od Chrystusa, ale od struktur ziemskich.

Żaden Kościół - ani katolicki, ani prawosławny, ani protestancki - nie posiadają monopolu na własność Chrystusa.


Cz cze 13, 2019 11:31
Post Re: Katolicy i Protestanci
Alus napisał(a):
Byli nadal są nazywanie przez katolików, którzy odrzucają Konstytucje i Dekrety SWII

O SWII zrobiłem osobny wątek. Jak widać nikt nie ma zamiaru dyskutować na temat SWII
Cytuj:
Kościół od zarania dziejów był podzielony co nie oznacza

Kościół jest jeden i ten sam z samej swojej natury
Cytuj:
Żaden Kościół - ani katolicki, ani prawosławny, ani protestancki - nie posiadają monopolu na własność Chrystusa

Zacznijmy od tego że Protestantyzm to nie Kościół, bo i nie było nikogo kto mógłby nadać mu charakter eklezjalny. No chyba że Marcin Luter :(
Po drugie, owszem ma


Cz cze 13, 2019 11:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Katolicy i Protestanci
Quinque napisał(a):
Więc z łgarstw że Hitler i Mosussolini byli katolikami się wycofałeś? Cieszy mnie to

Mosussolini był katolikiem. W skrócie: ochrzczony w KK, co niedziela z matką na mszy, slub kościelny, pogrzeb kościelny.
Hitler był austriackim katolikiem. W skrócie: ochrzczony w KK, chodził z matką na msze, był nawet w chórze kościelnym, nigdy z KK nie wystąpił.
Quinque napisał(a):
Cytuj:
A Karl Rahner prócz tego, ze był profesorem teologii i filozofii był tez księdzem
No właśnie był. Dopóki nie zaczął sympatyzować z lewizną :(
"Był" bo już nie zyje. Był także ceniony przez Jana XXIII, czy Pawła VI. Osobistym doradcą kardynała Franza König, abp Wiednia.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 11:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Katolicy i Protestanci
Zbigniew3991 napisał(a):
sądzę, że wywalanie z Chrześcijaństwa ludzi, którzy wierzą w Jezusa, ale również nie negują tego, że Maria mogła mieć dzieci, jest niechrześcijańskie i niekatolickie.

Ja uważam, ze to jest wręcz zamierzona zniewaga.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 12:02
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i Protestanci
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):
Byli nadal są nazywanie przez katolików, którzy odrzucają Konstytucje i Dekrety SWII

O SWII zrobiłem osobny wątek. Jak widać nikt nie ma zamiaru dyskutować na temat SWII
Cytuj:
Kościół od zarania dziejów był podzielony co nie oznacza

Kościół jest jeden i ten sam z samej swojej natury
Cytuj:
Żaden Kościół - ani katolicki, ani prawosławny, ani protestancki - nie posiadają monopolu na własność Chrystusa

Zacznijmy od tego że Protestantyzm to nie Kościół, bo i nie było nikogo kto mógłby nadać mu charakter eklezjalny. No chyba że Marcin Luter :(
Po drugie, owszem ma

Ty osobiście możesz sobie dowolnie wykluczać kogo tylko zechcesz, a dla chrześcijan istotny jest przekaz Jezusa nikogo nie wykluczyłem.


Cz cze 13, 2019 13:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Katolicy i Protestanci
Alus napisał(a):
Quinque napisał(a):
,,,,,

Ty osobiście możesz sobie dowolnie wykluczać kogo tylko zechcesz, a dla chrześcijan istotny jest przekaz Jezusa nikogo nie wykluczyłem.

Bardzo dziękuje za przypomnienie tej oczywistości. Tak często o tym zapominamy.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 13:18
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i Protestanci
Cytuj:
Mosussolini był katolikiem. W skrócie: ochrzczony w KK, co niedziela z matką na mszy, slub kościelny, pogrzeb kościelny.
Hitler był austriackim katolikiem. W skrócie: ochrzczony w KK, chodził z matką na msze, był nawet w chórze kościelnym, nigdy z KK nie wystąpił

Moussolini nie był katolikiem na wskutek herezji. Ponadto Pius XI nazywał go Szatanem
Hitler, nie był katolikiem za herezję i kpienie z najświętszego sakramentu. Został potępiony przez encyklikę z 1937 roku. Za którą Niemieccy katolicy byli brutalnie prześladowani

Więc przestań łgać i przeproś za te kłamstwa. Hitlerowi bliżej było do protestantów którzy na niego głosowali. A poglądy Hitlera na temat żydów nie wiele się różniły od poglądów mesjasza Lutra

Cytuj:
Był także ceniony przez Jana XXIII, czy Pawła VI

Dotrze do Ciebie w końcu że nie jesteś u siebie? Nazywają świętych Boga zgodnie z tym jaki tytuł im przysługuje

A odpowiedzi na moje pytanie jak nie było tak nie ma :(
Alus napisał(a):
Ty osobiście możesz sobie dowolnie wykluczać kogo tylko zechcesz, a dla chrześcijan istotny jest przekaz Jezusa nikogo nie wykluczyłem


Nie cytuj mi Ewangelii bo jeszcze gorzej na tym wyjdziesz


Cz cze 13, 2019 13:26

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Katolicy i Protestanci
Alus, Kozioł,
Tylko Quinque, z tego co rozumiem, jest przekonany, że niekatolicy sami się wykluczyli, bo dla niego katolicy mają monopol na Chrystusa i na Prawdę, a cała reszta to nie tylko niechrześcijanie, ale jak to napisał 'wrogowie Chrystusa'... bez znaczenia, że wielu tych domniemanych wrogów z całych sił stara się naśladować Jezusa.

Szczerze, to gdybym była protestantką mogłabym to uznać za atak personalny i poważną, nieuzasadnioną zniewagę. Mnie ma powody aby tak nazywać, ale na pewno nie ludzi powszechnie zaliczanych do chrześcijan i wierzących w to, że Jezus jest odwiecznym Synem Boga i jedynym Mesjaszem i kochających Go całym sercem.

A ostatnie zdanie to groźba czy co?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 13, 2019 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Katolicy i Protestanci
Quinque napisał(a):
od poglądów mesjasza Lutra

(...)

Dotrze do Ciebie w końcu że nie jesteś u siebie? Nazywają świętych Boga zgodnie z tym jaki tytuł im przysługuje


Nie chce mi się już dyskutować o treści Twoich postów, jednak tu w kwestii formalnej. W jednym poście wymagasz szczególnej kurtuazji dla naszych katolickich świętych, a jednocześnie używasz tak grubego sarkazmu przy nazywaniu założyciela Luteranizmu. Po prostu nie potrafisz stosować się do zasad, które wymagasz od innych, co nie? Pewna bajka Brzechwy się kojarzy...

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz cze 13, 2019 13:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Katolicy i Protestanci
Quinque napisał(a):
Więc przestań łgać i przeproś za te kłamstwa. Hitlerowi bliżej było do protestantów którzy na niego głosowali.
Nie kłamię. Po pierwsze kazdy ochrzczony w KK jest wg teologii KK do niego włączony. Po drugie Mussolini został pochowany w "święconej ziemi" w porządku katolickim. Po trzecie puch Monachijski to pucz głownie lokalnych katolików. Bawaria jest chyba do dziś najbardziej nacjonalistycznym i najbardziej katolickim landem niemieckim. Po czwarte nieprawda jest, że Hitlera wybrali protestanci, a katolicy na niego nie głosowali. Tak ciebie uwiera? O Hiszpanii, czy Słowacji już nie wspominasz? O rzezi Wołyńskiej też nie? Odrzucasz, bo nie zgadza się to z twoja biało-czarna wizja swiata?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 13:48
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i Protestanci
IrciaLilith napisał(a):
Alus, Kozioł,
Tylko Quinque, z tego co rozumiem, jest przekonany, że niekatolicy sami się wykluczyli, bo dla niego katolicy mają monopol na Chrystusa i na Prawdę, a cała reszta to nie tylko niechrześcijanie, ale jak to napisał 'wrogowie Chrystusa'... bez znaczenia, że wielu tych domniemanych wrogów z całych sił stara się naśladować Jezusa.

Szczerze, to gdybym była protestantką mogłabym to uznać za atak personalny i poważną, nieuzasadnioną zniewagę. Mnie ma powody aby tak nazywać, ale na pewno nie ludzi powszechnie zaliczanych do chrześcijan i wierzących w to, że Jezus jest odwiecznym Synem Boga i jedynym Mesjaszem i kochających Go całym sercem.

A ostatnie zdanie to groźba czy co?

Żałosny lament, bo to Jezus powiedział Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje. A moje Mnie znają (J 10,14)...nikt poza Jezusem, żadna "owca", nie posiada pełni wiedzy o innych.
Może jedynie uzurpować sobie przymiot Boga.


Cz cze 13, 2019 13:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Katolicy i Protestanci
Alus napisał(a):
Może jedynie uzurpować sobie przymiot Boga.
@Quinque jako bóg? W moim odbiorze może jako Xihuatecuhtli.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Katolicy i Protestanci
Kozioł, Quinque ma czarno-biały poziom myślenia, nic po środku, brak opcji myślenia wielowymiarowego, dlatego nie ma co się na niego złościć, tylko próbować tłumaczyć i liczyć na... cud :) Jakoś łatwiej się z nim pisze pamiętajac o tym, że jego świat nie jest ani trójwymiarowy, ani kolorowy. To rodzi dużo współczucia i chęć zrozumienia tego trybu myślenia.
To co katolickie, oczywiście katolickie w jego interpretacji (SWII nie jest odpowiednio katolicki!) jest w 100% dobre a wszystko inne w 100% złe. Zgadza się Quinque?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 13, 2019 14:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy kult Maryjny jest dozwolony?
Quinque napisał(a):
Zbigniew napisał(a):
Od kiedy to w Credo jest napisane, że Protestanci to wrogowie Chrystusa?

Mianowicie tam gdzie mowa o jedynym i świętym apostolskim Kościele

@Quinque
Kościół Katolicki uznaje protestantów jako chrześcijan, w dodatku przynależących do KK, wprawdzie w sposób niepełny, ale przynależących. Protestanci uznają Chryustusa za Pana i Zbawiciela, co wyklucza ich jako Jego wrogów. Imputowanie im wrogości w stosunku do Chrystusa jest oszczerstwem. Proszę doczytać w dokumentach SWII nauczanie KK w tym temacie i wycofać się z tego oszczerstwa. W przeciwnym razie będzie ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 13, 2019 15:41
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i Protestanci
Kozioł napisał(a):
Nie kłamię


Łżesz obrzydliwie. Nie ma ani jednego dowodu że Moussolini się nawrócił. A żałosnej argumentacji ze Hitler był katolikiem bo został ochrzczony nawet nie chce mi się komentować. Idąc twoją żelazną logiką Luter też był katolikiem, nie nie był. Przestał nim być w 1520 roku. Idąc twoją żelazną logiką Kozioł też jest katolikiem

Po drugie, sprawdź sobie jakie poparcie Hitler miał w protestanckich landach, A jakie w katolickich

IrciaLilith napisał(a):
bez znaczenia, że wielu tych domniemanych wrogów z całych sił stara się naśladować Jezusa


Oczywiście że bez znaczenia. I tak też naucza Kościół pod przewodnictwem następcy św. Piotra

Ja wiem że w czasach gdy wszędzie promuje się indyferentyzm religijny, irenizm, prawa człowieka, demokrację, tolerancję i inne bzdury, taka postawa jest niepoprawna ale cóż. To już nie mój problem
Cytuj:
SWII nie jest odpowiednio katolicki!


Owszem. Część dokumentów SWII jest sprzeczna z wiarą katolicką. I mogę to udowodnić. Zresztą, założyłem odpowiedni wątek w którym jak widać nikt nie ma ochoty dyskutować

Małgosia, wyraźnie napisałem że to moje zdanie. Nie każe wam się z nim zgadzać


Cz cze 13, 2019 15:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL